Nájdite letenky s najlepšou cenou

Írsko Glendalough

Počasie Írsko Glendalough


Glendalough - magické miesto medzi ďatľovými horami Írska, je známe pre svoju úchvatnú prírodu, historické ruiny a ozajstnú kľudnú atmosféru. Nachádza sa v malebnom údolí v hrabstve Wicklow a je jedným z najobľúbenejších turistických miest v celej krajine. Okrem svojej krásy je Glendalough tiež známe pre svoje premenlivé a výnimočné počasie.

Írsko nie je známe pre svoje slnečné počasie, pretože sa považuje za jednu z najdážďovitejších krajín v Európe. Írske počasie je známe svojou nepredvídateľnosťou a rýchlymi zmenami. Glendalough nie je výnimkou a navštevníci tohto miesta sa musia pripraviť na akékoľvek type počasia, ktoré môžu naraziť.

Počas slnečných dní sa Glendalough mení na raj pre milovníkov prírody. Jasná modrá obloha odráža sa v čiaroch jazeriek, ktoré sa rozprestierajú po celej oblasti. Zelené lúky sú zalistované kvetmi a zvieratami, ktoré sa vyliezajú na teplo slnka. Turisti sa môžu tešiť na krásne výhľady na okolité kopce a nádhernú scenériu. Je to ideálny čas na prechádzky po starých cestách, výlety do priľahlých dediniek a objavovanie miestnych atrakcií.

Ale čo v daždivých dňoch? Írsky dážď je neodmysliteľnou súčasťou Glendalough a jeho okolia. Napriek tomu je to určite čas, kedy môžete vidieť túto miestnosť v jej upokojujúcej kráse. Keď oblaky klesnú nad dolinu a obklopia vás, vytvárajú neobyčajnú a tajuplnú atmosféru. V tomto počasí môžete objaviť chladné jazerá pohľadom z hlbin, zahalené v rannom opare a mlhách. Môžete sa prejsť po nespočetných chodníkoch, ktoré vás prevádzajú hustým lesom a prinášajú vám pocity pokoja a slobody. Záhrady a ruiny v Glendalough sa vyznačujú zelenšími odtieňmi a túlavými dažďovými kvetmi, ktoré prítomný vietor hýbe.

Večery v Glendalough majú takisto svoje čaro. Keď tmavé oblaky pokrývajú oblohu, je miesto osvetlené tisíckami hviezd. Takáto obloha je úžasná na pozorovanie hviezd a pokochanie sa tichom nočnej prírody.

Ak sa plánujete navštíviť Glendalough, nezabudnite sa pripraviť na všetky typy počasia. Vezmite si so sebou slnečné okuliare, cestovný dáždnik, teplé oblečenie a naozají si túto maľovronú krajinu bez ohľadu na počasie. Glendalough vám ponúkne unikátnu skúsenosť s rôznorodým a zaujímavým počasím, ktoré obohacuje jeho krásu a čarokrásnu atmosféru.


Letenka Írsko Glendalough


Letenka Írsko Glendalough: cesta do starobylej oblasti plnej prírodného krásy

Ak chcete objavovať krásu Írska, musíte nevyhnutne zájsť aj do zapadlých, starobylých oblastí, ktoré toto zelené ostrovné kráľovstvo skrýva. Jednou z takýchto miest je aj Glendalough, ktoré sa nachádza v neďalekom okolí Dublinu. Ak hľadáte letenku na cestu do Írska, neváhajte naplánovať si výlet aj do tohto zapadnutého kúta, ktorý vám ukáže to najlešie z irskej krajiny a histórie.

Glendalough je známe najmä svojimi úchvatnými historickými pamiatkami a prírodnými parkami. Táto oblasť bola kedysi sídlom mníchov, ktorí sem prichádzali uchýliť sa, opickovať sa a modliť sa k Bohu v ústraní. O tom, že toto miesto je duchovným epicentrom, svedčí aj obri kamenný kríž, ktorý stojí na kopci nad údolím. Kto má naozaj dobrú fyzickú kondíciu, a navyše chce mať dokonalý výhľad na celé údolie, môže si vystúpiť na vrchol, kde je napojená turistická trasa.

Samotné údolie Glendalough je relaxačným a tichým miestom, kde si môžete oddýchnuť od zhonu bežného života. Prechádzka po prírodnom parku a starobylej oblasti vám umožní vidieť všetko, čo príroda ponúka. Okrem toho môžete navštíviť aj niektorú z historických pamiatok, ako sú ruiny presbytéra, okrúhla veža alebo katedrála. Jednoducho, v Glendalough nájdete všetko, čo hľadáte na dovolenke – upokojujúcu atmosféru, nádherne zachovalú irskú históriu a prírodu, ktorá pôsobí na dušu.

Na cestu do Glendalough sa môžete vybrať z Dublina, kde sú k dispozícii letenky z celého sveta. Do Glendalough je to odtiaľto iba krátkou automobilovou jazdou, ktorá vás zavedie do srdca irskej krajiny. V Glendalough si môžete navyše prenajať skotchtailsky karavan, ktorý si môžete presunúť do akejkoľvek časti tohto krásneho územia. Takže, ak zvážite letenku na cestu do Írska, neváhajte a začnite svoje dobrodružstvo v tejto starobylej oblasti plnej prírodných krás a histórie.


Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Glendalough


Q: Kde sa nachádza Glendalough?

A: Glendalough sa nachádza v južnej časti Írska, približne 40 km južne od Dublinu.

Q: Čo je Glendalough?

A: Glendalough je údolie v južnej Írsku, ktoré je známe pre svoje historické a náboženské miesta, ako napríklad kláštor, kostoly a kríže.

Q: Aké sú turistické atrakcie v Glendalough?

A: Turistické atrakcie v Glendalough zahŕňajú kláštor, kostoly, kríže, ruiny, jazero a horské túry.

Q: Aké sú najlepšie časy na návštevu Glendalough?

A: Najlepšie časy na návštevu Glendalough sú v lete, keď je počasie teplejšie a vlhkosť je nižšia.

Q: Ako sa dostanem do Glendalough?

A: Najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Glendalough sú autom alebo verejnou dopravou. Cesta autom trvá z Dublinu približne 45 minút a existuje aj verejná doprava (autobusové spojenia) z Dublinu.

Q: Čo je najlepšie robiť v Glendalough?

A: Najlepšie robiť v Glendalough je navštíviť historické miesta, ako je kláštor, kostoly a kríže, ale aj vychutnať si turistické atrakcie, ako je jazero a horské túry.

Q: Je potrebné platiť niečo za návštevu Glendalough?

A: Nie, návšteva Glendalough je bezplatná. Vstup do historických miest a turistických atrakcií však môže byť prípadne spoplatnený.

Q: Kedy sa koná najväčšia turistická sezóna v Glendalough?

A: Najväčšia turistická sezóna v Glendalough sa zvyčajne koná od mája do septembra.


Ubytovanie Írsko Glendalough


Glendalough: Írske ubytovanie pre milovníkov prírody a histórie

Glendalough, nachádzajúci sa v srdci Írska, je úchvatná oblasť, ktorá ponúka krásne prírodné scenérie, bohatú históriu a mierne a útulné ubytovanie pre návštevníkov. Mesto je známe svojimi starobylými kláštormi, ktoré spolu so svojou pokojnou atmosférou privádzajú tisíce turistov každý rok.

V Glendalough nájdete rôzne možnosti ubytovania, ktoré spĺňajú potreby a rozpočty rôznych návštevníkov. Môžete si vybrať medzi tradičnými írskymi horskými chatkami, rodinnými penziónmi a hotelmi rôznych úrovní pohodlia. Dokonca existujú možnosti pre kempovanie a karavaning pre tých, ktorí uprednostňujú pohyblivosť a blízkosť prírody.

Ak sa rozhodnete zostať v jednej z horských chatiek, budete mať možnosť zažiť autentickú írsku atmosféru. Chatky sú obklopené zelenými kopčekmi a jazerami, čo z nich robí skvelý útočišť pred ruchom moderného sveta. Môžete si vychutnať pohľady na prírodu priamo z vášho okna a vnoriť sa do pokojnej a relaxačnej atmosféry, ktorou Glendalough oplýva.

Pre tých, ktorí hľadajú viac komfortu, sú k dispozícii rodinné penzióny a hotely. Tieto ubytovacie zariadenia často ponúkajú moderné vybavenie a rôzne služby, ako je bazén, reštaurácia a priestory na relaxáciu. Budete mať tiež blízko k miestnym reštauráciám a obchodíkom, takže vám nebudú chýbať možnosti na stravovanie a nakupovanie suvenírov.

Nenechajte si ujsť prechádzku po historických miestach Glendalough, ako sú napríklad kláštor a veža z 10. storočia. Tieto miesta oživujú históriu Írska a ponúkajú fascinujúce informácie o kláštornom živote v minulosti. Môžete si objednať aj prehliadku s miestnym sprievodcom, ktorý vám poskytne hlbší vhľad do histórie tohto miesta.

Počas vášho pobytu v Glendalough sa určite vyberte na prechádzku po nádhernom národnom parku, ktorý obklopuje mesto. Tu si môžete vychutnať krásne výhľady na jazerá, lesy a hory a obdivovať úchvatné scenérie, ktoré vytvára príroda. Ak ste nadšencom fauny a flóry, budete mať tiež príležitosť pozorovať množstvo druhov rastlín a zvierat, ktoré tu žijú.

V Glendalough sa nachádza veľa ďalších turistických atrakcií a aktivít, ktoré si môžete vychutnať. Medzi ne patrí napríklad rybolov, jazdenie na koni, golf a rybolov. Niektoré miesta ponúkajú aj adrenalinové športy, ako je skialpinizmus a horolezectvo pre tých, ktorí sú nadšení dobrodružstvom.

Glendalough je skutočným rajom pre milovníkov prírody a histórie. Jeho úchvatná scenéria a bohatá história z neho robia ideálne miesto pre pobyt. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete zostať v tradičnej horskej chatke alebo v modernom hoteli, určite si tu nájdete ubytovanie, ktoré bude vyhovovať vašim potrebám a zabezpečí príjemný pobyt počas vašej dovolenky v Írsku.


Dovolenka Írsko Glendalough


Írsko je jednou z najkrajších krajín na svete a ponúka množstvo fascinujúcich a nezabudnuteľných miest na návštevu. Jedno z nich je národný park Glendalough, ktorý sa nachádza približne 40 km južne od Dublina. Tento nádherný a historický región Írska je ideálnou dovolenkovou destináciou pre prírodumilovných cestovateľov a históriu zaujímajúcich sa turistov.

Glendalough, čo v preklade znamená "údolie dvoch jazier", je prírodným zázrakom s bohatou historiou a kultúrou. Jeho najväčšou atrakciou je kláštor založený svätým Kevinom v 6. storočí. Okrem samotného kláštora tu môžete vidieť aj množstvo dobových stavieb, ako sú kostoly, vstupná brána a kamenné veže. Táto historická lokalita je neodmysliteľnou súčasťou írskeho dedičstva a poskytuje návštevníkom vzácny pohľad do minulosti.

Ale Glendalough nie je iba o histórii. Tento národný park je známy svojou ohromujúcou prírodou a krajinou. Údolie je obklopené malebnými horami a zelenou vegetáciou, ktorá vytvára dokonalý scenár pre turistov, ktorí si chcú užiť čas v prírode. Existuje niekoľko turistických trás, ktoré vedia uspokojiť všetky úrovne kondície, od nenáročných prechádzok až po náročné treky vysokými vrchmi.

Jedným z najpopulárnejších miest v Glendalough je jazero s rovnakým názvom ako údolie. To je miesto, kde môžete stráviť príjemné popoludnie pri vode, alebo sa vydať na jeho brehy na prechádzku. Jazero je obklopené stromami a skalami, vytvárajúc tak pôsobivú scenériu.

Pre tých, ktorí hľadajú adrenalínové zážitky, Glendalough ponúka aj možnosť jazdy na kanoe alebo kajaku po jazere. Môžete si tiež prenajať bicykle a preskúmať národný park a jeho okolie na dvoch kolesách.

Okrem prírodných krás a histórie ponúka Glendalough aj bohatú flóru a faunu. Tento región je domovom pre množstvo druhov rastlín a zvierat, vrátane vzácnych vtákov a rastlín, ktoré sa ťažko nájdu inde v Írsku. Ak ste milovníkom prírody, určite budete mať možnosť vidieť a fotografovať nádherné kvety, rastliny a vtáky.

Po dni strávenom v Glendalough sa môžete vybrať do niektorého z miestnych reštaurácií alebo hospôd, kde si môžete vychutnať chutnú a autentickú írsku kuchyňu. Nebudete spokojní, ak neokusíte miestne delikatesy, ako je Írskej hovädzie guľáš, ryby a chipsy alebo tradičné írske klobásy.

Glendalough je miestom, kde si vychutnáte prírodu, históriu a kultúru Írska v jednom balení. Pri návšteve tohto národného parku si určite zistíte, prečo je taký obľúbený medzi turistami z celého sveta. Ak sa rozhodnete navštíviť Írsko, nezmeškajte príležitosť odplaviť sa do tejto nádhernej lokality a stráviť tam nezabudnuteľnú dovolenku.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky