Nájdite letenky s najlepšou cenou

Holandsko Giethoorn

Dovolenka Holandsko Giethoorn


Giethoorn, známe aj ako "Benátky Holandska", je malebné mestské mestečko nachádzajúce sa v provincii Overijssel v Holandsku. Jeho neobvyklou a atraktívnou vlastnosťou je absencia ciest pre motorové vozidlá, čo z neho robí ideálne miesto na relaxačnú dovolenku. Namiesto ciest sa tu nachádzajú mnohé kanály a jazerá, ktoré ponúkajú unikátne prostredie na prechádzky a plavby.

Počas svojej dovolenky v Giethoorne si môžete prenajať malý čln, ktorým sa môžete preplavovať kanálmi a objavovať krásu tohto miesta. Buďte pripravení na úchvatné výhľady na tradicné drevené domy s trávnatými strechami, ktoré boli postavené v 18. a 19. storočí. Niektoré z nich sú starobylé, s ich originálnymi konštrukciami a sú skutočným prejavením histórie a kultúry tohto regiónu.

Ak hľadáte zážitky na suchu, môžete sa vydať na jednu z mnohých cyklotúr v okolí Giethoornu. Cesty sú tu dobre značené a veľmi pohodlné pre cyklistiku. Počas svojho výletu sa môžete zastaviť v miestnych reštauráciách a vychutnať si miestne holandské špeciality, ako napríklad syrové placky alebo slávny holandský syr Gouda.

Pokiaľ ste zvedaví na miestnu históriu a kultúru, nezabudnite navštíviť miestne múzeum, ktoré vám poskytne viac informácií o živote v tomto regióne. Na trhu nájdete tiež množstvo obchodov, kde si môžete zakúpiť suveníry a tradičné holandské výrobky.

Giethoorn je tiež ideálnou základňou pre výlety do okolitých prírodných rezervácií a parkov. Môžete sa vybrať na prechádzku po Národnom parku Weerribben-Wieden, ktorý je známy svojou rozmanitou faunou a flórou. Môžete vidieť mnoho druhov vtákov, rastlín a dokonca aj vzácne druhy vodných živočíchov.

Giethoorn je tiež populárnym miestom pre milovníkov vodných športov. Vzhľadom k tomu, že neexistujú cesty pre autá, je najlepším spôsobom pre dopravu a dožitie si adrenalínových zážitkov využitie člnov alebo kanoe. Môžete sa vydať na rybolov, vodné lyžovanie alebo sa jednoducho osviežiť v čistej vode jazera.

Nezáleží na tom, či sa rozhodnete pozrieť miestne pamiatky, objavovať prírodu alebo sa jednoducho zrelaxovať pri vode, dovolenka v Giethoorn bude nezabudnuteľná. Toto miesto ponúka jedinečné prostredie, ktoré vás okúzlí svojou krásou a pokojom. Ak hľadáte príležitosť uniknúť z rušného mestského života a skutočne sa oddýchnuť, Giethoorn vám ponúka možnosť zažiť dovolenku ako žiadne iné.


Ubytovanie Holandsko Giethoorn


Giethoorn je malé mestečko nachádzajúce sa v provincii Overijssel v Holandsku. Toto miesto je známe svojou jedinečnou a malebnou krajinou, ktorú tvoria mnohé kanály a mosty. Preto je často považované za "Benátky Severu". Giethoorn je veľmi obľúbeným miestom turistov, ktorí sem prichádzajú, aby si užili pokoj a romantiku, ktorú ponúka.

Jedným z najväčších lákadiel Giethoorn je jeho ubytovanie. V meste sú k dispozícii rôzne typy ubytovania, vrátane hotelov, penziónov a apartmánov. Niektoré z nich sa dokonca nachádzajú priamo na brehu kanálov, čo poskytuje nádherný výhľad a jedinečný zážitok.

Pre ľudí, ktorí chcú zažiť autentickú atmosféru mesta, je možné ubytovať sa v histórických dreveniciach, ktoré sú typické pre túto oblasť. Tieto tradičné domy majú štruktúru s slamou alebo doškovým krytom a návštevníci sa v nich môžu cítiť ako doma. Mnohé z týchto domov boli zrekonštruované a prispôsobené potrebám moderného cestovateľa, ale zachovávajú si svoju autenticitu.

Pre tých, ktorí preferujú väčšiu pohodlnosť a luxus, sú k dispozícii aj moderné hotely a penzióny. Tieto ubytovacie zariadenia sú vybavené všetkým potrebným pre pohodlný pobyt, ako sú pohodlné postele, kúpeľne s vybavením a klimatizáciou. Niektoré z nich ponúkajú aj rôzne wellness služby, ako sú sauny a masáže, ktoré ocenia turisti, ktorí cestujú s cieľom oddychovať a relaxovať.

Najväčšou výhodou ubytovania v Giethoorn je jeho blízkosť k atrakciám mesta. Z mnohých hotelov a penziónov je možné si prenajať malý čln alebo kanoe a preskúmať okolie na vlastnú päsť. Mnoho turistov si užíva plavbu po kanáloch, obdivovanie malebných domov a prírodných scenérií. Okrem toho je v meste dostatok reštaurácií, kde si môžete vychutnať miestnu kuchyňu a ochutnať typické holandské jedlá.

Giethoorn je miestom, ktoré ponúka nádherné a unikátne ubytovanie pre všetkých návštevníkov. Bez ohľadu na to, či preferujete tradičné drevenice alebo moderné hotely, tento malý holandský poklad vás určite neosloví. Jeho malebné kanály, historické domy a prírodná krása robia z Giethoornu ideálne miesto na oddych a relaxáciu.


Počasie Holandsko Giethoorn


Holandsko Giethoorn je nádherné mestečko ležiace v provincii Overijssel na severe Holandska. Jeho pôvab a jedinečnosť spočíva v jeho mnohých vodných kanáloch a pekne zachovalých tradičných drevených domoch. Preto je Giethoorn často nazývaný "holandský Benátky" alebo "benátske pobrežie".

Jedným z hlavných lákadiel tohto miesta je jeho fantastické počasie. Giethoorn sa môže pochváliť miernym oceánskym klimatom s mírnymi zimami a teplými letami. Letné mesiace od júna do augusta sú ideálne na návštevu tohto miesta, keďže teploty dosahujú okolo 21-23 °C a slnečné dni prevládajú.

Pri návšteve Giethoorn si určite užijete aj vodné aktivity, akými sú napríklad plavba po kanáloch na loďke, kanoe alebo kajaku. Toto miesto je tiež skvelé na cykloturistiku a krásne prechádzky po okolitých lúkach a záhradách. Za pohľad stojí aj prechádzka po drevených mostoch a obdivovanie tradičných domov s priezračnými záhradami.

Zimné mesiace v Giethoorn sú tiež neodolateľné, keďže miesto môže byť pokryté snehom, ktorý dodáva mestečku ešte väčšiu pohádkovú atmosféru. Teploty v zime dosahujú okolo 2-6 °C. Mnohí turisti sa sem vyberajú aj počas Vianoc, keď sú ulice vyzdobené svetlami a vianočnými ozdobami.

Miesto Giethoorn ponúka aj rôzne kultúrne a historické atrakcie. Milovníci múzeí si tu môžu vychutnať múzeum gieterse (mueum giethoornu), ktoré sa zameriava na históriu a tradície miesta. Inými kultúrnymi miestami, ktoré stoja za návštevu, sú miestne kostoly a historické farmy.

Návštěvníci sú fascinovaní krásou a pokojom, ktoré ponúka Giethoorn. Okrem toho majú príležitosť objaviť unikátnu kombináciu holandskej prírody a architektúry. Bez ohľadu na ročné obdobie, Giethoorn vždy poteší svojich návštevníkov.


Letenka Holandsko Giethoorn


Giethoorn, často nazývaný "Benátky Holandska", je malé mestečko v province Overijssel, ktoré sa nachádza na severe Holandska. Jeho názov pochádza z holandského jazyka a znamená "hrniec s kozími rohami". Toto pitoreskné mestečko je plné kanálov a mostov, ktoré tvoria sieť vodných ciest, ktoré sú hlavnou dopravnou arteriou v meste.

Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Giethoornu, je lietadlom. Existuje niekoľko letísk v blízkosti mestečka, vrátane letísk v Amsterdam a Einschede. Letenky sú k dispozícii z mnohých krajín sveta.

Giethoorn ponúka množstvo činností pre turistov. Môžete si prenajať loď alebo kajak a preskúmať kanály sami alebo s miestnym sprievodcom. Pre tých, ktorí hľadajú niečo viac adrenalínu, sú k dispozícii rôzne vodné športy ako wakeboarding a jazda na vodnej lyži.

V mestečku sa nachádza veľa historických budov, ktoré sú pre turistov otvorené. Niektoré z týchto budov sú staré až 200 rokov. Medzi týmito budovami sa nachádza aj unikátny múzeum giethoornu, ktorý ponúka návštevníkom vzácne pohľady na históriu mestečka.

Množstvo obchodov a reštaurácií ponúka miestnu gastronómiu. Niektoré z miestnych pochúťok sú skvosty holandskej kuchyne, ako je napríklad syr Gouda, sladkosti stroopwafels alebo tradičné holandské pokrmy s mäsom.

Giethoorn je taktiež slávne vďaka svojmu festivalu kresiel. Každú jeseň sa v mestečku koná súťaž, ktorá si klade za cieľ nájsť najlepšie tímy, ktoré môžu zdobyť cenu pre najrýchlejší prenos kresiel po kanáloch.

Návšteva Giethoornu je pre každého, kto nechce stráviť dovolenku v obvyklých turistických centrách, nezabudnuteľným zážitkom. Toto mestečko ponúka také množstvo zaujímavostí, že sa sem určite chcete vrátiť. Letenky sú k dispozícii po celý rok a kupovanie ich vopred vám zaručí nielen najlepšie ceny, ale aj lepšie možnosti prispôsobenia vašej dovolenky vašim potrebám.


Najčastejšie otázky a odpovede Holandsko Giethoorn


1. Ako sa dostanem do Giethoornu z holandského letiska Schiphol?
Odpoveď: Z letiska Schiphol môžete využiť vlaky a autobusy, ktoré vás doveziú do poblíž geografickej polohy mesta Giethoorn.

2. Koľko stojí vstup do Giethoornu?
Odpoveď: Vstup do Giethoornu je voľný. Je to verejne prístupné mesto, ktorého nie sú žiadne vstupné poplatky.

3. Aké aktivity sú k dispozícii v Giethoornu?
Odpoveď: V Giethoornu si môžete prenajať loď a preskúmať kanály, navštíviť múzeá, vychutnať si miestnu kuchyňu v reštauráciách či stráviť čas na rybárčení.

4. Aký je najlepší čas na návštevu Giethoornu?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Giethoornu je počas letných mesiacov, keď je možné si vychutnať jazdu loďou po kanáloch a využiť vonkajšie aktivity.

5. Čo si so sebou vziať do Giethoornu?
Odpoveď: Odporúča sa si vziať so sebou dostatok vody, občerstvenie, slnečné okuliare, opaľovací krém a pohodlnú obuv, pretože budete veľa chodiť.

6. Existujú nejaké obmedzenia pri prevádzke lodiek v Giethoornu?
Odpoveď: Áno, existujú niektoré obmedzenia pre prevádzku lodiek v Giethoornu. Napríklad počet lodí v kanáloch je obmedzený a existujú stanovené maximálne rýchlosti pre plavby.

7. Je možné sa ubytovať v Giethoornu?
Odpoveď: Áno, je možné sa ubytovať v Giethoornu. Môžete si vybrať medzi hotelmi, penziónmi, rekreačnými domčekmi a kempom.

8. Aké iné miesta sú v blízkosti Giethoornu, ktoré stoja za návštevu?
Odpoveď: V blízkosti Giethoornu sa nachádza mnoho ďalších zaujímavých miest, ako napríklad národný park Weerribben-Wieden, mesto Zwolle a mestečko Meppel.

9. Aké sú tradičné jedlá v Giethoornu?
Odpoveď: Tradičné jedlá v Giethoornu zahŕňajú rôzne druhy rybieho jedla, syrové palacinky, čerstvé morské plody a miestne mliečne výrobky.

10. Aká je história Giethoornu?
Odpoveď: Giethoorn je starobylé mestské centrum, založené v 13. storočí. Podľa legendy ho založili franskí mnísi. Mesto sa stalo známym svojím unikátnym systémom kanálov a skutočnosťou, že nemá cesty pre automobily.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky