Nájdite letenky s najlepšou cenou

Izrael Timna Park

Počasie Izrael Timna Park


V Izraeli je počasie zvyčajne slnečné a teplé, avšak v Timna Parku to môže byť výnimočné. Nachádza sa v nehostinnej a suchom púštnom prostredí, ktoré charakterizujú extrémne horúce letá a chladné zimy.

V lete môže teplota dosiahnuť až 40 °C, pričom v noci neklesne pod 25 °C. Pretože väčšina atrakcií v parku sa nachádza na slnku, je dôležité si vziať opaľovací krém a ochranné oblečenie, ako aj veľa vody. Návštevníkom je tiež odporúčané vyhýbať sa najhorúcejším hodinám v priebehu dňa a využívať tie najchladnejšie, ako sú ranné hodiny alebo skoré večerné hodiny.

V zime môže byť v parku chladno a dokonca byť príležitostne zasnežené. Teplota sa pohybuje okolo 15-20 °C počas dňa a klesá na 5-10 °C v noci. V zime sa môžete tešiť z menej návštevnosti a pokojnejších prostredí.

Celkovo povedané, navštívenie Timna Parku je najlepšie počas jari alebo jesene, kedy sú teploty príjemné a menej extrémne. V každom prípade je významné si vopred poznať predpoveď počasia a pripraviť sa vhodným spôsobom, aby ste správne využili svoju návštevu v tomto úžasnom parku.


Ubytovanie Izrael Timna Park


Ak hľadáte nezvyčajné miesta na ubytovanie, potom Timna Park v Izraeli by mohol byť tou správnou voľbou. Nachádza sa v púšti Negev a ponúka návštevníkom skúsenosť s prírodou a históriou Izraela.

V Timna Parku sa nachádza niekoľko možností ubytovania, ako napríklad stany, kamenné domy a štvorhviezdičkový hotel. Všetky tieto možnosti ponúkajú jedinečné zážitky a sú vhodné pre rôzne typy cestovateľov.

Stanovanie je ideálnou voľbou pre tých, ktorí chcú byť bližšie k prírode. Stanovanie je k dispozícii v niekoľkých oblastiach parku a poskytuje úžasný výhľad na okolitý kras. Na výber sú aj klimatizované stany s vlastnou kúpeľňou a kuchynkou, kde si môžete pripraviť vlastné jedlo.

Ak hľadáte niečo trochu viac luxusnejšie, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v kamenných domoch. Tieto staré domy boli zrekonštruované a modernizované, a tak ponúkajú pohodlné a elegantné ubytovanie, ktoré odráža históriu parku. Dom s dvomi spálňami môže ubytovať až šesť ľudí a poskytuje pohodlné ubytovanie pre veľké rodiny alebo skupiny priateľov.

Ďalšou možnosťou je štvorhviezdičkový hotel, ktorý sa nachádza v strede parku. Ubytovanie v hoteli je vhodné pre návštevníkov, ktorí hľadajú komfort a zároveň chcú zostať v srdci prírody. Hotel má k dispozícii klimatizované izby s vlastným balkónom a kúpeľňou, kde si môžete oddýchnuť po celodennom objavovaní parku.

Hoci Timna Park nie je typický turistický cieľ, ponúka jedinečný pohľad na históriu a prírodu Izraela. Navštívte tento nádherný park a užite si nezabudnuteľný pobyt v jednom z najkrajších kútov tohto sveta.


Dovolenka Izrael Timna Park


Izrael je krajina mnohých kultúr, krajina, ktorá ponúka nepretržité dobrodružstvo a zábavu. Jedným z miest, ktoré určite stojí za návštevu, je Timna Park. Tento park ponúka návštevníkom kombináciu výnimočnej prírody a skvelých možností na voľnočasové aktivity. V tomto článku vám prinášame bližší pohľad na to, prečo by ste mali uvažovať o návšteve tohto parku na svojej dovolenke v Izraeli.

Timna Park sa nachádza asi 25 kilometrov juhozápadne od mesta Eilat v blízkosti púštnej krajiny Negev. Tento park ponúka návštevníkom mnohé atrakcie, od prechádzok po skalách, prechádzky s kameňmi s dýšavými vzormi a tradičnými izraelskými budovami až po jazdu na kameňolomoch a jazdu na koňoch.

Park Timna je známy predovšetkým svojimi výnimočnými skalnými formáciami, ktoré sú kde-tu pôsobivé a inokedy mäkko tvarované, a tiež pre svoju bohatú históriu. Zatiaľ čo park je teraz obľúbeným turistickým cieľom, bol tento región v minulosti dôležitou oblasťou pre obchod a ťažbu miede. Okolo 5-tisíc rokov pred n.l. sa tu začalo ťažiť mäď a dlhé storočia to bolo dôležité ťažisko. Preto by ste mali určite navštíviť miesta, ktoré pochádzajú z tejto éry, vrátane otvorených dolov a nádrží na miede. Skutočne, park Timna je zárukou na to, že sa naučíte viac o miestnej histórii.

Ak máte radi prírodu, budete milovať prechádzky parku, počas ktorých budete môcť obdivovať krásne výhľady na púšť, vodopády a zaručene nájdete miesta, kde sa môžete zastaviť a pozorovať divoké zvieratá ako gazely a šakaly. Okrem toho, park ponúka aj množstvo atrakcií na relax a zábavu, napr. otvorené muzeá, čajovne a dokonca aj tradičné izraelské domy, ktoré návštevníkov smú navštíviť. Existuje aj miesto pre jazdu na koňoch a bike park, kde si môžete zapožičať bicykel a ukázať svoje zručnosti v jazde.

Jednou z najobľúbenejších atrakcií v parku Timna je jazda loďkou po umelom jazere, ktorého voda vytvára pôsobivé zrkadlenia a umocňuje pocit krehkosti, ktorý sa zvyšuje, keď loďka prúdi. Toto jazero je obklopené okúzľujúcimi vodopádmi a skalami, ktoré len umocňujú jeho krásu.

Čo sa týka ubytovania, v parku Timna sú k dispozícii różne druhy ubytovania. Od klasických hotelových izieb a plážových domov až po luxusné bungalovy, ktoré sú obklopené prírodou.

Výlety do Timna Parku sú zvyčajne zahrnuté ako súčasť dovoleniek v Izraeli. Ak ste v oblasti, jeho návšteva je skvelou príležitosťou pre relaxáciu a objavovanie zaujímavých miest. Dúfajme, že tento článok vás presvedčil, že park Timna je jedným z miest, ktoré musíte navštíviť na vašej dovolenke v Izraeli.


Najčastejšie otázky a odpovede Izrael Timna Park


1. Ako sa dostanem do Timna Parku?

Odpoveď: Timna Park sa nachádza asi 25 km južne od mesta Ejlat v Izraeli. Najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je autom alebo taxíkom.

2. Aké sú vstupné poplatky do parku?

Odpoveď: Vstupenky do parku stojia pre dospelých 50 šekelov, pre deti (3-18 rokov) a dôchodcov 39 šekelov.

3. Kedy je park otvorený?

Odpoveď: Park je otvorený denne od 8:00 do 16:00 hod. (október až marec) alebo od 8:00 do 17:00 hod. (apríl až september).

4. Aké aktivity je možné v parku robiť?

Odpoveď: Timna Park ponúka množstvo aktivít, ako je napríklad prehliadka kopcov a jazier, jazda na konských záprahoch, plávanie v jazerách, cyklistické trasy, návšteva múzea a veľa ďalších vecí.

5. Aký je časový odhad pre návštevu parku?

Odpoveď: Odporúčame stráviť v parku aspoň pol dňa, aby ste si mohli vychutnať všetky aktivity a atrakcie.

6. Aké sú najlepšie mesiace na návštevu parku?

Odpoveď: Najlepšie mesiace na návštevu parku sú október až marec, keď je počasie miernym a teploty sú príjemné.

7. Je potrebné si s sebou priniesť nejaké veci?

Odpoveď: Odporúčame vziať so sebou dostatok vody na pitie a opaľovací krém, pretože počasie môže byť veľmi horúce.

8. Je v parku k dispozícii strava?

Odpoveď: Áno, v parku je k dispozícii niekoľko reštaurácií a stánkov ponúkajúcich občerstvenie.

9. Sú v parku k dispozícii turistické sprievodcovia?

Odpoveď: Áno, v parku sú k dispozícii turistické sprievodcovia, ktorí vám radi pomôžu s prehliadkou a odpovedia na vaše otázky.

10. Môžem si v parku zobrať psa?

Odpoveď: Nie, zvieratá nie sú do parku povolené.


Letenka Izrael Timna Park


Izrael je krajina so zaujímavou históriou, kultúrou a unikátnou prírodou. Jedným z najkrajších miest v Izraeli je Timna Park - 60 kilometrov južne od mesta Ejlat na púšťovom plató Arabah. To môže byť miesto, kde si môžete vychutnať krásu prírody, objaviť zaujímavé miesta a zasiahnuť hlbšie do histórie.

Ak plánujete navštíviť Timna Park, existuje mnoho možností, ako sa tam dostať. Najlepším a najrýchlejším spôsobom, ako sa tam dostať, je cestovanie cez letisko Ejlat, ktoré leží iba 20 minút jazdy autom od Timna Parku. Existujú rôzne letecké spoločnosti, ktoré ponúkajú letenky do Izraela za prijateľné ceny.

Timna Park je plný zaujímavostí a čarov, ako napríklad Copper Mines, kde si môžete prezrieť veľké riftové údolie so zbraňami, zoradiť tam pripravený lanový most či navštíviť Geológické parky Sahaurových typov a zdokonaľovať sa tam v skalnom lezení. Tí, ktorí sú zvedaví na tie najstaršie histórie Izraelizmu, by mohli objaviť Tie Prvotné stojace kameny v Timna Valley typického vzhľadu kamene Postav jako tuto a TieZeme Zázraky.

Okrem toho Timna Park, je tiež miesto, kde si môžete užiť dobrodružstvo, ako napríklad off-road jazdy na púšti, jazdy na bicykli, rybolov a plávanie v jazere a mnohé iné. Ak ste prírodný nadšenec, určite oceníte taktiež zvieratá vo všetkových kútoch parku - Kamele, Škorpióny či Orol kráľovský.

Celkovo Timna park prináša vydarenú päť dňovú dovolenku pre všetkých z vás, ktorí sa radi pohybujú v prírode a objavujú nové miesta. A na zabezpečeniu letenky si už nemusíte lámať hlavu - vyberajte si z ponuky a poďte za touto nevšednou krásou Izraela, ktorá si vás získa na celý život.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky