Nájdite letenky s najlepšou cenou

Grécko Kefalónia

Dovolenka Grécko Kefalónia


Grécko je jednou z najobľúbenejších destinácií pre dovolenky na letné mesiace. S množstvom krásnych ostrovov ponúka Grécko rôznorodé a nezabudnuteľné zážitky. Jedným z najkrajších ostrovov je Kefalónia, ktorý láka milovníkov prírody, pláží a gréckej kultúry.

Kefalónia je najväčší z Jónskych ostrovov a leží na západnom pobreží Grécka. Ostrov je známy svojou nádhernou prírodou a pohoria Ainos, ktoré je najvyšším vrchom na Jónskych ostrovoch. Táto ľuduprázdna krajina ponúka množstvo možností pre turistov, ktorí milujú dobrodružstvo a prechádzky v prírode. Môžete si prenajať auto a preskúmať ostrov zo vzdialenosti. Okrem prekrásnych kopcov a útesov si môžete vychutnať aj prekrásne pláže, ktoré sú roztrúsené po celom ostrove.

Za zmienku stojí samozrejme aj hlavné mesto Kefalonie, Argostoli. Mesto ponúka kombináciu moderných zariadení a tradičnej gréckej kultúry. Tu si môžete vychutnať miestnu kuchyňu a ochutnať čerstvé morské plody a tradičné grécke jedlá. Nezablestí tu milovníkov histórie, pretože mesto má viac moderných budov než historických pamiatok, ale stále je tu niečo pre každého.

Ale najväčšia atrakcia Kefalonie sú nevyhnutne jej pláže. Pláže Kefalonie sú známe svojou čistotou, modrou vodou a bielym pieskom. Môžete si vybrať medzi malými a tichými plážami, kde si môžete vychutnať pokoj a relaxáciu, alebo ak preferujete viac zábavy a vodných športov, môžete ísť na nekonečné pláže s obchodmi a reštauráciami. Jednou z najkrajších pláží v Kefalonii je Myrtos, ktorá je obľúbená aj medzi filmovými tvorcami. Jej nádherné okolité útesy a průzračná voda sú jednoducho ohromujúce.

Ak máte radi históriu a kultúru, nezabudnite navštíviť Starý hrad Assos, ktorý je jedným z najkrajších historických miest na ostrove. Tento starobylý hrad ponúka nádherný výhľad na ostrov a okolité pobrežie. Taktiež si môžete vychutnať prechádzku po meste Sami, kde nájdete starobylé ruiny a budovy z rímskej doby.

Kefalónia je ideálna destinácia pre tých, ktorí chcú zažiť krásu Grécka mimo turistických trás. Ostrov ponúka nespočetné možnosti pre dobrodružstvo v prírode a pokojné pláže pre oddych a relaxáciu. S priateľskými miestnymi obyvateľmi a bohatou gréckou kultúrou, Kefalónia sa stáva nezabudnuteľným dovolenkovým cieľom.

Ak teda plánujete dovolenku v Grécku, neváhajte a vyberte si Kefalóniu. Tento raj na Zemi vám ponúkne nezabudnuteľné zážitky a unikátny pohľad na krásy Grécka.


Letenka Grécko Kefalónia


Grécko je jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií v Európe, a to nielen pre svoje krásne pláže a modré more, ale aj pre svoju fascinujúcu históriu a kultúru. Medzi jedno z najkrajších miest v Grécku patrí ostrov Kefalónia, ktorý mnohí nazývajú "skrytým pokladom Stredomoria". Ak sa chystáte navštíviť tento nádherný ostrov, letenka Grécko Kefalónia vám umožní pohodlne a rýchlo sa tam dostať.

Kefalónia je najväčším z Jónskych ostrovov a nachádza sa na západnom pobreží Grécka. Tento ostrov je známy svojimi nádhernými plážami, skalnatými útesmi a azúrovým morom. Aj keď je Kefalónia menej známa ako niektoré iné grécke ostrovy, ponúka veľa pre turistov, ktorí túžia po dobrodružstve, relaxácii alebo objavovaní prírodných krás.

Keď príde na letenky do Kefalónie, môžete vyberať medzi mnohými leteckými spoločnosťami, ktoré ponúkajú priame lety z rôznych európskych miest. Pre príjemnú cestu si môžete vybrať tiež letenku s jednou prestupnou zastávkou v Aténach, kde si môžete vychutnať krátku prehliadku hlavného mesta Grécka.

Po prílete na Kefalóniu budete ohromení pohľadom na ostrov. Jeho prírodná krása je skutočne úchvatná. Od jemných piesočnatých pláží s tyrkysovou vodou, ako je Myrtos Beach, až po dramatické zátoky a súostrovia, Kefalónia vás určite začaruje. Nevynechajte ani návštevu jaskýň Melissani a Drogorati, ktoré ponúkajú jedinečný pohľad na podzemné jazero a pozoruhodne stalaktity a stalagmity.

Ak ste dobrodružne založení, môžete absolvovať túru na vrchol hory Ainos, najvyššieho vrchu na ostrove. Z vrcholu si môžete vychutnať neuveriteľný výhľad na celý ostrov a obdivovať bohatú flóru a faunu. Kefalónia je tiež známa svojim vínom, takže sa určite zastavte v nejakej miestnej vinici a vyskúšajte grécky ovocný moku z miestnych hrozienok.

Ostrov Kefalónia ponúka tiež množstvo možností pre vodné športy, ako je rýchla plavba, potápanie alebo šnorchlovanie. Môžete si tiež prenajať loď a preskúmať malé opustené zátoky, kam sa autom nedá dostať.

Kefalónia je tiež známa svojimi tradičnými dedinkami, kde môžete ochutnať miestne jedlá, ako je grécka zmrzlina gyros alebo tzatziki. Nájdete tu aj množstvo reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať tradičné grécke jedlo a pitie.

Ak chcete zažiť autentickú grécku dovolenku s krásnymi plážami, úchvatnou prírodou a fascinujúcou kultúrou, letenka Grécko Kefalónia je správnou voľbou pre vás. Užite si pokojnú dovolenku alebo dobrodružstvo na tomto krásnom ostrove a nechajte sa uniesť gréckym šarmom.


Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Kefalónia


1. Aká je najlepšia doba na návštevu Kefalónie v Grécku?
Najlepší čas na návštevu Kefalónie je od mája do septembra, keď je počasie teplé a slnečné.

2. Ako sa dostanem na Kefalóniu?
Na Kefalóniu sa môžete dostať lietadlom zo štvrtej najväčšej gréckej metropoly, mesta Patras. Existujú tiež trajekty, ktoré prevádzajú spoje medzi Kefalóniou a inými gréckymi ostrovmi.

3. Ktoré pláže sú najlepšie na Kefalónii?
Najlepšie pláže na Kefalónii sú Myrtos, Antisamos, Skala a Lourdata. Myrtos je najznámejšou plážou na ostrove a často je označovaná za jednu z najkrajších v Grécku.

4. Ktoré atrakcie musím navštíviť na Kefalónii?
Hlavné atrakcie Kefalónie zahŕňajú Melissani jaskynu, Drogerati jaskynu, samotnú hlavnú mesto Argostoli, Ainos národný park a Fiskardo, ktoré je tradičné rybárske prístavisko.

5. Aké sú typické jedlá a nápoje v Kefalónii?
Typické jedlá na Kefalónii zahŕňajú grécke špeciality, ako je gyros, suvlaki (ražniči), moussaka, tzatziki a šaláty s feta syrom. Akékoľvek grécke jedlo by malo byť spojené s tradičným gréckym vínom či už bielym, červeným alebo ouzom, miestnym alkoholickým nápojom.

6. Koho zaujíma história, aké historické pamiatky by som mal navštíviť na Kefalónii?
Ak máte záujem o históriu, určite navštívte hrad Agios Georgios, hrobku faraóna Ramessesa III. a archeologické miesto Katávasia.

7. Aké sú športové aktivity, ktoré môžete robiť na Kefalónii?
Výlety loďou, potápanie, turistika, cyklistika a jazda na koni sú populárne aktivity, ktoré môžete robiť na Kefalónii.

8. Kde sa nachádzajú najlepšie obchody a nákupné centrá na Kefalónii?
Najlepšie obchody a nákupné centrá nájdete najmä v hlavnom meste Argostoli, kde nájdete široký výber butikov, trhov a suvenírových obchodíkov.

9. Ak sa chcem ubytovať v hoteli, ktorá oblasť je najlepšia na Kefalónii?
Dobre známe oblasti, kde sa môžete ubytovať na Kefalónii, zahŕňajú Lassi, Skala, Fiskardo a Lourdata. Všetky tieto oblasti majú širokú škálu hotelov a reštaurácií.

10. Koľko dní by som mal stráviť na Kefalónii, aby som videl všetky hlavné atrakcie?
Odporúča sa stráviť aspoň týždeň na Kefalónii, aby ste mali dosť času na preskúmanie všetkých hlavných atrakcií a objavenie beauty ostrova.


Počasie Grécko Kefalónia


Grécko je známe svojou úchvatnou prírodou, pohľadnými plážami a malebnými ostrovmi. Jedným z najkrajších ostrovov Grécka je Kefalónia, ktorá sa nachádza na Jónskom mori. Tento ostrov je známy svojou bohatou flórou a faunou, divokými horami a jedinečnými plážami. Avšak, počasie na Kefalónii môže byť pomerne nepredvídateľné.

Kefalónia má typické stredomorské podnebie s teplými letami a miernymi zimami. Letné mesiace júl a august sú najteplejšie a najsuchšie obdobie. Teploty sa pohybujú okolo 30 °C a môžu dosiahnuť aj vyššie hodnoty. Slnečných dní je väčšinou dosť, nedohodnuté bývajú len zriedkavo. Tieto mesiace sú preto ideálnym obdobím na navštívenie Kefalónie, ako aj na plávanie a opaľovanie na jej nádherných plážach.

Jún a september sú miernejšie mesiace s teplým počasím a príjemnejšími teplotami okolo 25 °C. Tieto mesiace sú tiež populárne medzi návštevníkmi, ktorí preferujú menej preplnené pláže a pokojnejšiu atmosféru. More je dostatočne teplé na plávanie, takže tieto mesiace sú ideálne na vodné športy a potápanie.

Zimné mesiace, od decembra do februára, sú chladnejšie a vlhkejšie. Teploty sa pohybujú okolo 10 °C a môžu klesnúť až k nule. Ostrov v tomto období nie je taký rušný a väčšina turistov ho nevyhľadáva. Je však stále možné si užiť krásy Kefalónie, prechádzkou po prírode a možno aj objaviť niektoré z miestnych tradícií a kultúrnych podujatí.

Vzhľadom na geografickú polohu Kefalónie môže byť počasie dosť nepredvídateľné. Ostrov je známy svojimi horami a údoliami, ktoré môžu vytvárať mikroklímu na rôznych miestach. Niekedy môže byť na jednej strane ostrova slnko a na druhej dračí prší. Preto je nevyhnutné mať s sebou rôzne vrstvy oblečenia a prípadne aj dáždnik.

Vzhľadom na variabilné počasie na Kefalónii odporúčam sledovať miestne predpovede počasia alebo skontrolovať aktuálne informácie od miestnych obyvateľov. Takto si môžete naplánovať svoje aktivity a zároveň si užiť krásy tohto nádherného ostrova v Grécku.


Ubytovanie Grécko Kefalónia


Grécko je jednou z najobľúbenejších destinácií pre dovolenky a jeden z najkrajších a najexotičtejších ostrovov Grécka je Kefalónia. Tento ostrov sa nachádza na Jónskom mori a ponúka návštevníkom neuveriteľne krásne pláže, kultúrne pamiatky a pôsobivú prírodu. Ak sa chystáte navštíviť Kefalóniu, určite budete hľadať ideálne ubytovanie pre svoju dovolenku. V tomto článku vám prinášame prehľad o rôznych typoch ubytovania v tomto krásnom ostrove.

Kefalónia ponúka širokú škálu ubytovacích možností, ktoré vyhovujú rozpočtu a preferenciám každého cestovateľa. K najpopulárnejším typom ubytovania patria hotely, apartmány a vily.

Hotely na ostrove Kefalónia sa nachádzajú v rôznych cenových kategóriách a ponúkajú rôzne vybavenie. Väčšina hotelov sa nachádza v okolí hlavného mesta Argostoli a v turisticky atraktívnych oblastiach, ako sú Lassi, Skala a Fiskardo. Väčšina hotelov ponúka bazény, reštaurácie a rôzne zariadenia pre zábavu.

Apartmány sú ďalšou populárnou možnosťou ubytovania na ostrove Kefalónia. Apartmány sú obľúbené najmä medzi rodinami s deťmi a skupinami priateľov, ktorí preferujú väčšiu súkromie a priestor. Apartmány sa nachádzajú v rôznych častiach ostrova a často ponúkajú vlastné kuchynky a terasy s výhľadom na more.

Pre tých, ktorí preferujú luxusnejšie ubytovanie, sú vily na Kefalónii perfektnou voľbou. Tieto vily sú obvykle súkromné a nachádzajú sa na skvostných miestach s nádherným výhľadom na more a okolitú prírodu. Vily ponúkajú kompletné vybavenie, sú často vybavené súkromným bazénom a ponúkajú oveľa viac súkromia a pohodlia.

Okrem tradičných foriem ubytovania sa v posledných rokoch na Kefalónii stali populárne aj agroturistické farmy. Tieto farmy ponúkajú unikátnu skúsenosť, kde sa návštevníci môžu zapojiť do každodenných činností na farme, ochutnať domáce produkty a spoznať miestnu grécku kultúru.

Kefalónia je nádherný ostrov s bohatou históriou a úchvatnou prírodou. Nech si vyberiete akúkoľvek formu ubytovania, návšteva tohto ostrova bude nezabudnuteľným zážitkom. Zariadenia a služby sú na vysokej úrovni a ponúkajú skvelú pohostinnosť gréckeho ľudu.

Ak sa chystáte na dovolenku na ostrov Kefalónia, odporúčame včas zarezervovať ubytovanie, pretože v sezóne býva obľúbeným miestom pre turistov. Ubytovanie sa odporúča hľadať na internete alebo cez cestovné agentúry, ktoré ponúkajú rôzne balíky dovoleniek v Grécku.

Choďte objavovať nádherný ostrov Kefalónia a užite si nezabudnuteľnú dovolenku v jednom z najkrajších miest Grécka. Užite si slnečné pláže, turistické atrakcie a prírodné krásy tohto úžasného ostrova.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky