Nájdite letenky s najlepšou cenou

Holandsko Delft

Počasie Holandsko Delft


Holandsko je známe svojím nestálym a premenlivým počasím. Tento fakt sa nevýnimkou ani pre mesto Delft, ktoré sa nachádza v provincii Južné Holandsko. Počasie v Delfte je ovplyvňované Atlantickým oceánom a tiež prúdom Golfského prúdu, čo znamená, že je pomerne mierne počas celého roka.

Jeseň (september - november) je obdobím, keď teploty klesajú a začína sa prechod z teplých letných dní na chladnejšie podnebie. Teploty sa pohybujú okolo 11 °C, avšak môže dôjsť k rýchlemu ochladeniu a teploty sa môžu pohybovať aj pod bodom mrazu. Práve v tomto období sa môžu vyskytnúť aj najväčšie zrážky v roku, a to najmä v podobe dažďa.

Zima (december - február) v Delfte je mierna, ale chladná. Teploty sa pohybujú okolo 2 °C, pričom nočné teploty môžu byť aj pod nulou. Zrážky v podobe snehu sú relatívne zriedkavé, avšak tieto zimné mesiace prinášajú častejšie jemný dážď a závoje hmly.

Jar (marec - máj) sa v Delfte začína pomaly otepľovať. Teploty postupne stúpajú na priemerných 8 °C a neskôr aj na 13 °C. Prvé jarné mesiace sú obdobím zvýšenej vlhkosti a častého vetra.

Leto (jún - august) je v Delfte príjemne teplé a vlhké. Priemerné teploty sa pohybujú od 17 °C do 21 °C, pričom môžu dosiahnuť aj 25 °C a viac. Počas letných mesiacov je počasie najstabilnejšie, avšak môže dôjsť k občasným dažďom alebo búrkam.

Celkové počasie v Delfte je ovplyvnené blízkosťou severného pobrežia a prílivovými vlnami Severného mora. Mesto je známe aj svojou typickou holandskou krajinou so vodnými kanálmi a záhradami, ktoré sú hojne napájané vodou z prílivových vĺn. To spôsobuje vyššiu vlhkosť vzduchu, čo prispieva k častejšiemu výskytu dažďa.

V rozhodnutí, kedy navštíviť Delft, treba zohľadniť tieto faktory počasia. Každé obdobie má svoje osobité čaro, či už sa jedná o jarné kvety, letné festivale alebo jesenné farby. Je však vhodné si zobrať s sebou oblečenie, ktoré je primerané rôznym teplotám a možnosti dažďa.


Dovolenka Holandsko Delft


Holandsko je krajina plná nádherných mestečiek, histórie a nezabudnuteľnej kultúry. Jedným z týchto skvostov je Delft, ktorý je známy svojou bohatou tradíciou, nádhernou architektúrou a výrobou delftského porcelánu. Ak plánujete dovolenku v Holandsku, Delft by mal byť na vašom zozname povinných zastávok.

Delft je malebné mesto, ktoré sa nachádza asi 10 kilometrov juhozápadne od hlavného mesta Haagu a je ľahko dostupné z Amsterdamu. Jeho centrum je plné kamenných ulíc, krásnych pešej zóny a starých historických budov. Ponoříte sa do atmosféry minulosti pri prechádzke po starom námestí Markt, kde sa nachádza historická radnica a kostol Novej kresťanskej cirkvi. Táto oblasť je často živá s trhmi, kaviarňami a reštauráciami, kde si môžete vychutnať miestne jedlo.

Jedným z najznámejších symbolov Delftu je Kráľovská porcelánová manufaktúra. Táto továreň, založená v roku 1653, je známa svojou výrobou delftského porcelánu, ktorý je skutočným umením. Môžete si objednať prehliadku továrne a získať náhľad do procesu výroby tohto unikátneho porcelánu. Ak hľadáte skvelé suveníry, v obchode továrne nájdete množstvo krásnych predmetov, ktoré si môžete odniesť domov ako spomienku na svoju návštevu.

Delft tiež ponúka veľa možností na prechádzky a vychutnávanie krásy jej okolia. Môžete ísť na prechádzku pozdĺž kanálov a obdivovať tradičné holandské domy a pekné hradby. Ak chcete zažiť prírodné krásy, navštívte tiež blízku prírodnú rezerváciu Delftse Hout. Tu si môžete prenajať bicykel a objaviť krásne okolie, navštíviť jazierko alebo si jednoducho dať piknik.

Ďalšou atrakciou v Delfte je niekoľko múzeí, ktoré ponúkajú zaujímavé výstavy a historické faktoidy. Múzeum Prinsenhof je bývalý kláštor, ktorý bol konvertovaný na múzeum a návštevníkom ponúka trvalé výstavy venované histórii mesta. Môžete sa dozvedieť viac o slávnych obyvateľoch Delftu, ako bol William Oranžský, alebo sa pohrať s výstavou, ktorá prezrádza význam porcelánu pre mesto.

Ak plánujete dovolenku v Holandsku a máte radi dejiny, architektúru a jedinečnú kultúru, Delft je miesto, ktoré by ste určite nemali vynechať. Toto nádherné mesto sa svojimi úzkymi uličkami, kanálmi a historickými budovami neodmysliteľne viaže na holandskú tradíciu. Okrem toho, budete mať príležitosť objaviť tajomstvo výroby delftského porcelánu a zabávať sa pri prechádzkach v okolí. Delft je skutočne nezabudnuteľným miestom v Holandsku, ktoré vám poskytne zážitky, ktoré si na dlhé roky zapamätáte.


Najčastejšie otázky a odpovede Holandsko Delft


Najčastejšie otázky a odpovede o Holandsku Delft:

1. Kde sa nachádza Delft v Holandsku?
Delft sa nachádza v provincii Južný Holandsko v Holandsku.

2. Ako sa dostanem do Delftu?
Do Delftu sa môžete dostať vlakom z väčších holandských miest ako Amsterdam, Rotterdam alebo Haag. Je tiež dostupný autobusový a automobilový spoj.

3. Čo je Delft známe?
Delft je najviac známe ako miesto narodenia slávneho maliara Jana Vermeera a ako centrum holandskej keramiky, najmä Delftského porcelánu.

4. Aké atrakcie by som nemal/la premeškať v Delfte?
Niektoré z najvýznamnejších atrakcií v Delfte zahŕňajú Kráľovský porcelánový riad, Kostol Sv. Jána, Oude Kerk, Vermeer Centrum Delft, a Historical Museum of Delft.

5. Kedy je najlepší čas navštíviť Delft?
Delft je pekné kedykoľvek počas roka. Letné mesiace sú však obzvlášť vhodné na návštevu, pretože sú slnečné a teplé.

6. Aké tradičné jedlá by som mal/la vyskúšať v Delfte?
Niektoré tradičné jedlá v Delfte zahŕňajú maatjes (mladé sleďové filety), bitterballen (krokety s mletým mäsom), kaas (holandský syr) a pannenkoeken (holandské slané alebo sladké palacinky).

7. Má Delft nejaké pláže?
Delft samotný nie je pri mori, ale Holandsko má množstvo pláží nachádzajúcich sa v blízkosti, ako napríklad pláže v Haagu alebo Scheveningene.

8. Aké ďalšie blízke mestá sú stojí za návštevu?
V blízkosti Delftu sa nachádzajú mestá ako Rotterdam, Haag a Leiden, ktoré stoja za to vidieť.

9. Koľko času je potrebné na preskúmanie Delftu?
Obvykle sa odporúča stráviť v Delfte aspoň jeden celý deň, aby ste sa mohli poriadne oboznámiť s historickými pamiatkami a kultúrou tohto krásneho holandského mesta.

10. Aký je najlepší spôsob, ako objavovať Delft?
Najlepším spôsobom, ako objavovať Delft, je pešo alebo na bicykli, pretože je to malé a prechodné mesto. Môžete si tiež prenajať loď a preskúmať Delft z kanálov.


Ubytovanie Holandsko Delft


Holandsko je známe svojou pôvabnou architektúrou, bohatou históriou a malebnými mestami, medzi ktorými nájdeme aj Delft. Toto starobylé mesto, nachádzajúce sa v provincii Južný Holandsko, je jedným z najkrajších a najpopulárnejších turistických miest v krajine.

Samotné mesto Delft je úzke, prepletajúce sa kanály, ktoré mu dodávajú nádych romantiky. Červené tehlové domy a historickej budovy pôsobia obzvlášť pôsobivým dojmom počas prechádziek po uliciach mesta. Navyše, Delft je významný svojou bohatou históriou a kultúlnym vplyvom, ktorý pochádza z čias Holandskej Zlaté Orly.

Ak sa rozhodnete navštíviť Delft, budete mať na výber z rôznych možností ubytovania. Mesto ponúka veľké množstvo hotelov, hostincov a pensionov pre turistov.

Ak preferujete luxusnejší typ ubytovania, môžete si vybrať z niekoľkých hotelov, ktoré sa nachádzajú v historickom centre mesta. Tieto hotely ponúkajú moderné vybavenie a výhodnú polohu, čo znamená, že budete mať všetky významné miesta a atrakcie mesta doslova za rohom. Nebudete musieť cestovať ďaleko, aby ste mohli ochutnať autentickú holandskú kuchyňu, navštíviť múzeá alebo nakúpiť suveníry.

Pre tých, ktorí uprednostňujú útulnosť a neformálnejšie prostredie, sú k dispozícii aj menšie rodinné hotely a hostely. Tieto ubytovania sú cenovo dostupné a ponúkajú pohodlné izby v priateľskej atmosfére. Môžete sa očakávať vynikajúcu starostlivosť o hostí a možnosť spoznať iných cestovateľov z celého sveta.

Ak ste typom cestovateľa, ktorý má rád individuálnosť a autenticitu, môžete sa rozhodnúť pre pobyt v jednom z mnohých apartmánov alebo B&B v Delfte. Tieto ubytovania sú ideálne pre skupiny alebo rodiny, pretože ponúkajú väčšiu flexibilitu a možnosť sebarealizácie. Môžete si pripraviť vlastné jedlá, ako keby ste boli doma, a zbaviť sa pocitu nútenej stravovacej jedálničky.

Nesmieme zabudnúť ani na možnosť ubytovania v okolitých mestách a dedinkách. Delft sa nachádza vo veľmi blízkom dosahu od iných šarmantných miest, ako sú Rotterdam, Haag alebo Amsterdam. Ak budete mať čas a záujem, môžete si vybrať z ponuky hotelov a penziónov v týchto oblastiach.

Všetky tieto možnosti ubytovania v Delfte majú jednu vec spoločnú - úžasnú atmosféru a okolie, ktoré nenechá žiadneho cestovateľa ľahostajným. Bez ohľadu na to, či ste voľakedy navštívili Holandsko alebo nie, pobyt v Delfte bude určite jedinečným zážitkom, ktorý vám poskytne možnosť spoznať túto úchvatnú krajinu z hľadiska miestnej kultúry a histórie.


Letenka Holandsko Delft


Delft je mesto, ktoré sa nachádza v južnej časti Holandska a je známe svojimi krásnymi uličkami a charakteristickou architektúrou. Navštívenie tohto mesta by pre vás mohlo byť zážitkom na celý život. Aby ste sa tam dostali, budete potrebovať letenku do Holandska, s presným cieľom v Delfte.

Existuje niekoľko spoločností, ktoré poskytujú lety do mesta Delftu. Najvhodnejšia možnosť pre turistov je s cestovnou kanceláriou alebo s nízkonákladovou leteckou spoločnosťou, ktorá má lety do mesta Amsterdam.

Mesto Amsterdam má pomerne malú vzdialenosť od Delftu, cesta trvá iba asi 1 hodinu. Po prílete na letisko Schiphol, môžete využiť rôzne spôsoby dopravy do Delftu. Najvhodnejšou možnosťou je najať si auto alebo využiť verejnú dopravu.

Po príchode do mesta si môžete všimnúť niektoré z najznámejších budov v meste, ako napríklad kostol Oude Kerk, ktorý bol postavený v 13. storočí. Izba, v ktorej sa nachádza rozhlasová stanica, tiež stojí za to navštíviť. Je tiež dôležité vidieť krásne námestie Markt so svojou obchodnou budovou Stadhuis.

Delft je okrem toho známe aj svojou históriou a kultúrou. Môžete navštíviť múzeum Prinsenhof, kde je možné vidieť viac ako 800 rôznych exponátov týkajúcich sa histórie a tradícií mesta. Okolie je taktiež krásne a ponúka spoločnosti pre výlety na bicykli, ktorými si môžete užiť krásne výhľady na okolité krajiny a kultúru Holandska.

Letenka do Holandska na návštevu Delftu je skvelý spôsob, ako spoznať toto krásne mesto a jeho okolie. Začnite plánovať svoju cestu už teraz!


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky