Nájdite letenky s najlepšou cenou

Island Geysir

Najčastejšie otázky a odpovede Island Geysir


Otázka: Čo je Island Geysir?
Odpoveď: Island Geysir je geotermálna oblasť na Islande, kde sa nachádza niekoľko gejzírov a horúcich prameňov.

Otázka: Kde sa nachádza Island Geysir?
Odpoveď: Island Geysir sa nachádza v západnej časti Islandu, v oblasti Bláskógabyggo.

Otázka: Aké sú najznámejšie gejzíry v Island Geysir?
Odpoveď: Najznámejšie gejzíry v Island Geysir sú Geysir, Strokkur a Litli Geysir.

Otázka: Ako často vybuchuje gejzír Strokkur?
Odpoveď: Gejzír Strokkur vybuchuje zhruba každých 6 až 10 minút.

Otázka: Aké teploty dosahujú horúce pramene v Island Geysir?
Odpoveď: Teploty horúcich prameňov v Island Geysir sa pohybujú od 80 do 100 stupňov Celzia.

Otázka: Koľko stojí vstup do oblasti Island Geysir?
Odpoveď: Vstup do oblasti Island Geysir je voľný, avšak parkovanie stojí okolo 5-6 eur.

Otázka: Aké ďalšie turistické atrakcie sa nachádzajú v blízkosti Island Geysir?
Odpoveď: V blízkosti Island Geysir sa nachádza napríklad vodopád Gullfoss a národný park Þingvellir.


Letenka Island Geysir


Island Geysir je jedno z najkrajších miest na Islande, ktoré každý letný turista by mal navštíviť. Toto miesto sa nachádza na juhozápade krajiny, medzi mnohými krásnymi vodopádmi a inými prírodnými úkazmi. Najväčšie lákadlo tohto miesta sú samozrejme gejzíry.

Island Geysir je súčasťou geotermálneho komplexu a nachádza sa na pláni Haukadalur. Je to miesto, kde sa nachádza najväčší gejzír na svete, Geysir, ktorý bol aj pôvodcom názvu slova gejzír. Tento gejzír teraz síce už nevybuchuje, ale jeho menší sused, Strokkur, stále ponúka fantastické predstavenie. Voda v ňom stúpa do výšky až 30 metrov a chuť vidieť ako vybuchne je nezabudnuteľná.

Island Geysir ponúka návštevníkom tiež množstvo ďalších prírodných krás. Napríklad môžete vidieť modrý prameň, ktorý sa nachádza v blízkosti gejzíra. Je to jediné miesto na svete, kde sa môžete kúpať v pramennej vode, ktorá je teplá a modrá, vďaka minerálom v nej obsiahnutým. Okrem toho tu môžete vidieť aj množstvo fumarol, ktoré sú veľmi zaujímavé pre svoje špeciálne farby a tvar.

Island Geysir je jedinečné miesto na svete, ktoré si zaslúži návštevu od každého, kto sa vydáva na Island. Ak chcete vidieť skutočnú prírodnú krásu, ktorá sa nachádza mimo upravených miest, je toto miesto práve pre vás. A aby ste sa sem dostali, jednoducho si musíte zakúpiť letenku na Island a užívať si krásy tohto miesta.


Počasie Island Geysir


Island Geysir je známy turistický cieľ na Islande, ktorý sa nachádza v oblasti geotermálneho pola. Geysir je známy predovšetkým pre svoje gejzíry, ktoré sú jednými z najväčších a najmohutnejších na svete.

Počasie na Islande je veľmi premenlivé a závisí od mnohých faktorov. V oblasti Geysiru je zvyčajne chladnejšie ako na iných miestach na Islande, pretože sa nachádza v horskej oblasti so stálym prístupom k zrážkam a vetru.

Na Islande vládne drsné podnebie s dlhými zimami a krátkymi letami. Najvyššie teploty sa pohybujú okolo 15 stupňov Celzia a najnižšie okolo -3 stupňov Celzia počas zimy. Vzhľadom na svoju polohu blízko polárneho kruhu sa na Islande v zime vyskytuje veľmi málo svetla. V lete však slnko nikdy nezapadá a krajina sa premení na ružový svit.

Väčšina turistov navštívi Island v lete, keď sú teploty najvyššie a svetla v plnom prúde. Avšak aj v lete môže byť počasie na Islande nepredvídateľné a zrážky sú bežné. Kvôli tomu je dôležité sa obliekať do viacerých vrstiev a mať so sebou náhradné odevy.

Väčšina návštevníkov Geysiru si vyberá letnú sezónu a džungľuje to s davom turistov. Ak si však chcete užiť kúzlo Geysiru v pokoji, príďte sem v jeseni, keď môžete zažiť krásne pozorovanie farieb a pokojnejšie počasie.

Väčšina gejzírov v oblasti Geysir sa vyskytuje medzi júlom a augustom. Medzi najznámejšie gejzíry patrí Strokkur, ktorý každých 10 minút vystrelí vodu do výšky 15-20 metrov.

Pokiaľ hľadáte jedinečné prírodné krásy, Island Geysir je skvelým miestom pre vašu dovolenku. Uistite sa však, že sa dobre pripravíte na nezvyčajné počasie, aby ste mohli plne vychutnať výlet.


Ubytovanie Island Geysir


V krásnej islandickej krajine, kde sa stretávajú hory a rieky, sa nachádza zaujímavé ubytovanie Island Geysir. Táto lokalita ponúka nielen pohodlné ubytovanie, ale aj jedinečný zážitok v podobe gejzírov a termálnych prameňov.

Island Geysir je hotelový komplex s niekoľkými budovami, kde každá z nich má vlastnú špecifikáciu. Najväčšia budova disponuje 38 izbami a ponúka vysoký komfort a luxusné vybavenie pre hostí, ktorí si prajú stráviť romantický víkend alebo relaxačnú dovolenku. Všetky izby sú vybavené vlastným kúpeľňou a televízorom, no najväčším lákadlom pre hostí je balkón s nádherným výhľadom na okolitú krajinu.

V ubytovaní Island Geysir sa však môžete ubytovať aj v menších budovách, ktoré sú najmä určené pre rodiny s deťmi alebo páry. Tieto izby ponúkajú jednoduché a príjemné vybavenie, no rovnako ako všetky izby, aj tieto majú vlastnú kúpeľňu a televízor.

Niektoré izby ubytovania Island Geysir sú zasadené priamo do kopcov, ktoré sú obklopené vodnými prameňmi a gejzírmi. Vďaka tomu je vaše ubytovanie ojedinelým zážitkom a budete mať pocit, že ste priamo v kontakte s prírodou.

Okrem klasických izieb ponúka Island Geysir aj pobyt v tzv. glampingových stanoch, kde sa môžete cítiť ako v pohádke. Tieto stany sú vybavené manželskou posteľou a spoločnou kúpeľňou, no ich hlavným lákadlom je krásna terasa s výhľadom na okolitú krajinu.

Na území komplexu sa nachádza aj reštaurácia, kde si hostia môžu objednať chutné raňajky a večere. Chuťové zážitky sú v Island Geysir zaručené, pretože menu reštaurácie obsahuje tradičné islandské jedlá z miestnych surovín.

Ubytovanie Island Geysir sa nachádza v oblasti zvané Golden Circle, ktorá patrí medzi najnavštevovanejšie miesta Islandu. Toto územie sa vyznačuje gejzírmi, vodopádmi a unikátnymi prírodnými úkazmi, ktoré sa nachádzajú v krásnom národnom parku Thingvellir.

V prípade, že si chcete užiť zážitky z pobytu v Island Geysir, odporúčame si ubytovanie rezervovať vopred, aby ste sa uistili, že máte izbu presne podľa svojich predstáv. Toto ubytovanie ponúka nielen komfort a pohodlie, ale aj nezabudnuteľný pobyt v prírode, čo je výhoda, ktorú neoceníte len priamo vtedy, ale zostane vám navždy v pamäti.


Dovolenka Island Geysir


Ak hľadáte dovolenku plnú prírodných krás, relaxu a nevšedných zážitkov, Island je pre vás tou správnou voľbou. Medzi najkrajšie a najobľúbenejšie miesta patrí aj geotermálny útvar Geysir, ktorý stojí za to navštíviť.

Geysir sa nachádza v geotermálnej oblasti na Islande, približne 100 kilometrov od hlavného mesta Reykjavík. Je to jedno z najznámejších miest geotermálnej aktivity na svete a ročne pritiahne tisíce turistov zo všetkých končín sveta.

Samotný Geysir je vlastne malý kráter, z ktorého v rôznych intervaloch vybuchujú horúce vody a pary. Najväčšia udalosť sa odohráva pri vybuchnutí najväčšieho gejzíru s menom Strokkur. Strokkur je schopný vyvrhnúť horúcu vodu až do výšky 20 metrov, a to v priebehu niekoľkých minút. Je to neuveriteľný prírodný fenomén, ktorý si nesmiete nechať ujsť.

Okrem samotného gejzíra je v okolí Geysiru aj mnoho iných prírodných úkazov, ktoré stojí za to vidieť. Môžete tu nájsť termálne jazerá, modré lagúny a horúce pramene, ktoré sú tiež neoddeliteľnou súčasťou islandského krajinného bohatstva. Navyše, mnoho turistov si vyskúša aj kúpanie v jednom z prírodných bazénov, čo je niečo, čo zažijete iba výnimočne.

Prostredie okolo Geysiru je tiež vhodné na rôzne outdoorové aktivity. Môžete si tu prejsť pešo, vydať sa na horský výstup alebo sa zúčastniť organizovaných túr. Islandská príroda vás okúzli svojou krásou a nedotknutosťou, a to je niečo, čo si budete pamätať celý život.

Na dovolenku na Island a k Geysiru je najlepšie vyraziť v období od jari do jesene, keď je teplejšie počasie a lepšie podmienky na cestovanie. Nezabudnite sa dobre obliecť, pretože počasie na Islande môže byť veľmi premenné, aj keď je letná dovolenka.

Ak sa chystáte na Islandskú dovolenku, nezabudnite si zabezpečiť letenky a ubytovanie vopred. Je lepšie mať všetko zariadené, aby ste sa nemuseli starať o rezervácie na mieste.

Island a miesto Geysir vám poskytnú nevšedné zážitky a krásu, akú ešte dlho neuvidíte. Príroda, ktorá je tu taká jedinečná, vám pripomenie, že svet je plný nádherných miest, ktoré stojí za to objavovať. Takže neváhajte, a vyrazte na dovolenku na Island a zažite magický Geysir.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky