Nájdite letenky s najlepšou cenou

Japonsko Fukuoka

Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Fukuoka


1. Ako sa dostanem z letiska Fukuoka do strediska mesta?
Odpoveď: Z letiska môžete využiť rýchlovlak, autobus alebo taxislužbu, ktoré Vás dopravia priamo do streda mesta Fukuoka.

2. Ktoré sú najlepšie miesta na nákupy v Fukuoke?
Odpoveď: Najpopulárnejšie miesta na nákupy v Fukuoke sú Tenjin, Canal City Hakata a Hakata Station.

3. Aké sú typické japonské jedlá, ktoré by som mal/a ochutnať v Fukuoke?
Odpoveď: Vo Fukuoke je veľmi populárna miestna špecialita – ramen. Okrem toho by ste mali skúsiť aj yatai, čo sú vonkajšie stánky s jedlom, kde môžete ochutnať rôzne tradičné jedlá.

4. Ktoré sú najnavštevovanejšie turistické atrakcie v Fukuoke?
Odpoveď: Medzi najnavštevovanejšie atrakcie v Fukuoke patrí Fukuoka Tower, Tocho-ji chrám, Dazaifu Tenmangu svätyňa a Fukuoka Art Museum.

5. Aké sú klimatické podmienky v Fukuoke?
Odpoveď: Fukuoka má subtropické podnebie s miernymi zimami a horúcimi letami. Teploty sa pohybujú od 5 °C v zime až po 30 °C v lete.

6. Ako získam japonský vízum pre návštevu Fukuoky?
Odpoveď: Ak plánujete pobyt v Fukuoke na dobu kratšiu ako 90 dní, budete potrebovať vízum pre turistov, ktorého sa dá bezplatne vybaviť na letisku.

7. Ktoré sú najlepšie spôsoby dopravy v rámci Fukuoky?
Odpoveď: V Fukuoke sa môžete pohybovať metrom, autobusom, vlakom alebo taxíkom, ktoré sú spoľahlivé a pohodlné spôsoby dopravy v meste.

8. Je potrebné poznať japonský jazyk na návštevu Fukuoky?
Odpoveď: Nie je nevyhnutné znášať japonský jazyk, pretože tam mnoho ľudí hovorí aj anglicky. Avšak znalosť základných fráz a slov v japonskom jazyku vám môže pomôcť v komunikácii.

9. Aké sú obľúbené festivaly v Fukuoke?
Odpoveď: Medzi najobľúbenejšie festivaly v Fukuoke patrí Hakata Gion Yamakasa festival, Tenjin Matsuri a Dontaku festival.

10. Kde sa nachádzajú najlepšie termálne kúpele (onseny) v Fukuoke?
Odpoveď: Najlepšie termálne kúpele v Fukuoke nájdete v oblasti Chikushino a Kurume, ktoré sú známe svojimi prírodnými teplými prameňmi.


Letenka Japonsko Fukuoka


Japonsko je fascinujúca krajina, ktorá ponúka neskutočné množstvo historických, kultúrnych a prírodných zážitkov. Medzi najpopulárnejšie destinácie v Japonsku patrí aj mesto Fukuoka, ktoré sa nachádza na južnom ostrove Kjúšú.

Ak plánujete navštíviť Japonsko a zaujíma vás jeho unikátna kultúra, bohatá história a prírodná krása, letenka do Fukuoky je pre vás ideálnou voľbou. Toto mesto, ktoré je hlavným mestom prefektúry Fukuoka, ponúka nepoznané skúsenosti a láka návštevníkov zo všetkých kútov sveta.

Cesta z vašej domoviny do Fukuoky je jednoduchá, pretože mesto má vlastné medzinárodné letisko, ktoré je dobre prepojené s celým svetom. Existujú rôzne letecké spoločnosti, ktoré ponúkajú letenky do Fukuoky, a vy si môžete vybrať tú, ktorá vyhovuje vašim potrebám a rozpočtu.

Po prílete do Fukuoky si môžete vychutnať bohaté dedičstvo a kultúru mesta. Fukuoka je známa svojimi historickými pamiatkami, ako je hrad Fukuoka, ktorý je jedným z najstarších hradov v Japonsku. Táto pevnosť sa nachádza na kopci s nádherným výhľadom na mesto a je domovom múzea, kde si môžete dozvedieť o histórii tejto oblasti.

Ak máte záujem o modernú kultúru, v meste Fukuoka nájdete aj množstvo nákupných centier, obchodíkov, reštaurácií a bari, kde si môžete vychutnať tradičnú japonskú kuchyňu. Fukuoka je známa svojimi ramenmi, ktoré sú jednými z najchutnejších v celej krajine. Určite nevynechajte príležitosť ochutnať túto pochúťku, ktorú si môžete vychutnať v jednej z mnohých ramenových reštaurácií v Fukuoke.

Ak máte radi prírodu, Fukuoka ponúka tiež množstvo možností na relaxáciu a oddych v jednom z jej nádherných parkov. Park Maizuru je jedným z najväčších verejných parkov v Japonsku a pravidelne sa v ňom konajú rôzne umelecké a kultúrne podujatia. K dispozícii je tiež Japonská záhrada Rakusuien, ktorá je známa svojou krajinnou architektúrou a tradičnými japonskými záhradami.

Fukuoka je tiež ideálnym východiskovým bodom pre objavovanie okolitých miest a regiónov Kjúšú. S výbornou verejnou dopravou a úzko prepojenými oblasťami môžete ľahko navštíviť miesta, ako je Kumamoto Castle alebo výlet na sopku Mont Aso.

Vzhľadom na bohaté kultúrne dedičstvo, moderný životný štýl a nádhernú prírodu, je Fukuoka jednou z najžiadanejších destinácií na návštevu v Japonsku. Ak sa rozhodnete navštíviť túto pôsobivú destináciu, nezabudnite začať plánovať svoju cestu vopred a zabezpečte si svoju letenku do Fukuoky. Pripravte sa na nezabudnuteľné zážitky, ktoré vám toto mesto ponúkne.


Počasie Japonsko Fukuoka


Fukuoka, situovaná na južnom ostrove Kjúšú, je jedným z najväčších miest v Japonsku. Jej poloha na juhu krajiny je ovplyvnená dažďovým monzúnom, ktorý prináša vlhké a teplé letá s miernymi zimami.

Počasie v Fukuoke je ovplyvnené teplým prúdom Kuro-šio, ktorý prichádza z Filipínskeho mora. Vďaka tejto príjemnej morskej krivke, Fukuoka má relatívne miernu klímu a teploty. Letá sú horúce a vlhké, s priemerom teplôt okolo 30 °C. Však je neoddeliteľnou súčasťou leto to jeho slávne obdobie dažďových monzúnových búrok. Tieto búrky môžu priniesť veľké množstvo zrážok. Zrážky často sprevádza silný vietor a dlhotrvajúce oblačné obdobie.

Zima v Fukuoke je mierna s teplotami pohybujúcimi sa okolo 10 °C. Zopakujeme, že klíma je v tomto meste značne ovplyvnená prúdom Kuro-šio. Okrem toho chladný vietor, ktorý prichádza z kontinentálnej Ázie, prispieva k miernemu ochladzovaniu v zime.

Jarné a jesenné obdobia sú najpríjemnejšie obdobia počasia v Fukuoke. Teploty sú mierne, s priemernými teplotami okolo 20 °C. Tieto ročné obdobia ponúkajú najviac slnečných dní a menej zrážok.

Mraky a daždivé obdobie sú takmer konštantou súčasťou fukuoskej klímy, s vyšším štatistickým výskytom vlhkých dní. Práve vďaka tomuto daždivému počasiu je aj poľnohospodárstvo v tejto oblasti veľmi rozvinuté. Mnoho obyvateľov sa preto venuje pestovaniu rýže, ovsu a zeleniny, vďaka čomu je Fukuoka známa ako jedno z hlavných poľnohospodárskych centier Japonska.

Klimatické podmienky Fukuoky sú vhodné pre turistov, ktorí si želajú skúmať letné pláže, navštíviť nádherné chrámy a tradičné japonské záhrady, alebo absolvovať obľúbenú gejzírovú kúpeľnú procedúru, známu ako onsen. Fukuoka je ideálnym miestom pre tých, ktorí chcú zároveň zažiť tradičnú japonskú kultúru a užiť si príjemné počasie.


Dovolenka Japonsko Fukuoka


Japonsko je jednou z najfascinujúcejších krajín na svete, kde sa ponúka nekonečné množstvo zážitkov a pamiatok. Ak hľadáte unikátne mesto, ktoré ponúka nielen zaujímavé miesta, ale aj skvelú kuchyňu a miestnych obyvateľov, Fukuoka v juhovýchodnej časti ostrova Kjúšú by mala byť vašou volbou.

Fukuoka ponúka vynikajúcu kombináciu moderného a tradičného sveta. Mestské pláže, trhy, chrámy a spomienky na aj ako historické obdobia sú všadeprítomné v tejto krásnej metropole. Ako je to však na dovolenke?

Po príchode do Fukuoky môžete začať objavovanie mesta okamžite. Máte možnosť navštíviť množstvo chrámov a svätyň. Medzi tieto patria napríklad Tocho-ji a jeho obrovská nádherná socha sediaceho Buddhu, Fukuoka Dazaifu Tenmangu a jeho záhrady, šintoistický chrám Dazaifu Tenmangu alebo chrám Sumiyoshi vypchatý alebo nádhernými, dĺžitými bránami.

Po prehliadke chrámov sa môžete vydať na prechádzku po národných parkoch v okolí mesta, rovnako môžete navštíviť chrámy typu Nanzoin, kde sú vyryté obrazy budhistických mudrcov, alebo kláštor Shofukuji, ktorý je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO. Časom zabudnete na šum a ruch mesta a naplno sa venujete krásam prírody.

Ako prví ste asi objavíte množstvo parkov, z ktorých najkrajšími sú Ohori park v centre mesta a maľovaniejší, Nokonoshima ostrov. Na Ostrove sa rebríčky popri útesov a sú tu skvostné výhľady na okolitú krajinu vrátane Prekrásneho mesta Fukuoka.

Nemôžete sa však vyhnúť jednému z najväčších nákupných komplexov v Ázii, Canal City Hakata, kde nájdete množstvo obchodov, kaviarní a reštaurácií. Na maloobchodných trhoch Naiousu-yokocho v centre mesta si môžete kúpiť všetko od nakupovaných zeleniny až po vintage oblečenie. Večerné prechádzky osvetlenými ulícami mesta skoordujete okamihom nákupu lahodnej miestnej kuchyne.

Ak sa Vám z japonskej kultúry páči maľovanie keramiky, určite by ste nemali vynechať návštevu mesta Karatsu a jeho rybackého prístavu. Táto časť Fukuoky je známa nielen krásnymi keramickými výrobkami, ale aj rybím trhom sústredeným v okolí prístavu.

Fukuoka ponúka nielen kultúru ale aj zážitok z prírody, ak sa nechcete príliš vzdialiť mesta, využite rýchlu vlakov a navštívte mesto Niji-na ktorý neďaleko Fukuoky len pár hodín cesty. Nájdete tam hopovanie prírody, pláže, surfy a nekonečné pole ryže.

Japonsko Fukuoka je jednou z najfascinujúcejších dovoleniek pre tých, ktorí chcú objaviť spojenie medzi minulosťou a súčasným svetom a mať zážitok z japonskej kultúry a gastronómie. Mesto ponúka niečo pre každého a určite si ho zamilujete. Kontaktujte svoj cestovný kancelárie ešte dnes a zarezervujte si fantastickú dovolenku, ktorá Vás dostane na ostrov Kjúšú.

Viete, že Fukuoka má tiež vlastné letisko, ktoré Vám umožní pohodlné cestovanie z celej Ázie a iných regiónov, primárne z Hongkongu, Singapuru a Ánoonesia? Nezmeškajte šancu vidieť krásy Japonska a navštíviť Fukuoku, miesto, kde sa stretávajú minulosť a súčasnosť.


Ubytovanie Japonsko Fukuoka


Japonsko je fascinujúca krajina so svojimi unikátnymi kultúrnymi a historickými pamiatkami. Jedným z najväčších a najkrajších miest v Japonsku je Fukuoka, ktorá ponúka návštevníkom dokonalú kombináciu moderného a tradičného Japonska. Ak sa rozhodnete navštíviť Fukuoku, je dôležité mať správne ubytovanie, ktoré vám ponúka všetko, čo potrebujete počas vášho pobytu.

Fukuoka je známa pre svoju vysokú mieru pohodlia a luxusu v mnohých hoteloch a reštauráciách. Nájdete tu mnoho prvotriednych a luxusných hotelov, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú maximálny komfort a pohodlie. Mnohé tieto hotely sa nachádzajú v centre mesta, čo umožňuje ľahký prístup k hlavným turistickým atrakciám a nočnému životu. Väčšina týchto hotelov ponúka tiež moderné vybavenie, ako sú bazény, posilňovne a wellness centrá, aby sa vaša skúsenosť ešte viac zlepšila.

Ak hľadáte niečo menej luxusné, Fukuoka má tiež množstvo cenovo dostupných hotelov, ktoré ponúkajú príjemný pobyt bez prehnaných nákladov. Mnoho týchto hotelov je situovaných v blízkosti staníc metra alebo autobusovej dopravy, čo umožňuje pohodlné a jednoduché presuny po meste. Väčšina týchto hotelov tiež ponúka základné vybavenie, ako je bezplatné Wi-Fi, televízory a súkromné kúpeľne.

Ak preferujete neobvyklejšie zážitky, v Fukuoke môžete vyskúšať pobyt v tradičnom japonskom ryokane. Ryokany sú tradičné japonské ubytovacie zariadenia, ktoré vám poskytnú autentický pohľad na japonskú kultúru a životný štýl. Tieto ryokany sú obvykle zariadené s tatami kobercom a futonmi na spanie, a ponúkajú vám príležitosť vyskúšať si japonské tradície, ako napríklad kúpanie v onzene (tradičné japonské termálne kúpele) a obliekanie yukaty (tradičné japonské šaty).

Okrem hotelov a ryokanov má Fukuoka aj veľké množstvo súkromných apartmánov a domov na prenájom, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí radi majú viac súkromia a jedinečnú skúsenosť priamo v domácom prostredí. Tieto súkromné ubytovania vám poskytnú príležitosť cítiť sa viac ako doma a objavovať mesto z pohodlia vášho vlastného prostredia.

Ak plánujete návštevu Fukuoky, nezabudnite si vopred zabezpečiť ubytovanie, ktoré vyhovuje vašim preferenciám a rozpočtu. Bez ohľadu na to, či preferujete luxusné hotely, tradičné ryokany alebo súkromné apartmány, v Fukuoke nájdete množstvo možností, ktoré vám poskytnú dokonalú základňu pre objavovanie tohto nádherného japonského mesta.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky