Nájdite letenky s najlepšou cenou

Holandsko Leiden

Najčastejšie otázky a odpovede Holandsko Leiden


1. Ako sa dostanem z letiska Schiphol do Leidenu?

Odpoveď: Z letiska Schiphol sa môžete dostať do Leidenu vlakom alebo autobusom.

2. Aké turistické atrakcie má Leiden?

Odpoveď: V Leidene nájdete množstvo historických budov, múzeí, univerzitu, parky, člny,

3. Kde možno kúpiť suveníry v Leidene?

Odpoveď: Suveníry si môžete kúpiť v obchodoch so suvenírmi v centre mesta.

4. Aké sú miestne jedlá v Leidene?

Odpoveď: V Leidene si môžete vychutnať tradičné holandské jedlá, ako sú haring, poffertjes, panenkoek.

5. Kedy je najlepší čas na návštevu Leidenu?

Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Leidenu je na jar a na jeseň, keď je mesto krásne farebné a teploty sú príjemné.

6. Kde si môžem vypožičať bicykel v Leidene?

Odpoveď: V Leidene je množstvo miest, kde si môžete vypožičať bicykel. Niektoré z nich sú Fietsverhuur Leiden, Rent a Bike Leiden, Leiden Bike Rental.

7. Aké sú verejné dopravné prostriedky v Leidene?

Odpoveď: V Leidene sú k dispozícii autobusy a vlaky, ktoré spájajú mesto s ostatnými časťami Holandska.

8. Aké sú miestne festivaly v Leidene?

Odpoveď: V Leidene sa každoročne koná množstvo festivalov, medzi ktoré patria napríklad Leiden International Film Festival, Leiden Jazz Weekend, Leiden Culinair.

9. Kde sa nachádza mesto Leiden?

Odpoveď: Leiden sa nachádza v Holandsku, v provincii Južné Holandsko.

10. Ktoré múzeá sú v Leidene?

Odpoveď: V Leidene máte na výber z množstva múzeí, ako sú Rijksmuseum van Oudheden, Museum Volkenkunde, Naturalis Biodiversity Center.


Počasie Holandsko Leiden


Leiden je malé historické mesto nachádzajúce sa v južnej časti Holandska. Leiden je známe veľkým množstvom kanálov a unikátnou architektúrou, ktorá vytvára krásnu atmosféru v meste. Ak sa chystáte navštíviť Leiden, mala by ste si pozrieť predpoveď počasia v meste.

Leiden má mierny oceánsky podnebí, s mierne chladnými zimami a miernymi letami. Počas jari a jesene je počasie v Leidene mierne a prevažne vlhké. Podnebie v zime je chladné a vlhké, s priemernými teplotami okolo 2 - 5 °C a minimálnymi teplotami okolo -2 °C.

Leto v Leidene je miernou a teploty sa pohybujú okolo 20 - 23 °C, s minimálnymi teplotami okolo 12 - 16 °C. Letné dni sú najdlhšie v roku, sú to dni, kedy sa mesto zapaľuje a plné farieb. V noci je však často chladné a vlhké.

Jeseň v Leidene je niečo medzi letom a zimou. Dni sú kratšie a teploty klesajú na okolo 15 - 18 °C, s minimálnymi teplotami okolo 8 - 11 °C. Jeseň v Leidene je obvykle vlhká a daždivá, takže by ste mali mať pri sebe pekné oblečenie a dažďovú bundu.

Zima v Leidene môže byť chladná a môže trvať od novembra až do marca. Priemerné teploty sa pohybujú okolo 2 - 5 °C, s minimálnymi teplotami okolo -2 °C. Je dôležité si priniesť teplé oblečenie, aby ste sa dokázali zahriať.

Celkovo možno povedať, že počasie v Leidene je celkom mierny a daždivý. Najlepší čas na návštevu mesta je v lete, keď sa mesto zaplní farbami a udalosťami. Ak plánujete návštevu Leidene v zime, nezabudnite si zobrať teplé oblečenie a obuv a dažďovú bundu, aby ste sa mohli ochrániť pred vlhkosťou. Bez ohľadu na to, kedy prídete do Holandska, budete si môcť užiť krásy Leidene a holandskej krajiny ako celku.


Dovolenka Holandsko Leiden


Leiden je nádherné historické mesto v Holandsku, ktoré ponúka množstvo atrakcií a aktivít pre návštevníkov. S jeho starobylými kanálmi a historickými budovami si vás získa na prvý pohľad.

Mesto Leiden je známe svojou bohatou kultúrnou a historickou dedičinou. Môžete navštíviť množstvo múzeí a galérií, ktoré ponúkajú zaujímavé výstavy. Mesto je aj domovom slávnej univerzity Leiden, kde môžete navštíviť univerzitné múzeum a tiež si prehliadnuť jej historické budovy.

Ak máte radi umenie, určite by ste mali navštíviť Rijksmuseum van Oudheden, kde nájdete pôsobivé zbierky egyptských a gréckych artefaktov. Počas svojej návštevy nemôžete vynechať aj Národné múzeum etnológie, kde sa môžete dozvedieť o rôznych etnických skupinách, ich kultúre a tradíciách.

Leiden je tiež známy ako rodné mesto Rembrandta van Rijna, jedného z najväčších holandských maliarov. Môžete navštíviť jeho rodný dom a múzeum Rembrandt House, kde sa dozviete viac o jeho živote a dielach. Nemôžete vynechať príležitosť vidieť niektoré z jeho slávnych obrazov osobne.

Ale Leiden nie je len o umení a histórii. Mesto ponúka aj krásne parky a záhrady, kde si môžete oddýchnuť a relaxovať. Napríklad Hortus Botanicus Leiden je jedným z najstarších botanických záhrad na svete a ponúka návštevníkom rozmanité druhy rastlín a kvetov.

V meste nájdete aj množstvo reštaurácií, kaviarní a obchodov, kde si môžete vychutnať miestne špeciality. Niektoré z najznámejších jedál v Leidene zahŕňajú slávne holandské syry, ako je gouda a Edam, a tiež sladké štrúdlové koláče nájdete v niektorých pekárňach.

Ak plánujete návštevu Leidenu, odporúčam prísť v lete, kedy je mesto najkrajšie. Môžete si prenajať bicykel a preskúmať Leiden a jeho okolie. Na cyklistické výlety sa ponúka príležitosť navštíviť krásne dedinky a vidiecke oblasti.

Ak hľadáte dovolenku plnú kultúry, histórie a prírody, Leiden je pre vás ideálne miesto. Mesto ponúka všetko, čo potrebujete pre zaujímavú a výnimočnú dovolenku v Holandsku.


Ubytovanie Holandsko Leiden


Holandsko je krásna krajina, ktorú určite niekedy v živote stojí za to navštíviť. Pre mnohých turistov sa v poslednej dobe stala veľmi populárnou destináciou aj Leiden - mesto s bohatou históriou, ktoré sa nachádza v Zuid-Holland. Ak plánujete cestu do tohto mesta, bude pre vás užitočné vedieť niečo o ubytovaní.

V Leidene nájdete množstvo možností ubytovania - od malých hotelov cez penzióny až po apartmány a hostely. Vybrať si môžete zo širokého spektra cenových a kvalitatívnych možností, a tak si prispôsobiť ubytovanie vašim finančným možnostiam.

Ak patríte medzi tých, ktorí preferujú luxusné ubytovanie, môžete sa ubytovať napríklad v hoteli Golden Tulip Leiden Centre. Tento hotel je umiestnený v centre mesta, takže máte všetky turistické atrakcie na dosah ruky. Pokoje sú kvalitne zariadené a ponúkajú fantastický výhľad na mesto a okolie. V nákladnejšom ubytovaní rozhodne nebudete sklamaní.

Ak preferujete skôr nižšie ceny, ponúka sa vám ubytovanie v jednom z miestnych penziónov, ktoré sú vzhľadom na svoju lokalitu tiež veľmi výhodné. Asi najlepšiu povesť medzi penziónmi má City Resort Hotel Leiden, ktorý ponúka pohodlné izby a základné služby.

Ak vám nevadí hromadné ubytovanie, je tu možnosť zvoliť si z množstva hosteľov. O Francouzskej ulici, ktorá sa nachádza v samotnom centre Leidenu, sa nachádza niekoľko hosteľov, ktoré sú celkom výhodné. Jedným z týchto hosteľov je Naptime Hostel, ktorý svojim hostom ponúka jednoduché, ale čisté ubytovanie za veľmi dobré ceny.

Nezáleží na tom, či sa ubytujete v hoteli, penzióne alebo hosteli - pred cestou by bolo vhodné sa nechať ovplyvniť odporúčaním a recenzií od ostatných turistov. Tak už len nastaviť si vaše priority a vybrať to najlepšie možné ubytovanie pre vašu cestu do krásneho mesta Leiden!


Letenka Holandsko Leiden


Holandsko je známe svojimi nádhernými mestami a atrakciami a jedným z týchto miest je aj Leiden. Ak plánujete svoju cestu do Holandska a chcete navštíviť Leiden, mali by ste zvážiť rezerváciu letenky do tohto úžasného mesta.

Leiden je historické mesto nachádzajúce sa v provincii Južný Holandsko, iba pár kilometrov severovýchodne od Haagu. Mesto je známe svojou bohatou históriou a kultúrnym dedičstvom. Leiden je najznámejšie ako miesto narodenia a útočiska slávneho holandského maliara Remebrandta, ktorý tu strávil väčšinu svojho života.

Po prílete na letisko v Holandsku budete mať niekoľko možností, ako sa dostať do Leidenu. Najjednoduchšou a pohodlnou možnosťou je cesta vlakom. Vlaková stanica v Leidene je dobre prepojená s ostatnými mestami v Holandsku, ako aj s Európou. Ak preferujete cestu autom, môžete si prenajať auto na letisku a dostať sa do mesta po cestách.

Leiden je pokojné a malebné mesto so širokými kanálmi, historickými budovami a nádhernými záhradami. Po príchode do mesta by ste mali navštíviť Remebrandtovo rodné miesto, ktoré teraz slúži ako múzeum. Môžete si prezrieť niektoré z jeho najznámejších diel a dozvedieť sa viac o jeho živote a tvorbe.

Ďalším zaujímavým miestom v Leidene je Národné múzeum antického súžitia. Tento múzejný komplex sa nachádza v bývalej zemiarskej nemocnici a obsahuje jedinečnú zbierku nástenných malieb a artefaktov z rímskeho obdobia.

Po objavení histórie mesta sa môžete vydať na prechádzku po jeho starých uličkách s atmosférou minulosti. Obdivovať môžete niekoľko stredovekých kostolov a historických domov, ktoré sú dokonale zachované.

V Leidene nechýba ani moderné umenie a kultúra. Mesto má množstvo galérií, múzeí a divadiel, ktoré ponúkajú širokú škálu umeleckých diel a predstavení. Môžete tiež navštíviť niektoré z trhov a obchodov, kde si môžete kúpiť tradičné holandské výrobky a suveníry.

Po celom meste sa nachádza množstvo reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať holandskú kuchyňu a miestne špeciality. Nezabudnite si vychutnať slávne holandské syry a panakotéky, ktoré sú obľúbené po celom svete.

Ak radi trávite čas v prírode, v Leidene nájdete aj niekoľko parkov a záhrad, kde si môžete oddýchnuť a relaxovať. Národný park De Hoge Veluwe je jen krátkou cestou autom z Leidenu a ponúka návštevníkom prekrásne prírodné scenérie.

Leiden je skutočne klenotom v Holandsku a stojí za to ho navštíviť. Rezervácia letenky do tohto úžasného mesta je najjednoduchší spôsob, ako sa tam dostať a začať objavovať jeho kultúru, históriu a krásu.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky