Nájdite letenky s najlepšou cenou

Haiti Bassin Bleu

Ubytovanie Haiti Bassin Bleu


Bassin Bleu: Rajský ostrov na Haití pre milovníkov prírody

Haiti je malá karibská krajina, ktorá sa nachádza v južnej časti ostrova Hispaniola. Je domovom bohatého kultúrneho dedičstva, krásnych pláží a zdravého životného prostredia. Jedným z najväčších pokladov, ktoré Haiti ponúka, je nádherný prírodný úkaz nazývaný Bassin Bleu.

Bassin Bleu je vodopádový systém skrytý v húštinách hustého pralesa, v blízkosti mesta Jacmel na juhovýchodnom pobreží. Toto miesto je skutočným rajom pre milovníkov prírody a vody. Sú tu tri krásne vodopády, ktorých mohutné vody padajú do jazierka, tvoriac tak úchvatné prírodné bazény, ktoré okúzlia každého návštevníka.

Cesta k Bassin Bleu môže byť trochu náročná, ale je to vcelku jednoduchý výlet. Je to príležitosť pre turistov spoznávať miestnu flóru a faunu a zároveň sa osviežiť v čistých a jemne sa hýbajúcich jazerách. Ak chcete dosiahnuť toto tajomstvo, budete musieť prekonať pár strmých kopcov a prejsť hustými džungľami. Ale nebojte sa, výhľady a úžasné skúsenosti, ktoré získate urobením tohto putovania, stojí za každú námahu.

Keď sa dostanete k Bassin Bleu, budete odmenení pohľadmi, ktoré vám vezmú dych. Prvým vodopádom, na ktorý narazíte, je známy ako Cascade Cyvadier. Premenlivá modrá farba vody pôsobí neskutočne. Voda z vodopádu vytvára jazerá, v ktorých sa môžete ochladiť a plávať.

Ďalšou perloou je Dolinou Vodopádov, kde môžete vidieť skutočnú prírodu v celej jej kráse. Cesta vás zavedie cez skálne útvary a starobylé stromy, ktoré vytvárajú impresívne scenérie.

Poslednou zastávkou je samotný Bassin Bleu, najväčšie jazero v celom systéme. Je to čarovné miesto, kde si môžete oddýchnuť od chladnej vody, alebo oddať sa dobrodružnej aktivite skákania do jezera z okolitých skál. Toto miesto je ideálne pre dobrodružstvo, relaxáciu a obdivovanie prírodného krásy.

Po celom dni strávenom v Bassin Bleu si môžete oddýchnuť a prespať v jednom z mnohých ubytovacích zariadení v meste Jacmel. Tu budete mať možnosť objaviť aj ďalšie miestne atrakcie, ako sú pláže, historické budovy a remeselné diela miestnych umelcov.

Bassin Bleu je skutočne kúsok raja na zemi. Toto miesto je ideálne pre turistov, ktorí hľadajú unikátne a autentické zážitky spojené s prírodou. Dúfajme, že aj keď je Haiti stále menej známe ako turistická destinácia, atraktívnosť Bassin Bleu pritiahol väčší počet návštevníkov a pomohol rozvíjať cestovný ruch v tejto krásnej krajine.


Najčastejšie otázky a odpovede Haiti Bassin Bleu


Ako sa dostanem do Haiti Bassin Bleu?
- Najlepší spôsob, ako sa dostať do Haiti Bassin Bleu, je najprv letieť na medzinárodné letisko v Port-au-Prince, hlavnom meste Haiti. Z letiska je potrebné si prenajať automobil alebo usporiadať prepravu do mesta Jacmel. Z Jacmelu je možné ísť na výlet do Haiti Bassin Bleu buď zaplatenými sprievodcami alebo taxíkom.

Koľko trvá výlet do Haiti Bassin Bleu?
- Celý výlet od mesta Jacmel do Haiti Bassin Bleu zvyčajne trvá približne 2 až 3 hodiny. Cesta je občas trochu nerovná a do kopcov, takže je potrebné rátať s trochu dlhším časovým rámcom.

Aké sú poplatky za vstup do Haiti Bassin Bleu?
- Poplatok za vstup do Haiti Bassin Bleu sa líši, a to v závislosti od toho, či ste miestny alebo turista. Turisti môžu očakávať na vstupe väčšinou poplatok vo výške 10-15 USD na osobu.

Aké vybavenie by som mal mať so sebou pri ceste do Haiti Bassin Bleu?
- Pri ceste do Haiti Bassin Bleu je vhodné mať so sebou niekoľko vecí. Patria sem vzduchové plávacie pomôcky, plážový uterák, obuv na turistiku, ochrana proti slnku, plavky, kamera alebo fotoaparát pre zachytenie krásnych výhľadov a samozrejme dostatok vody a občerstvenia pre seba.

Je vhodné sa kúpať vo vodopádoch Haiti Bassin Bleu?
- Áno, je možné sa kúpať vo vodopádoch Haiti Bassin Bleu. Vody sú zvyčajne čisté a priezračné, takže takúto prírodu treba využívať. Je však dôležité sledovať pokyny a bezpečnostné pravidlá miestnych sprievodcov.

Aké sú najlepšie časy na návštevu Haiti Bassin Bleu?
- Najlepšie časy na návštevu Haiti Bassin Bleu sú zvyčajne v období sucha, ktoré trvá od novembra do apríla. V tomto období je menej pravdepodobné, že bude veľa dažďa a voda vodopádu bude jasnejšia. V období dažďa by ste mali byť pripravení na strmé a klzké úseky.

Sú tam miestne reštaurácie alebo obchody v blízkosti Haiti Bassin Bleu?
- V blízkosti Haiti Bassin Bleu sa nenachádzajú priame reštaurácie ani obchody. Je dobré si so sebou priniesť vlastné občerstvenie a vodu, aby ste boli dostatočne zásobení počas cesty. V meste Jacmel, ktoré je blízko vodopádov, však môžete nájsť reštaurácie a obchody.


Počasie Haiti Bassin Bleu


Bassin Bleu je jedno z najkrajších miest na Haití a ponúka návštevníkom úchvatnú prírodnú krásu. Toto miesto je známe svojimi jazerami a vodopádmi, ktoré tvoria nádherné kaskády. Okrem toho je tu aj jedinečná možnosť kúpania sa v čistých a osviežujúcich vodách.

Avšak, jednou z najväčších atrakcií Bassin Bleu je jeho počasie. Krajina Haiti patrí k tropickým oblastiam, čo znamená, že má hojné dažde a vysoké teploty počas väčšej časti roka. Bassin Bleu sa nachádza v malebnom údolí, obklopenom zelenými vrchmi a hustými lesmi.

Počas leta sa teploty v Bassin Bleu pohybujú okolo 30 °C, čo je veľmi príjemné na relaxáciu a vychutnávanie si okolitej prírody. V tomto období prichádzajú aj vyššie zrážky, ktoré prispievajú k vytvoreniu úchvatných vodopádov a živých riek. Tieto dažde môžu trvať len krátko, čo nám dáva príležitosť zažiť pocit oddychu a osvieženia pod vodopádom, počas, ktorého si môžeme vychutnať okrem osviežujúceho vodopádu aj príjemný horský vzduch.

Avšak, pre tých, ktorí sa obávajú vlhkosti a prekážok v cestovaní, najlepším obdobím na návštevu Bassin Bleu je obdobie od decembra do marca. V tomto období je počasie relatívne suchšie a teploty klesajú na pohodlnejšie úrovne okolo 24 °C.

Dôležité je si však uvedomiť, že počasie môže byť nepredvídateľné. V tomto tropickom prostredí sa môžu vyskytnúť príležitostné búrky a dažde aj v suššom období. Preto je vhodné si so sebou vziať vhodné oblečenie a jedlo na celodenný výlet.

Bassin Bleu je skutočným pokladom v srdci Haiti. Jeho nádherné jazerá, vodopády a okolitá príroda vytvárajú jedinečnú atmosféru, ktorá vtiahne každého návštevníka. Nech sa rozhodnete navštíviť ho počas obdobia s vyšším výskytom dažďov alebo v suchšom období, určite nebudete sklamaní.


Letenka Haiti Bassin Bleu


Haiti je prekrásna karibská krajina, ktorá je známa svojou úchvatnou prírodou a nádhernými miestami. Jedným z najkrajších a najväčších prírodných pokladov Haiti je údolie Bassin Bleu. Tento nádherný skrytý klenot krajinu uchováva a ak máte príležitosť navštíviť Haiti, tak by ste si nemali nechať ujsť túto krásu.

Ak chcete navštíviť Bassin Bleu, budete musieť kúpiť letenku na Haiti. Existuje niekoľko medzinárodných letísk na Haiti, ako napríklad letisko Toussaint Louverture v Port-au-Prince. Väčšina medzinárodných leteckých liniek ponúka lety do tohto letiska, ktoré sa nachádza asi 25 km od hlavného mesta.

Po prílete do Port-au-Prince budete potrebovať prenajať si auto alebo iné dopravné prostriedky, aby ste sa dostali do oblasti Bassin Bleu. Cesta z letiska trvá asi 2 hodiny a je to príjemná jazda cez južnú krajinu Haiti. Môžete si všimnúť krásne krajiny, zelené kopce a miestnych ľudí, ktorí sa venujú svojim denným zamestnaniám. Ale čo vám bude robiť najväčšiu radosť je to, že ste tak blízko jednému z najkrajších miest na tomto ostrove.

Keď prídete ku vchodu do údolia Bassin Bleu, budete musieť zaplatiť vstupné poplatky a dostať povolenie na vstup. Potom je potrebné ísť pešo do vnútra údolia. Je to približne 1 hodina ťažkej chôdze v pohorí Jacmel. Musíte byť fyzicky zdatní a mať dobrú fyzickú kondíciu, pretože trasa je trochu náročná. Ale keď prídete k vodopádom Bassin Bleu, všetka úsilie bude stáť za to.

Údolie Bassin Bleu je domovom viacerých malebných vodopádov a jazeriek. Voda je tu jasná a modrá, čím si okamžite získava vašu pozornosť. Môžete sa kúpať v jazerách a osviežiť sa v čistom prírodnom prostredí. Okolie je obklopené tropickou pralesom a zelenou vegetáciou, ktorá vytvára nádherný kontrast s modrou vodou.

Miestni turistickí sprievodcovia sú k dispozícii a môžu vám pomôcť preskúmať okolie Bassin Bleu. Napriek tomu, že je táto oblasť relatívne nedotknutá a nekomerčná, miestni vedia veľa o histórii a prírode tohto miesta.

Keď budete chcieť opustiť údolie Bassin Bleu a vrátiť sa k svojmu dopravnému prostriedku, budete mať nádherný zážitok a spomienku na tento nádherný kúsok prírody, ktorý sa nachádza na Haiti.

Navštíviť Haiti a objaviť jeho krásy, ako je Bassin Bleu, je jedinečný a nezabudnuteľný zážitok. Ak máte radi prírodu a vodopády, určite by ste nemali nechať ujsť túto príležitosť. Kúpte si letenku na Haiti a zažite dobrodružstvo života v údolí Bassin Bleu.


Dovolenka Haiti Bassin Bleu


Haiti je krajina, ktorá si postupne získava popularitu medzi turistami. Okrem svojho bohatého kultúrneho dedičstva a krásnej prírody ponúka aj množstvo príležitostí na dovolenku. Jedno z týchto skvostov je miesto s názvom Bassin Bleu.

Bassin Bleu sa nachádza na severozápade Haiti, v blízkosti mesta Jacmel. Toto miesto je synonymom pre krásnu prírodu a osviežujúce vodopády. Jedná sa o sústavu vodopádov, ktoré sú obklopené hustými lesmi a vytvárajú tajomnú a veselú atmosféru.

Prístup k Bassin Bleu je zvyčajne organizovaný cez miestnu turistickú agentúru alebo sprievodcu, ktorý vás z Jacmelu dovezie do miesta. Cesta je niekedy náročná a pomerne dlhá, ale stojí to za to. Počas cesty budete mať príležitosť obdivovať nádhernú horskú krajinu a pestrofarebnú flóru.

Keď dorazíte na miesto, budete ohromení krásou prírody. Modrá farba vody je úchvatná a jej čistota je úžasná. Voda je prirodzene filtovaná cez vápencovú horninu a prináša do Bazénu Bleu jemný a osviežujúci pocit. Môžete si dokonca všimnúť aj malé rybky, ktoré sa pohybujú v jasnej vode.

Okrem plávania v čarovnom Bazéne Bleu môžete tiež prejsť malou túrou do okolitého lesa. Les je domovom množstva druhov vtákov, motýľov a iných zaujímavých tvorov. Prírodné zvuky a vôňa kvetov prispievajú k celkovej relaxačnej atmosfére miesta.

Ak sa rozhodnete stráviť celý deň v Bassin Bleu, tu sú niektoré veci, ktoré musíte počas svojej dovolenky navštíviť. Jedným z nich je vodopád Saut Mathurine, ktorý je jedným z najvýznamnejších vodopádov v oblasti. Môžete sa tiež vydať na krátke trekkingy k iným vodopádom v okolí a objavovať krásu prírody.

Haiti je krajina s dlhou históriou a na svojej dovolenke v Bassin Bleu by ste nemali vynechať návštevu miestnej dediny a spoznať jej obyvateľov. Miestni ľudia sú veľmi pohostinní a radi vás privítajú do svojho domova. Môžete ochutnať miestne jedlá a naučiť sa niečo o kultúre a tradíciách tejto úžasnej krajiny.

Bassin Bleu je skutočnou pohodovou destináciou, ktorá ponúka kombináciu prírodných zázrakov a miestnej kultúry. Toto jedinečné miesto je pre dovolenku na Haiti nevyhnutnosťou pre všetkých, ktorí sa chcú oddýchnuť v prírode a odpočinúť od každodenného stereotypu.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky