Nájdite letenky s najlepšou cenou

Holandsko Amsterdam

Najčastejšie otázky a odpovede Holandsko Amsterdam


1. Ako sa najlepšie dostať z letiska do Amsterdamu?
- Najlepšou možnosťou je využiť vlak z letiska Schiphol, ktorý premáva pravidelne do centra mesta.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Amsterdamu?
- Najlepší čas na návštevu je od apríla do septembra, keď sú príjemné teploty a menej zrážok.

3. Aké pamiatky by som si nemal/a nechať ujsť?
- Obrázky Rembrandta v múzeu Rijksmuseum, Anne Frank Huis, Centraal Station, cyklistické či kanálové túry a Red Light District.

4. Aká je miestna mena a kde si môžem vymeniť peniaze?
- Miestna mena je euro a peniaze si môžete zmeniť v mnohých bankách alebo vo vymenačkách v centre mesta.

5. Aké je klasické jedlo v Amsterdame?
- Klasické jedlo v Amsterdame zahŕňa syrové fondue, kroketty alebo bitterballen (kusy mäsa s cestom), sladké palačinky a haring.

6. Aké je miestne dopravné spojenie?
- Príkladmi miestne dopravy sú autobusy, vlaky, metro, tramvaj a jazda na bicykli.

7. Kde sú najlepšie nákupy?
- Najlepšie nákupy môžete urobiť v obchodnom centre Kalverstraat alebo na stánkoch a trhoch v centre mesta.


Letenka Holandsko Amsterdam


Plánovanie cesty do Holandska nikdy nebolo jednoduchšie. Ak máte v pláne navštíviť Amsterdam, môžete si byť istí, že sa vám oplatí stráviť pár dní v tomto prekrásnom meste. Jednou z prvých vecí, ktoré budete potrebovať, je letenka do Amsterdamu.

Amsterdam má spojenie so všetkými veľkými destináciami po celom svete a nájdete tu mnoho spoločností, ktoré sú ochotné poskytnúť vám cestu do tohto krásneho mesta. Letenky môžete vyhľadať na internete a prechádzať ponukami spojov a cien od rôznych leteckých spoločností.

Ako sa dostanete do Amsterdamu

Amsterdam má dve letiská: Schiphol a Rotterdam. Schiphol je hlavným letiskom v Holandsku a tretím najväčším letiskom v Európe. Má veľa príletov a odletov z celého sveta. Rotterdam má tiež medzinárodné lety, ale je prevažne menšie ako Schiphol. Ak prichádzate z iného európskeho mesta, môžete si vybrať z množstva leteckých spoločností, ktoré ponúkajú možnosť letieť do Amsterdamu.

Ak chcete cestovať po celej Európe jednoducho a rýchlo, môžete využiť aj služby nízkonákladových spoločností. Tieto spoločnosti, ako Ryanair a EasyJet, ponúkajú spojenie z mnohých európskych miest za veľmi nízku cenu. Najlepší spôsob, ako si zistiť, ktoré spojenie je pre vás to najvhodnejšie, je otestovať viac možností a porovnať ceny a cestovné doby.

Prehliadka Amsterdama

Keď raz dorazíte do Amsterdamu, máte pred sebou mnoho možností, ako si mesto spoznať. Mesto ponúka prekrásne cesty okolo kanálov, historické budovy a kultúrne pamiatky.

Môžete si prenajať bicykel a objaviť okolie mesta, alebo navštíviť niektoré z najznámejších pamiatok, ako Rijksmuseum, Van Goghov múzeum alebo Stedelijk múzeum. Prípadne si užite krásny výhľad na mesto z vrcholu a navštívte Anne Frankov dom.

Amsterdam je známe aj pre svoje kaviarne a barové rehabilitačné centrá, takže môžete vyskúšať miestne špeciality alebo si len tak posedieť a relaxovať.

Zhrnutie

Amsterdam je krásne mesto, ktoré má veľa na ponúkanie. Aby ste sa tam dostali, môžete si kúpiť letenku cez internet alebo v cestovnej kancelárii. V meste máte mnoho možností, ako si ho užiť a spoznať. Nech už sa rozhodnete pre akúkoľvek aktivitu, nezabudnite si vychutnať to, čo Amsterdam ponúka.


Ubytovanie Holandsko Amsterdam


Holandsko je jednou z najpopulárnejších turistických destinácií v Európe a Amsterdam, jeho hlavné mesto, je neodmysliteľnou súčasťou tejto návštevy. Keďže mesto je také rozsiahle a má veľa ponúk pre turistov, je veľmi dôležité vybrať si správne ubytovanie, aby ste mali príjemný a pohodlný pobyt v tomto malebnom meste.

Amsterdam ponúka rôzne možnosti ubytovania, od luxusných hotelov po lacné hostely a apartmány. Pri výbere ubytovania je dôležité zvážiť niekoľko faktorov, vrátane cieľa vašej cesty, rozpočtu a preferencií.

Jeden z najobľúbenejších oblastí na ubytovanie v Amsterdame je centrum mesta. Táto oblasť je známa svojou množstvom historických budov, kanálmi a živým nočným životom. Môžete si vybrať medzi rôznymi luxusnými hotelmi s výhľadom na kanál alebo si rezervovať lacnejšie ubytovanie v jednom z mnohých hosteli alebo apartmánov v tejto oblasti.

Ak preferujete pokojnejšie a tichšie prostredie, môžete sa pozrieť na ubytovanie v okolitých štvrtiach ako De Pijp alebo Jordaan. Tieto štvrte sú známe svojimi úzkymi uličkami, reštauráciami a kaviarňami. Ubytovanie v týchto štvrtiach ponúka pokojnejšie prostredie, ale stále sú dobre spojené s centrom mesta - väčšina atrakcií je v pešej vzdialenosti.

Pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do miestnej kultúry a zároveň ušetriť peniaze na ubytovaní, je tu možnosť rezervovať si ubytovanie na lodi. V Amsterdame nájdete množstvo plávajúcich hotelov a apartmánov, ktoré ponúkajú jedinečný zážitok bývania na vode. Väčšina lodí je kotvená na kanáloch v centre mesta a ponúka pohodlie a pohodlie, ktoré by ste očakávali v bežnom hoteli.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania preferujete, je dôležité zabezpečiť si rezerváciu vopred, pretože v Amsterdame je obľúbená turistická destinácia a ubytovanie sa rýchlo zúži. To vám tiež umožní získať lepšiu cenu a mať miernejší výber miest na výber.

Aby ste si užili svoj čas v Holandsku a Amsterdame, je dôležité si zvoliť správne ubytovanie. Nech už sa rozhodnete pre luxusný hotel, pokojné miesto v okolitých štvrtiach alebo niečo jedinečné ako ubytovanie na lodi, vám to zabezpečí príjemný pobyt a dá vám možnosť preskúmať všetky krásy tohto nádherného mesta.


Dovolenka Holandsko Amsterdam


Amsterdam je jedným z najpopulárnejších cieľov pre dovolenku v Holandsku, ponúka bohatú históriu, kultúru, nádhernú architektúru a jedinečnú atmosféru. Je to miesto, kde sa môžete pohybovať na bicykli, obdivovať krásne kanály a objavovať množstvo zaujímavých zážitkov.

Holandský hlavný mesto je známe svojimi rozmanitými múzeami, z ktorých najznámejšie je Rijksmuseum. Tento nádherný umelecký palác je domovom obrazov slávnych maliarov ako Rembrandt a Vermeer. Nenechajte si ujsť najznámejšie dielo Rijksmuseum - Nachtwacht. Pre milovníkov moderného umenia je tu slávne múzeum Van Gogh s najväčšou zbierkou diel tohto nizozemského maliara.

Ak si chcete vychutnať prechádzku po krásnych kanáloch Amsterodamu, môžete si prenajať bicykel. Amsterdam je jedným z najcyklistickejších miest na svete, s množstvom kvalitných cyklistických trás a cyklistických mostov. Prechádzka po mestských uličkách a skúmanie unikátnych architektonických skvostov, ako je napríklad Radnicná veža, je ďalším obľúbeným spôsobom, ako si užiť mesto.

Amsterdam je tiež domovom množstva kultúrnych festivalov a podujatí. Jedným z najznámejších je Festival svetla, ktorý sa koná každoročne v decembri a prináša nádherné osvetlenie a projekcie na rôzne historické budovy v meste. Taktiež nezmeškajte Koningsdag alebo Dňa kráľa, nizozemský národný sviatok, ktorý sa slávi 27. apríla každého roku. Počas tohto sviatku sa v celom meste konajú rôzne podujatia, trhy a pouličné umelecké predstavenia.

Okrem toho, Amsterdam je známy aj pre svoje množstvo kaviarní, kde si môžete vychutnať slávny holandský kávový boft alebo ochutnať nizozemské syry a koláče. Taktiež môžete navštíviť známe časti mesta ako časť s červenými lucernami až po známy trh kvetov, kde si môžete zakúpiť čerstvé kvety a iné rastliny.

Amsterdam je tiež dobrou základňou pre výlety do okolitých oblastí, ako je známy tulipánový región Keukenhof alebo morské pláže v Haagu. Siete vlakov a autobusov v Holandsku sú dobre vyvinuté, čo umožňuje jednoduchú dostupnosť do ďalších častí krajiny.

Dovolenka v Holandsku, špeciálne v Amsterodame, je skutočným zážitkom. Ponúka kombináciu nádherných kultúrnych a historických pamiatok, jedinečnej architektúry a príjemnej atmosféry. Bez ohľadu na to, či ste milovník umenia, cyklistiky alebo jednoducho radi objavujete nové miesta, Amsterdam vám určite ponúkne obrovské množstvo zážitkov.


Počasie Holandsko Amsterdam


Holandsko, konkrétne jeho hlavné mesto Amsterdam, je známe svojim typickým morským podnebím. Väčšina ľudí prichádza do Holandska s predstavou o daždivom, chladnom počasí a s akýmsi melancholickým vzhľadom. Áno, pravda je, že Holandsko je známe pre svoje dlhé a vlhké zimy, no jeho počasie sa môže veľmi líšiť v závislosti od ročného obdobia.

Jarné obdobie v Amsterdame je jedným z najkrajších časov v roku. Počas tohto obdobia sa temperatura pohybuje medzi 10-15 stupňami Celzia a môže byť pomerne nestála. Môžete očakávať krásne kvitnúce tulipány, najmä v známom Keukenhof Flower Park. Nočné teploty môžu byť chladnejšie, pretože otepľovanie trvá dlhšie.

Leto v Amsterdame je teplé a môže byť mierne vlhké. Teploty sa pohybujú od 20 do 25 stupňov Celzia a môžete si vychutnať množstvo slnečných hodín. Oblečte si ľahké oblečenie a vychutnajte si prechádzku po známej ulici Damrak alebo navštívte známy park Vondelpark. Nájdete tu množstvo reštaurácií s vonnými terasami, kde si budete môcť vychutnať typicky holandskú kuchyňu.

Jeseň v Amsterdame prináša s sebou mierne ochladenie. Teploty sa pohybujú medzi 10-15 stupňami Celzia a môžete sa stretnúť s občasnými dažďovými prehánkami. Farby na uliciach sa menia na jeseň a môžete si vychutnať krásne výhľady na kanály pokryté zlatistými listami. Nenechajte si ujsť návštevu známeho múzea Van Gogh, ktoré ponúka jedinečný pohľad na umelecké diela tohto slávneho holandského maliara.

Zima v Amsterdame je typicky chladná a zrážková. Teploty klesajú pod bod mrazu a môžu byť veľmi chladné so silným vetrom. Zimné mesiace sú ideálne pre milovníkov lyžovania a korčuľovania na čerstvom vzduchu. Môžete navštíviť aj známy vianočný trh na námestí Museumplein alebo si vychutnať horký čokoládový nápoj v jednej z mnohých kaviarní v centre mesta.

Všetko však závisí od vašich preferencií a toho, čo chcete zažiť. Holandsko a Amsterdam majú svoje čaro v každom ročnom období a množstve turistov ponúkajú bohatú ponuku kultúrnych pamiatok, jedinečnej architektúry a typickej atmosféry. Nech sa rozhodnete navštíviť Amsterdam v akomkoľvek období, určite nebudete sklamaní.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky