Nájdite letenky s najlepšou cenou

Japonsko Aizu-Wakamatsu

Počasie Japonsko Aizu-Wakamatsu


Japonsko Aizu-Wakamatsu je prekrásne mesto v oblasti Fukušima, známe svojou bohatou kultúrou a históriou. Ale okrem toho má aj vzrušujúce počasie, ktoré pritiahne obdivovateľov prírody z celého sveta.

Aizu-Wakamatsu zažíva štyri výrazné ročné obdobia, každé s vlastnými osobitosťami. Počasie je v meste celkovo miernym kontinentálnym podnebím s výraznými rozdielmi medzi letom a zimou.

Leto (júl - september):
Počas letných mesiacov mesto Aizu-Wakamatsu postupne zahrieva a teploty sa pohybujú od miernych až po horké. Priemerné denné teploty sa pohybujú okolo 25 ° C a môžu sa priblížiť k 35 ° C. Vlhkosť vzduchu je vyššia a občas vyvolávajú príležitostné búrky a dážď. Aj keď je to obdobie s najvyššou vlhkosťou, je to aj čas, keď môžete zažiť krásne zelené kopce a kvitnúce kvety.

Jeseň (október - november):
Jeseň v Aizu-Wakamatsu poteší návštevníkov nádhernými farbami jesenných listov. Teploty sa znížia na priemerne 10 - 20 ° C. Chladnejšie rána a večery sú typické pre túto sezónu. Je to dokonalý čas na turistiku a prechádzky po horách, kde môžete obdivovať jedinečné scenérie.

Zima (december - február):
Počas zimy Aizu-Wakamatsu zažíva studené a suché podnebie. Priemerné denné teploty sa pohybujú od -5 ° C do 5 ° C, ale môžu klesnúť ešte viac. Mesto je známe aj svojou hojnou snehovou nadýchkou, čo láka turistov, ktorí hľadajú zimné športy a romantiku snežných krajín.

Jar (marec - jún):
Jar prináša miernejšie a príjemnejšie počasie do Aizu-Wakamatsu. Teploty sa zvyšujú zo zimných mínusov na príjemné 15 ° C. Je to tiež obdobie, kedy príroda ožíva a kvitne. Mesto je obklopené sakurami (třešňovými kvetmi), ktoré prilákajú mnoho návštevníkov, ktorí chcú zažiť slávny japonský hanami (tradičné pikniky pod třešňovými stromami).

Počasie v Aizu-Wakamatsu je rozmanité a každé ročné obdobie prináša svoje špeciálne zážitky. Nech už sa rozhodnete navštíviť mesto v lete alebo v zime, určite budete mať možnosť objaviť jeho prírodné a kultúrne bohatstvo.


Ubytovanie Japonsko Aizu-Wakamatsu


Aizu-Wakamatsu je kultúrne a historické centrum prefektúry Fukushima v Japonsku. Tento mesto ponúka veľa tradičných a moderných ubytovacích možností pre návštevníkov. Tu je pár skvelých miest, kde si môžete nájsť ubytovanie:

1. Hotel New Palace
Hotel New Palace sa nachádza v centre mesta Aizu-Wakamatsu. Tento hotel ponúka rôzne typy izieb a apartmánov pre návštevníkov. Okrem toho hotel má lyžiareň, kúpeľne a reštauráciu, kde si môžete vychutnať tradičné japonské jedlo.

2. Higashiyama Onsen Yumoto Ryokan
Higashiyama Onsen Yumoto Ryokan je tradičný japonský hotel, ktorý sa nachádza medzi horami v blízkosti národného parku Bandai-Asahi. Tento ryokan ponúka izby v japonskom štýle s tatami, futonmi a kúpeľňami s horúcou vodou. Okrem toho tu nájdete aj tokijský kúpeľný prameň, kde si môžete vychutnať kúpele v horúcej minerálnej vode.

3. Aizu Ashinomaki Onsen MARUMINE Honkan
Aizu Ashinomaki Onsen MARUMINE Honkan sa nachádza v krásnom prostredí hôr poblíž rieky Agano. Tento ryokan ponúka tradičné japonské izby s tatami, futonmi, kúpeľňami a balkónmi s výhľadom na okolitú krajinu. K dispozícii sú aj onsen kúpeľne s horúcou minerálnou vodou.

4. Aizu Higashiyama Onsen Hotel New Mitoya
Aizu Higashiyama Onsen Hotel New Mitoya je moderný hotel v tradícií japonského ryokanu. Tento hotel ponúka izby v japonskom a západnom štýle so súkromnými kúpeľňami s horúcou vodou. Okrem toho tu nájdete aj onsen kúpeľne, reštauráciu a kaviareň.

5. Urabandai Grandeco Tokyu Hotel
Urabandai Grandeco Tokyu Hotel sa nachádza v blízkosti krásneho národného parku Urabandai. Tento hotel ponúka moderné izby a apartmány s výhľadom na hory a jazerá. Okrem toho tu môžete využiť vnútorný bazén, onsen kúpeľne, reštauráciu a spa.

V Aizu-Wakamatsu nájdete ubytovanie pre každého návštevníka. Bez ohľadu na to, či hľadáte tradičný japonský ryokan alebo moderný hotel, toto mesto určite uspokojí vaše potreby a očakávania. Navštívte Aizu-Wakamatsu a zažite krásu japonskej kultúry a histórie.


Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Aizu-Wakamatsu


Nie som schopný poskytnúť najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa Japonska a konkrétneho miesta Aizu-Wakamatsu, pretože som umele inteligencia a nemám prístup k aktuálnym štatistikám alebo informáciám o tejto téme. Odporúčam vám vyhľadať oficiálnu turistickú stránku mesta Aizu-Wakamatsu alebo konzultovať odpovede na často kladené otázky na webe cestovných fór alebo autentických turistických stránok.


Dovolenka Japonsko Aizu-Wakamatsu


Aizu-Wakamatsu je malebné mesto v japonskej prefektúre Fukushima, ktoré sa nachádza v severovýchodnej časti krajiny. Je to miesto plné histórie, kultúry a prírodných krás. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú oddych od mesta a túžia po pokojnom mieste, kde sa môžu ponořiť do japonskej kultúry.

Jednou z najväčších atrakcií mesta je hrad Tsurugaoka, ktorý sa nachádza na kopci nad mestom. Dôvod, prečo bol hrad perfektne umiestnený, bol kvôli tomu, aby poskytol ochranu celému regiónu počas občianskej vojny v 19. storočí. Hrad bol zničený počas občianskej vojny, ale bola obnovená veža a stojí tam dodnes. Turisti si môžu prezrieť krásnu architektúru hradu a vychutnať si krásny výhľad z vrcholu kopca.

Okrem toho je v Aizu-Wakamatsu mnoho svätyň a chrámov, ktoré stoja tam už stáročia. Niektoré z najznámejších zahŕňajú svätyňu Sazaedou a chrám Tsurugajo. Tieto svätyne a chrámy sú dôležitými miestami pre kresťanov a budhistov aj dnes.

Jedným z hlavných dôvodov návštevy Aizu-Wakamatsu je aj jeho tradícia výroby sake. Pre láskačov vín, látok a rôznych druhov zmesí, je návšteva tejto oblasti nevyhnutná. Okrem toho je možné si tam zakúpiť aj nejaký ten suvenír, ktorý vám bude pripomínať krásny pobyt v tomto krásnom meste.

Mesto Aizu-Wakamatsu je tiež ideálne pre turistov, ktorí sa radi túlajú okolo krásnej prírody. Príroda v oblasti je nádherná, pretože je obklopená horami, zeleňou a jazerami. Medzi jej najväčšie krásy patrí Ozegahara, ktorá je známa pre svoje kvetinové polia, Ouchi-juku, ktoré má krásny výhľad na horský pás a aj jazero Inawashiroko, ktoré je umiestnené len naproti mesta.

V lete sa tu dá chodiť po horách, v zime lyžovať v miestnom stredisku a v každom ročnom období sa dá užiť skvelý krb a posedenie pri japonskej teplom dome. Mesto Aizu-Wakamatsu ponúka mnoho zážitkov pre turistov a je ideálne pre tých, ktorí si chcú vychutnať krásu japonskej kultúry a prírody.

Celkovo, Aizu-Wakamatsu je miesto plné histórie, kultúry a prírodných krás. Je to určite dobrá voľba pre ľudí, ktorí hľadajú relaxačnú dovolenku, ale aj pre tie, ktoré majú radi dávku adrenalínu a prehliadnutie miestnych pamiatok. Je to miesto, ktoré stojí za to navštíviť a vychutnať si atmosféru tohto krásneho mesta a jeho prírody.


Letenka Japonsko Aizu-Wakamatsu


Japonsko je krajina s neobyčajnou kultúrou, exotickými miestami a prekrásnou prírodou. Ak ste fanúšikom histórie a zároveň prírody, letenka do Aizu-Wakamatsu by mohla byť pre vás správnou voľbou. To mesto sa totiž nachádza na severe Japonska a slávi sa svojou históriou a tradičnou kultúrou.

Aizu-Wakamatsu je známe ako hradné mesto a nachádza sa tam jeden z najväčších a najznámejších japonských hradov – Tsuruga Castle. Historici vedia povedať o tomto hrade, že tam prebiehali niektoré z najkrvavejších bojov v japonskej histórii. Dnes je z hradu zostal iba jeho základná stavba a niekoľko objektov, ale to nezmenilo jeho symbolickú hodnotu v japonskej histórii.

Okrem Tsuruga Castle sú v meste tiež veľmi obľúbené chrámy a sviatky, ktoré priťahujú turistov z celého sveta. Napríklad, Aizu-Wakamatsu je známe svojou kultúrou umenia bojových umení, a jedným z najslávnejších medzi nimi je Enichi-ji Temple. Medzi jeho zaujímavosti patrí aj to, že sú tu uchvátené pôvodné budovy z 19. storočia.

Aizu-Wakamatsu je vynikajúcim miestom pre návštevu počas zimy, pretože v tejto oblasti padá veľa snehu. Môžete tak zažiť pôvabné scenérie, prechádzať sa po zasnežených uliciach mesta a obdivovať krásu japonského zimného sveta. Okrem toho, v zime sa tu slávi Shibuki Gorge Ice Festival, ktoré vyniká okrem krásy zážitkov aj rôznymi súťažami.

Ako sme už zmienili nhorsie, príroda Aizu-Wakamatsu je krásna a tieto miesta sú často navštevované turistami. Napríklad Miharu Falls a Ouchi-juku, ktoré sú miestami, ktoré by ste mali určite navštíviť, ak ste fanúšikom prírody. Miharu Falls sú nezenou veľkolepou scenériou, ktorá je príjemná predovšetkým po dlhej prechádzke od Tsuruga Castle. Ouchi-juku vás prevedie atmosférou japonskej histórie a prenikne do času Edo.

Väčšina leteniek do Aizu-Wakamatsu začína v Tokiu. Cesta z Tokia do Aizu-Wakamatsu trvá približne tri hodiny vlakom, ale výhodou je, že samotná cesta tam má veľa pekných výhľadov a scenérií.

Celkovo sa dá povedať, že Aizu-Wakamatsu je jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest v Japonsku a určite stojí za to ho navštíviť. Toto mesto je miestom s bohatou históriou, súčasne sú tu krásne miesta na obdivovanie prírody a japonskej kultúry, ktorá je tu stále živá. A jednou z najlepších vecí je, že Aizu-Wakamatsu zostalo dodnes autentické a nepodlieha globalizácii, čo znamená, že pre cestovateľov je to veľký zážitok a vzácna príležitosť na návštevu miesta, kde sa cítime o niekoľko storočí dozadu v japonskej histórii.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky