Nájdite letenky s najlepšou cenou

Írsko Belfast (Severné Írsko)

Letenka Írsko Belfast (Severné Írsko)


Írsko a Belfast (Severné Írsko) sú dve fascinujúce destinácie, ktoré ponúkajú bohatú históriu, nádherné prírodné scenérie a úžasné kultúrne zážitky. Ak plánujete cestu do tejto oblasti, letenka je jedným z najlepších spôsobov, ako sa tam dostať rýchlo a pohodlne.

Írsko, známe aj ako Zelený ostrov, je krajina plná pokojných kopcov, úchvatných cliffov a malebných horských miest. Dublin, hlavné mesto Írska, je domovom mnohých historických pamiatok, ako je Trinity College a jeho slávna Kniha Kells. Navštíviť by ste mali aj obľúbenú piváreň Guinness, kde si môžete vychutnať autentické írske pivo. Ak vycestujete mimo Dublinu, oceníte krásne pláže na pobreží a tajomné zvyšky starovekých kláštorov.

Belfast, hlavné mesto Severného Írska, je tiež zaujímavým miestom na návštevu. Jeho bohatá industriálna história je jasne viditeľná vo veľkolepej stavbe Titanic Belfast, múzeu, ktoré je venované slávnemu parníku Titanic. Pri návšteve sa ocitnete v jeho vzrušujúcom príbehu a zistíte viac otom, ako tento slávny parník bol vyrobený a nakoniec ztroskotal. Belfast ponúka aj kultúrnu scénu s množstvom galérií, divadiel a hudobných podujatí.

Ak sa rozhodnete cestovať do Írska a Belfastu letecky, máte niekoľko možností. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré sú spojené s týmito destináciami. Ryanair je jedným z najznámejších nízkonákladových dopravcov, ktorý ponúka lety do Dublinu. Aer Lingus, ako národný dopravca Írska, tiež prevádzkuje pravidelné lety na medzinárodné letisko v Dubline. Na dosiahnutie Belfastu si môžete vybrať let spoločností EasyJet alebo Flybe, ktoré ponúkajú pravidelné letecké spoje.

Pri výbere letenky by ste mali brať do úvahy niekoľko faktorov. Dátumy vašej cesty a dostupnosť letov sú samozrejme kľúčovými aspektmi. Je možné, že niektoré letecké spoločnosti budú mať lepšie ponuky a slevy v rôznych obdobiach roka, takže je dobré pozačiatku študovať a porovnávať ceny.

Letenky Írsko Belfast Vám poskytnú príležitosť preskúmať kúzlo Írska aj Severného Írska. Budete mať možnosť zažiť jeho bohatú históriu, prírodu a kultúru. Írsko a Belfast sú zároveň príťažlivými miestami pre skvelé fotografie, zážitky a nezabudnuteľné momenty.

Ak teda snívate o návšteve írskeho ostrova a chcete zároveň objaviť krásu Severného Írska, neváhajte si rezervovať letenku. Írsko a Belfast sú jedinečné miesta, plné jedinečných zážitkov, ktoré si budete pamätať na celý život.


Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Belfast (Severné Írsko)


1. Aký je hlavným mestom Severného Írska?
Hlavné mestom Severného Írska je Belfast.

2. Ako sa dostanem z Dublinu do Belfastu?
Z Dublinu do Belfastu sa dá dostať autobusom, vlakom alebo autom. Cesta trvá približne 2 až 3 hodiny.

3. Aké sú hlavné pamiatky v Belfaste?
Medzi hlavné pamiatky v Belfaste patria napríklad Titanic Belfast, West Belfast Peace Wall, Ulster Museum a Crumlin Road Gaol.

4. Aké je počasie v Belfaste?
Počasie v Belfaste je oceánske, s miernymi letami a chladnými zimami. Priemerné teploty v lete sa pohybujú okolo 18 °C, zatiaľ čo zimné teploty sú okolo 6 °C.

5. Aké sú typické jedlá v Severnom Írsku?
V Severnom Írsku sa často podávajú typické jedlá ako irská "Ulsterská guľka", "boxty" (zemiakové placky), "yellowman" (karamelový cukor) a "champ" (zemiaková kaša s cibuľou).

6. Ako sa volá najznámejšia univerzita v Belfaste?
Najznámejšia univerzita v Belfaste sa volá Queens University Belfast.

7. Koľko ľudí žije v Belfaste?
V Belfaste žije približne 350 000 ľudí.

8. Aké sú populárne festivaly v Severnom Írsku?
Medzi populárne festivaly v Severnom Írsku patrí Belfast Festival at Queens, Cathedral Quarter Arts Festival, Belfast Pride Festival a Giant's Causeway Coast Sportive.

9. Ako sa nazýva futbalový klub v Belfaste?
V Belfaste je najznámejší futbalový klub známy ako Linfield FC.

10. Aké ďalšie atrakcie by som si mal pozrieť v Severnom Írsku?
Okrem Belfstu si v Severnom Írsku určite nevynechajte návštevu Giant's Causeway, Carrick-a-Rede Rope Bridge, Dark Hedges, Dunluce Castle a Mussenden Temple.


Dovolenka Írsko Belfast (Severné Írsko)


Írsko je krajina s bohatou históriou a kultúrou, čo ju robí jedným z najobľúbenejších turistických miest v Európe. Medzi jedno z najzaujímavejších miest na Írskom ostrove patrí aj Belfast, hlavné mesto Severného Írska. Dovolenka v Belfaste ponúka mix historickej atmosféry, moderných atrakcií a nádherných prírodných scenérií.

Belfast je známy ako priemyselné mesto so silnými prepojeniami na svoju národnú identitu a boj za slobodu. Návštevníci môžu navštíviť mnohé historické pamiatky, ako napríklad City Hall, ktorá je symbolom mesta. Táto nádherná budova vznikla v roku 1906 a ponúka bezplatné prehliadky, ktoré vám ukážu interiér budovy a poskytnú zaujímavé informácie o dejinách mesta.

Nedaleko City Hall sa nachádza Titanic Belfast, múzeum venované slávnemu Titanicu, ktorý bol postavený práve v Belfaste. To je jedna z najväčších turistických atrakcií v meste. Návštevníci môžu objaviť príbeh Titanicu prostredníctvom interaktívnych výstav, modelov a pamätihodností. Toto múzeum je jedinečné a ponúka jedinečný pohľad na slávnu históriu lode.

Pre milovníkov kultúry je v Belfaste tiež množstvo umeleckých galérií a divadelných predstavení. Ulster Museum je skvelým miestom na objavenie írskej kultúry a histórie, s množstvom exponátov z obdobia keltských kmeňov až po súčasnú dobu. Queen's University Belfast sa tiež pýši bohatou históriou a stojí za to navštíviť jej areál.

Pokiaľ sa vám nechce tráviť veľa času v meste, môžete sa vydať do okolitej prírody a objaviť scenérie, ktoré Írsko ponúka. Belfast sa nachádza v blízkosti nádherného Antrimského pobrežia, ktoré je domovom Útesy Moher a mnohých iných impozantných scenérií. Môžete tiež navštíviť Giant's Causeway, prirodzené pamiatky UNESCO, známe svojimi rozprávkovými hlbokomorskými stĺpmi a krásnym výhľadom na oceán.

Ak máte radi ochutnávku miestnej kuchyne, Belfast ponúka množstvo skvelých reštaurácií a hospod s tradičnými jedlami a pivom. Taktiež môžete vyskúšať niektoré typické írske jedlá, ako napríklad corned beef and cabbage alebo Irish stew, a doplniť ich klasickou írskou whisky.

Dovolenka v Belfaste ponúka skvelú kombináciu histórie, kultúry, prírody a gurmánskych zážitkov. Bez ohľadu na to, či ste fanúšikmi histórie, umenia, prírody alebo jednoducho cestovania, Belfast vám ponúka niečo, čo splní vaše očakávania. Nech už sa rozhodnete zostať vo meste alebo preskúmať blízke okolie, táto dovolenka určite ostane nezabudnuteľná.


Ubytovanie Írsko Belfast (Severné Írsko)


Írsko, Belfast hlavné mesto Severného Írska, je navštevované cestovateľmi celého sveta. Toto veľkomesto je plné kultúry, histórie a krásnych prírodných miest. Ak hľadáte vhodné ubytovanie na pobyt v tomto meste, máte na výber množstvo možností.

Hotelové ubytovanie

V centre mesta je množstvo rôznych hotelov. Od luxusných po stredne veľké, všetky ponúkajú vybavenie na vaše pohodlie. Sú vhodné pre tých, ktorí preferujú komfort a priestrannosť. Nájdete tu aj hotelové reštaurácie, detské ihriská a parkovacie miesta. Cena za ubytovanie však môže byť dosť vysoká.

Penzióny a hostele

Ak hľadáte lacnejší variant, penzióny a hostele sú väčšinou umiestnené na okrajoch mesta. Ponúkajú základné ubytovanie s možnosťou výberu či si zarezervujete izbu pre seba alebo ju budete zdieľať s ostatnými hostelovými hostami. Hostely v meste Belfast sú často navštevované backpackermi, ktorí sa snažia ušetriť na ubytovaní.

Bývanie v apartmánoch

Apartmánové ubytovanie je obľúbené najmä pre rodiny alebo skupiny priateľov. Táto možnosť je vhodná, ak ste na dlhší pobyt, pretože vám poskytuje viac súkromia. V apartmáne si môžete variť vlastné jedlá a ponúka vám to väčšiu flexibilitu a nezvislosť v tom, čo robíte počas dňa. Mnoho apartmánov v meste sa nachádza blízko centra, takže máte prístup k turistickým atrakciám a zaujímavostiam.

B&B

B&B alebo bed and breakfast je ďalšou možnosťou pre ubytovanie v Belfaste. Tieto ubytovania sú zväčša rodinné a poskytujú vám výhodu ochutnávky tradičného írskeho raňajkového menu priamo z miestnej kuchyne. Väčšina B&B ubytovaní sa nachádza v tichších častiach mesta a vám ponúkajú pokojné prostredie na relax po celodennej turistike.

Kempy

Pre cestovateľov, ktorí majú radi prírodu a chcú si vybudovať stan alebo karavan na prenájom, existujú kempy, ktoré sú vhodné na pobyt v Belfaste a na prieskum okolitého vidieka. S veľkým množstvom cesty, ktoré vedú skrz írsku prírodu, kempingy v Belfaste sú ideálnym základňou pre výlety a dobrodružstvá po celom okolí mesta.

Väčšinou nájdete ubytovanie na svoje zariadenia cez stránky ako booking.com alebo airbnb.com, kde si môžete vybrať to, čo je pre vás najvhodnejšie. A vzhľadom na množstvo možností by ste si mali byť istí, že nájdete ten správny typ ubytovania pre relaxujúci a zábavný pobyt v meste Belfast.


Počasie Írsko Belfast (Severné Írsko)


Írsko je krajina, ktorá je známa svojim mokrým, vlhkým počasím, a to aj v Severnom Írsku, najväčšom meste Belfast. Táto oblasť sa zaraďuje medzi miery vlhkým podnebím a zima je tu veľmi vlhká, čo spôsobuje zvýšený pocit chladu. Ak teda plánujete návštevu Belfastu, musíte byť pripravení na rôzne poveternostné podmienky.

Letné počasie

Počas leta býva v Baltimore pomerne teplo s teplotami dosahujúcimi priemernú hodnotu 20 ° C. Väčšinu času je tu chmúrne a býva tu častý dážď. Treba si teda zapamätať, že aj keď sa zdá, že vonku nie je príliš chladno, môže byť tam vlhká zima a dážď. To znamená, že musíte mať vhodnú odev, ktorý vám pomôže zvládnuť vlhkosť bez toho, aby ste boli príliš teplí.

Jeseň a jar

Jeseň a jar v Belfaste sú ročné obdobia, v ktorých sa počasie mení veľmi často. Je tu veľa pohyblivých oblakov a kvapky dažďa sa vyskytujú počas celého dňa. Teplota sa pohybuje okolo 8 až 12 stupňov Celzia, ale v noci býva chladno a teploty klesajú na 3 ° C. Preto je nutné mať pri sebe náhradné vrstvy, aby ste mohli čeliť zmenám počasia.

Zima

Zima v Belfaste býva studená s priemernými teplotami okolo 1 až 4 stupne Celzia. Časté sú tu zamračené a daždivé dni, ale môže tu prísť aj sneh, aj keď nie je tak častý ako v iných oblastiach Európy. Treba si byť istý, že ste vhodne oblečení, aby ste boli chránení pred studeným a vlhkým počasím.

Všeobecne platí, že v Belfaste môže byť kedykoľvek počasie a preto je nutné byť pripravení na rôzne poveternostné podmienky. Okrem toho býva tu väčšinou vlhkosť a pocit chladu preto je nutné si pred návštevou mesta zaobstarať vhodný odev, aby ste si mohli užiť svoju návštevu plnými dúškami.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky