Nájdite letenky s najlepšou cenou

Guatemala Esquipulas

Počasie Guatemala Esquipulas


V Guatemala Esquipulas na vás čakajú krásne a pestré klimatické podmienky. Toto mesto, ktoré sa nachádza v departemente Chiquimula v Guatemale, patrí k najteplejším oblastiam krajiny. Vzhľadom na to, že sa nachádza v nadmorskej výške približne 900 metrov nad morom, teploty sa tu pohybujú najmä okolo 25°C.

Najteplejším obdobím v Esquipulas sú mesiace od marca do mája, počas ktorých je možné zažiť teploty až do 30°C. Počas tohto obdobia sa však môže vyskytnúť aj občasný dažďový preháňky, ktorý osvieži vzduch a zníži teplotu. V tomto období odporúčame nosiť ľahké oblečenie, ktoré vám umožní cítiť sa príjemne aj pri najvyšších teplotách.

V lete, ktoré sa v Esquipulas začína v mesiaci júni a pretrváva až do augusta, sú teploty trochu nižšie, keďže sa jedná o obdobie daždových prívalov. Počas tohto obdobia môže pršať aj niekoľko dní v rade. Aj keď sa môžu objaviť dažde počas celého roka, v lete sa vyskytujú najčastejšie. V tomto období odporúčame nosiť s sebou viacero vrstiev oblečenia a pršiplášť, ktorý vás ochráni od dažďa.

Jeseň v Esquipulas prebieha v mesiacoch septembri a októbri a je to obdobie, kedy je možné zažiť krásne slnečné dni a trochu nižšie teploty. Počas tejto sezóny sa teploty pohybujú okolo 25°C a slnko svieti väčšinu dňa. V tomto období je ideálne nosiť ľahké oblečenie a obuv, ktorá je vhodná pre turistiku.

Zima sa v Esquipulas prejavuje v mesiacoch november až február a je to najchladnejšie obdobie roka. Teploty sa môžu pohybovať okolo 20°C a nachladnúť aj na 15°C. V tomto období je vhodné nosiť s sebou oblečenie, ktoré vás zohreje a umožní vám cítiť sa pohodlne aj pri najnižších teplotách.

V Esquipulas sa celoročne dajú zažiť krásne a pestré podmienky počasia, preto je toto miesto ideálne pre každého, kto chce zažiť guatemalskú kultúru v krásnom prostredí a príjemnom teple.


Ubytovanie Guatemala Esquipulas


Guatemala Esquipulas je malé mesto nachádzajúce sa v departemente Chiquimula na juhovýchode Guatemaly. Je známe svojou nádhernou Bazilikou Svätého Krista z Esquipulas, ktorá je jednou z najdôležitejších a najnavštevovanejších katolíckych posvätných miest v celej Strednej Amerike.

Keďže mnoho pútnikov a turistov prichádza do Esquipulas, mesto poskytuje širokú škálu ubytovacích možností. Turisti tu nájdu všetko - od luxusných hotely a rezortov po skromné hostely a penzióny.

Pre tých, ktorí preferujú luxusné prostredie, sú v Esquipulas k dispozícii hotely so štvorhviezdičkovým ohodnotením. Tieto hotely sa nachádzajú v blízkosti baziliky a ponúkajú bohaté vybavenie pre pohodlie hostí, ako sú klimatizácia, súkromné kúpeľne, televízory a bezplatné Wi-Fi pripojenie. Okrem toho majú tieto hotely aj vonkajšie bazény, reštaurácie s tradicionálnou guatemalskou kuchyňou a wellness centrá, kde si môžete dopriať relaxačnú masáž po dlhom dni objavovania mesta.

Pre tých, ktorí preferujú cenovo dostupnejšie možnosti, sú v Esquipulas dostupné aj penzióny a hostely. Penzióny sú často rodinného typu a ponúkajú jednoduché, ale útulné ubytovanie s možnosťou stravovania. Hostely sú najmä obľúbené medzi mladšími cestovateľmi a študentmi, pretože poskytujú pohodlné spoločné izby za nízku cenu. Tieto ubytovacie zariadenia často majú aj spoločné priestory, kde si hostia môžu vymieňať zážitky a stretnúť rovesníkov z celého sveta.

Okrem toho sú v Esquipulas tiež dostupné apartmány a chalupy, ktoré sú ideálne pre rodiny alebo skupiny cestovateľov, ktorí si radi pripravujú vlastné jedlo. Tieto ubytovacie možnosti ponúkajú vlastnú kuchynku a priestor na oddych, čo umožňuje hostom cítiť sa ako doma aj na cestách.

Väčšina z ubytovacích zariadení v Esquipulas je zameraná na uspokojenie potrieb pútnikov a turistov, preto poskytujú výbornú lokalizáciu v blízkosti hlavných turistických atrakcií. Mnoho hotely a penzióny je vzdialených len niekoľko minút chôdze od Baziliky Svätého Krista z Esquipulas, čo umožňuje hostom ľahký prístup k tomuto znamenitému miestu púte.

Ak plánujete navštíviť Guatemala Esquipulas, nemusíte sa obávať, že nebudete mať možnosť nájsť si vhodné ubytovanie. Bez ohľadu na váš rozpočet a preferencie, v Esquipulas je určite ubytovanie, ktoré vám vyhovuje.


Dovolenka Guatemala Esquipulas


Guatemala je fascinujúcim cestovateľským cieľom so svojou bohatou históriou, kultúrou a nádhernou prírodou. Medzi najkrajšie miesta, ktoré navštíviť v rámci tejto krajiny, patrí aj mesto Esquipulas.

Esquipulas sa nachádza v západnej časti Guatemaly, len niekoľko kilometrov od hraníc s Hollandskou a Salvadorskou republikou. Mesto je najznámejšie ako dôležité spirituálne centrum pre katolíkov, ktorí sem prichádzajú z celej Strednej Ameriky na púte do Baziliky Svätého Krista Nazaretského.

Bazilika Svätého Krista tohto mesta je známa svojou vzácnu sochou čierneho Krista, ktorý mal podľa legendy liečiace schopnosti. K pútnikom, ktorí prišli s vierou vo svoje srdce, bol pridelený zázrak. Preto tu prichádzajú tisíce pútnikov každý rok, aby sa modlili, vyprosovali si zázraky alebo len obdivovali krásu tejto svätyne. Pred bazilikou sa nachádza námestie so širokými chodníkmi, reštauráciami a obchodmi, kde si môžete kúpiť suveníry alebo si vychutnať miestne jedlá.

Zalezené v kúpeľnom stredisku Aguas Termales, ktoré je iba niekoľko minút autom od Esquipulas, sú horúce pramene s minerálnou vodou, ktorá má liečivé účinky na rôzne ochorenia. Miesto je obklopené prírodou, kde si môžete užiť relaxačný a omladzujúci zážitok. Po dlhom dni strávenom púťou po meste a modlitbách je kúpeľ v horúcich prameňoch ideálnym spôsobom, ako si rozšíriť svoje svaly a oddýchnuť si.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo, je tu v okolí Esquipulas možnosť absolvovať prechádzky po džungli alebo návštevu niektorých archeologických miest. Napríklad, blízko mesta je archeologická oblasť Copán, ktorá je známa svojimi starobylými majestátnymi stavbami zo staroveku. Prečítanie histórie a objavovanie tohto miesta, ako aj návšteva múzea v Copáne, je skvelým spôsobom, ako sa ponoriť do minulosti krajiny.

Ďalšou zaujímavosťou v tejto oblasti je miesto s názvom Grutas de Lanquin, ktoré je súborom jaskýň a jeskyní. Ich impresívne štruktúry vám umožnia objaviť krásy, ktoré sa skrývajú pod zemou. Po lete na jednom z najväčších pieskových kopcov v Strednej Amerike, El Zacaton, môžete pokračovať v objavovaní jaskýň a ich tajomstiev.

Esquipulas je skutočným klenotom Guatemaly, ktorý si zaslúži návštevu. Okrem bohatej histórie a náboženskej dôležitosti, mesto ponúka aj veľa príležitostí pre dobrodružstvo alebo jednoducho oddych a relaxáciu. Je to miesto, ktoré vás zbaví stresu a ponúkne vám neopakovateľný zážitok.


Letenka Guatemala Esquipulas


Ak plánujete navštíviť krásnu Guatemalu a hľadáte nový a zaujímavý cieľ, nezabudnite sa zastaviť v meste Esquipulas. Letenka do tohto malebného mesta vám ponúkne nielen úžasné zážitky, ale aj pohľad na unikátne historické dedičstvo a nádhernú prírodu.

Esquipulas je jedno z najstarších miest v Guatemale a je známe pre svoju úchvatnú Katedrálu Svätého Krista Kráľa. Katedrála je považovaná za kultúrny a náboženský symbol krajiny a je priestorom pre dôležité kresťanské púte. Vykurovaná sochou Krista Kráľa, ktorá je zároveň patrónom mesta, je tento svätostánok významný aj pre návštevníkov mimo náboženských príčin.

Po návšteve katedrály sa môžete prejsť historickými uličkami mesta a objavovať miestne remeselné obchody a trhy s pestrofarebnými guatemalskými výrobkami. Esquipulas je známe aj pre svoje drevené sochy, ktoré sú vyrezávané miestnymi umelcami.

V blízkosti mesta sa nachádza aj národný park Las Victorias, ktorý je domovom pre množstvo druhov rastlín a zvierat, vrátane vzácnych vtákov a motýľov. Táto prírodná oáza je perfektným miestom na prechádzky, turistiku a pikniky.

Okrem toho môžete využiť príležitosť a ochutnať miestnu kuchyňu. Guatemalská kuchyňa je známa pre svoju rozmanitosť a kombináciu miestnych ingrediencií a vplyvov zo španielskej a mayanskej kultúry. Nezabudnite ochutnať tradičné guatemalské jedlo, ako napríklad tortillas, tamalitos alebo sope.

Ak radi objavujete nové kultúry a užívate si prírodu, letenka do Esquipulas je pre vás správnou voľbou. Táto malebná destinácia je skutočným pokladom Guatemaly, ponúkajúcim svojim návštevníkom obohacujúce zážitky a príležitosť prechádzať sa po krásnych históriou obohatených uličkách.


Najčastejšie otázky a odpovede Guatemala Esquipulas


1) Kde sa nachádza Guatemala Esquipulas?
Guatemala Esquipulas sa nachádza v departemente Chiquimula v Guatemale, v Strednej Amerike.

2) Aké je hlavné náboženstvo v Guatemale Esquipulas?
Hlavným náboženstvom v Guatemale Esquipulas je katolícky kresťanský .

3) Koľkí ľudia žijú v Guatemale Esquipulas?
V Guatemale Esquipulas žije približne 40 000 obyvateľov.

4) Aké je hlavné turistické atrakcie v Guatemale Esquipulas?
Hlavnou turistickou atrakciou v Guatemale Esquipulas je Bazilika Nuestra Señora de Esquipulas, ktorá je najväčšou a najvýznamnejšou bazilikou v krajine. Taktiež je tu aj Trh Central, ktorý ponúka tradičné produkty a rukodielky.

5) Čo je známe v Guatemale Esquipulas?
Guatemala Esquipulas je známa svojou náboženskou púťou, ktorá je každoročne navštevovaná veľkým počtom pútnikov z celého sveta.

6) Nájde sa v Guatemale Esquipulas ubytovanie pre turistov?
Áno, v Guatemale Esquipulas nájdete rôzne typy ubytovania, vrátane hotelov, hostincov a penziónov.

7) Aké sú typické jedlá v Guatemale Esquipulas?
V Guatemale Esquipulas sa podávajú rôzne typy tradičných guatemalských jedál, ako napríklad tamales, pupusas, pozole alebo guatemalská káva.

8) Aké aktivity môžete v Guatemale Esquipulas podnikať?
V Guatemale Esquipulas si môžete vychutnať prechádzky po meste, návštevu baziliky, nákupy na trhu Central a objavovanie okolitej prírody.

9) Ako si rezervovať letenku alebo ubytovanie do Guatemaly Esquipulas?
Letenky a ubytovanie do Guatemaly Esquipulas si môžete rezervovať cez internetové cestovné agentúry alebo priamo na webových stránkach leteckých spoločností a hotelov.

10) Koľko času by som mal stráviť v Guatemale Esquipulas?
Odporúča sa stráviť v Guatemale Esquipulas aspoň 1-2 dni, aby ste si stihli vychutnať hlavné turistické atrakcie a pocity z púte.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky