Nájdite letenky s najlepšou cenou

Indonézia Lombok (vrátane Gili ostrovov a Mt. Rinjani)

Letenka Indonézia Lombok (vrátane Gili ostrovov a Mt. Rinjani)


Indonézia je krajina s tisícimi ostrovy a každý z nich má svoje špeciálne krásy a zaujímavosti. Medzi najnavštevovanejšie miesta patrí Bali, ale dnes sa pozrieme na letenky do Lomboku, ktorý sa nachádza v susedstve.

Lombok je ostrov, ktorý sa nachádza v provincii Západná Nusa Tenggara v Indonézii. Tento ostrov je známy svojimi bledorozovými piesočnými plážami a krištáľovo čistým morom. Niektoré z najznámejších pláží na Lomboku sú Senggigi, Kuta a Tanjung Aan, kde môžete relaxovať a kúpať sa v súkromí.

Ale Lombok ponúka omnoho viac, než len pláže. Vrcholom tohto ostrova je Mount Rinjani, druhý najvyšší vrch Indonézie. Tento stratovulkán má výšku 3 726 metrov a zdá sa, že stojí nad ostrovom. Je oblúbeným miestom pre turistov, ktorí sa vyberajú na trekkingové túry a užijú si výhľady z vrcholu na okolitú krajinu.

Ak sa rozhodnete preskúmať Lombok a jeho okolie, nesmiete vynechať návštevu Gili ostrovov. Táto trojica ostrovov – Gili Trawangan, Gili Meno a Gili Air – sa nachádza iba pár kilometrov od Lomboku a cestou loďou trvá iba 30 minút. Na Gili ostrovoch nájdete krištáľovo čisté vody a hojnosť morských živočíchov, vrátane rýb, korytnačiek a delfínov.

Nenechajte sa zmiasť, ak si myslíte, že budete musieť platiť špeciálny poplatok za vstup na Gili ostrovy. Od januára 2020 vláda Indonézie zrušila prístupový poplatok pre turistov a teraz môže každý návštevník bezplatne vstúpiť na ostrovy Gili.

Čo sa týka cien leteniek do Lomboku, závisia na vašej lokalite a termíne cestovania, ale všeobecne sú lacnejšie ako letenky do Bali. Priemerná cena letenky z Európy sa pohybuje okolo 400 - 600 eur.

Lombok a Gili ostrovy stoja za návštevu a turisti z celého sveta sa snažia cestovať sem čo najviac. Tento ostrov ponúka krásne prírodné scenérie, trojicu úžasných ostrovov a zážitok z výstupu na druhú najvyššiu horu Indonézie. Kombinácia krásnych pláží a prírodných krás Lomboku robí z tohto ostrova ideálne miesto pre dovolenku, na ktorú určite nezabudnete.


Najčastejšie otázky a odpovede Indonézia Lombok (vrátane Gili ostrovov a Mt. Rinjani)


1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Lomboku?
Najlepšie obdobie je od mája do septembra, keď je suché počasie a teploty sú priemerné okolo 28 °C.

2. Ako sa dostanem na Lombok?
Lombok má medzinárodné letisko, ktorého spojenie má s Bali a Jakarta. Z Bali je možné sa tam preplaviť.

3. Kde sa nachádzajú Gili ostrovy?
Nachádzajú sa na severe Lomboku, blízko ostrova Bali.

4. Aké aktivity môžem na Gili ostrovoch podnikať?
Na Gili ostrovoch je možné sa kúpať, potápať, šnorchlovať, jazdiť na koni, raftovať a navštíviť pohostinné reštaurácie.

5. Ako sa dostať na Mt. Rinjani?
Mt. Rinjani sa nachádza v národnom parku Gunung Rinjani. Cesta tam vyžaduje skúseného sprievodcu a vybavenie.

6. Ktoré pláže sú najlepšie na Lomboku?
Najlepšie pláže sú Tanjung Aan Beach, Senggigi Beach, Kuta Beach a Selong Belanak Beach.

7. Ktoré miesta na Lomboku by som nemal vynechať?
Nemal by si vynechať návštevu Gunung Rinjani, Gili ostrovy, údolie Tetebatu, vodopády Sendang Gile a Tiu Kelep a koretné telo Suranadi.

8. Potrebujem na Lombok očkovanie?
Nie sú potrebné žiadne špeciálne očkovania, ale odporúča sa chrániť sa proti malárii a chrípke.

9. Aké jedlo môžem na Lomboku skúsiť?
Na Lomboku sa podávajú miestne jedlá, ako je nasi campur, mie goreng, sate ayam a gado-gado.

10. Aké sú tradičné produkty na Lomboku?
Tradičné produkty na Lomboku sú predovšetkým ručne vyrobené tkaniny, keramika a priemyselové čistiace prostriedky.


Ubytovanie Indonézia Lombok (vrátane Gili ostrovov a Mt. Rinjani)


Indonézia je krajina bohatá na prírodné krásy a kultúrne dedičstvo. Je domovom mnohých nezabudnuteľných miest, ktoré stojí za to preskúmať. Jedným z týchto miest je aj ostrov Lombok, spolu s príťažlivými Gili ostrovmi a Majestátnou horou Rinjani.

Lombok je ostrov v Indonézii, ležiaci v susedstve slávneho Bali. Napriek tomu, že Bali je oveľa populárnejší medzi turistami, Lombok neprestáva fascinovať svojimi krásnymi plážami a rozmanitosťou prírody. Ostrov je tiež známy pre svoje tradície a kultúrne dedičstvo, ktoré ho odlíšia od okolitých miest.

Výber ubytovania na Lomboku je bohatý a vyhovuje každému rozpočtu a preferenciám cestovateľov. Od luxusných letovísk a hotelov po cenovo dostupné bungalovy a hosťovské domy, všetko je k dispozícii.

Mnoho turistov sa rozhodne pobývať v blízkosti hlavných pláží ostrova. Senggigi je najobľúbenejšou lokalitou, kde nájdete široký výber hotelov a letovísk s výhľadom na oceán. Táto oblasť tiež ponúka množstvo reštaurácií a obchodov, kde sa môžete venovať nákupom alebo sa ochutnať najlepšie z miestnej kuchyne.

Pre tých, ktorí hľadajú trochu viac súkromia a kľudu, sú tu pláže na východnom pobreží Lomboku. Práve tu nájdete skryté bungalovy súkromných rezortov, ktoré vám umožnia stráviť oddychovú dovolenku ďaleko od rušného mestského života. Tieto pláže sú tiež známe svojimi masážnymi salónmi a terasami s výhľadom na more, kde si môžete dopriať oddych a užiť si slnko.

Okrem toho mnoho turistov využíva ubytovanie na Gili ostrovoch, ktoré sú Lombokom s spojené trajektom. Gili Trawangan, Gili Meno a Gili Air sú populárne destinácie pre tých, ktorí hľadajú rajské pláže a príležitosti na potápanie a šnorchlovanie. Na Gili ostrovoch nájdete nielen cenovo dostupné bungalovy, ale aj luxusné letoviská, ktoré vám umožnia pohodlný pobyt pri mori.

Ak máte radi dobrodružstvo a prírodné scenérie, Mount Rinjani je ideálnou voľbou pre vás. Táto majestátna hora je treťou najvyššou v Indonézii a ponúka neuveriteľný trekking zážitok. Je možné chodiť na jednoduché jednodňové túry, ako aj na náročnejšie viacdňové túry. Počas expedície si môžete vybrať medzi stanom a ubytovaním v horách alebo si zarezervovať miesto v ubytovniach pod horou.

Všetky tieto miesta v Indonézii vám ponúkajú nezabudnuteľné zážitky, ktoré sa budete ešte dlho spomínať. Výber ubytovania je pestrý a prispôsobený rôznym preferenciám cestovateľa. Nech už sa rozhodnete pre luxusné letovisko na pláži, súkromný bungalov na východnom pobreží Lomboku alebo hostesky dom na Gili ostrovoch, môžete si byť istí, že pobyt na tomto úžasnom mieste bude nezabudnuteľný.


Dovolenka Indonézia Lombok (vrátane Gili ostrovov a Mt. Rinjani)


Indonézia je krásna krajina s mnohými fascinujúcimi miestami na prehliadnutie. Jedno z tých miest, ktoré by ste určite nemali prehliadnuť, je ostrov Lombok a jeho okolité ostrovy - Gili Islands. Toto miesto je ideálne pre tých, ktorí hľadajú zážitky z dovolenky s dobrodružstvom a poznaním miestnej kultúry. Okrem toho, práve na ostrove Lombok sa úplne otvorí pred návštevníkom krásna sopka Mt. Rinjani, ktorá nás uchváti svojou krásou.

Gili Islands sú súbor troch malých ostrovov - Gili Trawangan, Gili Meno a Gili Air, ktoré sa nachádzajú pár hodín lodou od balijskej časti ostrovov. Okrem krásnych pláží, ktoré sú vhodné na slnenie sa a plávanie, tieto ostrovy ponúkajú aj neobyčajné potápačské miesta. Voda okolo ostrovov je veľmi jasná a ponúka obdivovateľom mnoho farebných korálov a rôzne druhy rýb. Mnohé potápačské školy sa nachádzajú na ostrove Gili Trawangan, kde môžete získať potápačské osvedčenie a objaviť krásy podmorskej fauny.

Po návrate na Lombok, návštevníci môžu pokračovať v dobrodružstve a využiť svoj čas na výstup na sopku Mt. Rinjani. Väčšinou trvá 2-3 dni na dosiahnutie vrcholu a návrat dolu. Cesta na vrchol nie je jednoduchá, ale pohľad z vrcholu na ostrov Lombok a Gili ostrovy stojí za to. Okrem toho, na ceste hore budete môcť vidieť množstvo exotických rastlín a zvierat, ktoré nájdete len na tejto časti Indonézie.

V miestnej kultúre vypukne Vaše zvedavosť pri návšteve indonézskeho chrámu Lingsar, ktorý sa nachádza v západnej časti Lomboku. Tento chrám je známy svojou jedinečnou architektúrou a miestnym festivalom Perang Topat, ktorý sa koná každoročne.

Pláže na ostrove Lombok nie sú tak preplnené turistami ako pláže na susednom Bali a sú vhodné pre tých, ktorí hľadajú uvoľnenie na vyššej úrovni. Pláže Senggigi a Kuta sú niektoré z najlepších pláží, ktoré ponúka ostrov Lombok.

Celkovo, Lombok a jeho okolité ostrovy sú určite miestom, na ktoré by ste sa mali vybrať. Okrem výletov na sopku Mt. Rinjani, potápačských zážitkov a krásnych pláží, tento ostrov ponúka mnoho miest, kde môžete skúmať miestnu kultúru a tradičné praktiky. Ak sa teda chystáte na dobrodružnú dovolenku v Indonézii, neváhajte navštíviť ostrov Lombok.


Počasie Indonézia Lombok (vrátane Gili ostrovov a Mt. Rinjani)


Indonézia je plná krásnych miest a Lombok, spolu s Gili ostrovmi a Mt. Rinjani, nie sú výnimkou. Toto miesto ponúka nádherné pláže, dramatické hory a pestrú kultúru. Avšak, počasie tu môže byť pomerne nevyspytateľné.

Lombok sa nachádza medzi Bali a Sumbawou a má podobné podnebie ako Bali. Lombok zvyčajne zažíva dva ročné obdobia – suché obdobie a obdobie dažďov. Suché obdobie trvá od mája do októbra a počas tejto doby je svetlo a slnečno. Teploty sa pohybujú medzi 25 a 33 stupňami Celzia a je to perfektný čas na plážové aktivity a objavovanie miestnej kultúry.

Na druhej strane, obdobie dažďov trvá od novembra do apríla. Toto obdobie prináša množstvo dažďa a oblačnosti, čo môže spôsobiť výzvy pri cestovaní a objavovaní krajiny. Avšak, napriek tomu, je to stále krásny čas na návštevu Lomboku, pretože príroda kvitne a zelenie a mnohé vodopády sa stávajú plnými a nádhernými.

Gili ostrovy, skupina troch malých ostrovov, sú populárnym miestom pre návštevníkov Lomboku. Tam sa dočkáte rovnakého počasia ako v Lomboku vrstevnicu. Vzhľadom k tomu, že ostrovy sú malé, počasie zvyčajne nie je tak výrazné, prifer sa môže meniť v závislosti na situácii v okolí.

Mt. Rinjani je aktívny sopka v Lomboku. Pre túru na sopku je najlepšie dvojmesačné obdobie sucha. Súťažiť o výšku 3 726 metrov nad úrovňou mora, táto náročná túra môže byť vyčerpávajúca, a tak je to vždy najlepšie zostať v spojení s miestnou spoločnosťou a trvať na doprave s profesionálmi. Ak chcete vystúpiť na vrchol tejto sopky, odporúča sa to robiť v mesiacoch júl a august, keď sú suché podmienky a teploty sú stále príjemné.

Celkovo, Lombok, Gili ostrovy a Mt. Rinjani sú plné krás a zážitkov počas celého roka. Je dôležité, aby ste si zvolili obdobie návštevy v závislosti od toho, čo chcete vidieť a čo chcete robiť, aby ste získali najlepšie zážitky a pamiatky z tohto nádherného miesta.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky