Nájdite letenky s najlepšou cenou

Gruzínsko Vardzia Cave Monastery

Letenka Gruzínsko Vardzia Cave Monastery


Ak hľadáte jedinečné a fascinujúce miesto na návštevu, nemali by ste prehliadnuť možnosť navštíviť Vardzia Cave Monastery vo Gruzínsku. Tento nepochybný skvost bol postavený v údolí rieky Mtkvari a je známy ako jedno z najväčších kláštorov v krajine.

Vardzia Cave Monastery je vlastne mohutný kamenný komplex, ktorý bol vybudovaný v skalách. Jeho história siaha až do 12. storočia, kedy ho vytvorila gruzínska kráľovná Tamar. Toto miesto je jedinečné v tom, že ponúka návštevníkom možnosť obdivovať postavené a vytesané kaplnky, obytné miesta, skladovacie priestory a dokonca aj skryté chodby, ktoré sú tak charakteristické pre kláštory vytesané do skál.

Vardzia je jedným z najobľúbenejších turistických miest v Gruzínsku a to s dobrým dôvodom. Nielenže tu môžete vidieť zaujímavú architektúru a krásne vykladané fresky, ale návšteva kláštora vám taktiež poskytne úžasný pohľad na krajinu v údolí a okolité hory. Prechádzka v tomto histórickom mieste vám umožní vidieť a pochopiť viac o gruzínskej kultúre a náboženstve.

Ak ste duchovne založený človek, navštívenie Vardzie môže byť nezabudnuteľným zážitkom. Kláštor kedysi tvoril pútnický bod a poskytoval útočisko mníchom a návštevníkom. Dnes stále vidieť miesta, kde sa modlili a vykonávali pokánie. Môžete sa prechádzať po skalách, prejsť sa chodbami, pozorovať prastaré fresky a cítiť zemitú atmosféru miesta.

Cesta do Vardzie je tiež obdivuhodná. Počas vašej cesty okolo rieky Mtkvari budete môcť vidieť údolie plné zelených lúk, kopce a množstvo iných kláštorov a kostolov na ceste. Je to skutočne malebná cesta a poskytuje vám úžasný pohľad na prírodu Gruzínska.

Ak plánujete navštíviť Gruzínsko, určite nevynechajte Vardzia Cave Monastery. Je to miesto, kde môžete na vlastné oči vidieť a zažiť bohatú históriu a kultúru tejto úžasnej krajiny. Uistite sa, že si vezmete čas na to, aby ste si užili prechádzku po skalných komplexoch a vychutnajte si nádherný výhľad na okolitú krajinu. Vaša návšteva Vardzia bude určite jedným z najkrajších momentov vášho výletu.


Ubytovanie Gruzínsko Vardzia Cave Monastery


Gruzínsko je považované za jednu z najstarších kultúrnych a historických destinácií na svete. Toto nenapodobiteľné kúzlo sa premieta aj do miestnych ubytovacích zariadení, ako je nádherný kláštor Vardzia Cave Monastery.

Vardzia Cave Monastery sa nachádza na juhu Gruzínska, v pohorí Erusieti, len niekoľko kilometrov južne od mesta Aspindza. Kláštor je vystavaný v skale a jeho vznik sa datuje do 12. storočia. Bol postavený počas vlády gruzínskeho kráľa Georga III. Ako ochrana pred nájazdmi a inváziou, Vardzia poskytovala útočisko pre mníchov i obyvateľov okolitých dedín.

Tento unikátny kláštor je známy svojimi vyrezávanými skalnými presbytériami, kaplnkami, celestmi a krstiteľnicami. Návštevníci majú možnosť prechádzať si po chodbách v skale, ktoré vedú k tichým miestnostiam vytesaným do bral. Za nepreberného množstva schodov a chodieb môžete obdivovať súsošia a drevené oltáre, ktoré slúžili ako miesto modlitieb a pútnické ciele.

Vardzia Cave Monastery sa stal jednou z dobre zachovaných pamiatok Gruzínska, pretože v priebehu svojej existencie prešiel len minimálnymi zmenami a obnovami. Jeho originálna architektúra je dôkazom pokročilého stavebného a inžinierskeho umenia. Kláštor je tiež významným miestom gruzínskeho náboženského a historického významu, pretože tu žil korunný princ Tamar – jediná kráľovná v histórii Gruzínska.

V ostatných rokoch sa Vardzia stal populárnym miestom v rámci turistickej trasy v Gruzínsku. S cieľom uspokojiť potreby návštevníkov a zároveň im umožniť zažiť autentický pocit života v kláštore, bola vytvorená možnosť ubytovať sa v jeho skalných priestoroch.

Ubytovanie v skale ponúka návštevníkom nezabudnuteľné a jedinečné skúsenosti. Jedná sa o malé bunky s jednoduchým nábytkom, ktoré poskytujú komfort a sú vhodné pre jednotlivcov alebo skupiny. Pre turistov, ktorí sa rozhodnú zostať tu na noc, je to jedinečná príležitosť stráviť čas s mníchmi, ktorí tam stále žijú, a zapojiť sa do ich rituálov či obyčajného života.

Okrem toho, že ubytovanie v kláštore ponúka zážitok zo života mníchov, poskytuje aj neobyčajné scenérie a pohľady. Z okien svojej bunky môžete obdivovať panorámu pohorie Erusieti a Gruzínsko nádhernú prírodu.

Ak hľadáte unikátne a originálne ubytovanie v Gruzínsku, Vardzia Cave Monastery je však ideálnou voľbou. Okrem histórie a kultúry môžete tiež zažiť duchovnú atmosféru tohto miesta a bude to iste skúsenosť, ktorú budete mať v pamäti na celý život.


Počasie Gruzínsko Vardzia Cave Monastery


Gruzínsko je krásna krajina na juhu Kaukazu, ktorá ponúka návštevníkom množstvo turistických atrakcií a zaujímavostí. Medzi najvýznamnejšie patrí Vardzia Cave Monastery, ktorá je jedným z najkrajších kláštorov v celom regióne.

Vardzia Cave Monastery sa nachádza na juhu Gruzínska, priamo na pohoria Argavský výbežok. Tento poznávací bod je známy pre svoje jeskynné obydlia, ktoré boli vytesané do skal na okraji rieky Mtkvari. Kláštor bol založený v 12. storočí kráľom Jorge III. a vytesaný bol do skaly na ploche 5000 štvorcových metrov.

Jednou z najväčších výhod, ktoré má Vardzia Cave Monastery, je jeho poloha. Kláštor sa nachádza vo výške 1300 metrov nad morom, čo umožňuje úžasné výhľady na okolitú krajinu a krajinné krásy, ktoré sa rozkladajú až do diaľky. Okrem toho, má kláštor perfektné klimatické podmienky.

Počasie v blízkosti Vardzia Cave Monastery je veľmi príjemné počas celého roka. Letné mesiace sú teplé a suché, čo poskytuje ideálne počasie pre turistov, ktorí sa chcú vydať na túru alebo objavovať okolitú krajinu. V zime sa teploty naopak môžu klesnúť na niekoľko stupňov pod nulou, ale zároveň aj v tomto čase je kláštor krásny a turistov nikdy neustájajú.

Vardzia Cave Monastery je pre návštevníkov otvorená po celý rok, takže môžete navštíviť toto miesto vždy, keď vám to vyhovuje. Ak sa chcete vyhnúť veľkej návštevnosti turistov, odporúča sa navštíviť kláštor v čase mimo letnej sezóny. Týmto spôsobom môžete skúsenejšie a pokojnejšie vydať sa do tohto miesta a objaviť krásu a históriu, ktoré sa na Vardzia Cave Monastery nachádzajú.

Vardzia Cave Monastery je určite miestom, ktoré sa nemôže vynechať na žiadnej návšteve Gruzínska. Jeho krása a históriu si zamilujete už na prvý pohľad a okolitá krajiná vám učarujú svojou nádherou. Je to ideálne miesto, ktoré si ľahko zapamätáte a spätne sa k nemu budete radi vracať.


Najčastejšie otázky a odpovede Gruzínsko Vardzia Cave Monastery


1. Aké je vstupné do Vardzia Cave Monastery v Gruzínsku?
- Vstupné do Vardzia Cave Monastery je 7 GEL (gruzínsky lari) pre dospelých a 1 GEL pre deti.

2. Kedy sú otváracie hodiny Vardzia Cave Monastery v Gruzínsku?
- Vardzia Cave Monastery je otvorená denne od 8:00 do 18:00.

3. Ak je to potrebné, môžete si kúpiť vstupenku vopred?
- Áno, vstupenky na Vardzia Cave Monastery si môžete zakúpiť online, alebo ich môžete zakúpiť na mieste.

4. Aké je oblečenie odporúčané pri návšteve Vardzia Cave Monastery v Gruzínsku?
- Odporúča sa nosiť dlhé nohavice a zahalené ramená, pretože Vardzia Cave Monastery je sväté miesto.

5. Je povolené fotenie v Vardzia Cave Monastery v Gruzínsku?
- Áno, fotenie je povolené, ale nie s použitím blesku.

6. Akú históriu má Vardzia Cave Monastery v Gruzínsku?
- Vardzia Cave Monastery je stredoveký kláštor vytesaný do hlbín skalného útesu a má bohatú históriu ako miesto obrany a duchovnosti.

7. Koľko trvá prehliadka Vardzia Cave Monastery v Gruzínsku?
- Prehliadka Vardzia Cave Monastery trvá zvyčajne asi hodinu.

8. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať do Vardzia Cave Monastery v Gruzínsku?
- Najlepší spôsob, ako sa dostať do Vardzia Cave Monastery je autom, ale existujú aj autobusové spojenia z Tbilisi až do Akhaltsikhe, odkiaľ môžete ísť taxíkom alebo si prenajať auto.

9. Má Vardzia Cave Monastery ubytovacie možnosti?
- Áno, Vardzia Cave Monastery ponúka ubytovacie možnosti pre návštevníkov.

10. Aký je význam Vardzia Cave Monastery v Gruzínsku?
- Vardzia Cave Monastery je dôležitým historickým a kultúrnym miestom Gruzínska a jeho kláštor bol tiež miestom duchovnej oddanosti a modlitieb.


Dovolenka Gruzínsko Vardzia Cave Monastery


Gruzínsko Vardzia Cave Monastery: Unikátna dovolenka v jaskynnom kláštore

Ak hľadáte unikátnu a nádherne exotickú dovolenku, určite by ste si nemali nechať ujsť návštevu Vardzia Cave Monastery v Gruzínsku. Tento historický monastier, ktorý sa nachádza v južnej časti krajiny, je jedným z najkrajších miest, ktoré môžete navštíviť v regióne.

Vardzia je vlastne súbor jaskýň, ktoré boli vytesané do skalných stien Asi v 12. storočí. Tento jedinečný komplex, ktorý sa rozprestiera na ploche viac ako 5000 metrov štvorcových, slúžil pôvodne ako kláštor, ale zároveň aj ako pevnosť. Bol postavený v dôsledku hrozby invázie a mal za cieľ poskytnúť útočisko pre obyvateľov v prípade nebezpečenstva.

Monastier je vytesaný do strmých skalných stien a vytvára impozantný pohľad. Na vrchole komplexu sa nachádza kláštorná hala so zaujímavými freskami a unikátnymi umeleckými dielami. V interiéri jaskýň je tiež možné vidieť oddelené miestnosti pre mníchov, jedálne, študentské triedy a dokonca aj kostolík.

Prechádzka po Vardzia je ako prechádzka historickou pamiatkou, ktorá vám priblíži starovekú gruzínsku kultúru a náboženstvo. Budete mať možnosť obdivovať unikátne fresky, pohrávať sa so slnečnými lúčmi, ktoré prenikajú do jaskýň a preskúmať tajomné rohy a zákutia tohto starobylého kláštora.

Vardzia ponúka aj nádherný výhľad na okolitú krajinu. Zo strechy kláštora môžete vidieť rieku Kura a okolité zelené kopce, čo vytvára úžasné scenérie na fotografovanie. Počas letných mesiacov je tiež možné ísť na miestnych výlety do blízkych horských oblastí a sledovať krásu prírody v okolí.

Ak hľadáte miesto, kde by ste sa mohli oddýchnuť, získať duchovnú rovnováhu a zároveň sa ponoriť do histórie a kultúry, Vardzia je určite správnou voľbou. Je to miesto jedinečného a neopakovateľného zážitku, ktoré vám pripomenie historické hodnoty Gruzínska a zanechá vám nesmazateľné spomienky.

Vardzia Cave Monastery je vhodná ako samostatná dovolenková destinácia alebo ako súčasť širšieho turistického výletu do Gruzínska. Bez ohľadu na to, či ste nadšeným cestovateľom alebo jednoducho hľadáte miesto na relax, Vardzia bude určite naplnovať vaše očakávania.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky