Nájdite letenky s najlepšou cenou

Holandsko Efteling

Najčastejšie otázky a odpovede Holandsko Efteling


1. Kde sa nachádza Efteling?
Efteling sa nachádza v Holandsku, v obci Kaatsheuvel.

2. Kedy je Efteling otvorené?
Efteling je otvorené počas celej roka, s rôznymi prevádzkovými hodinami v závislosti od sezóny. Odporúča sa skontrolovať aktuálne otváracie hodiny na webovej stránke Eftelingu.

3. Ako sa tam dostanem?
Efteling je dostupné autom, vlakom alebo autobusom. Existujú tiež bezplatné transfery zo železničnej stanice v Eftelingu.

4. Aké sú vstupné poplatky?
Ceny vstupeniek sa líšia v závislosti od veku a obdobia návštevy. Presné ceny nájdete na webovej stránke Eftelingu.

5. Mám rezervovať vstupenky vopred?
Odporúča sa rezervovať si vstupenky vopred, najmä počas vyťažených období. To vám zaručí vstup, aj keď by malo byť v parku veľa ľudí.

6. Mám si priniesť vlastné jedlo a nápoje?
Je povolené si priniesť vlastné jedlo a nápoje do Eftelingu. V parku sú tiež k dispozícii rôzne reštaurácie a stánky s občerstvením.

7. Je Efteling vhodný pre deti?
Efteling je ideálnym parkom pre deti, pretože ponúka veľa atrakcií a zábavy pre všetky vekové skupiny. Sú tam aj bezpečnostné opatrenia pre deti, ako sú ochranné pásy a výškové obmedzenia na niektorých atrakciách.

8. Môžem si v parku vybrať ubytovanie?
Efteling má hotely a ubytovacie možnosti v blízkosti parku, kde si môžete zarezervovať izbu. Viac informácií nájdete na webovej stránke Eftelingu.

9. Aké sú najobľúbenejšie atrakcie v Eftelingu?
Niektoré z najobľúbenejších atrakcií v Eftelingu sú Achterbahn, Droomvlucht, Symbolica a Vliegende Hollander. Sú tam však aj mnohé ďalšie atrakcie, ktoré sú veľmi populárne.

10. Je vhodné si priniesť pláštiky alebo ochranu pred dažďom?
Vzhľadom na počasie v Holandsku je vhodné si priniesť pláštik alebo ochranu pred dažďom, najmä ak plánujete navštíviť Efteling počas daždivých období.


Letenka Holandsko Efteling


Ak hľadáte niečo zábavné a exotické na vašu dovolenku, nemusíte hľadať len klasické destinácie. Jednou z možností môže byť návšteva Holandska a jeho atrakcie Efteling.

Efteling je najväčší a najstarší tematický park v Holandsku a patrí medzi jednu z najzaujímavejších turistických atrakcií. Park bol otvorený v roku 1952 a odvtedy prináša zábavu a radosti návštevníkom z rôznych kútov sveta.

Efteling sa nachádza v južnej časti Holandska a je z ľubovoľného miesta dostupný vďaka dobre rozvinutej dopravnej infraštruktúre. Návštevníci si môžu zakúpiť lístky na vstup do parku online alebo na mieste.

Park ponúka množstvo zábavy a atrakcií pre celú rodinu. Najznámejšou atrakciou je vodný svet Aquanura, kde sa návštevníci môžu ponoriť do sveta fantasy a kúpiť sa v jazierku plnom záhadných zvierat.

Okrem toho, park ponúka ďalšie zaujímavé atrakcie ako je Achterbahn Joris en de Draak - rýchla jazda na dvoch koľajách, vodná atrakcia De Vliegende Hollander, kde návštevníci plavia loďou a nebojácne sa vydávajú na perie hľadať poklad.

Tí, ktorí majú radi zvierať, si môžu vychutnať prechádzku v Safari Parku, kde sa stretávajú s divokými zvieratami ako levmi, slonmi, nosorožcami a ďalšími.

Efteling je miesto, kde si návštevníci môžu užiť deň plný zábavy a adrenalínu. Nočnou atmosféru tu umocňuje oživenie niektorých atrakcií a fascinujúce svetelné šou.

Holandsko a jeho atrakcia Efteling ponúka nezvyčajné a zábavné zážitky a je ideálnym miestom pre ľudí, ktorí hľadajú niečo nové a nezvyčajné. Ak ste ešte neplánovali dovolenku, zvážte návštevu tohto nádherného miesta a nechajte sa unášať svetom fantasy a zábavy.


Dovolenka Holandsko Efteling


Efteling: Holandská dovolenka plná zábavy a rozprávok

Holandsko je známe nielen svojimi nádhernými kanálmi a mlynmi, ale aj bohatou kultúrou a históriou. Ak však hľadáte dovolenku plnú zábavy a adrenalínu, rozhodne nevynechajte návštevu Eftelingu, najväčšieho a najstaršieho zábavného parku v Holandsku.

Efteling je jedným z najobľúbenejších turistických miest v krajine. Je rozdelený do niekoľkých tematických oblastí, ktoré každá príbehom a atmosférou oživuje rôzne rozprávkové svety. Park kombinuje zábavné atrakcie, vzrušujúce horské dráhy a jedinečné scénické plastiky, vytvárajúc tak jedinečné dobrodružstvo pre návštevníkov všetkých vekových kategórií.

V Eftelingu sa návštevníci môžu stretnúť so všetkými klasickými rozprávkami, ako je Červená čiapočka, Sněhurka a sedem trpaslíkov, Rákosníček, Popoluška a mnoho ďalších. Každá atrakcia je neopakovateľná a oživená naratívnymi elementami, ktoré sú charakteristické pre jednotlivé príbehy. Návšteva parku je tak ako prechádzať sa rozprávkovými krajinami, kde sa vaše deti môžu stať súčasťou príbehu a vyskúšať si, ako sa cítia hrdinovia zo svojich obľúbených rozprávok.

Pre tých, ktorí hľadajú viac adrenalínu, Efteling ponúka aj niekoľko horských dráh. Symbolom parku je dráha Baron 1898, ktorá sa nachádza v tematickej oblasti vrcholov hôr. Jej hlavnou atrakciou je strmý zostup, ktorý vás sprevádza príbehom odvážneho baróna a jeho povesti o zlate. Ak hľadáte ešte väčší adrenalín, určite si nezabudnite vyskúšať aj dráhu Python, ktorá je najstaršou horskou dráhou v parku a jednou z najznámejších v Európe.

Efteling ponúka nielen zábavu a adrenalín, ale aj možnosť oddychu a relaxu v prírode. V parku sa nachádza rozľahlý les, ktorý je dokonalý na prechádzky a pikniky s rodinou. Okrem toho park ponúka aj možnosť ubytovania v hoteloch, ktoré sa nachádzajú priamo v areáli. Môžete si tak vychutnať viac ako jednu dovolenku v jednom, vždy s prístupom ku všetkým atrakciám a rozprávkovému svetu Eftelingu.

Dostupnosť parku je veľmi dobrá, nachádza sa približne hodinu cesty autom od hlavného mesta Amsterdam. Hoci Holandsko je malebná krajina a ponúka množstvo atrakcií, Efteling je miestom, ktoré by si nemali nechať ujsť ani tí najnáročnejší milovníci zábavy. Dovolenka v Eftelingu je jedinečným zážitkom plným rozprávok, adrenalínu a radosti, ktoré si bude každý návštevník pamätať ešte dlho po návrate domov.


Počasie Holandsko Efteling


Holandsko je známe predovšetkým svojimi rozprávkovými veternými mlynmi, drevákmi a kanálmi. No tento kraj ponúka oveľa viac ako len kultúrne dedičstvo a malebnú architektúru. Jedným z najznámejších a najobľúbenejších zábavných parkov v Holandsku je Efteling.

Efteling je v skutočnosti jeden z najstarších zábavných parkov na svete. Otvoril sa v roku 1952 a odvtedy privíta milióny návštevníkov zo všetkých kútov sveta. Park sa nachádza na ploche približne 72 hektárov v provincii Severný Brabant, v blízkosti mesta Kaatsheuvel.

Jednou z kľúčových príčin popularity Eftelingu je jeho rozmanitosť a jedinečnosť. Park ponúka celý rad zábavy pre všetky vekové kategórie. Tu môžete nájsť 42 jedinečných atrakcií, medzi ktoré patria horské dráhy, vodné atrakcie, výstavy, cvičenia pre deti a mnoho ďalších. Nadšenci adrenalínových zážitkov sa môžu vydať do sekcie parku s názvom "Reizenrijk", kde ich čakajú rýchle a impozantné jazdy. Pre tých, ktorí preferujú mierne aktivity, je tu sekcia "Marerijk", ktorá je naplnená rozprávkovými postavičkami a pokojnými jazdami.

Okrem atrakcií ponúka Efteling tiež divadelné predstavenia a živú hudbu. Každý deň sa pravidelne konajú rôzne show pre návštevníkov parku. Zábava tu teda nekončí ani vtedy, keď ste hotoví so jazdami.

Je však dôležité brať do úvahy aj počasie, keď plánujete návštevu Eftelingu. Holandsko je známe svojimi nevyspytateľnými dažďami. Je preto užitočné mať s sebou vždy dáždnik alebo pršiplášť. Ale nezabudnite, že za každou dažďovou oblačnosťou sa môže skrývať krásne slnečné nebo.

Počas celého roka Efteling prináša rôzne akcie a udalosti, aby prekvapil svojich návštevníkov. Vianočné obdobie je jedným z najkrajších časov na návštevu Eftelingu. Park je vyzdobený tisíckami svetiel a poskytuje atmosféru zázraku. Môžete si vychutnať krásnu vianočnú atmosféru, obdivovať ľadové sochy a navštíviť vianočný trh.

Holandsko má pomerne mierny oceánsky podnebný typ. Letá sú tu prevažne teplé a suché, s priemerom 20-25 °C. Zimy sú naopak chladné, s priemernou teplotou okolo 2-6 °C. Miestne počasie sa však môže meniť a je vždy dobré sledovať aktuálne predpovede, aby ste sa mohli riadiť podľa toho.

Efteling je stále úžasným miestom, či už je jasná obloha alebo dážďové kvapky padajú na vašu hlavu. Jeho atmosféra a rozmanitosť atrakcií ponúkajú nádheru a zábavu pre všetkých návštevníkov, od malých detí až po dospelých. Je to miesto, ktoré si zaslúži miesto na zozname všetkých návštevníkov Holandska.


Ubytovanie Holandsko Efteling


Holandsko je známe svojou krásnou prírodou, bohatou históriou a skvelými atrakciami. Jedným z najznámejších a najobľúbenejších miest určite je Efteling. Toto miesto je však o niečo viac ako len bežný tematický park. Ponúka tiež možnosť ubytovania, ktoré je naozaj jedinečné.

V areáli Eftelingu sa nachádza niekoľko hotelov a reštaurácií, kde si môžete vybrať štýl a typ ubytovania, ktorý vám najviac vyhovuje. Ak ste milovníkom luxusu a pohodlia, potom je tu pre vás Hotel De Hof van Sachsen. Tento hotel ponúka elegantné izby s výhľadom na park, kde sa môžete túliť v perinách na kráľovskej posteľ a vychutnávať si pokojné a tiché okolie. Máte tu tiež možnosť relaxovať v hotelovom wellness centre, ktoré je vybavené bazénom, saunou a masážnymi kreslami. Po návšteve atrakcií v parku si môžete vychutnať výbornú večeru v jednej z reštaurácií na mieste alebo si návštevníci tiež môžu objednať služby donášky jedál priamo do svojej izby.

Pre tých, ktorí preferujú tradičnejší štýl, je tu Hotel Loonsche Land. Tento hotel je otvorený až do ôsmich večer, čo dáva hostom príležitosť prežiť celý deň v parku a potom sa ubytovať až neskôr. Loonsche Land ponúka štýlové drevené bungalovy, ktoré sa nachádzajú uprostred prírody a ponúkajú skvelé výhľady na okolitú krajinu. Bungalovy sú vybavené všetkým potrebným pre pohodlný pobyt vrátane sprchy, toalety a kúpeľne. V areáli hotela sa nachádza tiež farmu, kde môžu hostia vidieť a dokonca kŕmiť zvieratá ako kravy, ovce a kozy.

Pre tých, ktorí sa radi vrátia do minulosti, je tu Hotel Het Loo. Tento hotel sa nachádza v nádhernom historickom zámku a ponúka hostom jedinečnú skúsenosť. Izby sú elegantne zariadené v štýle minulého obdobia, s luxusným nábytkom a originálnymi umením. Hostia majú tiež prístup do peknej záhrady, kde sa môžu prechádzať a relaxovať. V hoteli sa nachádza aj reštaurácia, kde sa podávajú tradičné holandské jedlá, čo je skvelá príležitosť ochutnať miestne delikatesy.

Ubytovanie v Eftelingu nie je len o obyčajnej nocľahe, ale o skutočnej skúsenosti. Všetky hotely sú navrhnuté s ohľadom na potreby hostí a poskytujú vynikajúcu starostlivosť a pohodlie. Nech si vyberiete akékoľvek ubytovanie, poskytuje vám možnosť stráviť viac času v tomto skvelej destinácii a nechať sa pohltiť čarovnou atmosférou Eftelingu.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky