Nájdite letenky s najlepšou cenou

Island Þingvellir (Národný park)

Počasie Island Þingvellir (Národný park)


Island je známe svojím drsným a nepredvídateľným počasím a jedným z najkrajších miest, ktoré si môžete vychutnať počas svojej návštevy, je Þingvellir - národný park vo východnej časti krajiny. Tento park je známy svojou neuveriteľnou prírodou, ale aj svojím jedinečným počasím, ktoré môže rýchlo meniť v priebehu dňa.

Þingvellir je situovaný medzi Európskou a Severoamerickou tektonickou platňou, čo vedie k fyzickým a klimatickým rozlišnostiam. Tento fakt spolu s okolitými sopkami vytvára nádherný a zároveň zložitý mikroklím, ktorý prináša rôzne formy počasia.

Prvým faktorom, ktorý ovplyvňuje počasie v Þingvellire, je silný vietor. Väčšina miest na Islande je postihnutá silnými vetrami a Þingvellir nie je výnimkou. Tieto veterné prúdy sú zväčšené v oblasti národného parku kvôli jeho polohe medzi dvoma tektonickými platňami. Veterné rýchlosti sa často pohybujú okolo 30-40 km/h, a môžu byť ešte vyššie pri silnejších víchriciach. Turisti by si preto mali vziať vhodné oblečenie na ochranu pred vetrom.

Druhým faktorom je rýchla zmena počasia. Þingvellir je miestom, kde si môžete v priebehu niekoľkých hodín vychutnať slnečné svit, dažde a dokonca aj snehovú búrku. Toto je spôsobené kombináciou studeného polárneho vzduchu s teplými prúdmi zo zálivu. Keď tieto prúdy narazia na stúpajúce vzduchové hmoty zo zeme, môže to vytvoriť rôzne poveternostné stavy. Preto je dôležité, aby návštevníci mali so sebou náležité vybavenie vrátane vetrovky, dažďovky, alebo aj náhradnej zmeny oblečenia.

Tretím faktorom, ktorý ovplyvňuje počasie Þingvellir, je jeho poloha a nadmorská výška. Þingvellir sa nachádza v nadmorskej výške okolo 100 metrov nad morom, čo má vplyv na teplotu. V lete sa tu teploty pohybujú okolo 10-15 °C, ale v zimnom období sa môže pohybovať pod bodom mrazu. V každom prípade je tu dobré očakávať chladné počasie, takže návštevníci by si mali obliecť dobre vrstvené oblečenie, ktoré im umožní prispôsobiť sa meniacim teplotám.

A nakoniec, Þingvellir je tiež známy svojimi večernými polárnymi svetlami. Toto je fenomén, ktorý je viditeľný počas zimy a je závislý na jasnosti oblohy a slnečnej činnosti. Ak máte šťastie a počasie je dostatočne jasné, môžete zažiť krásu a zázraky polárnych svetiel, ktoré tančia na oblohe. Preto je dôležité mať so sebou fotoaparát, aby ste mohli zachytiť tento jedinečný zážitok.

V závere je ťažké predpovedať, aké presne počasie si zažijete v Þingvellire, pretože toto miesto je známe svojou nepredvídateľnosťou. Je však jasné, že návštevníci by sa mali pripraviť na silný vietor, rýchle zmeny počasia a chladné teploty. S týmto vedomím môžete naplno vychutnať svoju návštevu tohto úžasného miesta a nechať sa okúzliť jeho jedinečnou prírodou a atmosférou.


Dovolenka Island Þingvellir (Národný park)


Dovolenka na Islande je snom mnohých cestovateľov a jeden z najkrajších miest na navštívenie je Þingvellir, národný park, ktorý je zároveň aj UNESCO svetovým dedičstvom. Þingvellir sa nachádza len približne 50 km juhovýchodne od Reykjavíku, hlavného mesta Islandu, a ponúka nádherné prírodné scenérie, bohatú históriu a možnosti na outdoorové aktivity.

Jedným z najvýznamnejších aspektov Þingvelliru je jeho historická hodnota. Miesto je považované za ústredné miesto starodávneho islandského systému samosprávy a spravodlivosti. Už v roku 930 bola tu založená "Alþingi", najstarší parlament na svete, kde zástupcovia nordických kmien prichádzali z celého ostrova, aby diskutovali o zákonnosti, ustanovovali zákony a vyriešili spory. To je dôvod, prečo Þingvellir je silno spojený s islandskou históriou a kultúrou.

Okrem svojej historického významu, Þingvellir je nádherný aj z prírodného hľadiska. Národný park sa nachádza na pomedzí dvoch tektonických dosiek, ktoré tvoria priepasť Almannagjá. Toto miesto poskytuje pôsobivý pohľad na geologické procesy, ktoré ovplyvňujú tieto oblasti. Pre túto zvláštnu geologickú polohu, Þingvellir je tiež jedným z najpopulárnejších miest uhryznutých medzi európskou a americkou tektonickou doskou.

V Þingvellir nájdete tiež rôzne vodné útvary, ako sú jazerá, rieky a vodopády. Najznámejšie z nich je jazero Þingvallavatn, ktoré je najväčšie sladkovodné jazero na Islande. Jeho jasná voda a nezvyčajné modré sfarbenie lákajú návštevníkov, najmä rybárov a milovníkov vodných športov. Vodopády Öxarárfoss, ktoré sú v parku tiež veľmi populárne a prosto stojí za návštevu.

Pre tých, ktorí majú radi turistiku a outdoorové aktivity, Þingvellir ponúka množstvo možností na prieskum. Síce nie je povolený táborák v národnom parku, oblasť je ideálna na pikniky, prechádzky a turistiku po dobre značených chodníkoch. Môžete sa vydať na prechádzku okolo priepasti Almannagjá, kde môžete sledovať jasnú stopu, ktorá ukazuje európsku a americkú tektonickú dosku. V okolí tiež nájdete množstvo ukážok islandského flóry a fauny.

Dovolenka na Islande je vždy nezabudnuteľným zážitkom a národný park Þingvellir sa nemôže vynechať z vášho itinerára. Jeho bohatá história, nádherná príroda a outdoorové možnosti vám iste poskytnú nezabudnuteľné zážitky. Naplánujte si svoju cestu na Island a objavte krásu Þingvelliru sami.


Letenka Island Þingvellir (Národný park)


Island je ostrov s bohatou prírodou a fascinujúcou krajinou. Medzi najkrajšie miesta, ktoré si turisti na Islande nemôžu nechať ujsť, patrí národný park Þingvellir. Tento nádherný park je zahrnutý do svetového dedičstva UNESCO a je miestom s bohatou históriou a kultúrou.

Þingvellir sa nachádza asi 40 km na východ od hlavného mesta Reykjavíku, čo je pre turistov ľahko dostupné. Najlepší spôsob, ako sa sem dostať, je cez letenky na Island. Cestovanie lietadlom je rýchle a pohodlné a poskytuje možnosť obdivovať krásy krajiny z vtáčej perspektívy.

Keďže Þingvellir je národný park, mnohí turisti sa sem vyberú práve pre jeho poklady prírody. Park sa nachádza medzi dvoma tektonickými platňami a výsledkom je veľkolepá scenéria so skalnými bránami, ľadovcovými jazerami a vodopádmi. Miesto je obklopené chladnými horskými vrchmi a prudkými útesmi, ktoré vytvárajú jedinečný a dramatický pohľad.

V Þingvellir sa nachádza aj najväčšie jazero na Islande s názvom Þingvallavatn. Toto jazero je obľúbené medzi rybármi a je domovom mnohých druhov rýb vrátane pstruha a síhov. Turisti si sem môžu prenajať loď a vychutnať si rybolov alebo si prejsť po brehu jazera a vychutnať si pokojnú atmosféru.

Okrem toho, Þingvellir je známe aj pre svoju historickú dôležitosť. Bolo to tu, kde bola v roku 930 založená najstaršia demokracia sveta - Alþingi. Toto miesto slúžilo ako zasadanie parlamentu a rozhodujúce zhromaždenie pre obyvateľov Islandu. Dnes si turisti môžu prejsť po starých cestách a námestiach, kde sa odohrávali dôležité udalosti.

Ak máte radi túry, Þingvellir ponúka aj niekoľko turistických chodníkov s rôznou obtiažnosťou. Môžete si vybrať medzi krátkymi prechádzkami okolo jazera alebo náročnejšími výstupmi na vrcholy okolitých hôr. Bez ohľadu na výber si môžete byť istí krásnymi výhľadmi a úchvatnou prírodou.

Ak plánujete návštevu Islandu, nezabudnite zahrnúť Þingvellir do svojho itinerára. Tento národný park ponúka nádherné scenérie, historický význam a príležitosť na pohodlné cestovanie cez letenku na Island. Budete ohromení krásou prírody a bohatou históriou, ktoré Þingvellir ponúka.


Ubytovanie Island Þingvellir (Národný park)


Island je jedným z najkrajších ostrovov na svete a ponúka turistom neskutočne množstvo zážitkov v prírode. Jedným z najkrajších národných parkov v Islande je Þingvellir, ktorý je zároveň aj najstarším parlamentom na svete. Ak sa rozhodnete navštíviť tento nádherný park, budete čeliť množstvu možností ubytovania.

Národný park Þingvellir je rozmanitý a ponúka turistom rôzne druhy ubytovania. Medzi najobľúbenejšie patrí kemping, kde si môžete postaviť stan alebo si prenajať malý domček. Tieto ubytovania sú pre turistov najlepšie, ak chcú zažiť ostré podmienky v prírode a nechcú si užiť luxus.

Ak hľadáte pohodlné ubytovanie bez obmedzení a výhodné polohy, potom sú hotely a penzióny vhodnou alternatívou. Nachádzajú sa v blízkosti národného parku Þingvellir a ponúkajú krásny výhľad na okolitú prírodu. Ideálne miesto na oddych a relaxáciu.

Okrem týchto foriem ubytovania, existuje aj možnosť zájsť do tradičnej islandsej ľadovej chaty a zažiť nezvyčajný a neopakovateľný zážitok, ktorý vám prinesie radostné spomienky na celý život.

V blízkosti národného parku Þingvellir sa nachádzajú aj miesta určené pre hriešnych duchov. To znamená, že návštevníci si môžu prenajať chaty v okolí a zažiť kúzlo ako pravekých čias, s grilovaňím na otvorenom ohni a vycházanie z chaty von. Jedná sa o dobrú voľbu pre ľudí, ktorí túžia po odpočinku a časovej izolácii.

V neposlednom rade sú ponúkané penzióny, ktoré sú najpohodlnejším a najluxusnejším spôsobom ubytovania blízko národného parku Þingvellir. Sú vybavené zariadením na relaxáciu a ponúkajú ľahký prístup k okolitým turistickým atrakciám.

Celkovo môžeme povedať, že Island ponúka rôzne formy ubytovania v blízkosti národného parku Þingvellir, ktoré spĺňajú požiadavky turistov všetkých druhov. Závisí len na vás, ktorý z nich si zvolíte a kde strávite svoj nezabudnuteľný pobyt v Islande.


Najčastejšie otázky a odpovede Island Þingvellir (Národný park)


1. Čo je to Island Þingvellir?
Island Þingvellir je národný park nachádzajúci sa na Islande. Je to historické miesto, kde sa v minulosti konalo Alþingi, prvý islandský parlament.

2. Kde sa nachádza Island Þingvellir?
Island Þingvellir sa nachádza v juhozápadnej časti Islandu, asi 40 km vzdialený od hlavného mesta Reykjavík.

3. Aké sú hlavné atrakcie v Island Þingvellir?
Hlavné atrakcie v Island Þingvellir zahŕňajú historické miesta spojené s Alþingi, ako aj prirodzené scenérie vrátane jazera Þingvallavatn a Þingvellirského kaňonu.

4. Ako sa tam môžem dostať?
Je možné sa dostať do Island Þingvellir autom alebo organizačne prostredníctvom výletov. Existuje tiež možnosť využiť verejnú dopravu, ako napríklad autobusovú linku z Reykjavíku.

5. Je vstup do parku platený?
Nie, vstup do Island Þingvellir je bezplatný.

6. Môžem táboriť v Island Þingvellir?
Áno, táboriť je dovolené v určených táboriskách v parku. Je však dôležité rešpektovať pravidlá a obmedzenia a zachovať čistotu a ticho.

7. Sú v parku dostupné turistické trasy?
Áno, v Island Þingvellir je dostupná sieť turistických trás, ktoré vás prevedú cez najkrajšie časti parku.

8. Aké je počasie v Island Þingvellir?
Počasie v Island Þingvellir je veľmi premenné. Môže sa rýchlo meniť od slnečného po zamračené a veterno. Je dôležité byť pripravený na rôzne poveternostné podmienky.

9. Je možné plávať v jazerách v Island Þingvellir?
Áno, je možné plávať v niektorých častiach jazera Þingvallavatn. Existuje tiež možnosť výletov lodou po jazere.

10. Môžem sa vo Vatneholtskirkju oženiť?
Áno, je možné sa vo Vatneholtskirkju v Island Þingvellir oženiť. Je však dôležité sa informovať o podmienkach a postupoch pre organizáciu svadby.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky