Nájdite letenky s najlepšou cenou

Japonsko Ise

Dovolenka Japonsko Ise


Dovolenka v Japonsku je pre mnohých snom a cestovateľským pútnikom ponúka nezabudnuteľný zážitok. Okrem klasických turistických destinácií ako Tokio či Kjóto sa dá v krajine stúpajúceho slnka nájsť množstvo skrytých klenotov, ktoré stoja za to vidieť. Jedným z takýchto miest je Ise.

Ise leží v japonskej provincii Mie a je považované za jeden z najdôležitejších náboženských a kultúrnych centier Japonska. Na prvý pohľad sa môže zdať, že Ise ponúka iba jedinú atrakciu - svätyňu Ise Jingu, ale ide o miesto, ktoré má omnoho viac ponúknuť.

Koľko dní si na dovolenke v Ise vybrať?

Ak chcete okúsit krásy Ise, odporúčame si naplánovať minimálne 2-3 dni. Mesto má bohatú históriu, kultúrne dedičstvo a množstvo zaujímavých aktivít. Ak plánujete navštíviť Ise Jingu, odporúčame si pripraviť sa na trochu náročnejší výlet, ktorý si môžete jednoducho naplánovať na jeden celý deň.

Pozrite si tiež:

Kam sa vybrať na dovolenku v Japonsku?

Ise Jingu

Ise Jingu je najdôležitejšou svätyňou japonského šintoizmu a každý rok ju navštívia milióny pútnikov. Svätyňa je zasvätená bohyni Amaterasu, zakladajúcej kráľovskej rodiny. Ise Jingu pozostáva z dvoch hlavných svätýň, Kotai Jingu a Naiku. Kotai Jingu je staršia a na vstup je prístupná iba do určitej vzdialenosti. Naiku je novšia a jej návšteva je možná po celý rok.

Vstup na Ise Jingu je vo všeobecnosti bezplatný, ale niektoré miesta majú poplatok. Je dôležité si uvedomiť, že návšteva svätyne je viac ako len turistická zastávka. Japonci túto svätú púť zvyknú absolvovať aspoň raz v živote a k nim sa pristupuje s rešpektom a pokorou. Bude preto potrebné pri vstupe do svätyne uctivo sa správať a dodržiavať miestne zvyky a tradície.

Ďalšie miesta v Ise

Mimo Ise Jingu nájdete v Ise ešte mnoho ďalších zaujímavých miest. Môžete navštíviť Ise Ninja Muzeum, ktoré ponúka stálu výstavu a aj predstavenia historických japonských bojových umení. Okrem toho je tu aj park s japonskými záhradami Yoshikien, ktorý je otvorený počas celého roka. Milovníci tradicionálneho japonského domu si môžu poobzerať japonské domy, Sengû Shiki, ktoré boli vybudované na Ise Jingu v roku 1909.

V Ise sú tiež populárne kultúrne akcie, ako napríklad Ise-wan Grand Festival, ktorý sa koná v novembri a aj tu si môžete užiť tradičné japonské jedlo a jesenné scenérie.

Je tu ešte niečo iné?

Pre mnohých je Ise viac než len náboženské centrum. Nachádza sa v úchvatnom prírodnom prostredí, ktoré ponúka mnoho možností pre turistiku a outdoorové aktivity. Môžete absolvovať túry po hrebeni hor Ise-Shima alebo k vodopádu Kanbayashi Falls. Ďalšou atrakciou je morský park Toba, kde sa môžete pozrieť na zaujímavé morské živočíchy, ako aj na predstavenia delfínov a kytíc.

Nakoniec sa v Ise určite nesmiete nechať ujsť nákupné centrá, ktoré ponúkajú tradičné japonské remeslá, ako aj moderné obchody. Môžete sa pokochať umením japonských keramikárov, maľby a podobne.

Ise je teda jednoznačne miesto, ktoré by ste pri plánovaní svojej cesty do Japonska nemali vynechať. Jeho historický význam, kultúrne dedičstvo a nádherné prírodné prostredie ponúkajú návštevníkovi široké spektrum zážitkov a zážitky, ktoré si zapamätáte na celý život.


Ubytovanie Japonsko Ise


Ise je malé mesto v prefektúre Mie v Japonsku. Jeho obľúbenosť medzi turistami spočíva v jeho náboženskom význame a jeho významnosti v japonskej histórii. Mesto je domovom jedného z najdôležitejších japonských posvätných miest a jednej z najznámejších japonských svätyň - svätyne Ise Jingū.

Keď sa návštevníci rozhodnú navštíviť Ise, často sa zaujímajú o ubytovanie v blízkosti svätyní, aby si mohli užiť prírodné krásy a atmosféru daného miesta. Vidiecke oblasti v okolí Ise poskytujú ideálne možnosti pre tých, ktorí túžia po pokoji a pokroilých výhľadoch.

Jednou z najobľúbenejších možností ubytovania v Ise je pobyt v tradičných japonských ryokanoch. Ryokany sú japonské hostely, ktoré ponúkajú štýlové a autentické ubytovanie. Hostia majú možnosť prespať si na futónoch - tradičných japonských zemiakoch - a obliecť si yukatou - tradičné kimono. Niektoré ryokany ponúkajú aj termálne kúpele, ktoré sú ideálne pre relaxáciu po dni strávenom objavovaním svätyne.

Okrem ryokanov je v Ise tiež dostupné aj viacero moderných hotelov. Návštevníci majú na výber medzi mnohými možnosťami od 3-hviezdičkových hotelov po luxusné rezorty. Moderné hotely v Ise sú vybavené všetkými pohodlnosťami, ktoré očakávate od moderného ubytovacieho zariadenia, vrátane bezplatného Wi-Fi, reštaurácií, posilňovne a ďalších zariadení na rozptýlenie.

Pre tých, ktorí túžia po trochu viac súkromia, existuje možnosť prenajať si tradičný japonský dom alebo izbu v súkromnom dome. Mnoho domov v Ise je starých a zachováva autentickú atmosféru minulých čias. Táto možnosť ubytovania umožňuje návštevníkom zažiť tradičný japonský životný štýl a vzťah s miestnymi obyvateľmi.

Napriek tomu, aké ubytovanie si návštevníci vyberú, Ise ponúka niečo pre každého. Mesto je plné kultúry, histórie a prírodného scenérie. Nezabudnuteľnou súčasťou návštevy Ise je samozrejme aj návšteva svätyne Ise Jingū, ktorá je známa svojou špecializáciou na pohostinnosť a veneráciu slnka. Celkovým cieľom návštevníkov je zažiť túto duchovnú a pokojnú atmosféru, ktorá je charakteristická pre Ise.

Ubytovanie v Ise je skutočne jedinečným zážitkom. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre tradičný ryokan, moderný hotel alebo súkromný dom, Ise určite poskytne nezabudnuteľné chvíle a zážitky počas vášho pobytu v tomto pokojnom japonskom meste.


Letenka Japonsko Ise


Letenka do japonského města Ise je nápadem pro všechny, kdo chtějí zažít krásy japonské kultury a tradic. Město Ise se nachází v prefektuře Mie, na jihovýchodě Japonska. Je známo jako důležité náboženské místo a domov svatyně Ise Jingu, nejposvátnějšího místa v šintoistické víře.

Ise Jingu je složeno ze dvou hlavních svatyní, z nichž Kaikan je věnována bohyni slunce Amaterasu, a Naiku je věnována bohyni plodnosti a úrody Toyouke. Svým způsobem je to Japonský Vatikán, který každý rok navštíví miliony lidí z celého světa.

Když si zarezervujete letenku do Ise, nejprve navštivte svatyně, kde můžete pozorovat tradiční japonskou architekturu a kulturu. Ise Jingu má také obrovský význam pro japonskou zemědělskou oblast, neboť svatyně patří k největším vlastníkům orné půdy v Japonsku. Svatyně jsou chráněny téměř 2 000 ha lesů, které poskytují potravu a úkryt pro mnoho druhů rostlin a zvířat.

Pokud máte rádi japonskou kuchyni, also byste si neměli nechat ujít návštěvu trhů s rybami v městě Toba, kde si můžete užít místní speciality z čerstvě ulovených ryb a mořských plodů. Toba také poskytuje výchozí místo pro výlety na ostrovem s diversifikovanou faunou, kde můžete pozorovat delfíny, krokodýly a ptáky.

Pokud chcete zažít něco neobvyklého, vydajte se do největšího safari parku v Asii, jen 30 minut jízdy od Ise. Když si zarezervujete letenku do Ise, můžete také navštívit město Kumano, známé pro památky UNESCO a krásnou přírodu.

Celkově by návštěva Ise mohla být jedním z vrcholů vaší návštěvy Japonska. Před tím, než si zarezervujete letenku, si ale určitě zkontrolujte doporučené cesty, aby vaše zkušenost byla co nejlepší.

Nabízíme také komplexní platformu pro rezervace letenek, ubytování, transferů a zájezdů do Japonska a dalších zemí v Asii. Zkontaktujte nás pro více informací a plánování vaší cesty.


Počasie Japonsko Ise


Japonský Ise je jedno z nejkrásnějších a historicky nejvýznamnějších měst Japonska. Jeho kulturní dědictví sahá až do dávných tradic starověkého Japonska, které stále ovlivňují život zdejších obyvatel.

Kromě svých historických a kulturních památek si město Japonský Ise získalo i popularitu díky nádhernému počasí po celý rok. Díky své poloze v oblasti Kjúšú, je japonský Ise celý rok obklopen krásnými zalesněnými horami a vody Tichého oceánu.

Letní počasí v Japonsku je obecně velmi horké a vlhké. Průměrná denní teplota v Ise se pohybuje kolem 30 stupňů Celsia a vlhkost vzduchu dosahuje až 80%. Touto dobou se město stává oblíbeným turistickým centrem, které nabízí mnoho atrakcí, jako jsou obří mori silnice, léto plné plážových aktivit a oslavy letního festivalu.

Podzim a jaro jsou nejkrásnější roční období v Japonsku. V období jara se zdejší krajina obklopí kvetoucími sakurami, které přitahují tisíce turistů z celého světa. Podzim se zase nese v duchu nádherných barevných palet, protože se listnaté stromy okolo města postupně mění na oranžové a žluté barvy.

Zimní počasí v Ise mohou být velmi studené a suché. Průměrná teplota v této době dosahuje okolo 5 stupňů Celsia, ale někdy může klesnout až do -5 stupňů Celsia. V tomto období se na horách okolo Ise vytváří mnoho lyžařských areálů a uprostřed zimy můžete dokonce vidět i sníh v městském parku.

Celkově je počasí v Japonsku Ise velmi příjemné a nabízí mnoho příležitosti k prozkoumání krásných krajinných oblastí a kulturních památek této oblasti. Bez ohledu na roční období, navštivte Japonsko Ise a užijte si nezapomenutelnou dovolenou plnou kultury a krásy přírody.


Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Ise


Otázky o Japonsku Ise:

1. Kde sa nachádza svätynňa Ise Jingu?
Svätynňa Ise Jingu sa nachádza v japonskej prefektúre Mie, na ostrove Honšú.

2. Ako sa dostanem do Ise Jingu?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Ise Jingu, je cestovať vlakom alebo autobusom z blízkej väčšej mesta, ako je Nagoja alebo Osaka.

3. Aké sú otváracie hodiny Ise Jingu?
Ise Jingu je otvorená denne od západu slnka do východu slnka. Konkrétne otváracie hodiny sa však môžu líšiť podľa ročného obdobia a aktuálnych podmienok.

4. Musím platiť vstupné do Ise Jingu?
Nie, vstup do Ise Jingu je bezplatný.

5. Čo je najlepší čas na návštevu Ise Jingu?
Najlepší čas na návštevu Ise Jingu je počas jarného a jesenného obdobia, keď je počasie mierne a okolitá príroda je v plnom kvete alebo farebnosti.

6. Aké sú obľúbené atrakcie v okolí Ise Jingu?
Okolie Ise Jingu je plné rôznych atrakcií, ako napríklad svätyňa Meoto-Iwa, miestna pláž Toba, historickej mesta Ise a mnoho ďalších pamiatok a prírodných krás.

7. Aké sú miestne tradície a rituály spojené s Ise Jingu?
Ise Jingu je známa svojimi dlhoročnými tradíciami a rituálmi, vrátane kúpania pred návštevou svätynne a obliekania sa do tradičných kimón.

8. Aký je význam Ise Jingu pre Japoncov?
Ise Jingu je považovaná za jednu z najposvätnejších svätyň v Japonsku a je dôležitým miestom uctievania japonských božstiev Amaterasu-Omikami a Toyouke-no-Okami. Je to dôležitá súčasť náboženskej a kultúrnej identity Japoncov.

9. Ako sa správať pri návšteve Ise Jingu?
Pri návšteve Ise Jingu je dôležité prejaviť úctu a dodržiavať miestne tradície a pravidlá. To zahŕňa správne obliekanie, pokojné správanie sa, fotografovanie len na povolených miestach a dodržiavanie zákazov a pokynov personálu.

10. Má Ise Jingu spojenie s japonskou históriou a kultúrou?
Áno, Ise Jingu je dôležitou súčasťou japonskej histórie a kultúry. Je spojená s mnohými tradičnými kultúrnymi aspektmi, ako sú náboženské obdarovávanie, tradičné staviteľstvo a náboženské festivaly.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky