Nájdite letenky s najlepšou cenou

Írsko Trim Castle

Ubytovanie Írsko Trim Castle


Trim Castle: Ubytovanie v historickom srdci Írska

Írsko je známe svojou nádhernou prírodou, zaujímavými histórickými pamiatkami a nezabudnuteľným pohostením. Keď sa rozhodnete cestovať do Írska, ubytovanie by malo byť jednou z najvyšších priorít vo vašom pláne. Prečo si teda nevybrať ubytovanie priamo v srdci jednej z najvýznamnejších a najpôsobivejších stredovekých pamiatok tohto ostrova? Trim Castle je skvelým miestom pre cestovateľov, ktorí sa chcú ponoriť do histórie a zároveň vychutnať krásy Írska.

Popis paláca a jeho histórie

Trim Castle sa nachádza v meste Trim na severe Írska. Patrí medzi najzachovalejšie hradné stavby z obdobia stredoveku v celej Európe, a dnes slúži ako atrakcia pre turistov z celej planéty. Hrad bol postavený v 12. storočí a bol jedným z prvých hradov normanského typu na Írsku. Bol postavený na mohutnej skalnej platforme nad riekou Boyne, a jeho steny boli najmohutnejšie v Írsku.

Trim Castle bol navrhnutý tak, aby mohol slúžiť ako pevnosť aj ako miesto pre kráľovskú rodinu. Jeho stavba trvala asi 30 rokov, a bol vystavaný na objednávku Hugh de Lacyho, lorda Meathu, ktorý sa pokúsil o zabezpečenie svojej nadvlády nad Írskou botou. Hrad má štyri poschodia a rozlohu takmer ako futbalové ihrisko. Na vrchole hradu sa nachádza rozhľadňa, odkiaľ sa otvára výhľad na okolie.

Ubytovanie v hradnom komplexe

Dnes je Trim Castle slávnym turistickým miestom a poskytuje vo svojom areáli ubytovanie pre turistov, ktorí sa rozhodnú zostať na niekoľko dní. Hrad ponúka možnosť ubytovania v historickej budove s modernými zariadeniami, takže si môžete vychutnať stredoveký pocit, ale bez všetkých nevýhod, ktoré to znamená. V komplexe sa nachádza 28 izieb, z toho 17 s výhľadom na rieku Boyne.

V každej izbe sa nachádza TV, WiFi a vlastná kúpeľňa. Ceny za ubytovanie v závislosti od sezóny sa pohybujú od 100 do 200 EUR za izbu, ale sú výrazne nižšie, ako ubytovanie v priľahlých mestách a sú vhodné aj pre rodiny s deťmi.

Okolie hradu

Trim Castle sa nachádza v blízkosti najkrajších prírodných oblastí Írska, ktoré sa ponúkajú na výlety. Medzi najkrajšie miesta na výlete patrí Prírodný park Newgrange, ktorý ponúka pohľad na nádherné krajiny a archeologické pamiatky. Vyberte sa na výlet rekreačnou turistickou trasou Boyne Valley Greenway, ktorá sa nachádza priamo pod hradom, a ponúka výhľady na rieku Boyne.

Zhrnutie

Trim Castle je ideálnym miestom pre turistov, ktorí si chcú vychutnať krásu Írska a zároveň sa ponoriť do histórie. Ubytovanie v hornej časti hradného paláca je rozhodne jedinečným zážitkom, a je vhodné pre rodiny s deťmi a pre tých, ktorí sa zaujímajú o históriu a architektúru. Neprahlite po nezabudnuteľných zážitkoch z tohto kúsku histórie, a zarezervujte si ubytovanie v Trim Castle už teraz!


Letenka Írsko Trim Castle


Írsko - Trim Castle: Kamenná pevnosť plná histórie a legendy

V srdci írskeho kraja Meath sa nachádza jedno z najzajímavejších a najdôležitejších stredovekých sídiel v celej Európe - Trim Castle. Táto impozantná kamenná pevnosť ponúka návštevníkom jedinečný pohľad do minulosti, do doby rytierov, kráľov a hrdinov.

Trim Castle, ktorý je tiež známy ako Buirg Bhaile Átha Troim v gaelštine, je najväčšia hradná pevnosť na Írsku. Svoju slávu získal vďaka svojej strategické polohe na brehu rieky Boyne, ktorá bola v histórii Írska mimoriadne dôležitá. Pevnosť bola postavená na začiatku 12. storočia a mala ochraňovať okolité územie pred možnými inváziou a útokmi severných vikingov.

Trim Castle je charakteristický svojou veľkou kruhovou a štvorcovou vežou, ktorá dominuje nad okolitým vidiekom. Táto veža je tiež známa ako Normanská veža a je najväčšou čisto kamennou vežou v celej Európe. S prevýšením takmer 20 metrov je pôsobivým symbolom sily a autority, akú kedysi v danej oblasti viedla tímiamská šľachta.

Pevnosť si však získala svoju skutočnú slávu vďaka svojej úlohe v legendárnom príbehu Tristana a Isoldy. Tento príbeh lásky, vernosti a tragédie sa odohráva nielen v krásnom anglickom Cornwallu, ale aj v romantickom írskom hradisku Trim. Do dnešných čias sa zachovali krásne zvyšky komnát, kde sa príbeh odkazuje. Keď sa dnes pozrieme na okná a steny týchto miestností, môžeme si živo predstaviť, ako sa rozvíjala táto slávna sága.

Je možné urobiť prehliadku hradu a spolu so skúseným sprievodcom preskúmať všetky časti pevnosti. Pri prechádzke transformujúceho sa trávnateho dvora, obranných múrov a starobylých komnát sa cestovateľ ocitne priamo v stredovekých časoch. Pri prehliadke návštevníci dostanú jedinečný pohľad do histórie a všetko, čo sa ku Trim Castle viaže.

Okrem toho, Trim Castle je tiež okúzlujúcim miestom pre všetkých filmových fanúšikov. Bol totiž vybraný ako jedna z hlavných filmových lokalít pre snímku "Zbojnici zeleného lesa" (Robin Hood: Prince of Thieves) s Kevinom Costnerom v hlavnej úlohe. Táto popredná hollywoodska produkcia prilákala do okolia hradu veľké množstvo filmárov a turistov, ktorí si túto ikonickú pamiatku želali vidieť na vlastné oči.

Ak sa chcete cítiť ako rytier z minulosti alebo spoznať kúsok írskej histórie, navštíviť Trim Castle je vynikajúca voľba. Okrem samotnej pevnosti, môžete cestou objaviť aj ďalšie pozoruhodnosti tohto malebného írskeho mestečka. V dedinke sa nachádza množstvo tradičných írskych hospôd a známych krčiem, kde si môžete vychutnať čašu autentického írskeho piva a pochutnať si na miestnych špecialitách.

Letenka do Írska a návšteva Trim Castle je zážitkom plným histórie, kultúry a prírodných krás, ktoré Írsko ponúka. Nechajte sa strhnúť túlaniem sa úzkymi uličkami tohto krásneho miesta, nasávajúc tú atmosféru, ktorá je naplnená príbehmi minulosti a podmanivou krásou prítomnosti. Trim Castle vás nenechá chladnými a svojou majestátnosťou vám otvorí cestu do sŕdc niekdajšej slávy a hrdinstva.


Dovolenka Írsko Trim Castle


Ak hľadáte unikátnu dovolenku bohatú na históriu a kultúru, Trim Castle v Írsku môže byť presne to, čo hľadáte. Trim Castle, nachádzajúci sa na severovýchode Írska, je jedným z najväčších a najznámejších hradov v krajine. Jeho historická hodnota a úchvatná architektúra robia z tohto miesta atraktívny cieľ pre cestovateľov z celého sveta.

Trim Castle sa nachádza v mestečku Trim, v hrabstve Meath, iba krátku vzdialenosť od hlavného mesta Dublinu. Hrad bol postavený v 12. storočí a pôvodne slúžil ako pevnosť a správne a politické centrum anglo-normanského šľachtica Huga de Lacyho. Je to jedinečné miesto, ktoré kombinuje gotický a normanský štýl vo svojej architektúre, čo poskytuje fascinujúci pohľad na stredovekú históriu Írska.

Trim Castle je najznámejší vďaka svojej úlohe vo filme "Braveheart" z roku 1995, kde slúžil ako skvelá filmová kulisa pre niektoré scény. V skutočnosti sa hovorí, že Trim Castle je najväčší hrad v Írsku, ktorý mal tiež veľký vplyv na architektúru a dizajn iných anglo-normanských hradov v Európe.

Dnes je Trim Castle prístupný verejnosti a môžete ho objaviť pomocou prehliadky s miestnym sprievodcom. Prehliadka vám umožní preskúmať vnútorné časti hradu, ako aj záhrady a dvory. Môžete sa prechádzať dlhými chodbami, šplhať po schodoch a obdivovať výhľady z hradebných múrov. Vnútorné priestory hradu sú dobre zachované a zachovávajú autentickú atmosféru stredovekej doby.

Okrem toho, že je dôležitým historickým miestom, Trim Castle je aj ohniskom kultúry a tradície Írska. Mesto Trim a jeho okolie ponúkajú množstvo príležitostí na objavovanie miestnych zvykov, tancov a hudobných predstavení. Môžete navštíviť tradičné írske hospody, kde si môžete vypočuť miestnych hudobníkov hrajúcich na tradičné nástroje, ako je duda alebo bodhrán. Okrem toho si môžete vychutnať miestne jedlá a pochutiny, ako je írske guinness pivo, ryby a údené lososy.

Ak máte rádi prírodu, okolie hradu Trim Castle je tiež pôvabné a obklopené zelenými poliami a slnečnými lúkami. Môžete si vziať prechádzku cez blízke rekreačné oblasti, ako je rieka Boyne alebo jazero Castle Lake. Tieto miesta ponúkajú príležitosti na rybolov, vodné športy a pikniky v prírode.

Trim Castle v Írsku je to miesto, kde sa históriu stretáva s kultúrou a prírodou. Jeho impozantné pozadie a atmosféra vám umožní cestovať v čase a zakúsiť bohatú históriu Írska. Nech už ste fanúšikom historických pamiatok, filmového múzea alebo prírodných krás, Trim Castle je dovolenkový cieľ, ktorý stojí za návštevu.


Počasie Írsko Trim Castle


Trim Castle sa nachádza v meste Trim v grófstve Meath v Írsku a je jedným z najväčších a najznámejších hradov v krajine. Tento nádherný hrad s vežou z čistého vápencového kamene sa stal dôležitou súčasťou histórie Írska a je jedným z najobľúbenejších miest pre turistov.

Okrem svojej historickej hodnoty bol Trim Castle tiež zapletený do rôznych legiend a bájok súvisiacich s návratom a osídlením Írska. Tento hrad sa stal domovom pre mnohých prominentných írskych šľachticov a hraničil so štyrmi riekami - Boyne, Delvin, Liffey a Tara.

Trim Castle má veľký vplyv na miestne počasie a tieto rieky prispievajú k jeho klimatickým podmienkam. Klima v blízkosti hradu je typické pre stredné írske podnebie, kde dážď je bežným javom po celý rok. Letné mesiace od júna do augusta sú obvykle najteplejšie, s priemernými maximálnymi teplotami okolo 20 ° C a minimálnymi teplotami okolo 10 ° C.

Zimné mesiace od decembra do februára sú naopak najchladnejšie, s priemernými maximálnymi teplotami okolo 8 ° C a minimálnymi teplotami okolo 2 ° C. Chladné a vlhké počasie je typické pre túto oblasť, s mrholením a ľahkými dažďami väčšinu roka.

Víchrice a silné námrazy sú ďalšími špecifikami počasia v okolí Trim Castle. Miestne rieky často prispievajú k zvýšeniu vlhkosti v ovzduší a vytváraniu zamračenej atmosféry. Tieto podmienky môžu priam pozmeniť vzhľad hradu a pridať mu tajomný a dramatický nádych.

Aj keď počasie v oblasti Trim Castle môže byť nepredvídateľné a náchylné k zmenám, to nebráni turistom a návštevníkom, aby si užili všetko, čo tento úchvatný hrad ponúka. Nebeská krása v kombinácii s jeho bohatou históriou robí z Trim Castle jedno z najzaujímavejších miest na návštevu v Írsku, bez ohľadu na počasie.


Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Trim Castle


1. Kde sa nachádza Trim Castle v Írsku?
Trim Castle sa nachádza v meste Trim v hrade Meath, v Írsku.

2. Kedy bol Trim Castle postavený?
Trim Castle bol postavený v 12. storočí, konkrétne v rokoch 1173 až 1224.

3. Aká je história Trim Castle?
Trim Castle bol postavený Normancami a slúžil ako rezidencia a pevnosť na ochranu územia anglického kráľovstva v Írsku.

4. Je možné navštíviť Trim Castle?
Áno, Trim Castle je otvorený pre návštevníkov. Môžete si prezrieť vnútorné a vonkajšie časti hradu.

5. Existujú nejako obmedzenia pri návšteve hradu?
Áno, pri návšteve hradu je potrebná platná vstupenka, ktorú môžete zakúpiť na mieste. Okrem toho sú niektoré časti hradu prístupné len s prehliadkou.

6. Aké sú hlavné atrakcie na Trim Castle?
Hlavnou atrakciou na Trim Castle je jeho veľká veža, ktorá je jednou z najväčších normanských veží na svete. Okrem toho je tu aj možnosť prehliadky rôznych miestností a roviny hradu.

7. Je možné sa zúčastniť prehliadky s vodcom?
Áno, vstupenka na Trim Castle zahŕňa prehliadku s vodcom. Vodcovia ponúkajú zaujímavé informácie o histórii a architektúre hradu.

8. Môžete sa vo vnútri hradu nejako stravovať alebo nakupovať suveníry?
Vo vnútri hradu sa nachádza kaviareň a suvenírny obchod, kde si môžete kúpiť osvieženie alebo suveníry spojené s hradom.

9. Je možné usporiadať svadbu alebo podujatie na Trim Castle?
Áno, Trim Castle poskytuje možnosť usporiadania svadby alebo podujatia. Pre viac informácií by ste sa mali obrátiť na správu hradu.

10. Koľko stojí vstup na Trim Castle?
Ceny vstupeniek sa môžu líšiť, avšak bežná vstupenka stojí okolo 5-7 eur na dospelého. Na deti a dôchodcov sa často vzťahuje zľava.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky