Nájdite letenky s najlepšou cenou

Island Askja

Najčastejšie otázky a odpovede Island Askja


Q: Aké je najlepšie obdobie na návštevu askje?
A: Najlepšie obdobie na návštevu Askje je v období medzi júnom a augustom.

Q: Ako sa dostanem k Askje?
A: Askja sa nachádza v strednej časti Islandu, a preto sa k nej dá dostať iba cestou autom alebo s turistickou organizáciou, ktorá ponúka exkurzie.

Q: Ako ďaleko je Askja od Reykjavíku?
A: Askja sa nachádza asi 350 km od Reykjavíku.

Q: Ako dlho trvá výlet na Askju?
A: Výlet na Askju trvá asi 12 hodín.

Q: Je potrebné mať určitú fyzickú zdatnosť pre návštevu Askje?
A: Áno, návšteva Askje vyžaduje niektorú fyzickú zdatnosť. Cesta k Askje môže byť náročná, a preto by ste mali byť pripravení na prechádzku.

Q: Môžem plávať v kráteroch Askje?
A: Nie, plávanie v kráteroch Askje nie je povolené.

Q: Aké sú turistické možnosti na Askje?
A: Turistické možnosti na Askje zahŕňajú prechádzky okolo kráterov, výstup na okolité vrchy a obdivovanie prírodných úkazov, ako sú napríklad gejzíry.

Q: Aký je najlepší spôsob, ako sa pripraviť na návštevu Askje?
A: Pripraviť sa na návštevu Askje znamená zbierať informácie o ceste, dobre si navrhnúť časový plán a zabezpečiť sa vhodnou výbavou pre turistiku. Nie je potrebné mať špecifické vedomosti o islandských geologických úkazoch.


Ubytovanie Island Askja


Island Askja - raj pre milovníkov prírody a dobrodruhov

Ak hľadáte úžasné miesto na oddych, kde môžete úplne zapadnúť do krásnej prírody Islandu, potom by ste nemali prepásť ubytovanie v Islande Askja. Táto nádherná oblasť sa nachádza na východe Islandu a ponúka nádherné výhľady na sopky, jazerá a lávové polia. Ubytovanie v tejto oblasti je vhodné pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo a chcú stráviť čas v súlade s prírodou.

Island Askja je súčasťou Vatnajökullského národného parku, ktorý je známy svojimi úchvatnými prírodnými scenériami a pôsobivými geologickými útvarmi. Najznámejšou atrakciou v tejto oblasti je kráter Askja, ktorý sa nachádza v neďalekej lokalite Dreki. Tento veľký sopkový kráter je obklopený ďalšími menšími krátermi a zaujímavými lávovými poliami.

Ubytovanie v Islande Askja je dostupné v rôznych formách, od tradičných horských chatiek až po luxusné hotely. Horské chatky sú obľúbenou možnosťou pre tých, ktorí chcú zažiť autentický islandský život. Tieto chatky sú zvyčajne vybavené základnými čistými zariadeniami a poskytujú útulné miesto na prespanie po dni strávenom v prírode. Luxusné hotely v Islande Askja sa nachádzajú bližšie k obci Dreki a ponúkajú moderné vybavenie a komfort.

Ako hostia ubytovania v Islande Askja sa môžete tešiť na množstvo príležitostí na prieskum okolitej prírody a dobrodružstva. Prvou zastávkou by mal byť nádherný kráter Askja, ktorý je prístupný počas letných mesiacov. Táto sopka je obklopená pekným, modrým jazerom, ktoré vytvára scenériu ako z rozprávky. Môžete sa vybrať na prechádzku okolo krátera a obdivovať jeho impozantné rozmery a jedinečnú geológiu.

Okrem krátera Askja môžete v Islande Askja objaviť aj ďalšie zaujímavosti, ako napríklad lávovú políciu Herðubreiðarlindir a jazero Snæfell. Tieto miesta sú obklopené nádhernou prírodou a ponúkajú možnosť prehliadok, turistiky a rôznych outdoorových aktivít.

Nezáleží na tom, či ste prírodou vedení turista, dobrodruh alebo jednoducho chcete uniknúť ruchu každodenného života, ubytovanie v Islande Askja je presne to, čo hľadáte. Táto oblasť poskytuje neskutočnú kombináciu krásnej prírody, mieru a oddychu, ktorú len málo miest na svete môže ponúknuť. Takže neváhajte a zažite toto jedinečné miesto a jeho hosťvinnosť a pohodu.


Dovolenka Island Askja


Island Askja je jedno z najkrajších a najneobvyklejších miest na Islande. Nachádza sa v centrálnej časti krajiny a ponúka úplne iný zážitok ako ostatné miesta na ostrove. Príroda ostrova je tu zcela odlišná od ostatných oblastí, a návštevníci sa tu môžu tešiť na prírodné krásy, ktoré nikde inde na svete nemožno nájsť.

Island Askja je známa svojimi mnohými sopkami a krasovými jazerami, ktoré si môžete vychutnať pri turistickej prechádzke. Hlavnou atrakciou ostrova je jazero Öskjuvatn a sopky Askja a Víti. Tieto miesta sú skvelým miestom na začiatok turistickej prechádzky a návštevníci si môžu užívať výhľad na panorámu ostrova.

Ďalšou jedinečnou atrakciou ostrova Askja je krasovo utvorená ľadová jaskyňa. Turisti sa môžu vydať do tejto mystickej jaskyne, ktorá predstavuje jeden z najväčších ľadových objektov na Islande.

Ak sa chystáte na dovolenku na Island Askja, nezabudnite si zobrať so sebou dostatok vybavenia. Venujte pozornosť počasiu v oblasti, kde budete cestovať a nezabudnite si oblečenie, ktoré vám umožní pohodlnú turistiku. Taktiež pri sebe nezabudnite mať dostatok jedla a vody.

Island Askja ponúka turistom jedinečný zážitok, ktorý nezabudnú ani po mnohých rokoch. Krajina je plná nenapodobiteľných prírodných úkazov a obzvlášť podvečer, keď do oblasti padne tma, ponúka úchvatné zábery na labutie jazero Öskjuvatn, ktoré sa tyčí na pozadí sopky Askja.

Island Askja je miestom plným zázračných a fascinujúcich prírodných krás, ktoré si možno vychutnať len raz za život. Ak máte radi jedinečnú prírodu, navštívte Askju na Islande, určite nebudete ľutovať!


Letenka Island Askja


Island Askja je jedinečná a šokujúca krajina, ktorá ponúka návštevníkom úžasný zážitok z krás prírody. Ak sa chystáte na Island, nezabudnite zahrnúť do svojho itinerára návštevu Askje, ktorá je považovaná za jedno z najkrajších miest na ostrove.

Zo všetkých miest na Islande, Askja je jedno z mála, kde sa môžete dostať len pomocou auta s pohonon 4x4, keďže cesta je celá neasfaltová. Už samotná jazda po serpentinách, ktoré sa kĺzajú medzi veľkým počtom sopiek a ostnatými útvarmi, vám musí vštípiť rešpekt k prírode a k vlastnému životu. Cesta vedie k okraju neveľkého jazera, ktoré sa od Askje a ôsmich sýpok týčiacich sa na vrchole hory Herdubreid na juhu ostrova len ťažko líši. Na pobreží jazera sú hrebeňové vytvorené parky, ktoré sa snažia chrániť voľne žijúce zvieratá a rastliny. Z tohto miesta sa dostanete blízko k vulkanickému jazierku Öskjuvatn, ktoré sa ukrýva medzi sýpkami a chráni ho kruhová wandragina.

Öskjuvatn je jedným z najhlbších jazier na Islande a patrí medzi najzásadnejšie a najkrásnejšie jazierka na svete. Väčšina turistov sa však nechá znášať na ostrov so skupinami turistov, no pre tých odvážnejších sa ponúka samostatná jazda s vlastným usporiadaním. Z tohto miesta vyrazíte na nie jednoduchú, ale nezvyčajne priekopnícku turistiku, ktorú sa vám oplatí urobiť, ak ste pravým prírodák a máte pocit zodpovednosti voči ničivým klimatickým zmenám.

Askja je spojený s neďalekým sídelním areálom, ktorý sa nachádza v okolí jazier Vatnajökull a Herdubreid. Areál je obklopený nezávislými domčekmi a ubytovaniami pre turistov a návštevníkov, ktorých fascinuje táto krajina, a pravdepodobne je to jeden z najlepšie organizovaných v tejto oblasti.

Ak sa chystáte na Islan a rozmýšľate, kam všetko sa vybrať, Askja je určite miesto, ktoré by nemalo chýbať v žiadnom itinerári. Všade okolo vás je príroda vo svojej najzaujímavejšej podobe. Určite nezabudnite svoj fotoaparát, pretože fotografie z tohto miesta sú jednoducho nádherné. A ak chcete len tak niekedy zoskupiť hlavu, Askja je miesto, kde si odpočiniete od ruchu mesta a na dych si prídete na svoje.


Počasie Island Askja


Askja je sopka nachádzajúca sa na Islande, ktorá je známa nielen svojou ohromujúcou krásou, ale aj neobyčajným počasím, ktoré ju obklopuje. Toto miesto je príťažlivé pre tých, ktorí milujú prírodu a extrémne podnebie.

Islandské počasie je všeobecne známe svojou nestálosťou a rýchlymi zmenami. Askja sa však nachádza v oblasti, ktorá je ešte viac podmienená extrémnymi podnebnými javmi. Toto miesto sa nachádza na vysokej nadmorskej výške a v dôsledku toho je tam často chladno a veterno.

Najväčší vplyv na počasie v tejto oblasti má arktická a grónska vzduchová hmota, ktorá prináša studený vzduch a silné vetry. Priemerné teploty v lete sa pohybujú okolo 10 °C a v zime sa môžu klesnúť až na -30 °C. Kombinácia nízkych teplôt a vysokých vetrov často vedie k vzniku mrazivých podmienok.

Ďalším charakteristickým príznačným javom v počasí Askja je oblačnosť a zrážky. V tejto oblasti padá veľa dažďa a snehu, s najväčším množstvom zrážok v lete. Tieto zrážky, spolu s chladným počasím, prispievajú k tvorbe mnohých krásnych ľadových útvarov a ľadovcov v okolí sopky.

Okrem dažďa a snehu je Askja tiež známa svojimi sopečnými erupciami, ktoré prinášajú so sebou ďalšie obavy týkajúce sa počasia. Akonáhle sopka vstúpi do erupčnej fázy, môže sa vytvoriť dym, popol a pyroklastické prúdy, ktoré môžu mať významný vplyv na počasie v okolí. V záujme bezpečnosti turistov a miestnych obyvateľov je preto dôležité monitorovať sopečnú aktivitu a informovať o možných rizikách.

Vzhľadom na nevyspytateľnú povahu počasia v Island Askja je dôležité mať primerané vybavenie, keď sa tam chcete vybrať. Teplé oblečenie, vetruvzdorná obuv a vhodná outdoorová výbava sú nevyhnutné. Je tiež odporúčané starostlivo sledovať predpovede počasia a informácie od miestnych odborníkov, pretože počasie sa môže rýchlo meniť a byť nebezpečné.

Napriek tomu, že počasie Island Askja môže byť drsné a nevyspytateľné, táto oblasť je nepochybne krásna a fascinujúca. Ak máte dostatok odhodlania a budete mať primerané vybavenie, môžete zažiť jedinečné dobrodružstvo a dostať sa takto blízko k majestátu prírody.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky