Nájdite letenky s najlepšou cenou

Írsko Giant's Causeway (Severné Írsko)

Počasie Írsko Giant's Causeway (Severné Írsko)


Írsko je krajina, ktorá je známa svojimi mnohými zelenými pastvinami, úchvatnými pobrežiami a bohatou históriou. Keď sa však pozriete na Giant's Causeway v Severnom Írsku, uvidíte niečo úplne iné - tajomné, kamenné stĺpy, ktoré sa zdajú byť príbehom z inej doby.

Počasie v Írsku je slávne nezrelé a nestále, aj keď v Severnom Írsku sa to trochu mení. Pri pohľade na oblasť Giant's Causeway, je dobre si byť pripravený na nestále počasie. Môžete očakávať silné vetry, dažďové búrky a často sa meniace podnebie.

Okrem toho, oblasť má tendenciu byť mierne chladná, udržujúca priemernú teplotu okolo 12 stupňov Celzia. V lete sa teploty zvyčajne pohybujú medzi 15 a 20 stupňami Celzia.

Hoci sa počasie v Severnom Írsku môže zdať nepríjemné, mnoho návštevníkov uvidí len krátkodobé prehánky, ktoré pozdĺž pobrežia prechádzajú. V skutočnosti sú práve tieto dažďové búrky jedným z dôvodov, prečo je krajina a Giant's Causeway tak zelená a krásna.

Ak ste plánujete navštíviť oblasť, je vhodné si dobalit niekoľko vecí do svojho batohu - slnečné okuliare, čiapku a ochranný oblek proti dažďu. Tiež je dôležité si obliecť pohodlné topánky, pretože predpokladám, že si chcete celý deň posedieť a obdivovať krásu, ktorou vás oblasť Giant's Causeway prírody obdarí.

Najlepšie obdobie na návštevu Giant's Causeway je medzi polovicou júna a polovicou septembra, kedy zvyčajne prší menej a teploty môžu byť o niečo teplejšie. Okrem toho, letné mesiace poskytujú viac svetla počas dlhých dní, čo vám umožní vidieť túto nádhernú oblasť v jej najlepšom svetle.

Všimnite si, že Giant's Causeway je celoročne prístupný, ale prechádzka dolu ku kamenným stĺpom býva uzavrená v horšom počasí. To však znamená, že v horšom počasí môžete pohodlne obdivovať krásu krajiny z mnohých vyhliadok.

V každom prípade, bez ohľadu na počasie v Írsku, ak navštívite oblasť Giant's Causeway, ste si istí jedinečným a krásnym zážitkom, ktorý sa vám navždy vryje do pamäti.


Letenka Írsko Giant's Causeway (Severné Írsko)


Írsko je brázdené krásnou přírodou, kterou lze objevovat roky a stále objevovat něco nového. Patří mezi nejoblíbenější turistické destinace na světě. Mezi vyhledávané lokality patří severní pobřeží, kde je soustava mořských útesů známá jako Giant's Causeway.

Giant's Causeway, česky "Kraj obrích pat", je zemní útvar, který se nachází v severním Irsku u vesničky Bushmills poblíž města Coleraine. Je to neobvyklé a parádní místo, kde několik tisíc půdních sloupů, vypadající jako obrovské drobky chleba, vystupuje z moře. Napojení sloupů je velmi exaktní, což dává tomuto místu jedinečný vzhled.

Chcete-li se podívat na tento nevšední útvar přírody, je nejlepší si vybrat letenku do Belfastu, hlavního města Severního Irska, které se nachází pouhých 70 kilometrů daleko. Z letiště v Belfastu je vzdálenost k Giant's Causeway přibližně 1,5 hodiny jízdy.

Existuje mnoho způsobů, jak se dostat do Giant's Causeway; můžete si například pronajmout auto, využít kyvadlovou dopravu z Belfastu nebo využít přívoz z Portballintry. Místo samotné nabízí spoustu turistických chodníků a stezek, které vedou okolo různých zajímavostí a umožňují návštěvníkům prozkoumat tuto neuvěřitelnou krajinu.

Kromě samotného Giant's Causeway můžete objevovat i další turistické atrakce v okolí, jako například hrad Dunluce a blízké letovisko Portrush. V zimě, kdy severní pobřeží zasype sníh, se celá krajina promění v daleko více opuštěný, ale nádherný zážitek.

Celkově vzato, Giant's Causeway je nezapomenutelné místo, které byste neměli vynechat při výletu do Severního Irska. Nabízí návštěvníkům úžasné pohledy, možnosti prozkoumat krajinu a hned vedlejší krásy, které lákají k nepřetržitému objevování a zdokonalování se. Tak si nasaďte boty, připravte fotoaparát a vyrážejte na Giant's Causeway!


Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Giant's Causeway (Severné Írsko)


1. Čo je Giant's Causeway?
Giant's Causeway je prírodné skalné útvarovanie na pobreží Severného Írska, ktoré je zložené z šiestichstranných bazaltových stĺpov.

2. Ako sa tam dostanem?
K najbližšiemu letisku sa dostanete v meste Belfast. Odtiaľ môžete prenajať auto alebo využiť verejnú dopravu. Z mesta Bushmills môžete ísť na Giant's Causeway pešo.

3. Koľko stojí vstup?
Vstup na Giant's Causeway je zdarma, ale ak chcete navštíviť návštevnické centrum, musíte zaplatiť vstupné poplatky.

4. Kedy je najlepší čas návštevy?
Giant's Causeway môžete navštíviť kedykoľvek počas roka, ale najlepší čas je v lete, keď sú vonku prijemné teploty.

5. Je tam parkovisko?
Áno, na mieste je k dispozícii parkovisko.

6. Dá sa tam ísť s kočíkom alebo so vozíkom?
Bohužiaľ, návšteva Giant's Causeway je pre kočíky alebo vozíky s ťažkosťami ťahania. Pôjdenie po piesočných cestičkách je náročné.

7. Môžem si tam zobrať psa?
Áno, psy sú povolené na mieste, ale musia byť držané na vodítku.

8. Môžem tam čosi jesť alebo piť?
Áno, na mieste sú dostupné občerstvenia.

9. Aké aktivity sú k dispozícii?
Okrem prehliadky útvarov môžete navštíviť aj návštevné centrum, kde sa môžete dozvedieť viac o histórii a tvorbe Giant's Causeway.

10. Ako dlho trvá návšteva?
Dĺžka návštevy závisí od toho, ako dlho sa rozhodnete zostať. Prehliadka má v priemere dĺžku dvoch až troch hodín.


Ubytovanie Írsko Giant's Causeway (Severné Írsko)


Írsko je známe svojou nádhernou prírodou a návštevníci si môžu užiť nielen počasie, ale aj výhľady na pláže, zátoky a skalnaté útesy. Jedným z najkrajších miest, kde si môžete užiť krásu Írsko, je Giant's Causeway v Severnom Írsku.

Giant's Causeway je oblasť so skalnými útvarmi v pobrežnej oblasti Ballycastle a Ballintoy v hrabstve Antrim. Tento prírodný zázrak sa nachádza asi 100 km severne od Belfastu a jeho neuveriteľné kamenné stĺpy sú výsledkom sopečnej činnosti, ktorá sa udiala pred niekoľkými miliónmi rokov. Keďže ide o jedno z najpopulárnejších miest v Írsku, určite by ste si mali zabezpečiť ubytovanie v tomto krásnom mieste.

Pre ubytovanie v Giant's Causeway sa môžete rozhodnúť pre niekoľko možností. Ak hľadáte niečo luxusné, odporúčame vám The Bushmills Inn Hotel and Restaurant alebo Causeway Tavern Bed and Breakfast. Obe tieto možnosti sú v blízkosti Giant's Causeway a ponúkajú pokojné prostredie, kde sa môžete oddýchnuť po celodennej turistickej aktivite.

Ak chcete zájsť na cenovo dostupnejšie ubytovanie, môžete sa zamerať na The Smugglers Inn v mestečku Bushmills alebo The Causeway Hotel, ktorý sa nachádza priamo v centre Giant's Causeway. Tieto možnosti sú tiež vhodné pre rodiny a majú rôzne izby, ktoré vyhovujú vašim požiadavkám.

Pre návštevníkov, ktorí hľadajú väčšiu slobodu a nezávislosť, sú k dispozícii aj domy na prenájom v okolí Giant's Causeway. Tieto domy poskytujú výhody domova, ako je plne vybavená kuchyňa a balkón, odkiaľ môžete pozorovať krásu Írska.

Okolitá oblasť ponúka množstvo aktivít pre návštevníkov, vrátane túr po Giant's Causeway, prechádzky po pláži, výlety k blízkym zámkom a návštevy tradičných hospod. Ubytovanie v Giant's Causeway je ideálnou voľbou pre tých, ktorí chcú užiť prírodnú krásu Írska a zároveň si oddýchnuť od každodenného ruchu a zhonu.

Ak sa rozhodnete navštíviť Írsko, nezabudnite navštíviť Giant's Causeway a zažiť nádherné scenérie a osemsto kamenných stĺpov. Ubytovanie v Giant's Causeway je rozhodne krok správnym smerom, ak chcete cestovať komfortne a užívať si krásu tohto jedinečného miesta.


Dovolenka Írsko Giant's Causeway (Severné Írsko)


Írsko je krajina zelených lúk a prírodných krás. Ak hľadáte niečo zaujímavé na vašej dovolenke, navštívte severné Írsko a objavte počudobné miesta ako Giant's Causeway.

Giant's Causeway je jedným z najkrajších prírodných zázrakov na svete a vychádzať z neho treska ústa. Táto pamiatka, ktorá sa nachádza vo Watterforte na pobreží Severného Írska, je tvorená stovkami koreňovitých bazaltových stĺpov, ktoré vyzerajú, ako by vyrástli priamo z oceánu.

Legenda hovorí, že skaly boli vytvorené alebo postavené kjantarom, ktorým dominoval gigant Finn MacCool. Legenda hovorí, že Finn videl giganta v Škótsku a rozhodol sa s ním stretnúť na diaľku. Gigant mal pomenovať Ich na Slepúm v Škótsku, kde sa cestou stretol s MacColom. A tak sa obaja dohodli na súťaži, ktorá vytvorí cestu cez more, aby sa mohli navzájom vidieť. Ale keď sa Finn na nedostatok sily rozhodol utiecť, jeho manželka mu poradila obliecť sa do kojeneckého odevu až tým, kým by gigant nebol videl príliš málo, aby ho mohol vidieť. Gigant prišiel po Finnovej ceste a objavil výťah. Vzal cestu domov a rozložil si korene na kráter, aby sa s ním na druhej strane mohol spojiť. Dnes sú koreňovité kameňové stĺpy na mieste možno najznámejšie atrakcie v Severnom Írsku a vidí ich každý rok tisíce návštevníkov z celého sveta.

Ak chcete navštíviť tento ohromujúci prírodný klenot, môžete si vybrať z mnohých možností, ako sa tam dostať. Môžete ísť na autobus alebo vlak z veľkých miest ako Derry alebo Belfast, ale najlepšou voľbou je rozhodne najať si auto a vybrať sa po vlastnej osobe. Cesta potrvá približne 1,5 hodiny – a stojí za to vidieť krásy Severného Írska s vlastnými očami.

Nemurite sa ani v otázke ubytovania – vo Watterforte a jeho okolí nájdete veľa ubytovacích zariadení. Existujú kempy, penzióny, kempingové parky a krásne hotely, ktoré sa vztekajú na nádherný výhľad na oceán. Vyberte si to, čo vám najlepšie vyhovuje, a užite si pohodu a pokoj pri zvuku vln a prechádzkami po úchvatných prírodných cestách v okolí.

Po návšteve Giant's Causeway sa nezabudnite pokúsiť do blízkych miest, napríklad k návšteve Dunluce Castle, Mussendeni Temple, a len krátky výlet na kopci Slievemore ponúka nádherný výhľad na okolie. Pokojne si naplánujte 2-3 dni v tejto oblasti a objavte všetky krásy Severného Írska.

Tak neváhajte a zarezervujte si svoju dovolenku na Severnom Írsku a stretnite sa s magickou krajnou a Giant's Causeway ako so svojim najkrajším skvostom.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky