Nájdite letenky s najlepšou cenou

Japonsko Miyajima

Počasie Japonsko Miyajima


Japonsko je známe svojimi krásnymi miestami a úžasnou prírodou. Jeden z týchto klenotov je Miyajima, ostrov v južnej časti Japonska, ktorý je známy svojou kultúrou, históriou a nádhernými pamiatkami ako Itsukushima svätyňa a horou Misen. Jednou z vecí, ktorá robí Miyajimu ešte krajší a zaujímavejší, je jeho klima.

V nadväznosti na to, že budeš čítať tento článok, len aby si sa dozvedel o počasí v Miyajime, pravdepodobne uvažuješ o ceste do tohto miesta. Ak áno, tak ti ten článok poskytne presný obraz o tom, ako môže byť počasie na Miyajime v rôznych ročných obdobiach.

Jarné počasie v Miyajime

Jarné obdobie v Miyajime sa považuje za jedno z najkrajších. Teploty sa v tomto období pohybujú okolo 14-16°C a priemerné množstvo zrážok dosahuje približne 200mm. Cherry Blossom, lúče slnka a jemné teploty robia z Miyajima miesta, kde sa turisti radi fotia.

Letné počasie v Miyajime

Letné obdobie v Miyajime sa začína v júni a trvá až do augusta. Toto obdobie býva veľmi horúce, teploty sa môžu pohybovať okolo 30°C a priemerné množstvo zrážok dosahuje až 400mm. Ak sa chystáš na Miyajimu v lete, priprav si na horúce a vlhké počasie.

Jeseň na Miyajime

Jeseň v Miyajime sa začína v septembri a trvá až do novembra. Toto obdobie je ideálne pre trávenie dovolenky v Miyajime, pretože teploty sú príjemné okolo 20-25°C a priemerné množstvo zrážok dosahuje približne 100mm. Krajina je v tomto období obzvlášť farebná a námorný život aktívny.

Zimné počasie v Miyajime

Zima v Miyajime je pomerne mierna, teploty sa pohybujú okolo 5-10°C a priemerné množstvo zrážok dosahuje približne 150mm. Aj keď je zima, Miyajima je stále krásna. Prechádzky po meste sú bezpečné a turisti si radi užívajú kludné Japonsko.

Celkovo je Miyajima krásna krajina, ktorá sa dá navštíviť po celý rok. Ak si chceš vychutnať krásy Miyajimy, odporúčame navštíviť toto miesto v jarnom období alebo v období jesene. Zimné a letné obdobie sú však tiež krásne na Miyajime a nostne nezabudnuteľné zážitky pre všetkých, ktorí túžia po nových zážitkoch, malebných obrazoch a kultúrnych zážitkoch. Ak plánuješ navštíviť Miyajimu, pamätaj na to, že počasie sa buď hodí alebo nevyhovuje sezónne, ale zážitky sú vždy nezabudnuteľné.


Dovolenka Japonsko Miyajima


Japonsko je jednou z najprestížnejších turistických destinácií na svete. Zeme vychádzajúceho slnka je známa svojimi úchvatnými chrámami, majestátnymi horami a typickou ázijskou kuchyňou. Medzi najkrajšie miesta Japonska patrí ostrov Miyajima v prefektúre Hiroshima.

Ostrov Miyajima na západnom pobreží Japonska, sa nachádza asi 20 km juhozápadne od Hirošimy. Ostrov je opevnen koncentraciou obdivovateľov z celeho sveta. Stal sa populárnym turistickým miestom pre jeho úchvatnú prírodu, znamenitostí a historických pamiatok.

Za jednu z najikonickejších pamiatok sa považuje Bramová Brána Itsukushima. Táto brána je postavená do mora na náplavke, ktorú pri prílivoch zatápa voda, preto sa nazýva „plávajúca brána“. V okolí brány sa nachádza množstvo svätých miest a jedinečných chrámov, ktoré sú súčasťou kultúrneho dedičstva Japonska. Ak plánujete dovolenku v Japonsku, Miyajima je určite miesto, ktoré by ste nemali vynechať.

Turistický ruch rozvíjajú množstvo reštaurácií, obchodov a hotelov, ktoré ponúkajú pohodlné ubytovanie a relaxačné služby. Okrem krásneho prírodného prostredia a pamiatok, Miyajima ponúka aj možnosti pre rôzne aktivity, ako sú turistika, plávanie, surfovanie a rybolov.

Okrem svojho kultúrneho a prírodného bohatstva, Miyajima má aj jedinečnú zmes moderných a tradičných hodnôt. Poznávanie Japonska získaním pohľadu na život domácich, ich zvyky a tradície je nevyhnutné pre porozumenie japonskej kultúry.

Celkovo sa dá povedať, že Miyajima je jedným z najkrajších miest, ktoré Japonsko ponúka. Krása ostrova pritiahne a ozvláštni dovolenky milovníkov prirodzene krásnych a kultúrnych skvostov. Pre všetkých, ktorí sú ochotní prežiť výnimočné zážitky, je Miyajima tou správnou voľbou.


Letenka Japonsko Miyajima


Japonsko je fascinujúcou krajinou plnou zázrakov a kultúrnych pokladov, ktoré lákajú návštevníkov z celého sveta. Jedným z takýchto nezabudnuteľných miest je Miyajima, malé sväté ostrovné mesto v Zálive Hirošima.

Miyajima, známa tiež ako Ostrvo božích dverí, je jedným z najobľúbenejších miest v Japonsku. Jeho najznámejšou dominantou je Torii brána, ktorá sa nachádza v mori pred ostrovom a je jednou z najfotografovanejších ikon krajiny. Táto gotická brána, ktorá vyzerá, akoby plávala na hladine, je symbolom prianí a šťastia. Je možné ju vidieť aj pri prílivoch, keď sa voda zvedie a brána stojí sucho.

Keď prechádzate cez Torii bránu, ocitnete sa v magickom mieste plnom chrámov a svätyň. Najdôležitejším z nich je Itsukushima jinja, ktorá je považovaná za národné poklad Japonska. Tento svätyňový komplex vytvára úžasnú harmoniu so prírodou a ponúka nádherný výhľad na hory, lesy a more. Itsukushima jinja je známa pre svoju architektúru postavenú na drevených kĺboch, ktorá sa jemne pohybuje s každým otvorením a zatvorením dverí.

Okrem svojich historických pamiatok a svätyň je Miyajima aj prírodným rajom s bohatou flórou a faunou. Najviac obľúbenou atrakciou turistov je Momiji-dani Park, ktorý je známy svojimi jeseňnými farskými farbami a nádhernými japonskými javormi. Vychádzajte na prechádzky po kaľavej ceste a podobajte sa zázračnej kráse, keď sa farby stromov menia zo zelenej na oranžovú, červenú a žltú.

Ak máte radi prírodu, nemôžete si nevšimnúť aj Fujiwara no Sato, miesto s dvorcovými záhradami prekvitajúcimi kvetmi a japonskými kamennými cestami. Tu si môžete oddýchnuť a relaxovať pri zvukoch prírody až do sýtosti. Miyajima ponúka aj množstvo turistických trás, ktoré sú ideálne na prechádzky a vychádzky do prírody. Môžete si vybrať z viacerých tras vedúcich cez hory a ponúkajúcich fantastické výhľady na Záliv Hirošima.

Samozrejme, Miyajima je aj miestom s bohatou japonskou kuchyňou. Nezabudnite ochutnať Hirošimsku špecialitu - hirošymský okonomiyaki, placku plnenú zemiakmi, krevetami, morskými plodmi a zeleninou. Taktiež môžete ochutnať morskej ryby, ktorá je rôznorodá a čerstvá, priamo z miestnych farmárov.

Ak máte plány navštíviť Japonsko, Miyajima je jedným z miest, ktoré musíte navštíviť. Od fascinujúcej Torii brány, cez historickú svätyňu až po úchvatnú prírodu, toto malé ostrovné mesto vám ponúka nezabudnuteľné zážitky a vzrušenie. Nechajte sa strhnúť jeho krásou a obohaťte svoje cestovateľské zážitky o jedinečnú atmosféru Miyajimy.


Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Miyajima


1. Ako sa dostanem na ostrov Miyajima?

- Na Miyajimu sa dá dostať trajektom z Hiroshimy. Cesta trajektom trvá približne 10 minút.

2. Aká je najlepšia doba na návštevu Miyajimy?

- Najlepšie obdobie na návštevu Miyajimy je na jar (marec až máj) a na jeseň (september až november), keď sú tam najkrajšie kvety čerešní a listy stromov menia farby.

3. Aké atrakcie sú na Miyajime?

- Na Miyajime sa nachádza slávny svätyňa Itsukushima, ktorá je zároveň známym svetovým dedičstvom UNESCO. Okrem toho môžete navštíviť aj Daishō-in, čo je jeden z najstarších a najdôležitejších budhistických chrámov v Japonsku.

4. Kedy je najvhodnejšie navštíviť svätyňu Itsukushima?

- Najlepšie je prísť na Miyajimu na príliv, keďže svätyňa Itsukushima stojí na drevených pilotách a pri odlive sa cez ne dá prejsť.

5. Môžem stráviť noc na Miyajime?

- Áno, na ostrove sa nachádzajú niekoľko hotelov a ryokanov, kde si môžete zarezervovať ubytovanie.

6. Aké sú najlepšie miesta na fotografovanie na Miyajime?

- Najobľúbenejšie miesta na fotografovanie sú v blízkosti svätyně Itsukushima, ako aj na vrchole hory Misen, odkiaľ sa otvára krásny výhľad na ostrov a Hiroshimu.

7. Aké tradičné miestne jedlá by som mal/la vyskúšať na Miyajime?

- Na Miyajime by ste mali určite vyskúšať morskej plody, pričom najznámejším jedlom je pečená ústřica z Miyajime.

8. Ako dlho by som mal/la stráviť na Miyajime?

- Príjemný pobyt na Miyajime môže trvať celý deň, ale ak sa chcete venovať aj turistike v okolí, odporúča sa zostať aspoň na jednu noc.

9. Aké iné miesta v okolí by som mal/la navštíviť?

- Ak ste v okolí Hiroshimy, určite by ste si nemali nechať ujsť mierový pamätník v Hirošime, ako aj mesto Iwakuni s historickým mostom Kintai-kyo.

10. Je Miyajima vhodný aj pre rodiny s deťmi?

- Áno, Miyajima je vhodný aj pre rodiny s deťmi. Okrem návštevy svätyně a vychutnávania miestnych jedál môžete využiť aj prírodné pláže, na ktorých sa môžu deti vyhrať a kúpať.


Ubytovanie Japonsko Miyajima


Japonsko je známe svojou bohatou kultúrou, zázračnou prírodou a úžasnými pamiatkami, ktoré pritahujú množstvo turistov z celého sveta. Jednou z najznámejších lokalít v Japonsku je Miyajima, ostrov v japonskom mori, ktorý ponúka jedinečný zážitok a nespočetné možnosti objavovania.

Miyajima je domovom niekoľkých svetoznámych pamiatok vrátane drevného chrámu Itsukushima, ktorý je zároveň hlavnou turistickou atrakciou ostrova. Chrám je postavený na drevných pilotách a vyznačuje sa predovšetkým svojimi veľkolepými červenými bránami, ktoré sa nachádzajú priamo v mori. Pri prílivoch sa zdá, že chrám pláva na vode, čo je jedinečný pohľad, ktorý stojí za zhliadnutie. Okrem toho je Miyajima tiež známa svojimi drevnými Jedenástimi tvárami, kamennými tvárami, ktoré vytúžene zahliadnete pri prechádzke po ostrove.

Keďže Miyajima je populárnym turistickým cieľom, ponúka niekoľko možností ubytovania pre návštevníkov. Pre tých, ktorí sa radi pohybujú v spoločnosti iných cestovateľov a majú obľubu v tradičnom japonskom živote, existujú ryokany. Ryokan je tradičný japonský hotel, ktorý ponúka izby s tatami (tradičné japonské rohože) a futónami (tradičné japonské matrace na spanie). Tento druh ubytovania je ideálny pre tých, ktorí chcú zažiť autentickú japonskú kultúru, pretože ryokany často majú čajovne, kde si môžete užiť tradičný čajový ceremoniál, a súčasne s tatami a futónami vám poskytujú jedinečnú skúsenosť.

Ak preferujete komfort a moderné pohodlie, Miyajima má tiež niekoľko vysoko hodnotených hotely, kde si môžete oddýchnuť v luxusných izbách s vlastnými kúpeľňami a zariadeniami. Tieto hotely ponúkajú všetko, čo potrebujete pre príjemný relax po celodennej turistike. Ponúkajú tiež vynikajúcu gastronómiu, ktorá zahŕňa oddych v špičkovej reštaurácii s miestnymi špecialitami.

Nehanbte si vyskúšať tiež miestne rybárske chaty, ktoré sú populárne medzi rybármi a surfistami. Tieto chaty sú zvyčajne jednoduché zariadenia ponúkajúce základné komfortné vybavenie a sú obklopené nádhernou prírodou, čo ponúka ideálnu príležitosť na relax a oddych počas dovolenky.

Ak plánujete navštíviť Miyajima, nezabudnite si zabezpečiť ubytovanie vopred, pretože táto malá ostrovná oblasť privíta vždy veľa návštevníkov. Bez ohľadu na to, aký typ ubytovania si vyberiete, Miyajima ponúka nezabudnuteľný zážitok pre každého, kto túži po objavovaní japonskej kultúry a krásy prírody.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky