Nájdite letenky s najlepšou cenou

Japonsko Nikkó

Dovolenka Japonsko Nikkó


Japonsko je úžasné miesto, kde si mnohí turisti želajú stráviť svoju dovolenku. Medzi miestami, ktoré určite stojí za to navštíviť, patrí aj Nikkó. Tento japonský malý mestoček sa nachádza v provincii Tochigi a je miestom, ktoré ponúka fabulózne kultúrne a prírodné pamiatky.

Nikkó je v japonskom jazyku prekladaný ako „Svetlý les“ a práve týmto názvom získava pozornosť turistov z celého sveta. Mesto je známe najmä ako turistické centrum, kde nájdete krásne chrámy, svätyne a zaujímavé prírodné pamiatky.

Ak sa rozhodnete navštíviť Nikkó, mali by ste navštíviť svätyňu Toshogu. Toto miesto je považované za najkrajšie miesto v celom Nikkó. Toshiugu je buddhistická svätyňa, ktorú postavili v 17. storočí na pamiatku Tokugawa Ieyasu. Jej interiér a exteriér sú veľmi zdobné a zložité. Zaujímavosťou tejto svätyne sú aj maľby rôznych zvierat, ktoré zdobia strohbúro-maluch miestnosti.

Ďalším miestom, ktoré by ste mali navštíviť, je horáreň Futarasan. Táto horáreň je považovaná za jeden z najvýznamnejších duchovných centier v Japonsku. Na tejto horárenskej budove nájdete mnohé zaujímavé artefakty a predmety spojené s japonskou kultúrou a náboženstvom.

Okrem kultúrnych pamiatok, Nikkó ponúka aj zaujímavé prírodné krásy. Nikkó sa nachádza v krásnej krajine plnej hôr a lesných oblastí. Nachádzajú sa tam mnohé pekné rieky, jazierka a vodopády. Ak navštívite Nikkó v lete, určite nevynechajte prechádzku po jazierku Chuzenji.

Keďže Nikkó je malé mesto, môžete ho obzrieť aj počas jedného dňa. Ak sa chcete pozrieť na všetky zaujímavosti, odporúča sa pobyt na dva alebo tri dni. Ak chcete zažiť Nikkó naozaj autentickým spôsobom, odporúča sa ubytovať v ryokanoch. Tieto japonské hotely sú skvelé, ak chcete vidieť, v akom prostredí obyvatelia Japonska žijú.

V každom prípade, ak hľadáte miesto, kde si môžete oddýchnuť od všetkého a zažiť niečo unikátne, je Nikkó ideálnou voľbou. Svoje oči tam určite nebudete na nič nechať.


Letenka Japonsko Nikkó


Japonsko láka svojou kultúrou, špeciálnou gastronómiou a úchvatnými pamiatkami. Jednou z nich je aj mesto Nikkó, ktoré sa nachádza zhruba dve hodiny od Tokia. Ak sa rozhodnete navštíviť túto krásnu lokalitu, cesta letenkom do Japonska je prvým krokom.

Nikkó je považované za kultúrne hlavné mesto Japonska, pretože v tomto meste sa nachádza množstvo chrámov a svätýň, ktoré sú zahrnuté do zoznamu UNESCO svetového dedičstva. Medzi najznámejšie pamiatky patrí Toshogu chrám, ktorý bol postavený na počesť zakladateľa Tokugawa rodiny.

Cesta do Nikkó môže byť komplikovaná, ak sa rozhodnete cestovať verejnou dopravou. Najlepšou voľbou je nájom auta alebo cesta vlakom. Avšak, ak sa rozhodnete cestovať letenkom do Japonska, mnoho aerolínií ponúka priame spojenie s Tokiom. Najlepším miestom na nájdenie leteniek je cez internetové porovnávače letov, ktoré ponúkajú ponuku letov z rôznych krajín.

Japonsko má vynikajúce letiská a hlavné letiská sa nachádzajú v Tokiu a Osake. Keď priletíte na letisko, stiahnite si svoje batožinu a vydajte sa vlakom na cestu do Nikkó. Vlak je pohodlný a rýchly, rovno Vám poskytne nádherné výhľady na japonské krajiny a hory.

Keď konečne dorazíte do Nikkó, určite si pozrite chrámy a svätynie. Okrem Toshogu chrámu, nezabudnite navštíviť aj Futarasan svätynu, Rinno-ji chrám a Kanmangafuchi prielom. Ak máte radi prírodu, určite si prejdite aj do Národného parku Nikkó, kde nájdete množstvo turistických chodníkov a krásnych výhľadov na okolité hory.

Vo väčšine prípadov sa odporúča zostať aspoň jednu noc v Nikkó, aby ste si mohli vychutnať atmosféru a pozrieť si všetky surroundaky. Avšak, ak ste v časovej tiesni, môžete si pozrieť Nikkó aj počas jednodňovej návštevy z Tokia.

Celkové náklady na letenku a cestu do Nikkó závisia od veľa faktorov, hlavne od toho, kedy sa rozhodnete cestovať. V lete sú letenky na Japonsko drahšie, ale ak sa rozhodnete cestovať mimo sezóny, môžete ušetriť značné množstvo peňazí.

Nikkó a jeho pamiatky sú určite stojí za to vidieť. Ak sa rozhodnete cestovať do Japonska, nezanedbajte toto fantastické miesto. Tešíme sa na Vás!


Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Nikkó


Toto sú niektoré z najčastejších otázok a odpovedí týkajúcich sa Japonska Nikkó:

1. Aká je najlepšia doba na návštevu Nikkó?
Najlepšou dobou na návštevu Nikkó je jar, keď kvitnú sakury, a jeseň, keď sa lístie stromov mení na červenú a žltú farbu.

2. Koľko dní by som mal stráviť v Nikkó?
Ak plánujete navštíviť všetky hlavné atrakcie v Nikkó, odporúčame stráviť tam aspoň 2-3 dni.

3. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať do Nikkó z Tokia?
Najlepší spôsob, ako sa dostať do Nikkó z Tokia, je vlakom. Existujú rýchlovlaky z stanice Asakusa, ktoré sú pohodlné a rýchle.

4. Aké sú hlavné zaujímavosti v Nikkó?
Hlavnými zaujímavosťami v Nikkó sú Tosho-gu, Kegon Falls, Kuil Nikkó Futarasan, jazero Chuzenji a mnoho ďalších chrámov a svätyń.

5. Koľko to stoja vstupenky do hlavných atrakcií v Nikkó?
Vstupenky do hlavných atrakcií v Nikkó sa pohybujú v rozmedzí 500-1500 japonských jenov v závislosti od konkrétnej atrakcie.

6. Aké je tradičné jedlo v Nikkó?
Tradičné jedlo v Nikkó je známe pre grilovanie páleným mäsom, ramen, soba rezne a tradičné japonské dezerty.

7. Môžem zostať v Nikkó cez noc?
Áno, v Nikkó sú k dispozícii rôzne hotely a penzióny, takže možno ostať cez noc.

8. Ako je počasie v Nikkó?
Počasie v Nikkó je chladnejšie v porovnaní s inými časťami Japonska kvôli horskej polohe. Letá sú miernymi a vlhkými, zatiaľ čo zimy sú chladné a snežné.

9. Kedy sa koná slávnosť Yomei-mon v Nikkó?
Slávnosť Yomei-mon v Nikkó sa koná každý rok 17. mája. Je to slávnosť, ktorá uctieva príchod zakladateľa chrámu Tosho-gu, Tokugawy Ieyasu.

10. Aké sú často používané frázy v japonskom jazyku?
Niekoľko používaných fráz v japonskom jazyku je: "Konnichiwa" (Dobrý deň), "Arigatou gozaimasu" (Ďakujem vám veľmi pekne), "Sumimasen" (Prepáčte) a "Oishii desu" (Je to vynikajúce).


Počasie Japonsko Nikkó


V Japonsku sa nachádza krásne historické mesto Nikkó, ktoré je známe svojimi nádhernými svätostánkami a úchvatnou prírodou. V tomto článku sa budeme zaoberať počasím v oblasti Nikkó a ako najlepšie plánovať svoju cestu do tohto fascinujúceho mesta.

Nikkó leží na severe Japonska v prefektúre Tochigi, asi dve a pol hodiny jazdy od Tokia. Nachádza sa v nadmorskej výške 1 100 metrov a venuje sa jej veľa pozornosti pre svoje UNESCO svetové dedičstvo, ktoré zahŕňa posvätné miesta a svätostánky.

Najlepšie obdobie na návštevu Nikkó je jeseň a jar, keď sú teploty prijemné a príroda je plná farieb. Populárne miesta, ako je Toshogu Shrine a Rinno-ji Temple, sú v tomto období prekrásne navštívený.

O letnom počasí Nikkó

Leto v Nikkó je teplé a vlhké. Pravidelné dažde sú bežné a teploty sa pohybujú medzi 18-25°C. Horúčavy nie sú bežné, ale vlhkosť môže byť ťažká. Ak sa rozhodnete navštíviť Nikkó v lete, vezmite so sebou impregnovaný oblečenie, ktoré by vám mohlo pomôcť udržať sa chladeným a suchým po celý deň. Okrem toho, letné večery sú často preplnené hmyzom, tak si prineste aj repelent.

Na jeseň v Nikkó

Jeseň je ideálny čas na návštevu Nikkó. Teploty sa pohybujú medzi 5-20°C a vidieť krajinu plnú jesenných farieb je neskutočné. Prakticky každý svätostánok dýcha v týchto farebných odtieňoch a to môže byť skutočne úchvatné. Ak by ste radi videli farebné lístie, počas prvých dvoch týždňov novembra môžete vidieť exponenciálne rastúce hustoty ľudí, ktorí sa chcú dostať do mesta.

Ak by ste chceli navštíviť Nikkó v zime, tešte sa na sneženie, ktoré môže mať obrovský vplyv na dopravu a mohlo by vás vystrašiť od plánovania cesty.

V Nikkó existujú mnohé svätostánky a nádherná príroda, ktorá si zaslúži byť viditeľná po celý rok. Dôležité je dobre zvážiť typ počasia, ktoré v danom období očakávať, aby ste sa mohli pripraviť na všetky možnosti a získali zážitky, ktoré sa vám zapíšu do pamäti na celý život.


Ubytovanie Japonsko Nikkó


Nikkó je jedno z najkrajších a najnavštevovanejších miest v Japonsku, a taktiež jedno z obľúbených destinácií pre turistov z celého sveta. Svojou bohatou históriou, kultúrou a prírodou je to ideálne miesto na objavovanie a relaxáciu. Ak sa rozhodnete navštíviť Nikkó, bude pre vás dôležité vybrať si správne ubytovanie, ktoré vám umožní dopriať sa všetkých zážitkov, ktoré táto oblasť ponúka.

V Nikkó nájdete rôzne možnosti ubytovania, ktoré sa prispôsobujú rôznym potrebám a rozpočtom cestovateľov. Od luxusných hotelov a ryokanov (japonských tradičných hostincov) po cenovo dostupnejšie penzióny a hostely, všetko závisí od vašich preferencií a rozpočtu.

Ak hľadáte autentický japonský zážitok, môžete zvážiť pobyt v ryokane. Tieto tradičné japonské hostince ponúkajú jedinečnú atmosféru s tatami-matkami (tradičné japonské slnečné posteľe), futonmi (japonskými matracmi na zemi) a spoločnými kúpeľňami. Niektoré ryokany sú tiež vybavené onsenmi (termálnymi prameňmi), kde si môžete oddýchnuť vo vode s prírodnými minerálmi. Ceny ryokanov sa môžu pohybovať od stredne drahých po luxusné, a preto je dôležité si vybrať ten, ktorý spĺňa vaše požiadavky.

Penzióny a hostely sú ďalšou možnosťou ubytovania v Nikkó. Tieto ponúkajú cenovo dostupné možnosti s rôznymi typmi izieb, od spoločných spální až po súkromné izby. Tieto typy ubytovania sú najlepšou voľbou pre cestovateľov s obmedzeným rozpočtom a tí, ktorí hľadajú uvoľnené a spoločenské prostredie.

Pri výbere ubytovania sa odporúča zvážiť blízkosť k miestnym atrakciám a dopravným spojeniam. Nikkó je známe svojimi svetoznámymi svätyňami a chrámami, ako je chrám Tóshógú, ktorý je zároveň aj svetovým dedičstvom UNESCO. Ak vyberiete hotel blízko týchto pamiatok, budete môcť ľahko preskúmať celý región peši.

Záverom, Nikkó je krásne japonské mesto, ktoré stojí za návštevu. Spolu s jeho bohatou históriou a kultúrou ponúka aj rôznorodé možnosti ubytovania, aby ste si mohli užiť všetky jeho zážitky. Nech už sa rozhodnete pre luxusný hotel, tradičný ryokan, cenovo dostupný penzión alebo hostel, určite nájdete ubytovanie, ktoré vám ponúkne pohodlné a autentické japonské prostredie.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky