Nájdite letenky s najlepšou cenou

Japonsko Himeji

Letenka Japonsko Himeji


Japonsko je fascinujúca krajina plná zaujímavých miest a pamiatok. Ak si plánujete cestu do tejto krajiny, určite by ste mali navštíviť miesto Himeji. Nachádza sa na juhozápade krajiny v regióne Kansai a je známe svojím jedinečným a pôsobivým zámkom - Himeji-jó.

Cesta do Himeji je jednoduchá a rýchla. V súčasnosti je najlepšou možnosťou letenka z Európy, kde sa dá prísť do Tokya alebo Ósaky a následne využiť vlakové spojenie až do Himeji. Cestovanie po Japonsku je všeobecne bezpečné a veľmi dobre organizované, takže sa nemusíte báť ničoho.

Himeji-jó je jednou z najznámejších atrakcií v Himeji a je považované za najkrajší zachovaný japonský hrad zo 17. storočia. Hrad bol zrekonštruovaný v roku 1950 po druhej svetovej vojne a teraz predstavuje nádherný príklad japonskej architektúry a kultúry. Jeho biela fasáda, ktorá sa čistí každých pár rokov, pochádza z rias a obilia. Himeji-jó je tak jedným z kontaktných bodov pre zahraničných turistov, ktorí často túžia vidieť hrad v plnej nádhere.

Okrem hradu, Himeji má mnoho ďalších miest na výlet, vrátane jeho čarovného japonského záhrady Kóko-en a chrámu Šóšan. Okolie Himeji je tiež úžasné – je tam slávne hory severského Honšú, Nodošan a Joiyama, a japonské pobrežie, ktoré ponúkajú nádherný výhľad na more a prírodu.

Pre cestovateľov, ktorí sa chcú ponoriť do japonskej kultúry a histórie, je Himeji miestom, ktoré by nemali prehliadnuť. Aj keď tam nemáte dlho, stačí tu stráviť pár dní a vychutnať si nádherný výhľad, veľmi dobrú japonskú kuchyňu a zoznámiť sa s miestnymi obyvateľmi, ktorí sú veľmi pohostinní a srdeční.

Keď si zabezpečíte letenku do Japonska, nezabudnite sa pozrieť na Himeji a jej záchytné body. Bude to pre vás nádherná skúsenosť, ktorú už nikdy nezabudnete a ktorá vás tak pohltí, že sa sem určite budete chcieť vrátiť.


Dovolenka Japonsko Himeji


Japonsko je fascinujúcou krajinou, plnou bohatých tradícií, úchvatných pamiatok a nádherných prírodných scenérií. Ak sa teda rozhodnete stráviť dovolenku v Japonsku, jedno miesto, ktoré by ste si nemali nechať ujsť, je Himeji.

Himeji je historické mesto nachádzajúce sa v prefektúre Hjógo v západnej časti Japonska. Jeho najznámejšou atrakciou je Himeji-jó, alebo aj Hrad bielej žeriavice, ktorý je jedným z najdôležitejších a najstarších hradov v Japonsku. Ten je zároveň jednou z dvanástich pôvodných stavieb, ktoré prežili obdobie feudalizmu. Himeji-jó je pritom významnou súčasťou japonskej kultúrnej dedičiny a bol dokonca zaradený na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Je známy aj pod prezývkou "Bielý vták", pretože vďaka svojej architektúre a bielej omietke pripomína rozťahané krídla žeriavov.

Pri návšteve Himeji-jó sa môžete prechádzať cez krásne záhrady a vybrať sa na prechádzku po múroch hradu, ktoré vám poskytnú úchvatný výhľad na mesto. V hradnej veže sa nachádza múzeum, kde môžete objaviť rôzne artefakty a históriu tohto významného miesta.

Okrem Himeji-jó má Himeji aj iné miesta, ktoré stojí za návštevu. Môžete navštíviť Koko-en, japonské záhrady nachádzajúce sa tesne pri hrade. Tento komplex je skvelým miestom na oddych a relaxáciu po návšteve hradu. Záhrady disponujú kľudnou atmosférou, ostrihanými živými plotmi a tradičnými japonskými kvetinami.

Ďalšou zaujímavou atrakciou v Himeji je Engjó-kódžó, chrám, ktorý je tiež zaradený na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Tento budhistický chrám je známy svojou architektúrou a ponúka bohatú históriu a kultúrny zážitok. Vo vnútri chrámu nájdete krásnu záhradu a množstvo historických artefaktov.

Himeji je tiež ideálnym východiskovým bodom na objavovanie ďalších miest v okolí. Napríklad, môžete sa vybrať na výlet do Kóbe, ktoré je známe svojimi prístavnými miestami a aj kulinárnymi špecialitami, ako je slávne mäso z Kóbe. Ďalším možným výletom je Nara, ktorá je bohatá na historické chrámy a budhy.

Ak teda plánujete dovolenku v Japonsku, nezabudnite si zaradiť Himeji na svoj itinerár. Toto malebné historické mesto vás očarí svojou nádhernou architektúrou, bohatou históriou a jedinečnou atmosférou. Určite vám poskytne nezabudnuteľné zážitky a vedomosti o japonskej kultúre.


Ubytovanie Japonsko Himeji


Himeji je jedno z najobľúbenejších turistických miest v Japonsku a mesto ponúka širokú škálu možností pre ubytovanie pre návštevníkov. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete zostať v hoteli alebo ryokane (tradičnom japonskom penzióne), nájdete vhodné ubytovanie, ktoré vyhovuje vašim potrebám a preferenciám.

Ak preferujete luxusné ubytovanie, v Himeji nájdete niekoľko päťhviezdičkových hotelov. Tieto hotely sú vybavené modernými zariadeniami a ponúkajú luxusné izby s výhľadom na známu Himeji Castle, japonský národný klenot, ktorý je jedným z najikonickejších a najnavštevovanejších miest v Japonsku. Tieto hotely sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí si želajú maximálny komfort a pohodlie počas svojho pobytu.

Pre tých, ktorí uprednostňujú autentický zážitok, je ideálnou voľbou ryokan. Tieto tradičné japonské penzióny sú často postavené v tradičnom japonskom štýle a ponúkajú pohodlné tatami izby s futonmi na spánok. Ryokany sú známe svojou pohostinnosťou a poskytujú jedinečný pohľad na japonskú kultúru a tradície. Mnohé z nich majú aj prírodné minerálne kúpele, známe ako onsen, kde sa môžete relaxovať a načerpať energiu po celodennom objavovaní pamiatok Himeji.

Pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupné ubytovanie, sú v Himeji k dispozícii aj rôzne typy lacnejších hotelov a hosteli. Tieto ubytovacie zariadenia ponúkajú jednoduché izby s jednoduchým zariadením za prijateľné ceny. Väčšina týchto hotelov a hosteli sa nachádza v centre mesta, čo umožňuje ľahký prístup k hlavným turistickým atrakciám, reštauráciám a nákupným zónam.

Ak plánujete pobyt v Himeji, odporúča sa rezervovať ubytovanie vopred, najmä počas hlavnej turistickej sezóny, kedy je veľký záujem turistov. Mnohé hotely a ryokany majú webové stránky, kde si môžete rezervovať izbu online. Existuje aj niekoľko rezervačných portálov, ktoré vám umožnia porovnať ceny a vybrať si najlepšiu možnosť ubytovania.

Nájsť si správne ubytovanie je dôležitou súčasťou cestovania a v Himeji je pre túto potrebu dostatočná ponuka. Bez ohľadu na vaše preferencie a rozpočet si budete môcť vybrať ubytovací zariadenie, ktoré vám umožní stráviť príjemný a komfortný pobyt v tomto malebnom japonskom meste.


Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Himeji


Q: Kde sa nachádza Himeji v Japonsku?
A: Himeji sa nachádza v prefektúre Hyogo v západnej časti Japonska.

Q: Aké je hlavné turistické miesto v Himeji?
A: Hlavnou turistickou atrakciou je Himeji-jō, starobylý hrad z 17. storočia, ktorý je zároveň aj svetovým dedičstvom UNESCO.

Q: Aké je najlepšie ročné obdobie na návštevu Himeji?
A: Najlepšie ročné obdobie na návštevu Himeji je jar alebo jeseň, keď je prijemné počasie a krásna kvetina cherry blossoms v kvete.

Q: Môžem použiť JR Pass na cestovanie do Himeji?
A: Áno, JR Pass pokrýva cestovanie vlakom Shinkansen a lokalných vlakov do Himeji.

Q: Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Himeji z Tokia?
A: Najlepší spôsob, ako sa dostať z Tokia do Himeji, je cestovanie rýchlikom Shinkansen alebo letom do Kobe a potom vlakom do Himeji.

Q: Aké sú najlepšie hotely v Himeji?
A: Niektoré z najlepších hotelov v Himeji zahŕňajú Hotel Nikko Himeji, Himeji Castle Grandvrio Hotel a Hotel Monterey Himeji.

Q: Aké je typické jedlo v Himeji?
A: Typickými jedlami v Himeji sú Himeji-kokukomeshi, miestna špecialita rýb a zeleniny a Hyogo Hyakumi-Pork, mäsové jedlá z miestnych prasiat.

Q: Koľko času by som mal stráviť v Himeji?
A: Zvyčajne by ste mali stráviť aspoň jeden deň v Himeji, aby ste si mohli vychutnať všetky turistické atrakcie. Ak by ste sa chceli viac zamerať na hrad, odporúča sa stráviť v Himeji niekoľko dní.


Počasie Japonsko Himeji


Počasie v japonskom meste Himeji je ovplyvnené jeho geografickou polohou a klimatickými podmienkami. Himeji sa nachádza v prefektúre Hjógo, na západnom pobreží ostrova Honšú.

Mesto leží v rovinskom a horskatom teréne, s pohorím Rokkó na severovýchode a močiarmi na západe. Tieto faktory ovplyvňujú mikroklimatické podmienky v regióne Himeji.

Himeji zažíva štyri výrazné ročné obdobia - jar, leto, jeseň a zimu. Jarné mesiace (marec až máj) sú miernou a mierne vlhkou sezónou, s priemernými teplotami od 7 °C do 21 °C. V tomto období je mesto oživené kvetinami a rôznymi druhmi sakúr, ktoré lákajú návštevníkov z celého sveta.

Leto (jún až august) v Himeji je horúce a vlhké, s priemernými teplotami dosahujúcimi 25 °C až 32 °C. Toto obdobie je tiež náchylné na monzúnové obdobia so silnými dažďami a občasnými tropickými búrkami. Obloha je väčšinou oblačná a teplota vzduchu je vysoká.

Jeseň (september až november) je v Himeji miernym a suchým obdobím. Teploty klesajú na približne 16 °C až 23 °C. Jeseň je považovaná za najlepší čas na návštevu Himeji kvôli svojmu príjemnému počasiu a spektakulárnym farebným lístiam, ktoré sa objavujú na stromoch.

Zima (december až február) v Himeji je mrazivá, s priemernými teplotami od 2 °C do 10 °C. Mesto môže zažiť aj občasné snehové zrážky, najmä v decembri a januári. Zimné počasie je ideálne pre turistov, ktorí chcú vidieť Himejský hrad obklopený bielym snehom.

Okrem ročných období je Himeji aj vystavené vplyvom Tichého oceánu, čo znamená zvýšené riziko vzniku tropických búrok počas horkých letných mesiacov. Tieto búrky môžu priniesť silné dažde a veterné nárazy.

Pri plánovaní návštevy Himeji je vhodné sledovať predpovede počasia a prispôsobiť sa daným podmienkam. Mesto je známe svojou architektúrou a kultúrou, takže je vhodné si zvoliť čas návštevy, ktorý najlepšie spĺňa vaše preferencie a očakávania.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky