Nájdite letenky s najlepšou cenou

Irán Kermanšáh (Kermanšáh)

Najčastejšie otázky a odpovede Irán Kermanšáh (Kermanšáh)


1. Kde sa nachádza Kermanšáh?
Kermanšáh sa nachádza na západnom pobreží Iránu.

2. Aká je veľkosť Kermanšáhu?
Kermanšáh má rozlohu približne 24 998 km2.

3. Aká je populácia Kermanšáhu?
Podľa odhadov má Kermanšáh približne 850 000 obyvateľov.

4. Aký je hlavný jazyk v Kermanšáhu?
Hlavným jazykom v Kermanšáhu je perzština.

5. Čo je v Kermanšáhu najznámejšie turistické miesto?
Jedným z najznámejších turistických miest v Kermanšáhu je Taqe Bostan, kde sa nachádzajú staroveké perzské nápisy a reliéfy.

6. Aká je klíma v Kermanšáhu?
Kermanšáh má kontinentálnu klímu s teplými letami a chladnými zimami.

7. Aký je miestny časový posun v Kermanšáhu?
Miestny čas v Kermanšáhu je podľa iránskeho štandardného času (UTC +3:30).

8. Aký je miestny pokrm, ktorý je typický pre Kermanšáh?
Jedným z typických miestnych pokrmov v Kermanšáhu je Dandarash, ktorý je vyrobený z jahňacieho mäsa a rýb.

9. Aká je hlavná hospodárska činnosť v Kermanšáhu?
Hlavnou hospodárskou činnosťou v Kermanšáhu je poľnohospodárstvo, s ťažbou ropy a zemného plynu.

10. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Kermanšáhu?
Najlepšie obdobie na návštevu Kermanšáhu je od jari do jesene, keď je počasie najpríjemnejšie.


Počasie Irán Kermanšáh (Kermanšáh)


Kermanšáh, mesto ležiace na západnom okraji Iránu, je známe svojou bohatou históriou, kultúrou a nádherou prírody. Avšak jedným z najzaujímavejších aspektov tohto regiónu je jeho unikátne počasie.

Kermanšáh patrí do pomedzia medzi kontinentálne a subtropické podnebie, kde sa stretnú vplyvy Stredomorského mora a hor Bartu. Toto ovplyvňuje miestne podnebie a vytvára zaujímavé klimatické podmienky.

Letá v Kermanšáhu sú horúce, suché a dlhé. Od júna do septembra teploty často dosahujú 40 °C a viac. Prudké slnečné žiarenie a nízka vlhkosť vzduchu robia z leta v Kermanšáhu nepriaznivé obdobie pre vonkajšiu aktivitu. Teploty sa v noci síce značne stiahnu, ale aj tak sa pohybujú okolo 25 °C.

Jeseň a jar, od októbra do apríla, sú najpríjemnejšie obdobia v Kermanšáhu. Teploty sú mierne, priemerné denné teploty sa pohybujú od 10 °C do 20 °C, čo je ideálne pre turistov a návštevníkov, ktorí chcú objavovať miestne zaujímavosti. V týchto mesiacoch je tiež možné očakávať občasné zrážky.

Zimy sú chladné a vlhké. Môžu sa vyskytovať mrazy a teploty klesnú až pod bod mrazu. Občasné sneženie je v Kermanšáhu bežné a môže vytvoriť malebný obraz expozície zasnežených hôr a modrých nebies.

Celkové ročné zrážky v Kermanšáhu sú pomerne nízke a pohybujú sa okolo 500 mm ročne. Avšak geografická poloha Kermanšáhu umožňuje vznik občasných povodní, keďže sa mesto nachádza v blízkosti rieky Kermán.

Napriek extrémnym teplotám počas leta Kermanšáh ponúka množstvo turistických atrakcií. Medzi najznámejšie miesta patrí historický palác Tagh-e Bostan, starobylý chrám Taq-e Gara, zaujímavé skalnaté útvary v Rud-i-Khoshk a starodávne pamiatky v pohorí Zagros.

Ak plánujete návštevu Kermanšáhu, je odporúčané vyhnúť sa letnému obdobiu kvôli vysokým teplotám a vybrať si radšej jar alebo jeseň, kedy je počasie príjemnejšie a vhodné pre objavovanie miestnych atrakcií. Nezabudnite si so sebou priniesť vhodné oblečenie, ktoré vám pomôže zvládnuť vysoké letné teploty alebo chladné zimné dni.

Kermanšáh je fascinujúce mesto s bohatou históriou a jedinečným počasím. Bez ohľadu na ročné obdobie si môžete vychutnať nádhernú krajinu, kultúru a pôvab tohto regiónu.


Letenka Irán Kermanšáh (Kermanšáh)


Irán, krajina s bohatou históriou a kultúrou, ktorá láka cestovateľov z celého sveta. Na zozname top miest, ktoré by ste v Iráne nemali premeškať, nájdete aj Kermanšáh. Toto mesto leží na západ od Teheránu, v provincii Kermánšáh, a je domovom mnohých starobylých pamiatok a krásnych prírodných atrakcií.

Ak plánujete cestu do Kermanšáhu, pravdepodobne vás zaujíma, ako sa tam dostať. Existuje niekoľko možností, ale najjednoduchšou a najrýchlejšou z nich je letecká doprava. Letenky na letisko Kermanšáh môžete zakúpiť cez internet, a to buď priamo u leteckých spoločností alebo u cestovných kancelárií, ktoré realizujú letecké lety.

Medzinárodné letisko Kermanšáh (KSH) je moderná letisková infraštruktúra, ktorá ponúka rôzne služby pre cestujúcich. Sú tam rôzne možnosti na stravovanie, obchody so suvenírmi, výmena peňazí a spústa iných vecí, ktoré vám pomôžu užiť si príjemnú cestu a pobyt.

Po prílete na letisko v Kermanšáhu môžete začať objavovať krásy tohto mesta a jeho okolia. V samotnom meste sa nachádza niekoľko pamiatok, ktoré sa určite oplatí vidieť. Medzi nimi sú napríklad Bisotún, malebná hora, na ktorej sa nachádza kamenná doska so starogréckym písomom, ale aj Taq-e Bostan, súbor skalných reliéfov a trónov z doby sáskej.

Kermanšáh má pre návštevníkov veľa čo ponúknuť. Môžete sa vybrať na turistiku do jaskýň Kani Shafigh a Ravankuh, kde môžete vidieť prekrásne podzemné jazierka a rieky. Ak máte radi prírodu, určite sa vám bude páčiť Nahr-e-Sefid, oblasť s množstvom miest pre piknik a s prekrásnymi vodopádmi.

V Kermanšáhu sa tiež nachádza niekoľko moderných nákupných centier, kde môžete nakupovať značkové oblečenie a iné veci. Jedným z takých centier je napríklad Pardis Mall, ktorý ponúka rôzne možnosti na nákup, ale aj na stravovanie a zábavu.

Kermanšáh je mesto, ktoré ponúka krásne prírodné scenérie, fascinujúcu históriu a kultúru a úžasných ľudí. Letenka do tejto destinácie vám určite umožní stráviť príjemný a nezabudnuteľný čas. Preto neváhajte a vyhnite sa zbytočným komplikáciám a zarezervujte si letenky do Kermanšáhu hneď teraz.


Dovolenka Irán Kermanšáh (Kermanšáh)


Irán je krajina s dávnou históriou, úchvatnou kultúrou a rozmanitým prírodným zázemím. Ak patríte k cestovateľom, ktorým sa páčia exotické miesta, určite by ste si mali pozrieť iránske mesto Kermanšáh. Nachádza sa v západnej časti krajiny v provincii Kermanšáh a je považované za bránu medzi Iránom a Irakom.

Kermanšáh leží v údolí na úpätí pohorie Zagros a je obklopené horami a údoliami, ktoré poskytujú nádhernej krajine pôvabné scenérie. Zaujímavou pamiatkou v tejto oblasti je Bisotunská hora, ktorá patrí medzi najväčšie a najvýznamnejšie skalné reliéfy na svete a je zahrnutá na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Kermanšáh je bohaté na historické, kultúrne a náboženské atrakcie pre turistov. Medzi ne patrí napríklad významná pamätihodnosť Taq-e Bostan alebo kráľovský palác zvaný Tagh-e-Madrese dokorún. Navyše, návštevníci sa môžu vybrať na prehliadku miestnych archeologických výkopov, ako sú napríklad palác Apadana a Cyrusova veža.

Kermanšáh je tiež ideálnym miestom pre turistické aktivity, ako sú treking, horolezectvo a outdoorové aktivity. Staré kamenné mosty a múzeá v meste poskytujú jedinečný pohľad do minulosti. Návštevníci môžu cestovať do okolitých horských oblastí a užiť si krásy prírodných krás, ako sú vodopády a hory.

Okrem toho, Kermanšáh je známe svojimi regionálnymi špecialitami, vrátane nádherných košíkov a kobercov, ktoré sú vyrobené z ruky z miestnych materiálov. K životnému štýlu v tejto oblasti patrí aj jedinečná kuchyňa, ktorá poskytuje pestrosť jedál a nápojov.

V Kermanšáhu si môžete užiť nezabudnuteľnú dovolenku, ktorá vám ponúkne nezvyčajné cestovateľské zážitky a jedinečnú možnosť objaviť históriu, kultúru a krásu Iránu. Stačí si zabezpečiť správne cestovateľské doklady, plánovať si prehliadku a užiť si dobrodružstvo, ktoré Kermanšáh ponúka.


Ubytovanie Irán Kermanšáh (Kermanšáh)


Kermanšáh je jedným z najstarších a najdôležitejších miest v Iráne. Leží v západnej časti krajiny a je hlavným mestom provincie Kermanšáh. Mesto je známe svojou bohatou históriou, kultúrou a architektúrou. Pre turistov, ktorí ho navštívia, ponúka mnoho možností ubytovania.

Množstvo hotelov a ubytovacích zariadení je dostupné v rôznych cenových kategóriách, aby vyhovovali potrebám rôznych typov cestovateľov. Vo väčšine prípadov sú hotely v Kermanšáhu situované v blízkosti hlavných turistických atrakcií, čo umožňuje pohodlný prístup.

Pre tých, ktorí preferujú luxusnejšie zázemie, sú dostupné 4- a 5-hviezdičkové hotely s širokou škálou vybavenia a služieb. Tieto hotely majú moderné izby, klimatizáciu, súkromné kúpeľne a bezplatné Wi-Fi pripojenie. Okrem toho poskytujú aj wellness centrá, reštaurácie a bazény, kde si hostia môžu oddýchnuť po dni strávenom objavovaním mesta.

Pre tých, ktorí sa zaujímajú o ubytovanie s rodinnou atmosférou, existujú aj menšie rodinné hotely a penzióny. Tieto ubytovacie zariadenia ponúkajú útulné izby a bezproblémovú službu. Väčšina rodinných hotelov a penziónov je situovaná v historickom centre mesta, čo umožňuje hostom objavovať pamiatky a zároveň zažiť miestnu atmosféru.

Pre cestovateľov s obmedzeným rozpočtom sú v Kermanšáhu dostupné aj lacnejšie hotely a hostely. Tieto ubytovacie zariadenia poskytujú jednoduché izby so základným vybavením, ako je posteľ, stôl a stoličky. Hostesky ponúkajú spoločné spálne, kde si hostia môžu zdieľať priestor s inými cestovateľmi. Lacnejšie hotely a hostely sú skvelou voľbou pre tých, čo chcú ušetriť peniaze a zároveň si užiť pohodlné ubytovanie.

Kermanšáh ponúka mnoho možností ubytovania, aby vyhovela potrebám rôznych typov cestovateľov. Bez ohľadu na vaše preferencie alebo rozpočet, môžete si byť istí, že nájdete vhodné miesto na oddych počas vášho pobytu v tomto historickom meste.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky