Nájdite letenky s najlepšou cenou

Grécko Zakynthos

Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Zakynthos


1. Ako sa dostanem na ostrov Zakynthos v Grécku?
Odpoveď: Existuje niekoľko možností, ako sa dostať na Zakynthos. Najbežnejší spôsob je cestovať letecky do medzinárodného letiska Dionysios Solomos v Zakynthose. Ďalšou možnosťou je cestovať trajektom zo susedného prístavu Kyllini na pevnine.

2. Aké sú niektoré zaujímavé miesta na návštevu na Zakynthose?
Odpoveď: Zakynthos je známy svojimi krásnymi plážami, najpopulárnejšou z nich je Navagio pláž s jej ikonickou vrakom lodi. Ďalšie miesta, ktoré si zaslúžia návštevu, sú modrá jaskyňa, vodopád Xigia, mys Skinari a najvyšší vrch ostrova Vrachionas.

3. Aká je najlepšia doba na návštevu Zakynthosu?
Odpoveď: Najlepším časom na návštevu ostrova Zakynthos je jar (apríl až jún) a jeseň (september až október), keď sú teploty príjemné a menej turistov. Letné mesiace sú tiež populárne, ale ostrov býva veľmi vyhľadávaný a plný turistov.

4. Kde môžem nájsť ubytovanie na Zakynthose?
Odpoveď: Na Zakynthose je množstvo možností pre ubytovanie. Môžete si vybrať medzi luxusnými resortami, hotelmi, apartmánmi a rodinnými penziónmi. Existuje veľký výber ubytovania v blízkosti pláží a hlavného mesta Zakynthos.

5. Aké typické jedlá sa podávajú na Zakynthose?
Odpoveď: Grécka kuchyňa je veľmi chutná a v Zakynthose je možné ochutnať typické jedlá ako bakalár, musaku, gyros, domáce grécke špeciality a čerstvé miestne ryby a plody mora.

6. Čo je to modrá jaskyňa a ako sa tam dostať?
Odpoveď: Modrá jaskyňa je prírodná jaskyňa s unikátnou modrou farbou vody. Nachádza sa na severozápade ostrova a môžete sa tam dostať iba loďou. Existujú rôzne organizované výlety, ktoré sú zaradené do programu a vedia zabezpečiť prepravu na túto jaskyňu.

7. Ako sa volá hlavné mesto Zakynthosu?
Odpoveď: Hlavné mesto ostrova Zakynthos sa volá tiež Zakynthos.


Ubytovanie Grécko Zakynthos


Ak hľadáte ideálnu dovolenkovú destináciu s nádhernými plážami a tyrkysovým morom, tak Grécko – konkrétne ostrov Zakynthos – je pre vás tá správna voľba.

Zakynthos, tiež známy ako Zante, je jedným z najkrajších gréckych ostrovov v Jónskom mori. Ostrov je známy svojimi úchvatnými plážami, jaskyňami, modrou jaskyňou Navagio a kľučkovitou plážou. Nech už ste milovníkom adrenalínových športov na vode alebo pokojných kilometrov pláže, Zakynthos má pre vás všetko.

Väčšina turistov vyberá Zakynthos kvôli jedinečnej pláži Navagio, ktorá je známa aj ako Shipwreck Beach. Pláž je obklopená vysokými útesmi a považuje sa za jednu z najkrajších pláží na svete. Jedinečnosť tejto pláže je naplnená výletmi na kajaku a loďou s prehliadkou jaskýň a malých bôčikových pláží v okolí.

Ak preferujete pokojnejšie pláže, potom je Laganas pre vás tou správnou voľbou. Laganas je jednou z najdlhších pláží v Grécku a je známa svojou jemnou zlatou piesočnatou plážou a čistým tyrkysovým morom. Pláž je ideálna pre milovníkov plážového odpočinku a ponúka tiež širokú škálu vodných aktivít, ako je potápanie, šnorchlovanie a vodné lyžovanie.

Ďalšou obľúbenou plážou na ostrove je pláž Agios Nikolaos. Táto pláž je známa svojimi čistými vodami a scenickou krásou. Je obklopená zelenými kopčekmi a čistou plážovou kamenistou zátokou. Pláž ponúka reštaurácie a taverne, kde si môžete vychutnať grécke jedlá.

Po dni strávenom na pláži sa môžete vydovať na prechádzku po meste Zakynthos a objaviť jeho historické pamiatky. Mesto je známe pre svoju nádhernú architektúru, šarmantné námestia a tradičné domy. V blízkosti mesta sa nachádzajú aj rôzne kultúrne atrakcie, ako je kláštor St. Dionysius a hrad Bochali.

Pokiaľ ide o ubytovanie na Zakynthose, máte mnoho možností. Väčšina turistov uprednostňuje pobyt v hoteloch a rezortoch, ktoré ponúkajú komfort a výhľad na more. Okrem toho sú tiež k dispozícii rôzne apartmány a vily, ktoré sú perfektnou voľbou pre rodiny alebo väčšie skupiny.

Väčšina ubytovacích zariadení na Zakynthose ponúka základné vybavenie, ako je klimatizácia, TV, Wi-Fi pripojenie a súkromná kúpeľňa. Niektoré hotely a rezorty majú tiež bazény, reštaurácie, bary a wellness centrá, kde si môžete oddýchnuť a užiť si všetky výhody dovolenky.

Zakynthos je ideálnym miestom pre dovolenku v Grécku. Krásne pláže, čisté more, pohostinní obyvatelia a množstvo atrakcií robia z tohto ostrova jedinečné miesto pre celú rodinu. Takže neváhajte a rezervujte si svoju dovolenku na Zakynthose ešte dnes!


Letenka Grécko Zakynthos


Zakynthos, známy aj ako Zante, je malý ostrov nachádzajúci sa na západe Grécka. Je to populárna turistická destinácia vďaka svojim nádherným plážam, modrému moru a pôvabej prírode. Ak hľadáte dovolenku plnú slnka, piesku a dobrodružstva, letenka do Grécka Zakynthos by mohla byť pre vás tá správna voľba.

Jedným z najväčších lákadiel Zakynthosu je známa pláž Navagio, alebo tiež Shipwreck Beach. Svoj názov dostala práve preto, že na jej pobreží leží stará vrak lode, čo dodáva pláži charakteristický vzhľad. Svojou jemnou bielou piesočnatou plážou a tyrkysovým morom je Navagio jednou z najfotografovanejších pláží na svete. Je to ideálne miesto na relaxáciu, prechádzky po brehu alebo sťahovanie so zbieraním šperkov z morského dna. Pre milovníkov adrenalínu je možné si vychutnať výhľad z vyhliadkovej plošiny nad plážou.

Okrem toho, Zakynthos ponúka aj mnoho iných krásnych pláží, ktoré stoja za návštevu. Pláž Gerakas je známa svojou biologickou rozmanitosťou a je obľúbená medzi milovníkmi želv. Táto pláž slúži ako hniezdište vzácnych korytnačiek Caretta Caretta a používa sa na ochranu týchto ohrozených druhov. Ďalšou nádhernou plážou je pláž Banana, ktorá je známa svojimi vodnými športmi, ako je windsurfing, vodné lyžovanie a pádlovanie. Taktiež je tu dostatok miesta na slnenie a oddychovej čas na piesočnej pláži.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvá, Zakynthos ponúka možnosť objavovať jaskyne a skalné útvary. Modrá jaskyňa je jednou z najznámejších jaskýň na ostrove. Je to úkryt s čistými a modrými vodami, ktoré sa zdajú také nereálne a sú ideálne na plávanie a šnorchlovanie. Zakynthos tiež ponúka skvelé možnosti pre turistov, ktorí sa zaujímajú o históriu. Mesto Zakynthos je plné pekných budov v stredomorskom štýle a ponúka nádhernú atmosféru na prechádzky po úzkych uličkách.

Aby ste sa dostali na tento nádherný ostrov, letenky do Grécka Zakynthos sú k dispozícii z mnohých krajín. Mnoho Medzinárodných letísk po celom svete ponúka priame lety do Zakynthosu. Okrem toho, v blízkosti sa nachádza aj letisko v Aténach, odkiaľ sú k dispozícii prepojenia na malé ostrovy Grécka vrátane Zakynthia.

Celý rok je možné tu nájsť teplé počasie. Letná sezóna je však najlepším časom na návštevu, pretože teplota vzduchu a mora je ideálna na plávanie a slnenie. Grécko Zakynthos je skvelým miestom pre letnú dovolenku plnú relaxu, zábavy a dobrodružstva. Bez ohľadu na to či ste zamilovaný pár, rodina alebo dobrodruh, Zakynthos má pre všetkých niečo. Takže neváhajte a rezervujte si letenku do tohto nádherného gréckeho ostrova a zažite nezabudnuteľnú dovolenku.


Počasie Grécko Zakynthos


Zakynthos je ostrov v Jónskom mori naproti Grécku. Tento ostrov je známy pre svoje nádherné pláže, azúrovú vodu a úchvatné scenérie. Ale ako je tam zvyčajne počasie?

Zakynthos má vplyv stredomorského podnebia, čo znamená, že tu panujú mierny a vlhký letné a mierne a daždivé zimy. Letné mesiace od júna do septembra sú obzvlášť teplé a slnečné. Teploty sa pohybujú okolo 30 stupňov Celzia a niekedy dosahujú až 35 stupňov Celzia. Toto je obľúbená doba pre turistov, pretože môžu využiť pekné počasie a teplé vody.

Jesenné mesiace, október a november, sú stále teplejšie ako väčšina severnej Európy. Teploty sa pohybujú medzi 20 a 25 stupňami Celzia. Voda v mori je stále dostatočne teplá na plávanie, takže mnohí návštevníci stále si môžu dopriať kúpanie a vodné športy.

Zima, ktorá trvá od decembra do februára, je najmokrejším obdobím na Zakynthose. Teploty sa pohybujú medzi 10 a 15 stupňami Celzia a je často daždivé. Aj keď nie je veľa turistov počas tejto doby, môžete stále zažiť krásne scenérie a objaviť miesta bez davov ľudí.

Jar, od marca do mája, je tiež ideálnym obdobím na návštevu Zakynthosu. Teploty sú príjemne chladné, okolo 15 až 20 stupňov Celzia. Toto obdobie je tiež známe ako kvetinová sezóna, pretože ostrov je pokrytý modrými, fialovými a červenými kvetmi.

Ak plánujete navštíviť Zakynthos, odporúča sa vziať so sebou ľahké letné oblečenie, ochranný opaľovací krém, klobúk a plavky. Nezabudnite si tiež so sebou vziať pršiplášť alebo deštník, ak navštívite ostrov počas daždivých mesiacov.

Celkovo je Zakynthos známy pre svoje slnečné a príjemné počasie väčšinu roka. Nech už idete na dovolenku počas leta, na jar alebo na jeseň, budete mať príležitosť vychutnať si krásy tejto nádhernej gréckej destinácie.


Dovolenka Grécko Zakynthos


Grécko je jednou z najobľúbenejších destinácií pre dovolenky v Európe. Medzi jedno z najatraktívnejších miest, ktoré si turisti vyberajú, je ostrov Zakynthos. Tento nádherný ostrov sa nachádza v Jónskom mori a ponúka návštevníkom kombináciu krásnych pláží, úchvatnej prírody a bohatej histórie.

Zakynthos je najznámejší svojimi plážami s jemným bielym pieskom a tyrkysovým morom. Pláž Navagio je jednou z najkrajších pláží na svete a je úplnou stopou ikonického ostrova. Pláž je obklopená vysokými vápmennými útesmi a jasne modrou vodou, ktorá vytvára úchvatný scenický pohľad. Mnohí turisti sa sem vyberajú lodou, aby si vychutnali krásu tejto pláže z pohľadu mora.

Okrem pláží je Zakynthos tiež domovom pre niektoré obľúbené prírodné pamiatky. Modré jaskyne sú jednou z nich. Sú to úzke jaskyne vypustené do vápencových útesov, ktoré odrážajú slnečné svetlo do nádherných odtieňov modrej farby. Návštevníci si môžu vziať loď a preskúmať tieto fascinujúce jaskyne.

Pre tých, ktorí majú radi aktívne dovolenky, Zakynthos ponúka tiež možnosti na potápanie. Pod hladinou Jónskeho mora sa nachádza pestrý a farebný podmorský svet, kde možno vidieť mnoho rôznych druhov rýb a korálov. Tí, ktorí uprednostňujú dotyk so zvieratami, môžu navštíviť pláž Gerakas, kde sa nachádza hniezdisko korytnačiek Caretta Caretta. Turisti môžu sledovať tieto ohrozené morské živočíchy pri plávaní alebo počas ich hniezdenej sezóny, keď malé korytnačky vyklasťajú svoje vajíčka v piesku.

Okrem prírodných zázrakov ponúka Zakynthos aj bohatú históriu a kultúru. Mesto Zakynthos, hlavné mesto ostrova, je plné historických budov a trhov. Tu môžete navštíviť kláštor Dionýssa Solomósa, ktorý zobrazuje život a diela slávneho gréckeho básnika. Taktiež stojí za návštevu Solomósova námestie, ktoré je centrom mesta a obklopené obchodmi, reštauráciami a kaviarňami.

Grécko je tiež známe svojou lahodnou gréckou kuchyňou a Zakynthos nie je výnimkou. Na ostrove nájdete niekoľko typických gréckych reštaurácií, kde si môžete vychutnať čerstvé ryby, ovocie a zeleninu a samozrejme slávnu grécku šalátu.

Napriek tomu, že Zakynthos je jedným z najobľúbenejších turistických miest v Grécku, tento ostrov si udržal svoju autenticitu a pôvodnú krásu. Dovolenka na Zakynthose ponúka kombináciu krásnych pláží, úchvatnej prírody, bohatej histórie a kultúry a nádherného jedla. Je to miesto, kde si môžete užiť slnečné dni na pláži, objavovať skryté zákutia ostrova a zažiť pohostinnosť a krásu gréckej kultúry. Ak hľadáte ideálne miesto pre vašu nasledujúcu dovolenku, Zakynthos by mala byť na vrchole vášho zoznamu.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky