Nájdite letenky s najlepšou cenou

Indonézia Nusa Lembongan

Počasie Indonézia Nusa Lembongan


Indonézia je krajina, ktorá disponuje rôznorodým podnebím. Na ostrove Nusa Lembongan, ktorý sa nachádza v Balíjskom mori, je letným obdobím od mája do septembra a obdobím dažďov od októbra do apríla. Počas leta môžu teploty stúpať až na 33 °C, avšak pocit horúčavy zmierni príjemný vetrík z mora.

Počas dažďového obdobia sa často vyskytujú krátke, silné prehánky, niekedy aj s búrkami. Teploty sa v tomto období pohybujú medzi 24 a 31 °C. Vhodné oblečenie pre návštevu Nusa Lembonganu sú ležérne, ľahké a vzdušné materiály. Neodporúča sa návšteva ostrova počas obdobia cyklónov v období január - marca.

Okrem teploty sa v Indonézii klimatické podmienky líšia v závislosti od polohy a nadmorskej výšky. Na Nusa Lembongan je potrebné počítať s vysokou vlhkosťou vzduchu, pretože sa nachádza v teplom a vlhkom tropickom prostredí.

Turisti by mali byť opatrní a dodržiavať zásady cestovania v horúcom a vlhkom prostredí. Je dôležité pravidelne hydratovať telo, chrániť sa pred slnkom, nosiť ochrannú opaľovaciu kozmetiku a dezinfikovať vodu. Na turistických oblastiach na ostrove je dostupná i západná strava, pretože aj keď je Indonézia známa svojou chuťovou kuchyňou, môže byť pre zdravie náročná, ak na ňu nie sme zvyknutí.

Väčšina turistov navštevuje Nusa Lembongan v období letných prázdnin, kedy sú najmä pláže a voda nádherne čisté a modré. Počas celého roka sa na tomto Ostrove v Balíjskom mori môžete spoliehať na relatívne teplé a priaznivé klimatické podmienky, ktoré sú dokonalým tvarom pre relaxáciu a oddych.


Letenka Indonézia Nusa Lembongan


Indonézia je známa svojimi krásnymi plážami a exotickými ostrovmi. Jedným z týchto ostrovov je Nusa Lembongan, ktorý je veľmi obľúbený medzi turistami. Ak sa rozhodnete navštíviť túto destináciu, letenka do Indonézie je prvým krokom, ktorý musíte podniknúť.

Letenky do Indonézie z väčšiny krajín sú často dostupné a môžete si vybrať medzi rôznymi leteckými spoločnosťami. Medzinárodné letiská ako napríklad letisko v Denpasare na ostrove Bali sú považované za hlavné brány do Indonézie. Z tohto letiska je možné pokračovať na Lembongan niekoľkými spôsobmi - lodou, katamaránom alebo aj miestnymi trajektmi.

Keďže Nusa Lembongan je malý ostrov, letenka je asi najrýchlejší spôsob, ako sa tam dostať. Let z Denpasaru trvá len asi 30 minút a ponúka nádherný výhľad na krajinu z vrchu. Môžete pozorovať pobrežie, modrú vodu a korálové útesy, ktoré sú charakteristické pre túto oblasť.

Po prílete na ostrov Lembongan sa ocitnete v malebnej a pokojnej destinácii s veľmi priateľskou atmosférou a priamym prístupom k prekrásnym plážam. Ostrov je známy svojimi krištáľovo čistými vodami, podmorskou flórou a faunou, ktoré sú ideálne pre potápanie a šnorchlovanie. Môžete stráviť dni relaxujúc na pláži, prechádzkami po ostrove alebo prenájmom skútrov a objavením jeho kútov.

Na Lembongane sú tiež rôzne aktivity, ktorými sa môžete zabaviť. Môžete prejsť cez most Yellow Bridge a navštíviť Ceningan Island, ktorý sa nachádza vedľa Lembonganu. Ponúka tiež nádherné pláže a šnorchlovanie. Ostrov Lembongan je tiež známy surfom a existuje množstvo miest, kde si môžete prenajať dosku a vyskúšať túto zábavnú aktivitu.

Ak ste príznivcom dobrodružstva, môžete sa vybrať na plachtenie okolo ostrova alebo sa vydať na pikantnú jazdu na člne. V blízkosti ostrova je tiež možnosť plávať s morskými raja anebo sa vydať na delfínový výlet.

Okrem skvelých pláží a aktivít má Lembongan aj niekoľko reštaurácií a barov, kde si môžete vychutnať tradičnú indonézsku kuchyňu a osviežujúce miestne kokteily.

Ak sa rozhodnete navštíviť Indonéziu a preskúmať ostrov Nusa Lembongan, nezabudnite si zabezpečiť letenku a uistiť sa, že máte platný cestovný pas. Tento malý ostrov prináša nespočetné množstvo prírodných krás a adrenalinových aktivít, ktoré vám poskytnú nezabudnuteľný zážitok z dovolenky.


Najčastejšie otázky a odpovede Indonézia Nusa Lembongan


1. Aké je ideálne obdobie na návštevu Indonézie a Nusa Lembongan?
- Ideálne obdobie na návštevu Indonézie a Nusa Lembongan je od mája do septembra, keď je suché obdobie a teploty sú príjemné.

2. Ako sa dostanem z Bali na ostrov Nusa Lembongan?
- Na Nusa Lembongan sa dostanete loďou z priehradu Sanur Beach na Bali, cesta trvá približne 30-45 minút.

3. Aké aktivity a atrakcie sú k dispozícii na Nusa Lembongan?
- Na Nusa Lembongan si môžete vychutnať pláže, šnorchlovanie, potápanie, surfovanie, prechádzky po ostrove alebo prenájom bicyklov a skútrov.

4. Kde je najlepšie miesto na plážovanie na Nusa Lembongan?
- Jednou z najlepších pláží na Nusa Lembongan je Dream Beach, ktorá je známa svojimi bielymi piesočnatými plážami a nádherným oceánom.

5. Aké sú nevyhnutné veci, ktoré treba mať so sebou na návštevu Nusa Lembongan?
- Na Nusa Lembongan by ste mali mať so sebou opaľovací krém, plážový ručník, opačné topánky na pláži (vzhľadom na množstvo korálov), a samozrejme plavecké oblečenie.

6. Je na Nusa Lembongan bezpečné podnikať potápanie alebo šnorchlovanie?
- Áno, Nusa Lembongan je skvelým miestom na potápanie a šnorchlovanie. Mnoho miest ponúka skvelé korálové útesy a pestrosť morského života.

7. Aké sú možnosti ubytovania na Nusa Lembongan?
- Na Nusa Lembongan nájdete rôzne možnosti ubytovania, od luxusných rezortov po cenovo dostupné hotely a penzióny.

8. Je vhodné prechádzať sa po Nusa Lembongan na bicykli alebo skútri?
- Áno, prechádzka na bicykli alebo skútri je veľmi populárna možnosť na Nusa Lembongan, keďže ostrov nie je príliš veľký a je pomerne ľahko prejazdný.

9. Aké sú typické jedlá, ktoré by som mal ochutnať na Nusa Lembongan?
- Na Nusa Lembongan si môžete vychutnať čerstvé morské plody, tradičné indonézske jedlá ako nasi goreng (varená ryža s vajcom a zeleninou) alebo mie goreng (varené mie s vajcom a zeleninou).

10. Existujú nejaké obmedzenia alebo odporúčania týkajúce sa návštevy Nusa Lembongan?
- Odporúča sa si zakúpiť poistenie cestovného ruchu pred cestou do Indonézie a dbať na bezpečnosť pri plážovaní a vodných aktivitách. Tiež sa neodporúča piť vodu z kohútika, ale radšej konzumovať balenú vodu.


Dovolenka Indonézia Nusa Lembongan


Dovolenka v Indonézii je vždy fascinujúcim zážitkom, no ak hľadáte pokojnú a exotickú destináciu mimo oblúkového turistického ruchu, Nusa Lembongan je dokonalou voľbou. Tento malý ostrov, ležiaci približne 30 minút jazdy loďou od Bali, ponúka nádherné pláže, fascinujúce korálové útesy a jedinečnú atmosféru.

Nusa Lembongan je známy svojou nádhernou a krištáľovo čistou vodou, ktorá je ideálna na šnorchlovanie a potápanie. Odvážni návštevníci si môžu prenajať aj šnorchlovaciu výbavu a preskúmať úchvatné korálové útesy a množstvo farebných rýb. Ak máte radi dobrodružstvo, nezmeškajte príležitosť vyskúšať potápanie vo vnútornom mori, kde môžete pozorovať manty a iné morské tvory.

Jedným z hlavných turistických miest Nusa Lembongan je pláž Dream Beach, ktorá je známa svojimi nádhernými bielymi pieskovými plážami a impozantnými vlnami. Toto miesto je ideálne pre surferov a milovníkov adrenalínu. Ak si však želáte menej preplnenú pláž, môžete navštíviť ďalšie tichšie pláže, ako je napríklad pláž Mushroom Bay alebo Sandy Bay.

Okrem pláží ponúka Nusa Lembongan aj niekoľko iných atrakcií. Môžete sa vybrať na prechádzku po ostrove a objaviť jeho malé dedinky, kde budete môcť ochutnať tradičné indonézske jedlá a zažiť miestnu kultúru. Návšteva miestneho chrámu Pura Puncak Sari je nevyhnutnou súčasťou vašej cesty. Tento nádherný chrám, ktorý sa nachádza na vrchole kopca, ponúka úchvatný výhľad na celý ostrov a okolitú krajinu.

Pre miernu adrenalínovú dávku môžete navštíviť aj Nusa Penidu, susedný ostrov, kde si môžete vyskúšať skákanie z útesov alebo prejsť cez slávny most s výhľadom na oceán.

Ak hľadáte dovolenku, ktorá je odlišná od bežných turistických miest v Indonézii, Nusa Lembongan je perfektnou voľbou pre vás. S jeho nádhernými plážami, fascinujúcimi korálovými útesmi a autentickou atmosférou je táto malá ostrovná oáza skutočnou perličkou. Nech sa rozhodnete pre šnorchlovanie, potápanie alebo jednoduché relaxovanie na pláži, Nusa Lembongan vás určite nezklame.


Ubytovanie Indonézia Nusa Lembongan


Indonézia je krajina bohatá na krásne prírodné scenérie, exotickú kultúru a priateľských ľudí. Jedno z najobľúbenejších miest, kde sa môžete ubytovať na svojej ceste do tejto krajiny, je ostrov Nusa Lembongan. Tento malý ostrov sa nachádza na južnej časti provincie Bali a je jedným z najúžasnejších miest na oddych a relaxáciu.

Na Nusa Lembongan nájdete širokú škálu ubytovacích možností vhodných pre rôzne typy cestovateľov. Od luxusných letovísk s úchvatným výhľadom na oceán, až po cenovo dostupné hostely a penzióny, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí sú na rozpočet.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, mali by ste si vybrať z niektorého z mnohých plážových letovísk na ostrove. Tieto hotely a letoviská ponúkajú vybavenie na svetovej úrovni, vrátane súkromných pláží, bazénov, wellness centier a špičkovo vybavených izieb. Niektoré z nich majú aj výhľady na susedné ostrovy a krásne západy slnka.

Pre tých, ktorí preferujú niečo cenovo dostupnejšie, existujú mnohé hostely a penzióny s príjemnou atmosférou a jednoduchým vybavením. Tieto ubytovacie zariadenia často ponúkajú pohodlné izby, vlastné kúpeľne a spoločné priestory, kde si môžete vychutnať stretnutie s ďalšími cestovateľmi. Niektoré z týchto miest majú aj bazény a reštaurácie, kde si môžete vychutnať miestne jedlá.

Čo sa týka polohy ubytovania, mnoho zariadení sa nachádza v tesnej blízkosti pláží. Nusa Lembongan ponúka niektoré z najkrajších pláží na Bali, ako napríklad Jungut Batu a Mushroom Bay. Niektoré hotely sú situované priamo na plážach, takže sa môžete zobudiť do úchvatného výhľadu na oceán a vychutnať si celý deň na pláži.

Pri výbere ubytovania na Nusa Lembongan je dôležité mať na pamäti aj dostupnosť do miestnych atrakcií a rozmanitého stravovania. Ostrov je známy svojou bohatou faunou a flórou, takže si určite užijete výlety do prírodných rezervácií a sledovanie žralokov či mantov na potápačských výletoch. Okrem toho, ostrov ponúka aj mnoho skvelých reštaurácií a stánkov s miestnymi dobrotami, ktoré vás pobavia kulinárskymi zážitkami.

Všetky tieto faktory robia Nusa Lembongan ideálnym miestom na ubytovanie pri vašej ceste do Indonézie. Bez ohľadu na to, či hľadáte luxus a relaxáciu, alebo cenovo dostupné ubytovanie, Nusa Lembongan má veľa možností na výber. Pripravte sa na nezabudnuteľný zážitok v raji Indonézie.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky