Nájdite letenky s najlepšou cenou

Grécko Karpathos

Počasie Grécko Karpathos


Grécko Karpathos - Ostrov slnka a nádhery, kde na vás čakajú nádherné pláže, krásne horské výhľady a romantické podvečerné prechádzky. Avšak, aby ste mohli naplno vychutnať všetky krásy Karpathosu, je dobré vedieť, aké počasie sa na ostrove očakáva.

Karpathos sa nachádza v juhovýchodnej časti Grécka v Egejskom mori. Celý rok má na ostrove teplé a suché podnebie, ktoré je ovplyvnené miernym kontinentálnym podnebím a miestnym fénom Meltemi. Tento severozápadný vietor prináša na ostrov osvieženie v horúcich mesiacoch a jeho sila sa pohybuje od 4 do 6 Beaufortových stupňov v lete. Okrem toho, Karpathos je veľmi chráneným ostrovom, pretože sa nachádza v zálive okolo ktorého sa dotýkajú hory. To znamená, že sa nedokáže dostať naťahovanie oblačnosti cez pohoria, preto sa väčšie množstvo oblakov a dažďa pravidelne vyskytuje len v severnej časti ostrova.

Ak sa rozhodnete navštíviť Karpathos, najlepšie mesiace sú jún až september, kedy sa teploty pohybujú v rozmedzí 28-32°C, a more je ideálne pre plávanie. V zime teploty klesajú na priemere 12-15°C, ale takmer vôbec neprší, takže pestrú paletu atrakcií ostrova si môžete vychutnať aj v tomto ročnom období.

Akékoľvek ročné obdobie môže poskytnúť jedinečnú atmosféru na Karpathose. Bez ohľadu na ročné obdobie, ostrov zaručuje čerstvý príval vzduchu, prírodné krásy a okrem plávania na jednej z jeho krásnych pláží, Karpathos ponúka tiež množstvo turisticky a kultúrne preparovaných určitých miest na ostrove.

Ak plánujete návštevu Karpathosu, určite nezabudnite na návštevu nejakých z miestnych krásnych pláži ako sú Apella, Kyra Panagia, Lefkos a ďalšie. Oblasti Afiartis a Gunnari sú ideálne pre surfovanie a východné pobrežie ponúka jedinečnú šancu navštíviť dedinku Olympos s tradíciami zachovanými z dávných čias. Tak prečo sa nevydať do Grécka Karpathosu tento rok na relax a rekreačnú dovolenku? Ostrov, ktorý vás prekvapí svojou krásou, kultúrou a životom.


Dovolenka Grécko Karpathos


Karpathos je jeden z tých ostrovov v Grécku, ktorý je stále menej navštevovaný turistami, čo z neho robí ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú pokojné a autentické letovisko. Nachádza sa v južnej časti Egejského mora medzi ostrovmi Rhodos a Kréta.

Karpathos je ostrov bohatý na prírodnú krásu a úchvatné pláže. Je známy svojimi ľadovcovými útesmi a úchvatnými skalnatými útesmi, ktoré ponúkajú nádherný výhľad na mor. Ostrov je obklopený azúrovými vodami, ktoré sú vhodné nielen na kúpanie, ale aj na potápanie a iné vodné športy. Pláže na ostrove sú čisté, s jemným pieskom alebo oblázkami a niektoré z nich majú aj taverne a bary, kde si môžete oddýchnuť a osviežiť sa.

Hlavné mesto Karpathosu je mestečko Pigadia, ktoré sa nachádza na východnom pobreží ostrova. Pigadia je prístavné mesto so širokou ponukou reštaurácií, barov a obchodov. Okrem toho, tu nájdete aj staré časti mesta s úzkymi uličkami a tradičnými domami, kde sa môžete ponoriť do miestnej kultúry a histórie. V Pigadii sú tiež niektoré z najlepších pláží na ostrove, ako napríklad Vrontis Beach a Apella Beach.

Pre tých, ktorí hľadajú autentický grécky život, odporúča sa navštíviť horské dediny na Karpathose. Napríklad Olympos je tradičná horská dedina, ktorá má jedinečný charakter a zachované tradičné domy. Môžete sa tu prechádzať úzkymi uličkami a obdivovať typickú architektúru. V dedine sú tiež niekoľko reštaurácií, kde si môžete vyskúšať miestne jedlo a potešiť svoje chuťové poháriky.

Karpathos je aj ideálny ostrov pre milovníkov prírody a turistiku. Má množstvo turistických chodníkov, ktoré vedú cez zelené a úchvatné krajiny. Môžete si vybrať zo širokého výberu trás, ktoré vás zavedú do nádherných údolí, hôr a dedín. Medzi najobľúbenejšie trasy patrí výstup na vrch oceánu s úchvatným výhľadom na okolitý ostrov.

Za zmienku stojí aj miestne jedlo na Karpathose. Ostrov sa môže pochváliť vynikajúcimi reštauráciami, ktoré ponúkajú skvelé jedlá. Môžete si vychutnať čerstvé morské plody, miestne špeciality a grécke tradičné jedlá. Okrem toho, môžete navštíviť aj tradičné trhy, kde si môžete kúpiť miestne produkty a suveníry.

Ak hľadáte autentickú dovolenku na krásnom ostrove s nádhernými plážami, príjemnou atmosférou a tradičnou kultúrou, Karpathos je ideálne miesto pre vás. Môžete tu zažiť pokoj a oddych na tichých plážach a vychutnávať si grécke špeciality. Karpathos je skutočným skrytým pokladom, ktorý stojí za návštevu.


Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Karpathos


Čo je hlavné mesto Karpathosu?
Hlavné mesto Karpathosu je Pigadia.

Aké sú najkrajšie pláže na Karpathose?
Medzi najkrajšie pláže na Karpathose patria Apella, Agios Nikolaos, Lefkos a Kyra Panagia.

Koľko trvá let z Athensu na Karpathos?
Let z Athensu na Karpathos trvá približne 1 hodinu a 15 minút.

Aké sú typické jedlá v Karpathose?
Typické jedlá v Karpathose zahŕňajú ryžu s hubami (pilafi me manitaria), kozie mäso (katsiki) a šalát s octovou uhorkou a nakladanou červenou cibuľou (tzatziki).

Ako sa dostanem z letiska na Karpathose do mesta Pigadia?
Z letiska sa do mesta Pigadia dá dostať taxíkom, autobusom alebo si môžete prenajať auto.

Aké sú najlepšie mesiace na návštevu Karpathosu?
Najlepšie mesiace na návštevu Karpathosu sú od mája do októbra, keď je počasie teplé a slnečné.

Koľko stojí ubytovanie na Karpathose?
Ceny ubytovania na Karpathose sa líšia v závislosti od typu ubytovania, obdobia a polohy. V priemere môžu byť ceny za noc okolo 50-100 eur za dvojlôžkovú izbu.

Existuje na Karpathose večerný život?
Áno, v meste Pigadia a niektorých turistických strediskách na Karpathose nájdete reštaurácie, bary a kluby s večerným životom.

Je angličtina široko rozšírená na Karpathose?
Áno, angličtina je pomerne rozšírená v turistických oblastiach na Karpathose a väčšina personálu v hoteloch a reštauráciách hovorí anglicky.

Existujú na Karpathose historické pamiatky?
Áno, na Karpathose sa nachádzajú niektoré historické pamiatky, ako napríklad staroveké mestečko Arkesia a byzantské kostoly.


Ubytovanie Grécko Karpathos


Karpathos je krásny ostrov patriaci do skupiny ostrovov Dodekanesos v Grécku. Ostrov je známy svojou krásnou prírodou, krištáľovo čistými plážami a krásnymi dedinkami. Ak hľadáte miesto na dovolenku plne slnečného Grécka, kde si oddýchnete od reality, Karpathos je ideálnym miestom pre vás.

Po príchode na ostrov sa budete chcieť ubytovať niekde, kde sa budete cítiť ako doma. Na ostrove nájdete množstvo možností pre ubytovanie, ktoré sa prispôsobí vašim požiadavkám a financiám. Od hotelov a rezortov až po rodinné penzióny a apartmány.

Ak máte radi harmoniu, pokoj a nejaký ten luxus, môžete si vybrať hotel alebo rezort priamo na pláži. Napríklad Rena Hotel and Suites, ktorý sa nachádza priamo na pláži Pigadia, v srdci mesta Karpathos. Tento hotel je známy svojimi skvelými službami, kolekciou izieb a apartmánov a úžasnou atmosférou. Keď sa budete cítiť energickí, môžete navštíviť letisko Karpathos, ktoré sa nachádza iba 15 minút autom.

Ak radi využívate súkromie a chcete mať úplnú kontrolu nad svojím ubytovaním, je lepšie sa ubytovať v apartmáne. Ubytovanie v apartmáne vám umožní urobiť si vlastné jedlo a uplatniť si vaše osobné preferencie. Napríklad Vasilis Studios sú ponúkané v podobe štýlových samostatných izieb, ktoré sú vybavené s kuchyňským kútom, WiFi pripojením a súčiastní sú parkoviskami.

Ak hľadáte lacné a príjemné ubytovanie, môžete si zvoliť penzión. To vám umožní okamžité ubytovanie bez toho, aby ste museli platiť veľa peňazí a umožňuje vám nadviazať kontakty so susedmi. Krásny penzión vám bude vhodný pre takúto činnosť. Penzión sa nachádza v meste Pigadia, ponúka jednoduché, štýlové a prívetivé ubytovanie.

Karpathos je prvotriednym miestom pre dovolenku, kde si môžete nájsť ubytovanie, ktoré spĺňa vaše potreby a chcete tam zostať navždy. Vyberte si penzión, hotel alebo apartmán a prežite pohodovú dovolenku. Karpathos vás vždy radi privíta s otvorenou náručou.


Letenka Grécko Karpathos


Letenka do Grécka Karpathos: Preskúmajte neodkrytý klenot Egejského mora

Karpathos, jedno z najmenších ostrovov v Egejskom mori, síce nepatrí medzi najznámejšie destinácie v Grécku, ale ponúka pôvabné prírodné scenérie, nádherné pláže a bohatú miestnu kultúru. Pokiaľ sa chystáte na dovolenku a hľadáte pokojné a autentické miesto na objavovanie, letenka do Grécka Karpathos by mohla byť ideálna voľba.

Karpathos je situovaný medzi slávnym ostrovom Rhodos a čarokrásnym ostrovom Kréta. Aj keď je blízko známych turistických destinácií, toto miesto si uchováva svoju nezameniteľnú autenticitu a pôvab. Ostrov je známy svojimi krásnymi plážami s jemným pieskom a priezračne modrou vodou. Každá pláž na ostrove má svoje osobité čaro, či už preferujete tiché a odľudnené pláže alebo živé a rušné, na Karpathose si určite nájdete tú svoju.

Medzi tými najkrajšími plážami sa nachádza Diafani, ktorá je známa svojimi útesmi a prekrásnymi farbami vody. Pláž Apella, ktorá patrí medzi najkrajšie pláže v Grécku, vás očaruje svojou bielou pieskovou plážou a okúzlujúcou turkusovou vodou. Ďalšou plážou, ktorú musíte navštíviť, je Lefkos, známa svojimi malými zálivmi, ktoré sú dokonalým miestom na relaxáciu.

Pre tých, ktorí majú radi aktívny oddych, Karpathos ponúka množstvo možností. Ostrov je výborný pre potápanie a snorklovanie, vďaka ktorému môžete objaviť bohatstvo hlbín a farebného morského sveta. Môžete si prenajať aj loďku a vydať sa na prechádzku okolo ostrova, kde vás čakajú nádherné scenérie a pokoj. Prechádzka do hornej časti ostrova vás zase odmení panoramatickým výhľadom na okolitú krajinu a modré more.

Karpathos tiež ponúka zaujímavú históriu a kultúru. Môžete navštíviť hlavné mesto ostrova, s názvom Karpathos, ktoré je známe svojou tradičnou architektúrou a úzkymi uličkami. Môžete sa prechádzať po malebných dedinkách a objavovať tradičné grécke domy s farebnými dverami a balkónmi. Ak máte radi história a archeológiu, navštívte najväčší archeologický nálezisko na ostrove, Vrondini, kde si môžete prezrieť staré hroby a pamiatky.

Ak sa chystáte na letenku do Grécka Karpathos, je najlepšie letieť do medzinárodného letiska na ostrove, ktoré je spojené so zvyškom Grécka a Európy. Letenky často nájdete za prijateľné ceny, najmä ak plánujete cestu mimo hlavnej letnej sezóny.

Karpathos je skutočným skrytým klenotom v Grécku, sám o sebe ponúka krásu prírody, pohostinnosť miestnych obyvateľov a jedinečnú atmosféru. Takže ak hľadáte pokojnú dovolenku na neodkrytom mieste, letenka do Grécka Karpathos je tu pre vás!


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky