Nájdite letenky s najlepšou cenou

Indonézia Baliem Valley

Ubytovanie Indonézia Baliem Valley


Baliem Valley, malá časť sveta ukrytá medzi horami Papuy v Indonézii, je pravdepodobne jednou z najzaujímavejších destinácií na Bali. Nachádza sa na Jávskom mori, predstavuje prehliadku divokého prírodného prostredia a múdrosti starovekých kmeňov.

Indonézska Baliem Valley sa skladá z troch veľkých údolí, v ktorých sa nachádza viac ako sto starovekých dedín. Tieto dediny zostávajú takmer nedotknuté pokrokmi civilizácie a zrejme pôsobia ako keby sa v čase zastavili pred veľa rokmi.

Baliem Valley ponúka návštevníkom množstvo ubytovacích možností, či už chcete stráviť noc s miestnou rodinou v čarovnej chatrči alebo sa ubytovať v luxusnej chatke. Množstvo miestnych dedín má špeciálne domčeky alebo chatky na prenájom pre návštevníkov, rovnako ako hotelové ubytovanie, ktoré sa nachádza v blízkosti údolia.

Jednou z najlepších možností pre ubytovanie v Baliem Valley sú turistické chaty. Tie sú vybudované na okraji údolí a dávajú možnosť návštevníkom svojej blízkosti s prírodou ako aj s miestnymi obyvateľmi.

Miestne dediny ponúkajú ubytovanie v chatrči alebo v tradičnej drevenej chatrči z rotanu, ktoré je pohodlné pre jednu alebo dve osoby. Tieto chatrče sú vybavené posteľou, osvetlením a často aj s vonkajšou terasou pre stravovanie. V niektorých prípadoch sa môže v chate nachádzať aj privátna kúpeľňa. Ceny sa pohybujú od 50000 rupií (asi 3 eur) za noc.

Ak plánujete luxusnejšie ubytovanie, Baliem Valley pre vás má niekoľko štvor- alebo päťhviezdičkových hotelov. Miestne hotely sú navrhnuté tak, aby poskytovali maximálny komfort pre svojich hostí. Najznámejšími hotelmi sú Baliem Valley Resort a Baliem Pilamo Hotel.

Miestne jedlo je tiež veľkým lákadlom v Baliem Valley. Hostia môžu ochutnať miestne speciality ako sote papua, grilované mäso a rôzne druhy miešaných zelenín, tak ako aj iné miestne jedlá v miestnych reštauráciách alebo u miestnych rodín.

V Baliem Valley existuje množstvo ciest a chodníkov na turistiku a pohyb po dedinách. Cez deň môžete navštíviť dediny, stretávať miestnych obyvateľov a užívať si naplno miestnu kuchyňu, kultúru a prírodu.

Ak hľadáte jedinečný zážitok a niečo čo sa určite nezabudne, Baliem Valley v Indonézii je určite hodnou destináciou na vašom zozname. A pre pekné upevnenie spomienok, na dovolenku vezmite so sebou aj kvalitný foťák!


Letenka Indonézia Baliem Valley


Indonézia je krajina, ktorá ponúka množstvo fascinujúcich miest na návštevu, vrátane archeologických miest, nádherných pláží, horských vrcholov a tradičných dedín. Jedno z najzaujímavejších miest je Baliem Valley, nachádzajúci sa v provincii Papua, ktorá je na východ od Baliu.

Baliem Valley je známy pre svoju úchvatnú prírodu, ktorá je obklopená až 2 500 metrami vysokými horami, jaskyňami a riekami. Oblasť je domovom pre tri miestne kmeňy - Dani, Lani a Yali. Tieto kmeňy sú známe pre svojich bojovníkov a tradičné kultúrne zvyky.

Pre návštevníkov z celého sveta je Baliem Valley atraktívnym miestom, kde môžu vidieť miestnych ľudí ako žijú v tradícii aj v súčasnosti. Návštevníci si môžu pozrieť tradície a zvyky spojené s tancami, hudbou a oblečením a môžu si vyskúšať aj jeden z najobľúbenejších tradičných športov - vrhanie štítov.

Najlepšou možnosťou, ako sa dostať do Baliem Valley, je Prebúd(-a) sa Indonézia!, s ktorou sa môžete dostať na mnohé miesta v Indonézii. Treba si však dať pozor, že cesta k Baliem Valley nie je ľahká, ale určite stojí za to. A akonáhle dorazíte, budete očarení krásou okolitej prírody a tradičnými zvykmi miestnych ľudí.

Aj keď návšteva Baliem Valley môže byť pre niektorých náročná, určite sa jednoducho nezabudne. Tento krásny kúsok sveta ponúka ojedinelé zážitky a príležitosti na preskúmanie jedinečnej a bohatej kultúry miestnych kmeňov a spoznania nových ľudí.

Pozvem vás teda, aby ste zakúpili letenku a sami sa presvedčili, prečo Baliem Valley patrí medzi najkrajšie miesta v Indonézii.


Dovolenka Indonézia Baliem Valley


Indonézia je jednou z atraktivných krajín na juhovýchodnej Ázii a ponúka nespočetné množstvo rôznych dobrodružstiev a zážitkov pre turistov z celého sveta. Baliem Valley je jedno z najkrajších miest na ostrove Nová Guinea, ktorý je väčšinovou súčasťou Indonézie.

Baliem Valley sa nachádza v provincii Papua v západnej časti ostrova Nová Guinea a je miestom, kde stále žije rôznorodé a zaujímavé kmene. Pre turistov, ktorí hľadajú niečo netradičné a originálne, môže byť Baliem Valley ideálnym miestom pre dovolenku.

Ako sa dostať do Baliem Valley?

Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do Baliem Valley, je lietadlom. Najbližšie letisko sa nachádza v meste Wamena v provincii Papua a lietajú sem rôzne medzinárodné letecké spoločnosti. Po príchode na letisko Wamena môžete medzi svoje ciele zahrnúť návštevu miestnych trhov, kde sa môžu zakúpiť rôzne suveníry, ako aj miestne púšťačské diela.

Čo vidieť v Baliem Valley?

Baliem Valley je známy svojou krásnou prírodou a zaujímavými kmenmi, ako sú Dani a Lemi. Pre turistov, ktorí si chcú užiť pobyt na čerstvom vzduchu, je Baliem Valley ideálne miesto pre turistiku a túry do jeho krasoví a hôr.

Netradičné kmeňové dediny, ako sú mestečká Jiwika, Wamena a Sogokmo, vás určite fascinujú kultúrou miestnych obyvateľov a ich zvykmi. Miesta sú obklopené nádherným krasovým a horským terénom, ktorý poskytuje výhľady na jedinečnú prírodu tohto miesta.

Čo robiť v Baliem Valley?

Pre turistov, ktorí hľadajú niečo adrenalínové a zážitkové, je v Baliem Valley možné absolvovať rafting a horolezectvo na okolitých hore. Taktiež si môžete užiť tradičnú hudbu a tance miestnych obyvateľov, navštíviť ich rituály a zvyky a vidieť, ako sa stále držia svojich starých tradícií.

Okrem toho, Baliem Valley je tiež známy svojimi tradičnými trhmi, kde sa môžete naučiť ako sa predáva a odhaľovať ich rôzne druhy potravín, remesiel a suvenírov na pamiatku a zážitkov na Baliem Valley.

Výber správnej dovolenky by mal závisieť od toho, aký zážitok a atrakcie chcete zažiť. Ak hľadáte niečo netradičné a zaujímavé, Baliem Valley by mohol byť pre vás ideálnym miestom na dovolenku. Toto úbohé miesto v Indonézii ponúka nekonečné možnosti k získaniu skúseností, ktoré nemusíte nikdy poznať inde na svete.


Najčastejšie otázky a odpovede Indonézia Baliem Valley


1. Kde sa nachádza Baliem Valley v Indonézii?
Baliem Valley sa nachádza na ostrove Nová Guinea v provincii Papua v Indonézii.

2. Ako sa dostanem do Baliem Valley?
Najlepší spôsob, ako sa dostať do Baliem Valley, je lietadlom z Jakarty alebo Denpasaru na letisko Jayapura a odtiaľ pokračovať vnútroštátnym letom do mesta Wamena, ktoré je v blízkosti Baliem Valley.

3. Aké je vhodné obdobie na návštevu Baliem Valley?
Najvhodnejšie obdobie na návštevu Baliem Valley je od júla do septembra, keď je suché obdobie a príroda je najkrajšia.

4. Aké aktivity môžem robiť v Baliem Valley?
V Baliem Valley je veľa možností na aktivity, ako je turistika, návšteva tradičných dedín, stretávanie s miestnymi kmeňmi Dani, pozorovanie fauny a flóry, či prechádzka po rybníkoch a riekach.

5. Môžem si prenajať sprievodcu v Baliem Valley?
Áno, je možné si prenajať miestneho sprievodcu, ktorý vám pomôže objaviť krásy Baliem Valley a zabezpečí vám aj ubytovanie a stravovanie.

6. Aké sú miestne jedlá v Baliem Valley?
Miestne jedlá v Baliem Valley sú zvyčajne založené na miestnych plodinách a surových potravinách, ako sú sladké zemiaky, taro korenie a čerstvé ovocie. Tiež je možné ochutnať tradičné jedlá pripravené miestnymi obyvateľmi.

7. Potrebujem si získať vízum na návštevu Baliem Valley v Indonézii?
Áno, obyvatelia väčšiny krajín potrebujú vízum na návštevu Indonézie vrátane Baliem Valley. Víza je možné získať buď pri prílete na letisko alebo v indonézskej ambasáde alebo konzuláte pred cestou.

8. Aké sú možnosti ubytovania v Baliem Valley?
V Baliem Valley sú dostupné rôzne možnosti ubytovania, od jednoduchých hostincov a penziónov až po luxusné hotely. Návštevníci môžu tiež mať možnosť pobytu u miestnych rodín, čo im poskytne autentickejší zážitok.

9. Aké je počasie v Baliem Valley?
Počasie v Baliem Valley je tropické s vysokou vlhkosťou a strednými teplotami okolo 25 ° C počas celého roka. Je však dôležité mať na pamäti, že počas daždivého obdobia môže byť veľa zrážok.

10. Aké ďalšie atrakcie a miesta môžem navštíviť v blízkosti Baliem Valley?
V blízkosti Baliem Valley môžete navštíviť aj tradičné dediny, ako je Wamena a Jayapura, a tiež nádherné prírodné pamiatky, ako je Lorentz National Park a Raja Ampat Islands.


Počasie Indonézia Baliem Valley


Baliem Valley je oblasť v provincii Papua v Indonézii. Táto lokalita je známa pre svoj vynikajúci prírodný scenériu a exotickú kultúru miestnej papuánskej populace. Keďže Baliem Valley leží v blízkosti rovníka, počasie v tejto oblasti je tropické a má vysokú vlhkosť počas celého roka.

Baliem Valley sa skladá z vrcholových regiónov, dolín a malebných riek, ktoré prúdia cez údolia. Preto je táto oblasť známa aj ako zelené srdce Papuy. Vďaka vrcholkom sa môžu počasie v Baliem Valley veľmi rýchlo meniť. Napriek tomu, že teploty sú pomerne stále počas celého roka, úrovne zrážok sa môžu líšiť v závislosti od obdobia.

Obdobie od decembra do marca je považované za daždivú sezónu, kedy Baliem Valley zažíva hojné zrážky. Práve v tomto období sa môže vyskytnúť intenzívny dážď, pričom hrozí aj riziko záplav. Teploty v tomto období sú príjemne chladné s dennou priemernou teplotou okolo 20 °C. Nočné teploty môžu klesnúť na približne 15 °C, čo je o niečo chladnejšie.

Od apríla do novembra je oblasť Baliem Valley suchšie, s nižšími množstvami zrážok. Práve v tomto období je ideálne navštíviť túto lokalitu, pretože teploty sú vysoké a slnečné dni sú početnejšie. Denné teploty v tomto období sa pohybujú okolo 25-30 °C, čo robí z Baliem Valley ideálne miesto pre turistiky a outdoorové aktivity.

Nezávisle od sezóny, vlhkosť vzduchu v Baliem Valley je vždy vysoká kvôli blízkosti rôznych riek a džunglí. To znamená, že často prší aj počas suchšieho obdobia. Miestni obyvatelia a turisti by mali pri návšteve Baliem Valley mať so sebou vhodnú obuv a oblečenie, ktoré odolá nečakaným dažďom a vlhkosti.

Vďaka svojmu neopakovateľnému prírodnému scenériu, jedinej kultúre a zaujímavým klimatickým podmienkam, je Baliem Valley jedným z najobľúbenejších miest na návštevu v Indonézii. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť túto jedinečnú dolinu, môžete očakávať úžasné dobrodružstvo v prírode a skúsenosti s kultúrou Papuy.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky