Nájdite letenky s najlepšou cenou

Indonézia Pura Besakih

Počasie Indonézia Pura Besakih


Indonézia, ako jedna z krajín juhovýchodnej Ázie, má vo svojom repertoári rôzne klimatické podmienky, ktoré sa na jednotlivých ostrovoch môžu líšiť. Počasie na ostrove Bali, kde sa nachádza aj Pura Besakih, jedna z najvýznamnejších náboženských stavieb v Indonézii, je ovplyvnené monzúnovým klimatickým režimom.

V období medzi májom a septembrom prevláda na Bali suché a teplé obdobie, teploty sa pohybujú okolo 30 stupňov Celzia a výraznejších zrážok sa nedočkáte. V období od októbra do apríla sa Bali stáva vlhkejším a výskyt dažďov je častejší. Rizikové sú predovšetkým obdobia od novembra do apríla, kedy sa Bali nachádza v oblasti tropických cyklónov.

Pura Besakih sa nachádza v miernom podnebnom pásme, čo znamená, že teploty sú celoročne vyššie. Najvyššie teploty bývajú zaznamenané v období máj-júl, kedy sa pohybujú okolo 32 stupňov Celzia. V období november-marec sa teploty pohybujú okolo 28 stupňov Celzia, no v tomto období Bali ale býva vystavené vyššiemu riziku výskytu zrážok.

Väčšina Bali a teda aj Pura Besakih, sa nachádza v pohorí Gunung Agung, ktoré ovplyvňuje miestne podnebie. V horách býva chladnejšie a zrážky sú častejšie. Preto ak sa chystáte navštíviť Pura Besakih, odporúčame sa dobre informovať o aktuálnom počasí a obujte si vhodnú obuv.

V každom prípade Bali patrí k najlepším miestam na dovolenku po celý rok a určite sa návšteva Pura Besakih oplatí. Vychutnajte si priam neuveriteľné panorámy Bali a buďte pripravení na klimatické prekvapenia.


Letenka Indonézia Pura Besakih


Letenka do Indonézie Pura Besakih – cesta k dôvernosti s kultúrou

Indonézia je krajina s nekonečnými plážami, ukrytými zátokami a ostrovmi, ktoré kričia do sveta svojej krásy. Pokiaľ ste už navštívili Bali, baličské pláže a miesta ako Seminyak alebo Jimbaran, viete, že je to krajina s úžasnou kultúrou a priateľskými ľuďmi. Bali nie je len pláže, ale aj cesty k dôvernosti s miestou a ľuďmi, ktorí v ňom žijú.

Ak sa rozhodnete navštíviť Bali, určite by ste si mali zvoliť destináciu, ktorá vám ponúkne najlepší zážitok, ako napríklad Pura Besakih. Toto nádherné miesto sa nachádza východne od Bali v dedine Besakih. Je to najväčšia a najzvláštnejšia hinduistická chrámová komplex na Bali, kde sa bália troch ásanských bohov – Trimoorthy (Trimurti).

Cesta k Pura Besakih je jedinečná a udržiava krásu, ktorú Bali poskytuje po celú dobu. Je to tiež jediný hinduistický chrám, ktorý je otvorený návštevníkom bez ohľadu na ich náboženské presvedčenie. A preto, ak si zakúpite letenku do Indonézie a chcete vidieť, ako Bali vyniká v oblasti kultúry a duchovnosti, potom je Pura Besakih ten najlepší miestny kultúrny zážitok, ktorý si môžete užiť.

Pura Besakih je známy aj ako chrám posvätných viac ako 20 chrámov v oblasti. Keď sa dostanete na miesto, budete úplne nadšení z toho, ako je tento chrámový komplex rozsiahly a zložitý. Chrám je rozdelený do 3 hlavných chrámov, ktoré sú známe ako Pura Penataran Agung, Pura Kiduling Kreteg a Pura Batu Madeg.

Chrám Pura Penataran Agung je považovaný za najväčší a najdôležitejší chrám v oblasti. Nachádza sa na najvyššom vrchole a je venovaný Najvyššiemu Bohu. Pura Kiduling Kreteg je druhým chrámom, ktorý sa nachádza v strede chrámového komplexu. Je zasvätený bohyni Ratu Ngurah, ktorá sa podľa miestnych obyvateľov považuje za ochrankyňu oblasti. Posledný chrám známy ako Pura Batu Madeg je zasvätený bohyni Dewi Danu, ktorá chráni vodu. Je to skutočne dôležitá legenda v miestnej kultúre a folklore.

Návšteva Pura Besakih sa vyžaduje dodržať špeciálne nariadenia a zákoníky, aby sa zachovala kultúrna a náboženská dôstojnosť. Navštíviť chrámy sa odporúča v ranných hodinách a mali by ste sa tiež uistiť, že máte správne oblečenie, nemáte ruky ani nohy odhalené. Vstupné je tiež potrebné podľa krajiny, z ktorej ste pochádzajú.

Pri kupovaní letenky do Indonézie a odrazu Bali, by ste mali určite zaradiť Pura Besakih do svojho zoznamu na miestne zážitky. Toto posvätné miesto vám ponúka zvláštne zážitky a nebude to nič iné ako cesta k dôvernosti s duchovnom a kultúrou. Ak chcete vidieť Bali v celom svetle, potom je najlepšou možnosťou navštíviť tento hinduistický chrámový komplex a jej mnohé chrámy.


Dovolenka Indonézia Pura Besakih


Indonézia, krajina s tisíckami ostrovov a bohatou kultúrou. Táto krajina sa nachádza v juhovýchodnej Ázii a ponúka pre turistov množstvo zaujímavých miest. Jedným z nich je aj posvätný chrám Pura Besakih na ostrove Bali.

Pura Besakih je najväčší a najdôležitejší hinduistický chrám na ostrove Bali. Nachádza sa v regióne Karangasem na juhovýchodnom konci ostrova. Chrám má názov aj ako “Matka chrámov.” Je to miesto, kde sa stretávajú hinduistickí veriaci z celej krajiny.

Pura Besakih predstavuje komplex chrámov, ktoré zahŕňajú viac ako 20 oltárov a chrámov všetkých druhov a veľkostí. Chrám je postavený na úpätí sopky Gunung Agung, ktorá je pre Balijčanov posvätná. Chrám bol postavený už v 11. storočí a je dedikovaný bohom Shive, Vishnua a Brahmua.

Pri návšteve Pura Besakih by ste si nemali nechať ujsť Stari nádvorie (Penataran Agung) - najväčší chrám v komplexe a hlavné svätyne, kde sa konajú významné náboženské ceremoniály. Vstup do chrámu nie je lacný, ale stojí za to zaplatiť si poplatok. Touristiky majú prístup len do niektorých oblastí chrámu.

Pri návšteve chrámu je potrebné byť oblečený príslušne - ženy musia byť zakryté a muži musia mať na sebe dlhé nohavice. Na mieste sa dajú prenajať aj sarongy a iné potrebné oblečenie.

Okrem náboženských zážitkov, má Pura Besakih aj krásne výhľady na sopku Gunung Agung a okolité oblasti Bali. Vhodný čas na návštevu chrámu je skoro ráno, keď je priestor menej preplnený turistami.

Ak plánujete cestu na Bali, nezabudnite zaradiť Pura Besakih do vášho itinerára. Chrám je ešte jedným z mnohých dôvodov, prečo Bali patrí medzi najobľúbenejšie dovolenkové destinácie Indonesie.


Najčastejšie otázky a odpovede Indonézia Pura Besakih


1. Čo je Indonézia Pura Besakih?
Indonézia Pura Besakih je hinduistický chrám nachádzajúci sa na ostrove Bali v Indonézii. Pura znamená chrám a Besakih je názov miesta, kde sa nachádza.

2. Ako sa dostanem do Indonézie Pura Besakih?
Najlepším spôsobom ako sa dostať do Indonézie Pura Besakih je nájsť si miestneho sprievodcu alebo využiť služby taxíka.

3. Aká je vstupné do Indonézie Pura Besakih?
Vstupné do Indonézie Pura Besakih sa pohybuje okolo 300 000 indonézskych rupií (približne 21 USD) za osobu.

4. Koľko času je potrebné na prehliadku Indonézie Pura Besakih?
Prehliadka Indonézie Pura Besakih trvá zvyčajne asi hodinu a pol až dve hodiny.

5. Je potrebné dodržiavať určité pravidlá návštevy Indonézie Pura Besakih?
Áno, je potrebné dodržiavať určité pravidlá, napríklad obliecť sa vhodne - ženy by mali nosiť sarongu a muži šortky alebo dlhšie nohavice. Okrem toho, počas celej návštevy by mali návštevníci dodržiavať ticho a rešpektovať kultúru a náboženstvo miestnych obyvateľov.

6. Môžem vo vnútri Indonézie Pura Besakih robiť fotky?
Áno, fotografovanie je povolené, ale návštevníci by mali dbať na to, aby nedochádzalo k porušeniu privátnosti miestnych obyvateľov alebo bohoslužieb v chráme.

7. Môžem vo vnútri Indonézie Pura Besakih kúpiť suveníry alebo občerstvenie?
Áno, v blízkosti chrámu sa nachádzajú stánky s miestnymi suvenírmi a malými občerstvením, ktoré návštevníci môžu zakúpiť.

8. Aké sú otváracie hodiny Indonézie Pura Besakih?
Indonézia Pura Besakih je otvorená denne od 8:00 do 17:00.

9. Aký je najlepší čas na návštevu Indonézie Pura Besakih?
Najlepší čas na návštevu Indonézie Pura Besakih je skoro ráno alebo neskoro popoludní, keď nie je toľko návštevníkov a chrám je menej preplnený.

10. Sú návštevníci chrámu svedkom miestnych obyvateľov, ktorí vykonávajú svoje náboženské obrady?
Áno, návštevníci sú svedkami miestnych hinduistických obradov, ktoré sa vykonávajú v chráme počas určitých dní v roku. No je dôležité dodržiavať rešpekt v tichosti a nezasahovať do obradov.


Ubytovanie Indonézia Pura Besakih


Pura Besakih v Indonézii ponúka široké spektrum možností ubytovania. Môžete si vybrať z rôznych možností - od hotela po malé miestne ubytovania.

Ak preferujete luxusné ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre pobyt v jednom z vyššie kategórií hotela. Mnohé z nich ponúkajú nadštandardné vybavenie, ako sú wellnes centrá, bazény a výhľady na okolitú prírodu. Niektoré hotely dokonca ponúkajú možnosť prenájmu celých vil.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo prístupnejšie pre peňaženku, sú k dispozícii aj menšie hotely a hostely. Tieto miesta často ponúkajú základnú výbavu, ako sú klimatizácia, posteľné prádlo a toaletné potreby. Niektoré miesta môžu ponúkať aj spoločné priestory a možnosť varenia, čo je príjemné pre tých, ktorí hľadajú lacnejšie ubytovanie.

Ďalšou možnosťou je ubytovanie v tradičných balíčkových domoch. Tieto miesta sú často vlastnené miestnymi obyvateľmi a sú zamerané na to, aby svojim hostom ponúkli úplne autentický zážitok. V týchto domoch sú jednoduché miestnosti s rôznymi zariadeniami. Mnoho z týchto miest ponúka aj stravu, ktorá je pripravená z lokálnych surovín a chutí.

Niektoré ďalšie možnosti ponúkajú aj napríklad priestor pre kempovanie alebo parkovanie karavanov. Tieto možnosti súčasne ponúkajú svojim hostom možnosť cestovať vlastným autom alebo karavanom a ušetriť na ubytovaní.

V Pura Besakih a jeho okolí je mnoho miest na výber, ktoré potrebujete na svoj pobyt zvážiť. Bez ohľadu na to, aké sú Vaše preferencie, môžete byť si istí, že v tomto mieste nájdete tú najlepšiu možnosť ubytovania. Pura Besakih Vám ponúka autentický zážitok s ohromujúcim scenériom a možnosťami ubytovania, ktoré spĺňajú očakávania všetkých hostí.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky