Nájdite letenky s najlepšou cenou

Izrael Jeruzalem

Dovolenka Izrael Jeruzalem


Izrael a jeho fascinujúci hlavný mesto Jeruzalem majú pre návštevníkov veľa ponúk. Táto historickej náboženská destinácia je domovom mnohých svätých miest a pamätihodností, ktoré zaujmú každého cestovateľa.

Najpopulárnejším miestom v Jeruzaleme je Jeruzalemská stará časť, ktorá je zapísaná ako svetové dedičstvo UNESCO. Táto opevnená časť mesta je centrom života a miestom, kde sa stretávajú rôzne kultúry a náboženstvá. Návštevníci môžu stráviť hodiny prechádzaním sa úzkymi uličkami a objavovaním historických synagóg, kostolov a mešít.

Jednou z najvýznamnejších budov v Starom Meste je Západný múr, známy tiež ako Klačiaca stena. Je posvätným miestom pre židovských veriacich a vždy je obletovaný modliacimi sa osobami. Tento miestny zvyk môže poskytnúť hlboký a zaujímavý pohľad do židovskej kultúry.

V Jeruzaleme sa nachádza aj chrám Svätého hrobu, ktorý je posvätným miestom pre kresťanských veriacich. Podľa viery je toto miesto miestom, kde bol Ježiš ukrižovaný, pochovaný a vzkriesený. Chrám Svätého hrobu je nádhernou architektonickou stavbou, v ktorej môžete vidieť zaujímavé náboženské obrazy a artefakty.

Návštevníci by mali navštíviť aj Skalný chrám, známy tiež ako Dóm skaly. Bol postavený na mieste, kde, podľa moslimskej tradície, prorok Mohammed vystúpil do neba. Tento elegantný a architektonicky zaujímavý chrám je otvorený pre návštevníkov a ponúka úžasný výhľad na mesto.

Ak vás zaujíma históriu, mali by ste tiež navštíviť Izraelské múzeum. Je to najväčšie múzeum v krajine a výstavy tu preskúmajú históriu a kultúru Izraela. Medzi najznámejšie artefakty patrí Mŕtve more Rukopisy, ktoré sa datujú do 2. storočia pred naším letopočtom.

Okrem bohatstva histórie a náboženského dedičstva by ste si v Izraeli nemali nechať ujsť návštevu Mŕtveho mora. Toto slané jazero je najnižšie položeným miestom na Zemi a jeho voda je obľúbená pre svoje liečivé účinky. Návštevníci sa tu môžu potopiť a plávať v jeho slaných vodách a vyskúšať si prírodné bahno, ktoré sa tvrdí, že je liečivé.

Napriek svojej malej veľkosti má Izrael veľa ponúk pre cestovateľov, najmä v historickom a náboženskom poklade Jeruzalemu. To je miesto, kde sa stretávajú rôzne kultúry a náboženstvá a kde každý návštevník môže zažiť hlboké a duchovné zážitky. Preto ak plánujete dovolenku, neváhajte a vydejte sa do Izraela, aby ste objavili jeho nádherné poklady.


Počasie Izrael Jeruzalem


Izrael, presnejsie mesto Jeruzalem, sa nachádza na Blízkom východe a vyznačuje sa typickým stredomorským podnebím. Počasie v tejto oblasti je ovplyvnené horami, ktoré obklopujú Jeruzalem a rozdelené na zimné a letné obdobie.

V zime, konkrétne od decembra do marca, je v Jeruzaleme chladnejšie a vlhkejšie počasie. Teploty sa pohybujú od 5 do 15 stupňov Celzia, pričom padá mierne množstvo zrážok. Občas môže prísť aj k zmrazkám. Väčšinou sú to krátkodobé obdobia s výnimkou niekoľkých dní, kedy môže byť snehová nadýchaná nádielka.

Naopak, letné mesiace - od júna do septembra - sú v Jeruzaleme horúce a suché. Teploty sa môžu pohybovať od 25 do 35 stupňov Celzia, pričom niekedy prerastú až do 40 stupňov. V suchom teplom letnom počasí sa zrážky vyskytujú len vzácne a zväčša sú to len krátkodobé búrky.

Na stredných nadmorských výškach a horských miestach v Izraeli môžete očakávať aj mierne rozdiely v teplote a zrážkovom úhrne. Napríklad v Jeruzaleme je vyššia nadmorská výška, a preto môže byť o niekoľko stupňov chladnejšie v porovnaní s pobrežím.

Práve toto zmiešané podnebie, obľubované najmä v zimnom období, robí z Jeruzalemu atraktívnu turistickú destináciu. Môžete si vychutnať chladrejší vzduch a krásne výhľady na okolité hory.

Celkovo je izraelské počasie v Jeruzaleme značne príjemné a relatívne stabilné počas väčšej časti roka. Málokedy sa vyskytujú extrémne podnebné podmienky, ktoré by ovplyvňovali vašu návštevu v tomto zaujímavom meste.


Letenka Izrael Jeruzalem


Izrael Jeruzalem: Miesto duchovnosti, histórie a náboženstva

Ak hľadáte cestovateľskú destináciu, ktorá je spojená s bohatou históriou, náboženstvom a duchovnosťou, potom letenka do Izraela do mesta Jeruzalem je pre vás to pravé. Táto fascinujúca lokalita je stredobodom pozornosti pre mnohých turistov z celého sveta a ponúka nekonečné množstvo kultúrnych, náboženských a historických zážitkov.

Nestúpite len na izraelské územie, ale ocitnete sa v samom srdci Jeruzalema, hlavného mesta Izraela. Svojím očarujúcim charakterom láka turistov už niekoľko tisícročí. Skúmali ho biblickí proroci, pútnici a významné historické postavy. Jeruzalem je nielen dôležité miesto pre židovské náboženstvo, ale aj pre kresťanské a muslimské skupiny. Vďaka svojej dôležitosti pre tieto náboženské skupiny je v Jeruzaleme množstvo svätých miest a pamiatok.

Po prílete na medzinárodné letisko v Tel Avive, nemusíte cestovať ďaleko, aby ste sa dostali do samotného Jeruzalema. Na cestu tam môžete využiť verejnú dopravu alebo si prenajať vozidlo. Počas tejto cesty už budete môcť obdivovať krásu izraelskej krajiny, zelených polí a pahorkov.

Prvým miestom, ktoré si v Jeruzaleme určite nechcete nechať ujsť, je Staré Mesto. Staré Mesto je rozdelené na štyri štvrti: Arménsku, Kresťanskú, Židovskú a Muslimskú štvrť. Každá z týchto štvrtí má svoje vlastné historické a kultúrne poklady.

V Kresťanskej štvrti môžete navštíviť Kostol Božieho hrobu, ktorý je považovaný za miesto ukrižovania a pohrebu Ježiša Krista. V Židovskej štvrti môžete navštíviť Západnú múr (zvanú aj Múr nárekov), čo je najposvätnejšie miesto židovského náboženstva. Muslime tento múr nazývajú Al-Burak a je to jedno z najdôležitejších miest islamu. Potom v Arménskej štvrti môžete navštíviť Arménsky kláštor, ktorý je považovaný za jeden z najstarších kresťanských kláštorov na svete. A nakoniec v Muslimskej štvrti sa môžete prechádzať tisíckami uličiek a stráviť čas v bazároch plných exotických vôní, farebných kobercov a miestn


Ubytovanie Izrael Jeruzalem


Izrael a Jeruzalem sú miestami, ktoré navštíviť musíte. Aby ste si však svoju návštevu užili na maximum, potrebujete nájsť ubytovanie, ktoré bude perfektné pre vás a vašu rodinu alebo priateľov.

V Jeruzaleme môžete nájsť ubytovanie pre každý rozpočet a vkus. Od luxusných hotelov až po penzióny a hostely, existuje mnoho možností na výber.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, sú pre vás určené hotely s najvyššou kvalitou a luxusným vybavením. Môžete si vybrať z niekoľkých hotelov, ktoré ponúkajú nádherné izby s krásnymi výhľadmi na mesto a dokonalého servisu.

Ak hľadáte niečo viac pre ľudí s menším rozpočtom, existuje mnoho penziónov a hostels, ktoré sú cenovo dostupnejšie a ponúkajú príjemné ubytovanie a služby. Väčšina penziónov a hostels sú umiestnené blízko centra mesta a sú ideálne pre turistov, ktorí chcú preskúmať históriu a kultúru Jeruzalema.

Pri výbere ubytovania v Jeruzaleme by ste mali zvážiť, kde sa chcete zamerať a čo chcete z vašej dovolenky získať. Napríklad, ak chcete preskúmať staré mesto, mali by ste zvážiť ubytovanie v jeho blízkosti. Na druhej strane, ak hľadáte viac moderné a luxusné prostredie, mali by ste sa pozrieť na hotely v centre mesta.

Ako cestovateľ, by ste mali vybrať ubytovanie, ktoré najlepšie zodpovedá vašim potrebám a rozpočtu. Bez ohľadu na to, kde sa rozhodnete zostať, Jeruzalem vám ponúkne jedinečný a krásny zážitok.


Najčastejšie otázky a odpovede Izrael Jeruzalem


Otázky a odpovede týkajúce sa Izraela a Jeruzalema:

1. Kde sa nachádza Izrael?
Odpoveď: Izrael sa nachádza na Blízkom východe, medzi Stredozemným morom a Jordánskym riekom.

2. Koľko ľudí žije v Izraeli?
Odpoveď: Podľa odhadov žije v Izraeli približne 9 miliónov obyvateľov.

3. Prečo je Jeruzalem taký dôležitý?
Odpoveď: Jeruzalem je dôležitý pre rôzne náboženské skupiny, pretože v ňom sa nachádzajú posvätné miesta pre židov, kresťanov a moslimov.

4. Kto kontroluje Jeruzalem?
Odpoveď: Jeruzalem je rozdelený medzi Izrael a Palestínu. Izrael kontroluje väčšiu časť mesta, zatiaľ čo Palestínska samospráva má kontrolu nad niektorými oblasťami.

5. Aké sú hlavné náboženstvá v Izraeli?
Odpoveď: Hlavnými náboženstvami v Izraeli sú judaizmus, kresťanstvo a islam.

6. Aké je hlavné hospodárstvo Izraela?
Odpoveď: Izrael má pokročilé a technologicky zamerané hospodárstvo. Je známy pre svoj vysoký podiel na výskume a vývoji a vývoz technológií.

7. Existuje izraelská armáda?
Odpoveď: Áno, Izrael má vlastnú armádu s povinným vojenským odvodom pre mužov a ženy.

8. Ako sa nazývajú židovské posvätné miesta v Jeruzaleme?
Odpoveď: Niektoré z najznámejších židovských posvätných miest v Jeruzaleme sú Západná múr (alebo Múr nárekov), Klaňací vrch, a Domácnosť Kráľa Dávida.

9. Aké sú hlavné problémy medzi Izraelom a Palestínou?
Odpoveď: Hlavnými problémami sú územné spory, otázka kolonizácie a spory o kontrolu nad Jeruzalemom.

10. Ako sa nazýva hlavné letisko v Izraeli?
Odpoveď: Hlavné letisko v Izraeli sa volá Ben Gurionovo medzinárodné letisko.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky