Nájdite letenky s najlepšou cenou

Haiti National History Park – Citadel, Sans-Souci, Ramiers

Počasie Haiti National History Park – Citadel, Sans-Souci, Ramiers


Haiti National History Park – Citadel, Sans-Souci, Ramiers: Oázou kultúry a histórie v tropech

Haiti National History Park – Citadel, Sans-Souci, Ramiers je jedným z najdôležitejších kultúrnych a historických miest Karibiku. Nachádza sa v severnom Haiti v pohorí Massif du Nord a zahŕňa tri hrdinské pamiatky: Citadellu, Sans-Souci a Ramiers. Tieto miesta sú priamymi svedkami bojov za nezávislosť Haiti a sú uznávané UNESCO ako svetové dedičstvo.

Citadella

Citadella je najväčšia pevnosť v Karibiku a bola postavená v roku 1810 ako obrana proti francúzskemu kolonializmu. Je to hrdinský príbeh, pretože bola postavená za pomoci viac ako 20 000 otrokov a zástupcov ďalších kmeňov. Vrchol Citadelle sa nachádza 900 metrov nad morom a ponúka krásny výhľad na okolité hory a údolia.

Sans-Souci

Sans-Souci je bývalý kráľovský palác, postavený v roku 1813. Bol to jeden z najluxusnejších palácov v období Karibiku, a to až do roku 1842, keď bol zničený zemetrasením. Napriek tomu je Sans-Souci stále sídlom dôležitých vládnych budov, vrátane Ministerstva kultúry a turizmu.

Ramiers

Ramiers je menšia pevnosť, ktorá bola postavená v roku 1804 ako súčasť obrany proti francúzskemu kolonializmu. Ramiers je takisto nezabudnuteľnou súčasťou haitianskej histórie a je preto považovaná za súčasť Haiti National History Park.

Počasie v Parku

Deň v Haitianskom národnoparku môže byť dosť teplý, preto odporúčame pribaliť so sebou dostatok vody a slnečné okuliare. Ráno sú teploty prijateľné, ale počas obeda sa dá očakávať horúčava. Na druhej strane, noce sú pomerne chladné, čo môže byť pre niekoho neočakávané. V zimnom období, kedy je zima na severe zeme (december-február), môžeš očakávať zvýšené srážky.

Haiti National History Park je skutočnou oázou kultúry a histórie v tropech. Miesto ponúka nádherné prechádzky, kde sa môžete ponoriť do histórie haitianskej kultúry a národa. Preto, ak plánujete návštevu Karibiku, odporúčame zahrnúť Haiti National History Park medzi Vaše miesta, ktoré musíte vidieť.


Letenka Haiti National History Park – Citadel, Sans-Souci, Ramiers


Haiti National History Park – Citadel, Sans-Souci, Ramiers: Skrytý poklad Karibiku

Haiti je známe ako krajina s bohatou históriou a kultúrou. Medzi jej najvýznamnejšie pamiatky patria citadela La Ferriere, zámok Sans-Souci a pevnosť Ramiers. Tieto historické pamiatky tvoria Haiti National History Park a sú zapísané na Zozname svetového dedičstva UNESCO. Je to skutočný skrytý poklad Karibiku, ktorý stojí za návštevu.

Citadela La Ferriere je jednou z najimpresívnejších citadel na svete a symbolom hrdosti a odolnosti haitijského ľudu. Postavená v rokoch 1805 až 1820 počas nezávislostenskej vojny s Francúzskom, táto pevnosť mala chrániť novovzniknutú národnú republiku pred možnými útokmi. Svojou rozlohou 20 000 štvorcových metrov a výškou 900 metrov je impozantnou stavbou, ktorá ponúka úchvatné výhľady na okolitú krajinu. Citadela je tiež domovom pamätníka haitijského hrdinského generála Henriho Christopha.

Ďalšou významnou súčasťou Haiti National History Park je zámok Sans-Souci, ktorý slúžil ako rezidencia kráľa Henriho Christopha. Postavený v rokoch 1810 až 1813, tento zámok je považovaný za jeden z najvýznamnejších príkladov západného koloniálneho slohu v Karibiku. Jeho preludom bola francúzska Rímska Basylika svätého Petra v Ríme a zvuková kulisa boli slávne zámky Versailles vo Francúzsku. Aj napriek tomu, že zámok Sans-Souci zažil vážne poškodenie po zemetrasení v roku 1842 a nezanechal za sebou veľa z pôvodného nábytku či umeleckých diel, jeho majestát a krása je stále výrečná.

Pevnosť Ramiers je tretím významným objektom v Haiti National History Park. Táto pevnosť slúžila ako ochrana Ayiti, ako sa kedysi volalo Haiti, pred eventuálnymi inváziou zo strany zahraničných veľmocí. Postavená tiež v rokoch 1810 až 1813, je považovaná za jedno z najlepšie zachovaných príkladov disciplinovanej, vojenskej a archeologickej architektúry 19. storočia. Pevností je rozľahlá a obsahuje roztrúsené budovy, vodné nádrže a obranné múry. Je to príkladom precízneho a strategického dizajnu, ktorý sa stal významnou súčasťou haitijskej histórie.

Návšteva Haiti National History Park – Citadel, Sans-Souci, Ramiers je nezabudnuteľným zážitkom. Vstúpením do týchto historických pamiatok máte pocit, že sa presúvate do minulosti a vidíte kus haitijskej histórie pred vašimi očami. Sú to nielen architektonické skvosty, ale symboly bojovného ducha a nezávislosti Haiti. Tieto pamiatky sú dôležité pre haitijskú kultúru a dodávajú hrdosť jej ľudu.

Ak plánujete svoju nasledujúcu dovolenku v Karibiku, nezabudnite zahrnúť Haiti National History Park – Citadel, Sans-Souci, Ramiers do svojho itinerára. Mali by ste navštíviť tieto historické miesta, aby ste rozšírili svoje vedomosti o tomto fascinujúcom kúsku sveta a zároveň podporili obnovu a ochranu týchto dôležitých pamiatok. Keď objavujeme a ctíme históriu, zbližujeme sa s kultúrou iných národov a napĺňame si cestovateľské sny. Haiti National History Park je skutočným pokladom Karibiku a túto jedinečnú príležitosť si nenechajte ujsť.


Najčastejšie otázky a odpovede Haiti National History Park – Citadel, Sans-Souci, Ramiers


1. Čo je Haiti National History Park - Citadel, Sans-Souci, Ramiers?
Haiti National History Park – Citadel, Sans-Souci, Ramiers je komplex historických pamiatok zahrňujúci Citadela Laferrière, palác Sans-Souci a opevnené mesto Ramiers. Tieto pamiatky sú významnou súčasťou haitianskeho národného dedičstva.

2. Kde sa nachádza Haiti National History Park - Citadel, Sans-Souci, Ramiers?
Komplex Haiti National History Park sa nachádza na severovýchode Haiti v pohoří Massif du Nord. Konkrétne sa nachádza v oblasti okolo mesta Milot.

3. Aká je história Haiti National History Park - Citadel, Sans-Souci, Ramiers?
Citadela Laferrière bola postavená v 19. storočí ako obranné opevnenie proti francúzskej invázii. Palác Sans-Souci slúžil ako rezidencia pre kráľa Henriho Christopha I., ktorý bol prvým haitianskym monarchom. Opevnené mesto Ramiers bolo vybudované ako ďalšie obranné opatrenie.

4. Aké sú hlavné atrakcie v Haiti National History Park - Citadel, Sans-Souci, Ramiers?
Hlavnými atrakciami v Haiti National History Park sú Citadela Laferrière, palác Sans-Souci a opevnené mesto Ramiers. Citadela Laferrière je najväčšou opevnenou stavbou na západnej hemisfére a UNESCO ju vyhlásilo za svetové dedičstvo. Palác Sans-Souci je nádherným historickým palácom so zachovanými záhradami a fontánami. Opevnené mesto Ramiers je archeologická lokalita s opevneniami a zvyškami starých budov.

5. Ako sa tam dostanem?
Je možné sa dostať do Haiti National History Park buď autom alebo taxíkom z mesta Cap-Haïtien, ktoré je hlavným východiskovým bodom pre návštevu sa týchto pamiatok.

6. Aké je vstupné do Haiti National History Park - Citadel, Sans-Souci, Ramiers?
Vstupné do Haiti National History Park je kolem $10 na osobu. Vstupné zahrňuje prehliadku a sprievodcu.

7. Aké je otváracie hodiny Haiti National History Park - Citadel, Sans-Souci, Ramiers?
Haiti National History Park je otvorený pre návštevníkov od pondelka do soboty od 8:00 do 16:00 hodín. Niektoré zóny parku však môžu byť prístupné iba s prehliadkovým sprievodcom.

8. Je možné si objednať prehliadku Haiti National History Park - Citadel, Sans-Souci, Ramiers?
Áno, je možné si objednať prehliadku Haiti National History Park priamo na mieste. Vhodné je však mať túto možnosť dohodnutú dopredu, aby sa zabezpečila prítomnosť prehliadkového sprievodcu.

9. Aké ďalšie pamiatky a atrakcie sa nachádzajú v blízkosti Haiti National History Park - Citadel, Sans-Souci, Ramiers?
V blízkosti Haiti National History Park sa nachádza pláž Labadee, ktorá je populárnym cieľom turistov. Tiež je tu vodopád Bassin-Bleu a historické mesto Cap-Haïtien, ktoré stojí za návštevu.

10. Ako dlho by mal trvať návštevu Haiti National History Park - Citadel, Sans-Souci, Ramiers?
Návšteva Haiti National History Park by mala trvať aspoň jeden deň, ktorý je potrebný na prehliadku všetkých hlavných pamiatok.


Ubytovanie Haiti National History Park – Citadel, Sans-Souci, Ramiers


Haiti National History Park – Citadel, Sans-Souci, Ramiers je jedným z najzaujímavejších zážitkov, ktoré Haiti ponúka. Je to kombinácia dvoch historických hradov a pevnosti, ktoré sú súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Tieto pamiatky predstavujú bohatú históriu a kultúru Haitianskeho národa. Ak hľadáte ubytovanie v blízkosti tejto oblasti Haiti, môžete sa tešiť na neoceniteľný zážitok.

Egyptská pevnosť v Sans–Souci bola kedysi veľkolepo vystavaná na počesť kráľa Henriho Christopha, ktorý bol prvým viac než polovičným kráľom malých Antíl a Jamajky. Milovníci prírody si môžu vychutnať krásu neďalekého pohoria známeho ako Massif du Nord, ktoré leží v juhovýchodnej časti oblasti. Odtiaľ môžete vidieť krásny výhľad na celý národný historický park.

Citadela Henriho Christopha v severnej časti oblasti patrí medzi najväčšie kamenné pevnosti na svete. Je to skutočné majstrovské dielo a zaujímavý svetový klenot. Celá táto oblasť ďalej zahŕňa aj tradičný haitiansky dom Ramiers. Tento dom má bohatú kultúrnu a historickú hodnotu pre akejikoliv návštevník.

Ak hľadáte ideálne ubytovanie v tejto oblasti, môžete si vybrať z mnohých možností. Najlepšie pre návštevu by bolo prespať v blízkosti zóny národného historického parku. Existuje niekoľko hotelov, penziónov a hostincov v oblasti Port-au-Prince, ktorých kvalita a spokojnosť závisí od vašich preferencií. Všetky tieto ubytovania sú v blízkosti rôznych byzantínskych chrámov, majestátnych pevností a ďalších pamiatok Haiti.

Ak máte radi pohodlné a luxusné ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre hotel alebo rezort. Sú toho ale vyššie náklady ako na hostely alebo malé rodinné penzióny. Ak ste na dovolenke a chcete skúsiť oázou pokoja z prvej ruky, mohli by ste zvážiť pobyt v kempoch a ubytovaniach bezprízemne na predmestí. Tieto miesta sú vybavené všetkými základnými zariadeniami a poskytujú služby za rozumnú cenu.

Návšteva Haiti National History Park – Citadel, Sans-Souci, Ramiers môže byť úžasným zážitkom pre každého, ktorý má radi históriu a kultúru. Ale celkový zážitok sa dá umocniť aj tým, kde sa rozhodnete prespať a zrelaxovať si pri prírodnej kráse Haiti. Vyberte si ubytovanie podľa svojho štýlu a zažite si jedinečnú dovolenku v tejto jedinečnej oblasti Haiti.


Dovolenka Haiti National History Park – Citadel, Sans-Souci, Ramiers


Haiti je známe ako jedna z krajín, ktorá sa nachádza na ostrove Hispaniola v Karibiku. Má veľmi bohatú históriu a jedným z najvýznamnejších miest je Haiti National History Park – Citadel, Sans-Souci, Ramiers.

Tento park je zaradený na zoznam svetového dedičstva UNESCO a tvorí ho trojica historických miest. Prvým z nich je Citadela Laferrière, ktorá slúžila ako pevnosť počas boja za nezávislosť Haiti. Bola postavená v 19. storočí a je jednou z najväčších pevností na celom americkom kontinente. Citadela je postavená na vrchole hory s úchvatným výhľadom na okolitú krajinu a Karibské more. Je považovaná za jeden z najdôležitejších symbolov haitijskej nezávislosti a je veľmi populárnym miestom medzi turistami.

Druhým miestom je palác Sans-Souci, ktorý bol kedysi rezidenciou kráľa Haiti Henriho I. Tento palác bol postavený v 19. storočí a bol domovom pre kráľa a jeho dvor. Má veľkolepú architektúru a je obklopený nádhernými záhradami. Bohužiaľ, palác utrpel poškodenie po zemetrasení v roku 1842, ale stále má svoje kúzlo a pôsobí veľmi impozantne.

Poslednou súčasťou parku je historický komplex Ramiers, ktorý bol postavený ako obranná opora na západnom pobreží Haiti. Slúžil ako protiútok proti francúzskym inváziám. Táto pevnosť bola postavená ako reakcia na udalosti vo Francúzsku počas Veľkej francúzskej revolúcie. Nachádza sa na úpätí hôr a ponúka pohľad na okolitú zeleň a malebný vidiek.

Navštívenie Haiti National History Park – Citadel, Sans-Souci, Ramiers je skutočným zážitkom pre všetkých históriou nadšencov. Tieto historické miesta ponúkajú návštevníkom jedinečnú príležitosť preskúmať bohatú históriu Haiti a objaviť nádhernú karibskú krajinu. Okrem toho majú návštevníci možnosť stretnúť sa s miestnym obyvateľstvom a spoznať ich kultúru a tradície.

Hoci Haiti môže byť kontroverznou destináciou vzhľadom na politickú neistotu a hospodárske problémy, návšteva Haiti National History Park – Citadel, Sans-Souci, Ramiers by mala byť na zozname každého cestovateľa, ktorý sa zaujíma o históriu a kultúru. Tieto miesta vytvárajú súčasť života a identity haitijského národa a predstavujú nádherný kúsok minulosti, ktorý stojí za to objaviť.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky