Nájdite letenky s najlepšou cenou

Ghana Mole National Park

Dovolenka Ghana Mole National Park


Dovolenka v Ghanskom Národnom parku Mole – Nezabudnuteľná zážitková jazda po prírode

Ak hľadáte nezabudnuteľné zážitky z dovolenky, potom by ste mali určite navštíviť Ghanský Národný park Mole. Tento park sa nachádza vo vileghanských savanách v regióne Západné horná zem krajiny a je domovom mnohým divokým zvieratám, ako sú slony, paviáni, hyeny a mnoho ďalších.

Ghanský Národný park Mole je ideálny cieľ pre tých, ktorí chcú objavovať divokú prírodu a jej rôzne tvary. Zvieratá, ktoré na vás čakajú tu, sú viac ako len obyčajné divé zvieratá – sú to majestátne a nebezpečné zvieratá, ktoré dokážu spôsobiť rešpekt a obdiv. Slony, ktoré sú medzi návštevníkmi najobľúbenejšie, boli v parku slobodne ponechané už v roku 1958. Dnes je ich populácia v parku približne 500. Okrem slonov môžete vidieť aj bufala, antilopy, impaly, krokodíly, verejníkov a hyeny.

Mole National Park je tiež ideálne miesto pre obdivovanie rôznych druhov vtákov, ako sú supy, orly, husy, pelikány a mnoho ďalších. Najlepšou dovolenkou v Ghanským Národným parku Mole je jesť, spať a relaxovať v lôžkovom kempe pod baldachýnom. Počas pobytu v kempe si môžete pochutnať na guinejskej kuchyni, ako sú dusené ryže s korením, grilovaná sušiarka a mnoho ďalších.

Hlavnou atrakciou parku je jednoznačne podvečerná prechádzka na slonovi, ktorý vás zavedie hlbšie do parku. Táto prechádzka vám umožní pozorovať divoké zvieratá zblízka a zažiť neopakovateľnú zážitkovú jazdu do samotného srdca prírody.

Čo sa týka ostatných aktivít, ktoré môžete v parku robiť, je tu tiež možnosť safari jazdy v aute, ktoré vám umožní vidieť rôzne druhy zvierat. Ale pozor, je to niečo trochu iné, ako tento krásny park pozorovať na chrbte slona. Ak máte radi turistiku, môžete sa skúsiť prejsť niektorým z mnohých trás, ktoré sú tu vybudované.

Ghanský Národný park Mole je skvelým miestom pre každého, kto hľadá pobyt v divočine s bohatou ponukou zážitkov a niečím, čo vás nikdy neomrzí. Táto dovolenka s výhľadom na krásnu prírodu a prekrásnych tvorov určite zostane vo vašej pamäti na veľmi dlho. Tak neváhajte a spolu so svojimi blízkymi sa vyberte do Ghanského Národného parku Mole na nezabudnuteľnú jazdu po divokých ostrovoch prírody.


Počasie Ghana Mole National Park


Ghana leží v západnej Afrike a je domovom jedného z najväčších národných parkov v krajine - Mole National Park. Tento park je známy svojou nádhernou krajinou, rozmanitou faunou a flórou, ako aj svojimi jedinečnými klimatickými podmienkami.

Počasie v Ghanianskom Mole National Parku sa vyznačuje tropickým klimatickým podnebím, ktoré je typické pre túto časť Afriky. Park sa nachádza v savanovej oblasti, čo znamená, že počasie je veľmi teplé a suché počas väčšej časti roka.

V Mole National Parku sa dá očakávať dva základné obdobia - suché obdobie a daždivé obdobie. Suché obdobie trvá od októbra do marca a je charakterizované minimálnym množstvom zrážok a vysokými teplotami. Počas tohto obdobia môže teplota dosahovať 30 ° C a viac. Sucho spôsobuje, že rieky a potoky v parku vysychajú, čo sťažuje prístup k vode pre zvieraťá.

Naopak, daždivé obdobie nastáva od apríla do septembra. V tomto období sa miestami v národnom parku objavujú silné dažde a blesky. Tieto dažde prinášajú osvieženie do suchej krajiny a pomáhajú rozkvitnúť porastu tráv a rastlín. Taktiež prúdia vody riek a potokov, ktoré poskytujú zvieratám dôležitý zdroj pitnej vody. V tomto období je teplota trochu nižšia a pohybuje sa okolo 25 ° C.

Čo sa týka konkrétnej klimatickej zóny v parku, v Mole National Parku prevláda guinejské klima, čo znamená, že je teplé a vlhké. Táto oblasť je bohatá na druhy ako napríklad sloni, královské antilopy, žirafy, paviány a mnoho iných. Toto klima je pre ne vhodné, pretože im poskytuje primerané teploty a živiny, ktoré potrebujú na prežitie.

Ak plánujete navštíviť Mole National Park, je dôležité mať na pamäti tieto počasové podmienky. V suchom období by ste mali byť pripravení na vysoké teploty a nedostatok vody, zatiaľ čo počas daždivého obdobia by ste mali brať do úvahy možné silné dažde a nižšie teploty.

Mole National Park je určite jedným z najkrajších miest v Ghane a je dôležitým centrom ochrany voľne žijúcich zvierat. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete ho navštíviť, budete mať možnosť zažiť úchvatnú prírodu a divoký život, ktoré toto miesto ponúka.


Letenka Ghana Mole National Park


Ak hľadáte jedinečný zážitok v Afrike, navštíviť Ghanu a Mole National Park je skvelou voľbou. Tento národný park je jedným z najväčších v krajine a je domovom zaujímavých druhov zvierat a rozmanitej flóry.

Národný park Mole sa nachádza na severozápade Ghany, v oblasti, ktorá je bohatá na divokú prírodu a krásne scenérie. Jeho rozloha je takmer 5 000 kilometrov štvorcových a park je známy svojimi obrovskými korytnačkami a zvieratami ako levharti, krokodíly, slony a mnoho ďalších druhov.

Cesta do parku je jedno dobrodružstvo sama o sebe. Môžete sa tam dostať z hlavného mesta Ghany, Acrra, letecky. Letenky do Ghana a potom do lokalnej letisku Tamale sú dostupné z mnohých medzinárodných destinácií. Po prílete doTamale je možné si prenajať automobil alebo si zabezpečiť prepravu do Mole National Park, ktorý sa nachádza približne 200 kilometrov juhozápadne od Tamale.

Po príchode do parku budete ohromení jeho rozmanitosťou. Očakáva vás nádherná krajina s rôznymi typmi vegetácie, vrátane trvalých trávnatých plôch, húštin a jazier. Ak máte radi zvieratá, budete nadšení z obrovskej populácie slonov, ktorí sa voľne preháňajú parkom. Existuje niekoľko vyhliadkových bodov, odkiaľ môžete pozorovať tieto majestátne tvory v prirodzenom prostredí.

Okrem slonov môžete nájsť aj množstvo iných afrických zvierat, ako sú girafy, nosorožce, levharti a antilopy. S troškou šťastia môžete dokonca zaznamenať vzácnych druhov vtákov alebo kali básníka, ktorý je jedným z najhľadanejších vtákov v Afrike.

Pre tých, ktorí sú trochu viac odvážnejší, je možnosť absolvovať nočné safari. Táto skúsenosť, keď jazdíte v otvorenom vozidle parkom za tmy, je úplne jedinečná. Môžete sa tešiť na to, že zahlédnete nočné živočíchy v ich prirodzenom prostredí a zažiť vzrušenie neznáma, ktoré ho sprevádza.

Práve kombinácia unikátnych rastlín, zvierat a načasovania nočných safari robí Mole National Park takým špeciálnym miestom. Je to miesto, kde sa môžete stať svedkom prírodných divov a zažiť nezabudnuteľné dobrodružstvo.

Ak plánujete cestu do Ghany, nezabudnite zahrnúť letenku do Mole National Park do svojho itinerára. Budete ohromení jeho krásou a diverzitou a táto skúsenosť zanechá vo vás nezabudnuteľnú stopu. Navštívte Ghanu a objavte jej úchvatnú prírodu a záznamné zvieratá v Mole National Park.


Najčastejšie otázky a odpovede Ghana Mole National Park


Najčastejšie otázky a odpovede o Mole National Park v Ghane:

1. Kde sa Mole National Park nachádza?
Mole National Park sa nachádza v severozápadnej časti Ghany.

2. Koľko druhov zvierat a rastlín je v Mole National Parku?
V Mole National Parku žije viac ako 90 druhov cicavcov, vrátane chránených slonov, levov, leopardov a bývolov. Park tiež hostí viac ako 300 rôznych druhov vtákov a mnoho endemických rastlín.

3. Ako sa dostanem do Mole National Parku?
Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do Mole National Parku, je letecky do letiska v meste Tamale a potom pokračovať na cestu autom alebo motorovým vozidlom do parku.

4. Kde môžem v parku prespať?
V parku sa nachádza Mole Safari Lodge, ktorý poskytuje ubytovanie v podobe chatiek a hotelových izieb s výhľadom na zver. Existujú aj ďalšie ubytovacie možnosti v okolí parku.

5. Aká je najlepšia doba na návštevu Mole National Parku v Ghane?
Najlepšou dobou na návštevu parku je počas suchého obdobia od novembra do marca, keď je možné pozorovať väčšinu zvierat a vtákov, pretože tráva je kratšia a zvieratá sa zvyčajne pohybujú bližšie k vodným zdrojom.

6. Musím sa pripraviť na niečo špeciálne pred návštevou parku?
Je dobré mať so sebou dostatok odievanie na ochranu pred hmyzom, opaľovacím krémom, repelentom a dostatok pitnej vody. Odporúča sa tiež mať so sebou ďalekohľad pre lepší výhľad na divoké zvieratá.

7. Môžem si na safari rezervovať sprievodcu?
Áno, v parku je možné si rezervovať skúseného sprievodcu, ktorý vás bude sprevádzať na safari a pomôže vám objaviť rozmanitosť prírody v parku.

8. Koľko hodín trvá typický safari v parku?
Typický safari v Mole National Parku trvá približne 3 až 4 hodiny. Môžete si vybrať medzi ranným alebo popoludňajším safarim.

9. Môžem sa kúpať v jazere alebo rieke v parku?
Nie je povolené kúpanie v jazerách a riekach v parku z dôvodu prítomnosti divokých zvierat a možného rizika útoku.

10. Aké iné aktivity môžem v parku robiť okrem safari?
Okrem safari môžete tiež vyskúšať hiking na niektorom z turistických chodníkov v parku, navštíviť miestne dedinky a zážitkové stredisko na informácie o parku.


Ubytovanie Ghana Mole National Park


Mole National Park v Ghane je jedným z najväčších a najstarších národných parkov v krajine. Nachádza sa na severu Ghany, v Regióne Severného Zachodu, a je domovom mnohých divokých zvierat, vrátane slonov, lesových antilop, leopardov a šimpanzov.

Keď prídete do Mole National Park, je dôležité mať na mysli, že táto oblasť je relatívne odľahlá, a preto ideálne ubytovanie je kľúčové pre pohodlný a príjemný pobyt.

Najobľúbenejšou formou ubytovania v tomto národnom parku je Mole Motel, ktorý je súčasťou Mole Safari Lodge. Motel ponúka širokú škálu možností ubytovania pre turistov, vrátane štandardných izieb, chatiek a skalných izieb. Hostia majú možnosť vybrať si z rôznych typov izieb, čo znamená, že hotové všetky rozpočty a preferencie.

Štandardné izby v Mole Motel sú vybavené všetkými potrebnými zariadeniami pre pohodlný pobyt. Ponúkajú príjemnú atmosféru a výhľad na Národný park Mole. Chatky sú ideálne pre tých, ktorí si želajú viac súkromia a blízke stretnutie s prírodou. Nachádzajú sa v príjemnom prostredí parku a ponúkajú úžasný výhľad na okolitú krajinu.

Jedinečným a zaujímavým ubytovaním je skalná izba Motel Mole. Tieto izby sú vytesané v skale a ponúkajú jedinečný zážitok vo veľmi autentickom prostredí. Sú vybavené základným nábytkom a ponúkajú útulné a príjemné prostredie.

Okrem ubytovania Mole Motel ponúka aj širokú škálu zážitkov a aktivít pre svojich hostí. Môžete si objednať safari jazdy, ktoré vás zavedú do srdca národného parku a umožnia vám stretnúť sa s divými zvieratami a počúvať zaujímavé príbehy o miestnej faune od skúsených sprievodcov. Mole Motel tiež ponúka možnosť posedenia pri bazéne alebo v reštaurácii a vychutnať si tradičnú ghanskú kuchyňu.

Vzhľadom na to, že Mole National Park leží na severnej časti Ghany, je dôležité byť pripravený na teplé počasie. Nezabudnite si so sebou vziať dostatok opaľovacieho krému, vody a ľahkého oblečenia. Výlet do Mole National Park je nezabudnuteľným zážitkom pre každého, kto je nadšený prírodou a zvieratami.

Ak plánujete navštíviť Ghanský národný park Mole, odporúčame si vopred zabezpečiť ubytovanie. Ubytovanie v Mole Motel je populárne, a preto je dobré mať si zarezervovať izbu vopred, aby ste si zaistili miesto.

V krásnom prostredí národného parku Mole budete mať možnosť zažiť jedinečné stretnutie s prírodou a divokými zvieratami. Ubytovanie v Mole National Park v Ghane je skutočným dobrodružstvom, ktoré vám poskytne nezabudnuteľné zážitky.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky