Nájdite letenky s najlepšou cenou

Indonézia Pura Tanah Lot

Dovolenka Indonézia Pura Tanah Lot


Indonézia je krajina s bohatou kultúrou, krásnou prírodou a úchvatnými miestami. Jedným z týchto miest je aj Pura Tanah Lot, starobylý hinduistický chrám nachádzajúci sa na obdĺžnikovom skalisku v mori. Jeho názov v preklade znamená "Zemný ostrov v mori".

Pura Tanah Lot sa nachádza na juhozápade ostrova Bali, v blízkosti obce Tabanan. Tento chrám je jednou z najznámejších turistických atrakcií na Bali a je považovaný za dôležité náboženské miesto hinduistov. Okrem toho je aj dôležitým symbolom ostrova.

Prístup k chrámu vedie cez krásnu alej s palmami, ktorá vytvára pôsobivú atmosféru. Ako turista môžete prechádzať po skaline a obdivovať nádherný výhľad na okolitý oceán. Najlepší čas na návštevu je počas osemdňového hinduistického festivalu Kuningan, ktorý sa koná raz za 210 dní. Vtedy sa tu zhromaždia tisíce ľudí, aby oslávili tento významný sviatok.

Pura Tanah Lot je obklopený malebnou prírodou, vrátane piesočnatých pláží a pokojných vôd. V okolí sa nachádzajú aj ďalšie historické chrámy a sväté miesta, kde si môžete pripomenúť bohatú históriu a kultúru Bali.

Pri návšteve chrámu buďte pripravení na veľa turistov, pretože Pura Tanah Lot je mimoriadne populárna atrakcia. Je však stále možné relaxovať a pohodlne sa túlať okolím a objavovať ďalšie zaujímavosti.

Ak plánujete dovolenku na Bali, nezabudnite zahrnúť Pura Tanah Lot do svojho zoznamu miest, ktoré chcete navštíviť. Jeho nádherná architektúra, okolitá príroda a bohatá kultúra vás určite nadchnú. Nezabudnuteľné zážitky a krásne fotografie s výhľadom na chrám a oceán si odnesiete domov ako nezabudnuteľnú pamiatku z Bali.


Počasie Indonézia Pura Tanah Lot


Indonézia je známa svojou prekrásnou prírodou, bohatou kultúrou a fascinujúcimi pamiatkami. Medzi jedno z najpopulárnejších miest, ktoré by ste mali navštíviť v Indonézii, patrí aj Pura Tanah Lot, ktorá sa nachádza na juhozápade ostrova Bali. Táto svätyňa ponúka nielen nádherný výhľad na oceán, ale je aj dôležitým náboženským miestom pre miestnych obyvateľov.

Pura Tanah Lot je jednou z najikonickejších atrakcií Balí. Je postavená na skalisku, ktoré trčí zo zeme a nachádza sa na pobreží oceánu. Slovo "Tanah Lot" v preklade znamená "krajina v mori", čo dobre popisuje polohu tejto svätynne. Je obklopená vodou počas vysokého prílivu, čo vytvára nádherný pohľad jedinečný iba pre toto miesto.

Pura Tanah Lot je dedikovaná moru a je jednou z sedemnástich morských svätýň na ostrove Bali. Hlavná stavba svätynne pochádza z 16. storočia a je venovaná bohom mora. Keďže Bali je predovšetkým hinduistický ostrov, svätyňa má dôležitý význam pre miestnych obyvateľov, ktorí sem prichádzajú modliť sa a prinášať obete.

Okrem dôležitého náboženského významu, Pura Tanah Lot ponúka aj krásne a dramatické scenérie. Predstavte si vysoké vlny, ktoré bijú do skaliska a oblaky tmavých rúš atmosférie, ktoré sa línivo vinú nad obzorom. Tento obrázok je najimpozantnejší počas prílivu, kedy sa svätyňa zdá, akoby plávala na vode. Mnohí turisti sem prichádzajú sledovať slávny západ slnka, ktorý obklopuje Pura Tanah Lot magickou atmosférou.

Počasie v Pura Tanah Lot je typické pre tropické podnebie Bali. Toto miesto je známe pre svoje vysoké teploty a vysokú vlhkosť. Najlepším časom na návštevu je obdobie medzi aprílom a septembrom, kedy je menej zrážok a teploty sú príjemné. Počas daždivých mesiacov, ktoré trvajú od októbra do marca, môžu byť zrážky časté a silné. Je dôležité mať na pamäti, že pobrežná oblasť je náchylná na silné vlny a prívalové dažde, preto je dôležité sledovať miestne varovania.

Ak plánujete návštevu balíčskeho ostrova, nezabudnite si zapísať Pura Tanah Lot do zoznamu zaujímavých miest na mieste. Okrem počasia je tu toľko viac, čo ponúka Bali a Pura Tanah Lot je len jeden z mnohých ohromných zážitkov, ktoré môžete zažiť na tomto nádhernom ostrove.


Ubytovanie Indonézia Pura Tanah Lot


Indonézia je jednou z najpopulárnejších dovolenkových destinácií na svete. Má veľa krásnych miest, ako napríklad ostrov Bali, ktorý je známy svojimi úchvatnými plážami a bohatou kultúrou. Jedným z najkrajších miest na ostrove Bali je súostrovie Pura Tanah Lot.

Súostrovie Pura Tanah Lot je známe svojimi unikátnymi chrámami a scenériou. Nachádza sa na západnom pobreží ostrova Bali, čo mu umožňuje ponúkať úchvatné výhľady na oceán a spektakulárne slnečné západy. Pura Tanah Lot je jedným z najnavštevovanejších chrámov v Indonézii a každoročne sem prichádzajú tisíce turistov.

Okrem návštevy chrámu si tu môžete vychutnať aj bohatú kultúru a tradície Indiánov. Môžete sa pripojiť k miestnym obradom a skúsiť tradičnú indonézsku kuchyňu. V okolí chrámu sa tiež nachádzajú rôzne reštaurácie a obchody, kde si môžete kúpiť suveníry a darčeky.

Pre tých, ktorí chcú stráviť viac času v súostroví Pura Tanah Lot, je k dispozícii aj ubytovanie v blízkosti chrámu. Existuje veľa hotelov a rezortov, ktoré ponúkajú luxusné izby s výhľadom na oceán. Tieto ubytovacie zariadenia majú aj rôzne zariadenia, ako sú bazény, wellnes centrá a reštaurácie, kde si môžete vychutnať tradičné jedlá Indonézie.

Ak plánujete navštíviť Indonéziu a chcete zažiť jedinečné miesto s nádhernými výhľadmi a bohatou kultúrou, súostrovie Pura Tanah Lot je ideálnym miestom pre vás. Nezabudnite si vybrať správne ubytovanie, aby ste si mohli vychutnať všetky krásy tohto miesta a zažiť nezabudnuteľnú dovolenku na ostrove Bali.


Najčastejšie otázky a odpovede Indonézia Pura Tanah Lot


1. Kde sa nachádza Pura Tanah Lot?
Pura Tanah Lot sa nachádza na západnom pobreží ostrova Bali v Indonézii.

2. Ako sa tam dostanem?
Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do Pura Tanah Lot, je autom alebo taxi. Existuje tiež možnosť využiť verejnú dopravu ako je autobus alebo motorka.

3. Koľko stojí vstup do Pura Tanah Lot?
Vstupné do Pura Tanah Lot pre dospelých je približne 60 000 indonézskych rupií (USD 4,20) a pre deti asi 30 000 indonézskych rupií (USD 2,10).

4. Aké sú otváracie hodiny Pura Tanah Lot?
Pura Tanah Lot je otvorená denne od 7:00 do 19:00.

5. Musím byť oblečený primerane na návštevu Pura Tanah Lot?
Áno, pre návštevu Pura Tanah Lot je vhodné byť oblečený primerane - pokrývka ramien a kolená.

6. Ako dlho trvá návšteva Pura Tanah Lot?
Návšteva Pura Tanah Lot obvykle trvá približne 1 až 2 hodiny.

7. Viete odporučiť nejaké ubytovanie vo blízkosti Pura Tanah Lot?
Niektoré z populárnych hotelov vo blízkosti Pura Tanah Lot sú napríklad Pan Pacific Nirwana Bali Resort, The Kryamaha Villas a Bali Dream Villa Resort.

8. Existujú nejaké tradičné rituály, ktoré sa odohrávajú v Pura Tanah Lot?
Áno, v Pura Tanah Lot sa každý rok koná tradičný rituál zvaný "Piodalan". Tento rituál slúži na oslavu narodenia chrámu a koná sa v mesiaci Balineseho lunárneho kalendára zvanom "Kuningan".

9. Aké sú niektoré okolité atrakcie v blízkosti Pura Tanah Lot?
V blízkosti Pura Tanah Lot sa nachádzajú ďalšie atrakcie, ako napríklad pláže, ďalšie chrámy (napr. Pura Taman Ayun) a útesy Uluwatu.

10. Existujú nejaké obmedzenia pre fotografovanie v Pura Tanah Lot?
Fotografovanie je v Pura Tanah Lot povolené, ale niektoré časti chrámu môžu byť obmedzené pre fotografovanie, preto je dôležité rešpektovať pravidlá a požiadavky miestnych sprievodcov.


Letenka Indonézia Pura Tanah Lot


V oblasti Bali, v Indonézii, sa nachádza niekoľko miest, ktoré sú jednoducho magické. Jedným z nich je miesto Pura Tanah Lot - starobylý chrám, ktorý leží na skalách tesne v blízkosti pobrežnej línie. Pura Tanah Lot je jedno z najnavštevovanejších miest na Bali a láka tisíce turistov z celého sveta.

Tento chrám, ktorý bol postavený v 16. storočí, slúži ako posvätné miesto a je venovaný morským bohom. Jednou z výnimočných vecí, ktoré ju odlišujú od iných chrámov, je jeho umiestnenie na skalnatom ostrove, v blízkosti pobrežia. Je to preto, že Pura Tanah Lot je jeden z siedmich chrámov, ktoré boli postavené pre ochranu Balinese pobrežia pred zlými silami.

Hoci je chrám stále používaný na náboženské účely, turistická oblasť bola vystavaná okolo neho. Tí, ktorí si chcú užiť nádherné výhľady na chrám a more, navštevujú tento chrám, obývajú turistické chalupy, bazény a reštaurácie. K úplne nezabudnuteľnému zážitku vám doporučujeme navštíviť chrám v podvečer, keď je chrám osvetlený a voda okolo neho sa tlmí.

Pura Tanah Lot sa môže pochváliť jedným z najfotogenickejšími miestami na Bali. Je to miesto, na ktoré sa každý rok hrnie veľké množstvo fotografov a turistov. Okrem toho je to miesto, kde sa môžete pokochať krásnym západom slnka, ktorý často maľuje oblohu do rôznych odtieňov.

Keď uvažujete o ceste do Bali, nezabudnite zahrnúť do svojho zoznamu miesto Pura Tanah Lot. Ak sa budete chcieť dostať do tejto oblasti, budete potrebovať cestovať istou vzdialenosťou od Denpasaru, hlavného mesta ostrova.

Pre dostať sa na Bali, budete potrebovať letenku. Dnes je tu dosť možností ako zohnať letenku do Indonézie, ktorá bude pre vás najvhodnejšia. Existujú rôzne aplikácie a webstránky na získanie leteniek za nízke ceny. Náklady na letenky sú zvyčajne najvyššie v období vysokého turistického ruchu, ktoré trvá od júla do augusta alebo počas Vianoc a Nového roku.

Bali a prilehlé ostrovy sú pokojné miesta s jedinečnou kultúrou a hojnosťou scenérií. Pura Tanah Lot je iba jedným z klenotov, ktoré Bali ponúka. Je to miesto, ktoré dokáže zmiešať krásu, náboženstvo a históriu v jedno. Tak neváhajte a zahrňte toto čarovné miesto do svojho zoznamu miest, ktoré chcete vidieť v Indonézii.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky