Nájdite letenky s najlepšou cenou

Írsko Newgrange

Letenka Írsko Newgrange


Newgrange: Mágia a tajomstvá starovekého Írska

Dlhoročným turistickým cieľom v Írsku je oblasť Boyne Valley na severe krajiny, kde sa nachádza jedna z najvýznamnejších pamiatok staroveku - Newgrange. Toto miesto je výnimočným príkladom neolitickej architektúry a predstavuje jedno z najstarších stavieb na svete. Ak máte záujem vstúpiť do histórie a preskúmať mágiové a tajomné stránky starodávneho Írska, letenka do Írska smerujúca do Newgrange by mohla byť presne tým, čo hľadáte.

Newgrange je archeologická lokalita, ktorá je považovaná za jedno z hlavných centier keltského pohanstva. Jeho vznik sa datuje približne do roku 3200 pred Kristom, čo znamená, že je staršie ako slávne egyptské pyramídy. Má podobu veľkého náspy s tvrdo pravouhlými stenami, ktorá dodnes púta pozornosť návštevníkov z celého sveta.

Najfascinujúcejším a najmystickejším črtom Newgrange je jeho vnútro. Pyramidová konštrukcia je rozopätá a obsahuje ústrednú komoru, do ktorej sa dostanete cez prístupovú chodbu. Čo je na tom však naozaj jedinečné, je to, že táto komora je presne orientovaná na východný smer a každoročne v čase zimného slnovratu 21. decembra, svetlo slnka preniká cez špeciálne navrhnutý otvor nad vchodom, osvetľuje celú miestnosť a vytvára tak ohromujúci divadelný efekt.

Okrem slnečného svetla, ktoré sa hrá v komore, Newgrange je tiež pokryté množstvom kamenných reliéfov, piktogramov a okrúhlych otvorov, ktorých význam bol dodnes interpretovaný ako symboly moci, spiritualitu a spojenie so starovekými bohmi. Priestor okolo Newgrange sa skladá zo štyroch menších megalitických sídlisk, ichž účel a význam sú stále zahalené tajomstvom.

Cestovatelia, ktorí sa rozhodnú navštíviť Newgrange majú možnosť zaradiť túto pozoruhodnú pamiatku do cesty po Boyne Valley. Sú tam organizované prehliadky, ktoré vás sprevádzajú po celom mieste a vysvetľujú jeho históriu a význam. Nech už sa vydáte dopravnými prostriedkami alebo prenajmete auto, malá odbočka na Newgrange bude rozhodne obohatením vašej cesty.

Úžasná architektúra, tajomné rituály a energetická atmosféra, ktorá sa stále prejavuje v Newgrange, preverí vašu predstavivosť a zanechá trvalý dojem. Cesta na letenku do Írska do Newgrange vám otvorí dvere do minulosti a priblíži vás ku kúzlu a tajomstvu starovekého sveta. Staňte sa svedkom toho, ako sa prelínajú minulosť a súčasnosť a nechajte sa strhnúť do poloha, ktorá vytláča hranice možností ľudského vedomia.


Dovolenka Írsko Newgrange


Írsko Newgrange je miesto, ktoré by nemalo chýbať na zozname návštev každého milovníka histórie a archeológie. Nachádza sa v severovýchodnej časti Írska, v okrese Meath, a je dôležitým príkladom prekeltického umenia, ktorého vznik sa datuje do obdobia okolo roku 3200 pred Kristom.

Newgrange je domovom najväčšej kamenej hrobky v Írsku, ktorá patrí medzi najdôležitejšie pamiatky svetovej histórie. Oblasť okolo Newgrange bola uznávaná ako dôležitá kultúrna oblasť už v dobách pred históriou. Oblasť bola zahrnutá do svetového dedičstva UNESCO a je v súčasnosti v správe Írskeho národného úradu pre architektúru a archeológiu.

Newgrange ava zemiakvoce štvrťhrebeňa kameneje najdlhšími stredovými krídlami a má priemer asi 80 metrov. Je postavený z trhlínových blokov vápencového uhlíka a je zapustený do vrcholu kopca, aby sa zvýšil jeho význam. Je to miesto, kde krátko pred zoradením k starsimu kultúrneho stromu prebiehalo najväčšie významnejšie obdobie írskeho hromadného pohrebu.

Newgrange je úžasné nielen pre svoje historické význam, ale aj pre svoj vzácny prehistorický chrámový rovnaky, ktorý bol zrekonštruovaný v roku 1970. Tento rovnako bol vytvorený v hornej časti kamenných konštrukcií, ktoré boli premenené na jaskyňu. Je to miesto, kde sa konajú slávnosti ako Sóna Etain, ktoré sú súčasťou írskeho národného dňa.

Írsko Newgrange je príťažlivé miesto pre turistov z celého sveta, a to nielen pre jeho históriu ale aj pre jeho jedinečnú prírodnú scenériu. Miesto ponúka množstvo atrakcií, ako sú prehliadky kamenných konštrukcií, návšteva múzea, v ktorom sú artefakty a zvyšky z doby, keď boli konštrukcie vybudované.

Pre milovníkov turistiky a prechádzok ponúka Newgrange aj množstvo miest na turistiku, ako sú Brodanske a Knaraska, kde sa môžete vydať na prechádzku po horských chodníkoch a vyhliadkach.

Všetci, ktorí sa rozhodnú stráviť dovolenku v Írsku, by mali venovať dostatok času na návštevu Newgrange. Toto miesto je jednou z najdôležitejších častí írskej kultúry a histórie a zanechá vás nadšenými a fascinovanými pre jeho krásy a nadprirodzený význam.


Počasie Írsko Newgrange


Írsko je známe svojím nepredvídateľným počasím, ktoré sa môže meniť z minúty na minútu. Jednou z najzaujímavejších oblastí v Írsku je Newgrange, ktorá je známa aj pre svoje zvláštne počasie.

Newgrange sa nachádza na brehu rieky Boyne v blízkosti dediny Donore v grófstve Meath. Je to prehistorický sídliaci komplex, ktorý je starý viac ako 5 000 rokov, čo z neho robí staršiu ako pyramídy vo faraónskej ére. Newgrange je jedným z najvýznamnejších archeologických objavov na svete.

Počasie v tejto oblasti je ovplyvnené Atlantickým oceánom a Golfským prúdom. Hlavné charakteristiky počasia v Írsku sú všeobecne vlhkosť, zrážky a studené teploty. V Newgrange sa však vyskytuje aj viac zrážok a nízke teploty, keďže je blízko oceána.

Jeseň a zima sú obdobím, keď je počasie najchladnejšie a najmokrejšie. Teploty môžu klesnúť na približne 5 ° C a pršať takmer každý deň. Oblačnosť je vysoká a slnko sa zriedkavo ukazuje. Tieto podmienky prichádzajú z dohody medzi teplým Golfským prúdom a chladnými vetrovými prúdmi, ktoré prúdia z Arktídy.

Na druhej strane, jar a leto prinášajú miernu a príjemnú teplotu v Newgrange. Teploty sa pohybujú okolo 15-20 ° C a zrážky sú menej časté. Avšak, kvôli pobrežiu je stále možné očakávať neočakávané zmeny počasia. Kvôli jeho vzdialenosti od rovníka, dni sú dlhšie a slnko západá neskôr večer.

Newgrange je známe aj pre svoje záhadné meteorologické javy. Napríklad, počas zimného slnovratu, keď slnko vystupuje najnižšie, vchod do Newgrange je osvetlený slnečnými lúčmi a celá miestnosť slúžiaca ako hrobka je zalievaná príjemným svetlom. Tento jav sa nazýva slnovratové slnko a je to jedna zo spojnic medzi archeológiou a meteorológiou v Newgrange.

Vzhľadom na zmenu počasia v Írsku je dôležité si so sebou vziať dostatočné vrstvenie oblečenia a pršiplášť. Je to tiež dobrý nápad sledovať miestne predpovede počasia, aby ste sa mohli pripraviť na neočakávané zmeny. Bez ohľadu na to, ako bude počasie, návšteva Newgrange je určite skúsenosťou, ktorú nezabudnete.


Ubytovanie Írsko Newgrange


Írsko v sebe ukrýva nespočetné množstvo krásnych miest, ktoré rozhodne stojí za návštevu. Jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest v Írsku je Newgrange. Toto miesto je známe svojou prehistorickou pamiatkou, ktorá je v súčasnosti najstarším známym objektom z kameňa v Európe a má nepochybne miesto na zozname svetového dedičstva UNESCO. Pre turistov, ktorí navštívia Newgrange, je nevyhnutné zvoliť si vhodné ubytovanie, ktoré bude zodpovedať ich potrebám.

Okolie Newgrange poskytuje návštevníkom mnoho možností pre ubytovanie. Mnohí turisti si vyberajú ubytovanie v priľahlých mestách, ako Drogheda alebo Slane, vzhľadom na to, že Newgrange sa nachádza na pomedzí týchto miest. V týchto mestách nájdete mnoho druhov ubytovania, vrátane hotelov, penziónov a apartmánov. Väčšina ubytovacích zariadení v týchto mestách ponúka služby vysokého štandardu, čo znamená, že tu nájdete všetko, čo potrebujete na komfortný pobyt.

Okolie Newgrange je bohaté aj na ponuku ubytovania v horskom prostredí. Na južnej strane Newgrange sa nachádza horský masív Slieve na Gullion, kde nájdete skvelé horské chaty. Tieto chaty sú ideálne pre návštevníkov, ktorí chcú stráviť dovolenku v úplnom pohodlí v blízkosti prírody. Okrem toho nájdete v okolí Newgrange aj množstvo kempov, ktoré ponúkajú lacné ubytovanie.

Ak sa rozhodnete pre ubytovanie v blízkosti Newgrange, určte si pred nákupom konkrétnej ponuky presné požiadavky a nároky na ubytovanie. Množstvo ubytovacích zariadení v tomto regióne je prispôsobené konkrétnym typom turistických potrieb. Niektoré hotely ponúkajú balíčky na prehliadku Newgrange a iných okolitých prírodných krás, ktoré sú zvyčajne oveľa lacnejšie ako nákup jednotlivých služieb samostatne.

Ubytovanie v okolí Newgrange je ideálne pre každého, kto sa chce zblížiť s históriou a kultúrou Írska. Pre všetkých turistov, ktorí hľadajú najlepšiu možnosť pre ich úžasnú cestu do Írska, majú k dispozícii množstvo ubytovacích možností v blízkosti krásnej a starodávnej pamiatky – Newgrange. Ak teda hľadáte miesto, kde sa môžete stretnúť s minulosťou na najlepšom mieste, tak Newgrange je práve ten správny cieľ pre vás.


Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Newgrange


1. Aké je historické pôvodné účely Newgrange?
- Newgrange bolo pôvodne postavené ako náboženské miesto a hrobka.

2. Kedy bolo Newgrange postavené?
- Newgrange bolo postavené v období neolitu, približne medzi rokmi 3200 až 3100 pred n.l.

3. Aký je význam Newgrange pre Írsko?
- Newgrange je jedným z najvýznamnejších historických miest v Írsku a je považované za kultúrne dedičstvo.

4. Ako je Newgrange spojené s zimským slnovratom?
- Newgrange je známe svojim schopnosťou prijímať slnečné lúče iba počas zimského slnovratu, čo ukazuje na význam slnka pre staroveké kultúry.

5. Možno navštíviť Newgrange?
- Áno, Newgrange je otvorené pre verejnosť a je možné ho navštíviť ako súčasť organizovanej prehliadky.

6. Ako sa dostanem do Newgrange?
- Newgrange sa nachádza nedaleko mesta Drogheda v hrabstve Meath. Je najlepšie sa tam dostať autom alebo verejnou dopravou z okolitých miest.

7. Musím rezervovať vstupenky vopred?
- Áno, je veľmi odporúčané rezervovať vstupenky vopred, pretože návštevnosť Newgrange je obmedzená a vstupenky sa často vypredajú.

8. Aké je ideálne obdobie na návštevu Newgrange?
- Ideálnym obdobím na návštevu Newgrange je zimný slnovrat (21. - 23. december), keď slnečné lúče preniknú dovnútra hrobu.

9. Trvá návšteva Newgrange dlho?
- Prehliadka Newgrange trvá približne hodinu a prechádza sa interaktívnou výstavou a samotným vnútrom hrobu.

10. Aké sú ďalšie atrakcie v blízkosti Newgrange?
- V blízkosti Newgrange sa nachádza mnoho ďalších prehistorických pamiatok, ako napríklad Knowth a Dowth. Mesto Drogheda ponúka tiež rôzne obchody, reštaurácie a kaviarne.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky