Nájdite letenky s najlepšou cenou

Gruzínsko Uplistsikhe Cave Town

Najčastejšie otázky a odpovede Gruzínsko Uplistsikhe Cave Town


1. Čo je Uplistsikhe Cave Town?
Uplistsikhe je historické skalné mesto v Gruzínsku, ktoré sa nachádza neďaleko mesta Gori.

2. Aký je vek Uplistsikhe Cave Town?
Uplistsikhe je datované do 1. tisícročia pred n.l., takže je približne 3000 rokov staré.

3. Koľko jaskýň je v Uplistsikhe Cave Town?
V Uplistsikhe sa nachádza približne 700 jaskýň, ktoré slúžili ako obydlia, chrámy a komerčné priestory.

4. Akým spôsobom sa do Uplistsikhe Cave Town dostanem?
Najjednoduchším spôsobom je vziať si autobus zo stanice v Tbilisi do mesta Gori, a odtiaľ je len krátky odstup na Uplistsikhe.

5. Aká je vstupná cena do Uplistsikhe Cave Town?
Vstupné do Uplistsikhe stojí približne 5-10 eur, v závislosti od sezóny a národnosti návštevníka.

6. Aká je doba trvania návštevy Uplistsikhe Cave Town?
Celková doba návštevy môže závisieť od toho, ako veľmi sa zaujímate o históriu. V priemere by to mohlo trvať približne 1 až 2 hodiny.

7. Kedy je najvhodnejšie navštíviť Uplistsikhe Cave Town?
Najvhodnejší čas na návštevu je v období medzi aprílom a októbrom, keď je príjemné počasie a menej turistov.

8. Môžem si vziať sprievodcu pri návšteve Uplistsikhe Cave Town?
Áno, je možné si najímať miestnych sprievodcov, ktorí vám môžu poskytnúť hlbší pohľad na históriu miesta.

9. Aké sú hlavné atrakcie v Uplistsikhe Cave Town?
Medzi hlavné atrakcie patria skalné domy, chrámy, divadlo, chodby, hrobky a staroveké murivo.

10. Môžem si niečo kúpiť v Uplistsikhe Cave Town?
Áno, v blízkosti Uplistsikhe sú niektoré obchody, kde je možné zakúpiť suveníry, miestne remeslá a umelecké diela.


Ubytovanie Gruzínsko Uplistsikhe Cave Town


Uplistsikhe Cave Town: Jedinečné ubytovanie v Gruzínsku

Gruzínsko je známe svojou krásnou krajinou a bohatou históriou. Medzi najfascinujúcejšie miesta, ktoré môžete v tejto krajine navštíviť, patrí aj Uplistsikhe Cave Town. Táto historická lokalita ponúka nie len úchvatné scenérie, ale aj nezvyčajnú možnosť ubytovať sa v jaskyniach, čo je skutočne jedinečným zážitkom.

Uplistsikhe Cave Town sa nachádza na východnom brehu rieky Kura, vo vzdialenosti približne 10 km od mesta Gori. Mesto vzniklo v 1. tisícročí pred Kristom a dnes je jedným z najstarších známych osídlení v Gruzínsku. Tento unikátny komplex jaskýň bol vytesaný vo vápencových skalách a slúžil ako prehistorická pevnosť, obchodné centrum a neskôr aj náboženské miesto.

Ak sa rozhodnete navštíviť Uplistsikhe Cave Town, máte možnosť ubytovať sa priamo v jaskyniach. Existuje niekoľko malých hotely a penziónov, ktoré ponúkajú túto nevšednú formu ubytovania. V týchto zariadeniach sú jaskyne upravené tak, aby poskytovali pohodlné a moderne vybavené izby súčasného štýlu.

Každá jaskyňa má svoju vlastnú jedinečnú atmosféru a šarm. V interiéri nájdete kvalitné posteľné prádlo, pohodlné postele a moderné kúpeľne, čo zaručuje komfortný pobyt. Niektoré jaskyne majú dokonca aj malé kuchynky, kde si môžete pripraviť vlastné jedlo. Mnoho zariadení ponúka aj spoločné priestory, kde si hostia môžu oddýchnuť a stráviť príjemný čas.

Ubytovanie v jaskyniach nie je iba výnimočným zážitkom, ale aj ekologickým riešením. Jaskyne majú prirodzenú izoláciu, ktorá udržuje stálu teplotu počas celej sezóny. To znamená, že tam zima nie je taká studená a v lete sa udržiava príjemná chladnejšia teplota. Okrem toho, pobyt v jaskyniach je udržateľnejší spôsob ubytovania, pretože nevyžaduje tak veľa energie na vykurovanie alebo chladenie ako bežné hotely.

Okrem ubytovania môžete v Uplistsikhe Cave Town objaviť aj iné atrakcie. Môžete prechádzať úzkymi chodbami a šplhať po kamenných schodoch, aby ste objavili starobylé chrámy, obytné domy a obchodné priestory vytesané priamo do skaly. Tento zážitok vás zavŕši nádherným výhľadom na okolitú krajinu a hory.

Uplistsikhe Cave Town je miestom, ktoré vás pohltí svojou históriou a fascinujúcim prírodným prostredím. Ubytovanie v jaskyniach je iba ďalším zážitkom, ktorý vám túto lokalitu ponúka. Ak plánujete návštevu Gruzínska, nezabudnite vyskúšať toto jedinečné ubytovanie a nechajte sa uniesť magickou atmosférou Uplistsikhe Cave Town.


Letenka Gruzínsko Uplistsikhe Cave Town


Ak plánujete navštíviť Gruzínsko, nevynechajte návštevu Uplistsikhe Cave Town. Táto miestna atrakcia sa nachádza v regióne Šida Kartli, asi 10 kilometrov juhozápadne od mesta Gori. Je to jedno z najstarších miest v krajine a považuje sa za jedno z najdôležitejších archeologických miest v Gruzínsku.

Uplistsikhe, čo z gruzínskeho jazyka znamená "skala vytesaná dovnútra", je staroveká skalná osada, ktorá sa datuje do 1. tisícročia pred naším letopočtom. Bola to dôležitá kultúrna a náboženská stredisko, ktorá slúžila ako pevnosť a obchodné centrum na trase obchodu Susedijského kráľovstva. Táto miestnosť bola postavená až na 20 tisíc štvorcových metrov skal. Je to pôsobivý príklad skalnej architektúry a dodnes zachováva množstvo historických pamiatok.

Počas návštevy si budete môcť preskúmať rozsiahlu sieť ulíc, chrámov, meštianskych domov a iných stavieb vytesaných do skaly. Najvýznamnejšou časťou Uplistsikhe je Veľký chrám, ktorý sa nachádza na vrchole kopca. Je to významné náboženské miesto, kde sa slávilo množstvo obetí a rituálov. V kostole sa nachádza aj unikátna freska, ktorá zobrazuje svätca dvorného lekára.

Okrem toho tu nájdete aj krásne skalné divadlo so sedadlami vytesanými do skaly. Predpokladá sa, že toto divadlo slúžilo na divadelné a hudobné predstavenia, ako aj na verejné zhromaždenia. Môžete si predstaviť, akú atmosféru by toto miesto muselo mať v minulosti!

Prechádzka touto miestnosťou je ako cesta v čase. Budete mať jedinečnú príležitosť preskúmať starodávnu históriu a kultúru Gruzínska. Uplistsikhe je jedným z najznámejších a najnavštevovanejších miest na UNESCO zozname svetového dedičstva v Gruzínsku.

Ak plánujete návštevu Gruzínska, nezabudnite zahrnúť Uplistsikhe Cave Town do svojho itinerára. Je to jedinečná skálopríseka, ktorá vás fascinuje svojou architektúrou a historickým významom. Určite nebudete ľutovať svoju návštevu tohto nádherného miesta.


Počasie Gruzínsko Uplistsikhe Cave Town


Uplistsikhe Cave Town na západnom brehu rieky Mtkvari, je jedným z najstarších miest v Gruzínsku. Toto miesto je zvláštnym príkladom skálneho mesta, ktoré bolo premenené na obchodné a kultúrne centrum v období bronzovej doby. Dnes je Uplistsikhe Cave Town uvedené na zozname Svetského dedičstva UNESCO.

Uplistsikhe bolo postavené na to, aby odolávalo silným prírodným silám, ktoré tu vládli a stále vládnu. Svojou polohou priamo na skale, bolo mesto oveľa odolnejšie ako mnohé ďalšie mestá v Gruzínsku. Vlažné a veľmi vlhké počasie na tomto mieste však bolo vždy veľkým problémom.

V lete je počasie tu horúce a vlhké, čo sťažuje dýchanie a chôdzu po kamenných uliciach. Teploty v lete sa pohybujú okolo 30 °C a podnebie je veľmi podobné podnebiu v južnej časti USA. Zároveň je potrebné dodržiavať vysokú mieru hydratácie.

V zime je počasie chladné a suché, s občasnými snehovými prietržami. Teploty v zime klesajú pod bod mrazu a turistické zariadenia sú uzavreté. Preto je najlepším obdobím na návštevu Uplistsikhe Cave Town jeseň, kedy sú teploty pohodlné a turistické zariadenia sú otvorené.

Pri návšteve Uplistsikhe Cave Town si treba dať pozor na riziká súvisiace so zmenami počasia a pratím. V dôsledku vlažného a vlhkého počasia tu môže dochádzať k zhoršeniu kvality vzduchu a nedostatku kyslíka. Preto sa odporúča dodržiavať opatrenia zamerané na udržanie zdravia a pohodlia, ako sú posilnenie imunity, hydratácia a vhodné oblečenie.

V neposlednom rade treba poznamenať, že Uplistsikhe Cave Town je jednou z najkrajších atrakcií Gruzínska a turisti z celého sveta ju prichádzajú obdivovať. Preto by sa aj na tejto historickej perešte mali dodržiavať aktuálne bezpečnostné opatrenia a byť opatrní na svoje zdravie a bezpečnosť.


Dovolenka Gruzínsko Uplistsikhe Cave Town


Gruzínsko je nejako taká neobjavená perla Európy. Krajina so skvelou kuchyňou a obrovskými množstvami historických pamiatok, ktoré sa dajú celé dni preskúmavať. Jednou z najkrajších a najzaujímavejších pamiatok v Gruzínsku je Uplistsikhe Cave Town.

Uplistsikhe Cave Town, ktorý sa nachádza približne 10 km od mesta Gori, je skalné mesto, ktoré bolo využívané už v praveku a na ktorom sa skutočne dá vidieť, že čas tam stále plynie. Uplistsikhe Cave Town je starobylé osídlenie vytesané v pohorí Kachetinskej dierou, a dalo by sa povedať, že toto osídlenie je tou najlepšie zachovanou pravekou pamiatkou v celom Gruzínsku.

Toto skalné mesto bolo postavené na konci milénia pred naším letopočtom a má celkom 7000 rokov histórie. V Uplistsikhe môžete vidieť starobylé kostoly, chrámy a pevnosti vytesané do vápencovej skaly. Sú to nekonečné labirinty pozostávajúce z úzkych koryt a miestností a vyzerajú až neskutočne, ako keby boli vytesané nejakou nadprirodzenou silou, hoci je to všetko dielo ľudských rúk.

Je to miesto, ktoré budete milovať, ak máte radi archeologické pamiatky. Uplistsikhe je plné zvyškov z rôznych období a kultúr, začínajúc starovekým obdobím až po stredovek a neskôr. Tu nájdete zvyšky obydlí, chrámov, obchodov a dokonca aj systém vodných kanálov – všetko na rôznych úrovniach, podobne ako v starých mayských mestiach, kde každá vrstva má svoju vlastnú históriu a kultúru. Všetko na Uplistsikhe je tak trošku tajuplné – cítite všade okolo seba starovekú atmosféru, ktorá Vám dodá pocit uzavretia, akoby sa prechádzate po tajuplnom mieste mimo času.

Vo výške približne polovice skalného mesta je tajuplná jeskyná s krovami, ktorým síce už chýba strecha, ale rozhodne vás upúta svojou tajomnou atmosférou. Ľudia si tu stavali domy a chrámy tak, že sa dali spojiť s jeskynami, ktoré sa nachádzajú v skale. Môžete si predstaviť, že v takýchto domoch bývali tí, ktorí hľadali útočisko pred útokom nepriateľov, alebo vyhľadávali ochranu pred nepriaznivým počasím.

Uplistsikhe je miesto, ktoré navštívite najlepšie v skorom ráne alebo poobede, keď tam nie je toľko turistov. Môžete si kúpiť malé lístky za skromné vstupné a cez deň objavovať túto tajomnú a kúzelnú oblasť. Uplistsikhe Cave Town je nerozlučnou súčasťou histórie Gruzínska. Pamäť starých čias je tu úžasná a preto túto časť nádherného krajínku by ste nemali vynechať.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky