Nájdite letenky s najlepšou cenou

Ghana Lake Volta

Počasie Ghana Lake Volta


Lake Volta je najväčšie umele vytvorené jazero na svete a nachádza sa v západnej Afrike v krajine Ghana. Toto jazero je jedným z najdôležitejších známych turistických a ekonomických miest v tejto oblasti.

Jazero Volta vzniklo v roku 1965 záplavou Volta rieky v dôsledku výstavby Akosombo Dam na juhu krajiny. Akosombo Dam je veľká hydroelektrická elektráreň, ktorá slúži na výrobu elektrickej energie pre Ghanskú a okolité krajiny. Vďaka tejto elektrárni je Ghana najväčším výrobcom elektriny v západnej Afrike.

Lake Volta je rozlohou očarujúce jazero, s plochou okolo 8 502 kilometrov štvorcových. Je takmer dvojnásobne väčší než jazero Kariba v Zimbabwe. Jazero sa nachádza v údolí a je obklopené kopcovitou a zelenou krajinou, ktorá poskytuje úchvatný pohľad na život v jazere.

Počasie v okolí jazera Volta je charakterizované smenujúcimi sa suchými a dažďovými obdobiami. Suché obdobie trvá zhruba od novembra do marca, kedy teploty dosahujú maximálne hodnoty okolo 30 °C. Počas tohto obdobia je dopyt po elektrine zväčša vyšší, pretože je to čas, kedy je žiadané kvôli pestovaniu plodín a zavlažovaniu polí. Dopyt po elektrine počas tohto obdobia spôsobuje rast prílevu vody z rieky, čím sa zabezpečuje, aby bolo jazero plne naplnené počas dažďovej sezóny.

Dažďová sezóna prechádza zvyčajne od apríla do októbra. V tomto období dochádza k pravidelným zrážkam, často v podobe silných búrok. Niekedy môžu byť tieto búrky veľmi silné a spôsobiť povodne, ktoré spolu so zavlažovaním polí prispievajú k rastu úrody. Počas dažďovej sezóny je teplota nižšia a pohybujú sa medzi 25 °C a 28 °C.

Jazero Volta je domovom rôznych druhov vtákov, zvierat a rastlín. Preto je to skutočne raj pre milovníkov prírody a ornitológov. Medzi najznámejšie vtáky patrí africký morský orol, ibis a pelikán, ktoré sú neustále pozorovateľné v tejto oblasti. Okrem toho tu nájdete aj rôzne druhy ryb, vrátane tilápie, ktorá je jedným z hlavných zdrojov tržieb pre miestnych obyvateľov.

V blízkosti jazera sa nachádza niekoľko rekreačných centier a pláží, ktoré poskytujú možnosti na rôzne vodné a pobrežné aktivity, ako sú plachtenie, rybolov, vodné cestovanie a opaľovanie sa na pláži. Lagos, Cotonou a Lomé, hlavné mestá okolitých krajín, sú na dohľad projekčnej ulice z jazera, čo robí z Lake Volta prístup miesto pre turistov, ktorí hľadajú dobrodružstvo.

Celkovo povedané, jazero Volta je miestom bohatým na prírodu, kultúru a zdroj priemyselného významu. Ochutnajte chuť Ghany a zažite život na tomto nádhernom jazere, ktorý prináša blahobytnosť a prírodné krásy miestnym obyvateľom aj návštevníkom.


Dovolenka Ghana Lake Volta


Lake Volta je najväčšie umelejšie jazero na svete a nachádza sa v západnej Africe v Ghane. Je to jedno z najkrajších miest na svete, kde môžete stráviť nezabudnuteľnú dovolenku.

Ghana je známa svojou bohatou kultúrou, hospodárstvom a prírodnou krásou. Lake Volta je jedným z jej hlavných lákadiel, pretože ponúka mnoho aktivít a zážitkov pre návštevníkov.

Prvým lákavým aspektom je samotné jazero. Je to neskutočne veľký a impozantný vodný útvar so scenickými výhľadmi na okolitú krajinu. Mnohí ho nazývajú aj "vnútrozemským morom", pretože jeho rozloha sa pohybuje okolo 8 502 kilometrov štvorcových.

Na Lake Volte môžete podniknúť plavby a objaviť krásy tohto rozsiahleho jazera. Lode sú k dispozícii na prenájom a ponúkajú výlety rôznej dĺžky. Môžete sa vydať na skrátenú plavbu, ktorá trvá niekoľko hodín, alebo sa rozhodnúť pre viacdňovú plavbu, počas ktorej budete mať možnosť preskúmať rôzne časti jazera a objaviť jeho tajomstvá.

Počas plavby budete mať možnosť zažiť miestnu kultúru a jedinečné divoké zvieratá žijúce v okolí jazera Volta. Mnohé obce a dediny ležiace pozdĺž jazera ponúkajú príležitosť stretnúť miestnych obyvateľov, ochutnať ich tradičné jedlá a zažiť ich hudbu a tance.

Ak máte radi rybolov, Lake Volta je ideálnym miestom pre vás. Jazero je domovom mnohých druhov sladkovodných rýb vrátane tilápií, somarov, kaprov a pstruhov. Môžete si prenajať loď alebo sa vydať na rybársku výpravu s miestnym vodcom, ktorý vám ukáže najlepšie miesta na chytanie rýb.

Okrem toho môžete vyskúšať aj rôzne vodné športy, ako je vodné lyžovanie, jetovanie, kajakovanie a windsurfing. Lake Volta je vynikajúcim miestom na relaxáciu a odpočinok na pláži, kde môžete vychutnať slnečné lúče a osviežiť sa v jazere.

Keďže sa jazero Volta nachádza v ghanských vnútrozemských oblastiach, je tu aj možnosť objaviť iné turistické atrakcie v blízkom okolí. Môžete navštíviť národný park Kakum, kde si môžete vychutnať prechádzku v korunách stromov a zažiť úžasné výhľady na prales.

Ďalšou možnosťou je navštíviť hlboké kaňony, ktoré sa nachádzajú v okolitých horách a ponúkajú úžasné výhľady na okolitú krajinu.

Dovolenka na Lake Volta v Ghane je skutočne jedinečným zážitkom. Ponúka nielen krásu prírody a mnoho aktivít, ale aj možnosť spoznať miestnu kultúru a tradície. Ak hľadáte dovolenku mimo bežných turistických miest, Lake Volta je skvelou voľbou.


Ubytovanie Ghana Lake Volta


Ghana Lake Volta je najväčšie umele vytvorené jazero na svete s rozlohou takmer 8 500 kilometrov štvorcových. Nachádza sa na juhu Ghany a je popularnou turistickou atrakciou. Ak sa chystáte do Ghany a hľadáte ubytovanie pri jazere Volta, existuje niekoľko možností, ktoré si môžete vybrať.

Jazeru Volta obklopuje veľa malých dediniek a mestečiek, ktoré sú ideálnymi miestami na ubytovanie. Ponuka ubytovania zahŕňa hotely, hostely a kempingy.

Hotely sú najvyššej kategórie a ponúkajú luxusné vybavenie ako bazény, wellnes centrá a reštaurácie s tradicionálnou ghaneskou kuchyňou. Medzi najpopulárnejšie hotely na jazere Volta patria Volta Serene Hotel, Royal Senchi Resort a Ada Foah Beach Resort.

Hostely sú cenovo dostupné možnosti ubytovania pre cestovateľov s menším rozpočtom. Hostely ponúkajú jednoduché a základné vybavenie, ale sú často umiestnené v krásnom prostredí a ponúkajú pohodlné ubytovanie. Medzi najlepšie hostely na jazere Volta patria Lake Point Guest House, Big Milly's Backyard a Keta Lagoon Resort.

Pre tých, ktorí hľadajú skúsenosť s prírodou a radi prespávajú pod holým nebom, sme tu kempingy. Kempingy sú skvelým miestom pre tých, ktorí chcú stráviť čas v prírode a užívať si zázraky Gany. Medzi najlepšie kempingy na jazere Volta patria Safari Beach Lodge, Dove’s Paradise a Green Turtle Beach Lodge.

Nezáleží na tom, aké vybavenie hľadáte, ubytovanie na jazere Volta vás určite nezklame. Jazero ponúka nekonečné možnosti na aktivitu a zábavu, od relaxovania na pláži až po vodné športy a prechádzky v prírode. Bez ohľadu na to, kde sa rozhodnete ubytovať, nezabudnite navštíviť toto nádherné miesto v Ghane.


Letenka Ghana Lake Volta


Lake Volta je najväčšie ľudskou vybudované jazero na svete a je jednou z najvýznamnejších turistických atrakcií v Ghane. Nachádza sa na juhu krajiny, v regióne Volta, a je domovom mnohých druhov rýb a vzácnych vtákov. Pre svoju krásu a biodiverzitu je to ideálne miesto pre milovníkov prírody a dobrodruhov.

Ak sa chystáte na dovolenku do Ghany, letenka do Lake Volta je dobrou voľbou, pretože ponúka široké spektrum aktivít a zážitkov. Tu je niekoľko dôvodov, prečo by ste sa mali dostať do tejto úžasnej časti krajiny:

1. Plavba po jazere: Lake Volta je obklopené nádhernou prírodou, takže plavba loďou po jazere je určite skvelý zážitok. Prenájom súkromnej alebo malého člnu vám umožní preskúmať jazeru a obdivovať jeho impozantný rozsah. Môžete sa vydať na lov rýb, obdivovať vodopády alebo sa jednoducho kochať pohľadom na panorámu jazera.

2. Ekoturistika: Chcete spoznať bohatstvo a krásu miestnej fauny a flóry? Lake Volta je miestom, kde to môžete zažiť. Môžete sa vydať na trekking po okolitých lesných cestách a obdivovať rôzne druhy vtákov, motýľov a vzácnych rastlín. Turistické trasy vás zavedú do srdca divočiny a umožnia vám objavovať miestne tajomstvá prírody.

3. Kultúrne zážitky: Okolo Lake Volta sú rôzne miestne dediny, kde sa môžete ponoriť do kultúry miestnych obyvateľov. Môžete si prezrieť tradičné remeslá, vidiecke trhy a dokonca vyskúšať miestne jedlá. Či už ste zamilovaní do kultúry alebo jednoducho chcete spoznať autentický ganský život, Lake Volta vám ponúka túto príležitosť.

4. Rybolov: Lake Volta je bohatý na rôzne druhy rýb, čo robí rybolov populárnou aktivitou medzi turistami. Miestni rybári vám radi poskytnú svoje skúsenosti a naučia vás lov rýb tradičným spôsobom. Nech už ste rybár v srdci alebo jednoducho chcete vyskúšať niečo nové, rybolov na Lake Volta bude určite nezabudnuteľným zážitkom.

5. Pláže a relaxácia: Ak ste unavení z všetkých dobrodružstiev, ktoré Lake Volta ponúka, rozhodne si zaslúžite oddych na miestnych plážach. Tieto pláže s bielym pieskom a tyrkysovými vodami sú ideálne na relaxáciu a vychutnanie si nádherných výhľadov. Ustavičné teplo a najlepšie miestne jedlá urobí váš pobyt na pláži ešte príjemnejším.

Lake Volta ponúka cestovateľom z celého sveta výnimočný zážitok a prezentuje viac ako len priemyselnú časť Ghany. Od výletov na loďkách až po plávanie, turistika a kultúrne skúmanie, toto jazero má čo ponúknuť. Preto neváhajte a venujte sa letenke do Ghany, aby ste mohli objaviť krásy Lake Volta a vytvoriť si nezabudnuteľné spomienky.


Najčastejšie otázky a odpovede Ghana Lake Volta


1. Aký je najväčší jazero v Ghane?
- Najväčším jazerom v Ghane je jazero Volta.

2. Aká je rozloha jazera Volta?
- Rozloha jazera Volta je približne 8 502 km².

3. Aký je objem vody v jazere Volta?
- Objem vody v jazere Volta je odhadovaný na asi 150 miliárd kubických metrov.

4. Aký je hlavný účel jazera Volta?
- Jazero Volta je umelo vytvorené a slúži ako zdroj vodnej energie pre Ghana. Na jazere sa nachádza najväčšia vodná elektráreň v Afrike.

5. Ako sa volá táto vodná elektráreň?
- Táto vodná elektráreň sa volá Akosombo vodná elektráreň.

6. Kedy bola vodná elektráreň Akosombo postavená?
- Vodná elektráreň Akosombo bola postavená v rokoch 1961 až 1965.

7. Aké sú hlavné dôsledky výstavby jazera Volta a vodnej elektrárne Akosombo?
- Dôsledky výstavby jazera Volta a vodnej elektrárne Akosombo zahŕňajú napríklad zmiznutie pôvodných osád a povrchu. Tiež sa vytvorili nové príležitosti pre rybolov a vodné aktivity.

8. Aké druhy ryb sa nachádzajú v jazere Volta?
- V jazere Volta sa nachádza viac ako 80 druhov rýb, z ktorých najobľúbenejšie sú napríklad kapre, cezary a tilápie.

9. Ako je jazero Volta dôležité pre miestne obyvateľstvo?
- Jazero Volta je dôležitým zdrojom obživy pre miestnych rybárov a rybolov patrí k jednej z hlavných hospodárskych činností v regióne.

10. Sú na jazere Volta organizované aj vodné aktivity pre turistov?
- Áno, na jazere Volta sú organizované rôzne vodné aktivity pre turistov, vrátane plavby, rybačky a vodných športov.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky