Nájdite letenky s najlepšou cenou

Japonsko Kamakura

Ubytovanie Japonsko Kamakura


Kamakura je mesto, ktoré sa nachádza severne od Tokya a je známe svojou krásnou prírodou, uctievaním Božskej tvorby a históriou. Návštevníci Kamakury sa často zastavia aj v Tokyu alebo Nikko, avšak Kamakura ponúka jedinečný zážitok.

V Kamakure sa nachádza mnoho politicky významných miest, ktoré každý návštevník by mal vidieť. Jedným z týchto miest je veža Tsurugaoka Hachimangu, ktorá bola postavená v 12. storočí ako cintorín pre boje v Kamakurskom období. Dnes toto miesto slúži ako svätyňa a turistická atrakcia.

Ak plánujete pobyt v Kamakure, môžete si vybrať z ubytovania s rôznym charakterom. Niekedy predúmyselné strohé a jednoduché, inokedy moderné a luksusné. Ubytovanie v Kamakure však nebude mať zníženú kvalitu ubytovania.

Ak ste na tom so svojimi financiami dobre, možno by ste mali zvážiť ubytovanie v jednom z mnohých luxusných hotelov v Kamakure. Mnoho z týchto hotelov ponúka world-class kuchyne, wifi a prvotriedny servis.

Pre tých, ktorí preferujú tradičnejšie ubytovanie, môže byť ideálnym riešením pobyt v jednom z mnohých ryokanov. Tieto ryokany sú typické japonské ubytovacie zariadenia poskytujúce autentický a tradičný zážitok, nadštandardné služby a pekné tatami izby.

Aby ste získali skutočný pocit Kamakury, vyskúšajte ubytovanie v jednom z mnohých šintoistických chrámov. Ubytovanie v chráme ponúka revitalizujúce prostredie a mnoho príležitostí na ecotourismus.

Všetky tieto druhy ubytovania v Kamakure ponúkajú jedinečný zážitok a určite prinesú k vašej dovolenke jedinečný charakter. Nech už sa rozhodnete pre akékoľvek ubytovanie, užite si Kamakuru v jej ojedinelých momentoch a urobte si spomienky na celý život.


Letenka Japonsko Kamakura


Japonsko je fascinujúca krajina s bohatou kultúrou a históriou. Jeho hlavné mesto Tokio je známe svojou pulzujúcou atmosférou a modernou architektúrou. Avšak, ak túžite po niečom pokojnejšom a tradičnejšom, môžete sa vydať do mesta Kamakura.

Ak plánujete navštíviť Kamakuru, letenka je najlepším spôsobom, ako sa dostať tam z akéhokoľvek miesta na svete. Kamakura je umiestnená asi hodinu juhozápadne od Tokia a môžete si vybrať z viacerých letísk v blízkosti Tokia, vrátane medzinárodného letiska Narita alebo letiska Haneda.

Po prílete do Tokia vás čaká krásna japonská pohostinnosť a jednoduchý presun do Kamakury. Môžete si rezervovať sedadlo v rýchliku shinkansen, ktorý vás dopraví do neďalekého mesta Yokohama a odtiaľ už môžete pokračovať vlakom do Kamakury. Cesta ponúka úžasné výhľady na okolitú krajinu a je skvelým spôsobom, ako začať objavovanie Japonska.

Po príchode do Kamakury budete fascinovaní históriou a kultúrou tohto mesta. Kamakura bola v minulosti dôležitým politickým a náboženským centrom a je domovom množstva historických pamiatok. Prvou z nich, ktorú môžete navštíviť, je slávny Veľký bronzový Budha. Táto obrovská socha Budhu, ktorá meria 13,35 metrov, je jednou z najväčších bronzových soch na svete a je jedným z najznámejších symbolov Kamakury.

Väčšinu historických pamiatok Kamakury možno nájsť v okolí Hase, malebnej oblasti s bohatou atmosférou. Medzi najpopulárnejšie atrakcie patrí buddhistický chrám Hase-dera, známy pre svoje nádherné záhrady a barevné kvitnúce čerešňové stromy v jarnom období. Ďalším významným miestom je chrám Kenchō-ji, ktorý je jedným z najstarších a najvýznamnejších zenových chrámov v Japonsku. Môžete tu prežiť nejaký čas v tichu a mieriť sa svojimi myšlienkami.

Ak sa vyberiete do Kamakury na leto, budete mať príležitosť navštíviť aj jeho nádherné pláže. Kamakura je známa svojimi plážami, ktoré sú obľúbené medzi miestnymi i návštevníkmi. Jeho najznámejšou plážou je Yuigahama, ktorá je priamym susedom Kamakury a je ideálna pre relaxáciu a prechádzky po pláži. Ak ste dobrodruhmi, môžete navštíviť aj Enoshima, malebný ostrov, ktorý je vzdialený asi 20 minút vlakom od Kamakury. Na Enoshime nájdete krásne pláže a pohľady na oceán, ktoré si určite zamilujete.

Návšteva Kamakury je nezabudnuteľným zážitkom, vzdialeným od preplnených miest a rušnej atmosféry veľkých miest, ako je Tokio. Letenka do Japonska Kamakura je jednoduchý spôsob, ako zažiť túto úžasnú destináciu a objaviť jej poklady. Uistite sa, že si naplánujete dostatočný čas na prieskum a ochutnávanie miestnych pokrmov, čo je ďalší neodmysliteľný zážitok pri návšteve Japonska. Nech už sa rozhodnete cestovať sami alebo s rodinou a priateľmi, Kamakura vás určite nadchne svojou krásou a bohatým kultúrnym dedičstvom.


Dovolenka Japonsko Kamakura


Dovolenka v Japonsku je vždy neobyčajným zážitkom. Pokiaľ hľadáte miesto, kde sa môžete ponoriť do bohatých tradícií a histórie krajiny v kombinácii s prírodou a krásnymi plážami, potom by vás mohla zaujať dovolenka v meste Kamakura.

Kamakura je historické mesto nachádzajúce sa na juhovýchodnom pobreží Japonska, približne 50 kilometrov od Tokia. Je známe svojimi starobylými chrámami, budhistickými svätyňami, záhradami a plážami. Mesto je veľmi obľúbené nielen medzi miestnymi turistami, ale aj medzi zahraničnými návštevníkmi.

Jedným z najväčších sídel Kamakury je chrám Tsurugaoka Hachimangu. Tento chrám je venovaný bohu vojny a ochrancovi samurajov, a preto tu nájdete mnoho pamiatok spojených so samurajskou kultúrou. V chráme sa nachádza aj krásna záhrada s krásnymi japonskými kvetmi a bonsajmi. Pokiaľ sa dostanete na vrchol chrámu, budete mať nádherný výhľad na mesto a okolitú prírodu.

Ďalšou zaujímavou atrakciou v Kamakure je Veľký Budha - daibucu. Toto bronzové socha Buddy patrí medzi najväčšie sochy na svete a údajne váži viac ako 120 ton. Je obklopená peknou záhradou a je považovaná za symbol mesta.

Ak máte radi prírodu a relaxáciu, mali by ste určite navštíviť pláž Yuigahama. Táto pláž je jednou z najväčších v oblasti Tokia a je ideálnym miestom na oddych a vychutnanie si pokojnej atmosféry. Okrem toho môžete vyskúšať aj surfovanie alebo prechádzku po pobreží.

V Kamakure sa tiež nachádza mnoho historických chramov a svätyň. Okrem už spomínaných môžete navštíviť napríklad chrám Hokoku-ji, známy aj ako chrám bambusového hája. Tento chrám je obklopený stovkami bambusových stromov a ponúka pokojné a tiché prostredie na meditáciu.

Ak chcete zažiť autentickú japonskú kultúru a tradície, môžete sa tiež zúčastniť niektorého z festiválov, ktoré sa v Kamakure pravidelne konajú. Môžete si vyskúšať tradičné japonské obliekanie yukaty, sledovať tradičné tance a hudbu a ochutnať jedlo z miestnej kuchyne.

Dovolenka v Kamakure je jedinečným zážitkom, kde sa môžete ponoriť do bohatstva japonskej tradície a histórie. S jedinečnými miestami k návšteve, ako sú chrámy, budhy a pláže, sa určite nebudete nudiť. Ak hľadáte miesto, kde môžete relaxovať a zároveň preskúmať kultúrnu a historickú stránku Japonska, Kamakura je skvelou voľbou pre vašu dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Kamakura


Najčastejšie otázky a odpovede o Japonsku, konkrétne o Kamakure:

1. Čo je Kamakura?
Kamakura je historické mesto v Japonsku v prefektúre Kanagawa. Je známe pre svoje bohaté dedičstvo a dôležitú úlohu, ktorú zohralo v japonskej histórii.

2. Ako sa dostanem do Kamakury z Tokia?
Z Tokia do Kamakury sa často cestuje vlakom. Existuje niekoľko železničných liniek a prestupov, no cesta trvá približne 1 hodinu.

3. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Kamakure?
Medzi hlavné turistické atrakcie v Kamakure patria slávna veľká socha Budhu v chráme Kotoku-in, zenový chrám Hokoku-ji so svojimi bambusovými hájmi, chrám Hasedera so svojimi kvetmi hortenzie a Kamakurská pobrežná trasa, ktorá ponúka krásne výhľady na more.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Kamakury?
Najlepšie obdobie na návštevu Kamakury je na jar a na jeseň. V týchto mesiacoch môžete zažiť najkrajšie kvitnutie sakúr alebo farebné lístie.

5. Je v Kamakure veľa reštaurácií?
Áno, v Kamakure nájdete množstvo reštaurácií. Môžete si vychutnať tradičné japonské jedlá, ako sú sushi, ramen alebo tempura.

6. Koľko času by som mal stráviť v Kamakure?
Odporúča sa stráviť v Kamakure celý deň, aby ste mohli navštíviť všetky hlavné atrakcie a užiť si atmosféru mesta.

7. Aká je história Kamakury?
Mesto Kamakura vzniklo v 12. storočí a bolo historické sídlo samostatného japonského šógunátu. Bolo dôležitým politickým a vojenským centrom a jeho dedičstvo je stále viditeľné vo forme starobylých chrámov a pamätihodností.

8. Je potrebné vstupné do chrámov a pamiatok v Kamakure?
Áno, niektoré chrámy a pamiatky v Kamakure majú vstupné poplatky. Cena sa líši v závislosti od konkrétnej atrakcie.

9. Môžem si v Kamakure kúpiť suveníry?
Áno, v Kamakure je množstvo obchodov so suvenírmi, kde môžete kúpiť tradičné japonské predmety, ako napríklad keramika, zelený čaj, výrobky z dreva a ďalšie.

10. Existujú nejaké festivaly v Kamakure?
Áno, v Kamakure sa počas roka koná viacero festivalov, vrátane festivalu ľadových lampionov, kamakurského festivalu morských plamienkov a slávností spojených so starobylými chrámami a posvätnými miestami.


Počasie Japonsko Kamakura


Japonsko Kamakura je mesto ležiace na západe Japonska a nachádza sa priamo pri Tichom oceáne. Toto miesto je známe pre svoje krasové oblasti a jeho chrámy z 12. storočia. Kamakura je známa aj pre svoje teplé a vlhké počasie počas letných mesiacov.

Letné mesiace v Kamakure trvajú od júna do septembra. Teploty sa v tomto období pohybujú okolo dvadsaťpäť až tridsať stupňov Celzia a vlhkosť dosahuje až osemdesiat percent. Tieto vysoké teploty a vlhkosť dokážu byť veľmi náročné pre turistov, ktorí plánujú navštíviť toto miesto.

Pre tých, ktorí sa plánujú vydať na návštevu Kamakury počas leta, je dôležité sa pripraviť na horúce počasie. Odporúča sa nosiť lehké a vzdušné šaty a obuv, aby ste sa cítili pohodlne počas celého dňa. Na ochranu pred slnkom je dobré si vziať so sebou klobúk alebo čiapku a opaľovací krém.

Ak sa chcete vyhnúť horúcemu a vlhkému počasiu, môžete Kamakuru navštíviť počas zvyšku roka. Jesenný a zimný obdobie ponúka mierny a príjemný počasie, ktoré je ideálne pre prechádzky a objavovanie krás mesta.

Celkovo, Kamakura je nádherné miesto na návštevu počas celého roka. Leto ponúka krásne pláže a zlaté hodiny pri západe slnka, no pre tých, ktorí netolerujú horúce počasie, je lepšie navštíviť miesto mimo letnej sezóny. S cestovateľským plánovaním a správnymi oblečeniami a ochrannými opatreniami môžete v Kamakure zažiť nádherné zážitky a vychutnať si krásu japonského leta.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky