Nájdite letenky s najlepšou cenou

Japonsko Takayama

Počasie Japonsko Takayama


Japonsko je fascinujúcou krajinou so širokou paletou klimatických podmienok. Zatiaľ čo väčšina územia krajiny zažíva subtropické alebo mierny podnebný systém, Severná Alpy Japonska ponúkajú iný druh počasia. Mestečko Takayama, ležiace v horačkatej oblasti Gifu, sa môže pochváliť jedným z najzaujímavejších a premenlivých klimat v celej krajine.

Takayama leží vo vnútri horského reťazca a preto je veľmi citlivé na vnútrozemské vplyvy. Letá sú tu zvyčajne teplé s vysokou vlhkosťou a so zrážkami, pričom priemerné teploty sa pohybujú okolo 30 stupňov Celzia. Nie je neobvyklé, aby sa teploty v lete dostali aj nad 35 stupňov. Priam ideálne podmienky pre tých, ktorí chcú zažiť jemné letné večery počas slávneho Hida-Furukawa Obon Festivalu, ktorý sa koná v polovici augusta a prináša so sebou tradičné tance, farbené lampióny a ohňostroj.

Japonské jeseň je známa svojou krásnou, farebnou tvárou a Takayama nie je výnimkou. Keď nastane obdobie jeseň, mestečko sa premení na prírodný raj s úchvatnými listnatými stromami, ktoré menia svoje odtiene zo zelenej na žltú, oranžovú a červenú. Jesenné teploty sú tu priaznivé a pohybujú sa v rozmedzí od 15 do 25 stupňov Celzia.

Zimné mesiace v Takayame sú chladné a podnebie je veľmi zasnežené. Teploty klesajú pod nulu a miestne obyvateľstvo čelí mrazu a studenému vetru. No napriek tomu je zima obľúbeným obdobím, kedy turisti môžu v plnej miere zažiť tradičnú japonskú kultúru. Mestečko ponúka mnoho zimných festivalov, napríklad Hida no Sato Illumination Festival, ktorý je založený na krásnych svetelných šou.

Ako sa blíži jar, Takayama sa prebúdza z jemu zimného spánku a rozkvitá do plnej krásy. Cherry Blossom Season je jedným z najkrajších období v roku, kedy rozkvitnú tisíce sakúrových stromov. Mnoho turistov prichádza do Takayamy v tomto období, aby sa prechádzali okolo rieky Miyagawa a obdivovali túto krásu. Teploty sa postupne zvyšujú, priemerné teploty sa pohybujú od 10 do 20 stupňov Celzia.

Takayama v skratke ponúka veľkú rozmanitosť vzhľadom na počasie vrátane zrážok, teplôt a sezónnych podmienok. Každé ročné obdobie má svoje vlastné čaro a špeciality. Bez ohľadu na to, kedy navštívite Takayamu, určite vás okúzlite jej jedinečným a premenlivým klimatom.


Dovolenka Japonsko Takayama


Pokiaľ hľadáte jedinečnú dovolenku, môže byť Japonsko to pravé miesto pre vás. Väčšina turistov sa sústreďuje na hlavné mestá Tokio a Kjóto, ale menej preskúmané oblasti ako Takayama môžu ponúkať rovnako zaujímavý zážitok.

Takayama je malé mesto v pohorí Japonska Hida na ostrove Honshu. Jeho starodávne hradby, pagody, chrámy a trhy ponúkajú autentickú japonskú kultúru pre návštevníkov, ktorí majú záujem preskúmať skutočnú Japonsku. Takayama bolo trikrát vyhlásené najlepším malým mestom v Japonsku.

Takayama má mnoho nádherných chrámov a chrámových svätyň, vrátane Hida Kokubun-ji, ktorý bol postavený v 8. storočí a je jedným z najstarších v Japonsku. Tieto svätyne sú tiež slávnostné a osvetľujúce po zotmení. Takayama má aj historickú časť mesta, kde sú zachovalé tradičné drevené domy a ulice s kamennými dlaždicami. V jeden deň by ste mohli prejsť po meste a navštíviť jeho mnoho zaujímavých miest.

Takayama je známa svojím krajom, ktorý kombinuje rozmanité chuťové a zmyslové zážitky z najlepších miest aukyo. Vo vákuovej nádobe sa pripravuje jeden z najlepších mäsových zákuskov v Japonsku a Takayama je tiež známa svojím sake, které sa podáva spolu s tradičnými jedlami, vrátane hovädzieho mäsa a zemiakov.

Ak ste športovým nadšencom, Takayama má mnoho možností na turistiku, jazdu na bicykli, alebo navyše bývanie na rybnom dome v Nakaawa, malej dedine na okraji mesta.

Celkovo, Takayama je ideálny cieľ pre tých, ktorí hľadajú japonskú kultúru, dobré jedlo a športové zážitky. Nezáleží na tom, čo hľadáte, toto mesto má pre vás niečo ponúknuť!


Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Takayama


1. Kde sa nachádza Takayama v Japonsku?
Takayama sa nachádza v prefektúre Gifu v strednej časti Japonska.

2. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať do Takayamy?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Takayamy, je vlakom. Existujú priame vlaky z mesta Nagoya a tiež z mesta Tokyo.

3. Koľko stojí lístok na vlak do Takayamy?
Cena lístka na vlak do Takayamy sa líši v závislosti od toho, odkiaľ cestujete. Priemerná cena je približne 10 000 japonských jenov (asi 90 USD) z Tokya a 6000 japonských jenov (asi 54 USD) z Nagoyy.

4. Aké sú hlavné atrakcie v Takayame?
Hlavnými atrakciami v Takayame sú historické časti mesta, ako napríklad starobylé centrum s tradičnými drevenými domami, ktoré sa nazýva Takayama Jinya. Ďalšou veľmi populárnou atrakciou je festival Takayama Matsuri, ktorý sa koná dvakrát ročne v jarnom a jeseňnom období.

5. Kde sa dá ubytovať v Takayame?
V Takayame je množstvo hotelov, hostincov a izby na prenájom, kde sa môžete ubytovať. Niektoré populárne možnosti zahŕňajú ryokany (tradičné japonské chaty) a moderné hotely.

6. Koľko dní by som mal stráviť v Takayame?
Množstvo dní, ktoré by ste mali stráviť v Takayame, závisí od toho, koľko času na túto destináciu máte. Väčšina ľudí však strávi v Takayame jeden alebo dva dni.

7. Aké sú typické jedlá v Takayame?
V Takayame sa podávajú rôzne typické jedlá, vrátane Hida beef (miestneho druhu hovädzieho mäsa), sushi, miso polievky a soba rezancov.

8. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Takayamy?
Najlepšie obdobie na návštevu Takayamy je na jar a na jeseň, keď je počasie mierné a festival Takayama Matsuri sa koná.

9. Aké sú možnosti dopravy v rámci Takayamy?
Najlepšou možnosťou dopravy v rámci Takayamy je pešia prechádzka, pretože mesto je relatívne malé a atrakcie sú blízko seba. Existuje aj kyvadlová doprava a miestny autobusový systém pre dlhšie vzdialenosti.

10. Môžem navštíviť Takayamu ako jednodňový výlet z iného mesta?
Áno, Takayamu môžete navštíviť ako jednodňový výlet z blízkych miest, ako je napríklad mesto Nagoya. Je však odporúčané stráviť aspoň jednu noc v Takayame, aby ste mohli plne vychutnať atmosféru a atrakcie mesta.


Letenka Japonsko Takayama


Cestovanie je jednou z tých vecí, ktoré nás dokážu obohatiť skúsenosťami, nádhernými miestami a nepoznanými kultúrami. Ak ste teda zatiaľ nezakúpili letenku na váš nasledujúci cestovateľský výlet, neváhajte a zvoľte si letenku do Japonska, konkrétne do mesta Takayama.

Takayama, nachádzajúce sa vo vnútrozemí Japonska, je jedným z miest, ktoré si získalo srdcia turistov a milovníkov japonskej kultúry. Toto malebné mesto má pre svojich návštevníkov veľa ponúknuť, od nádherných chrámov, kultúrnych podujatí až po tradičnú japonskú kuchyňu. Preto si letenka do Takayamy určite neodpustite.

Do Takayamy sa najlepšie dostanete cez letisko v Najove alebo v Tokiu, kde si môžete zakúpiť letenku. Ak plánujete cestovať do Takayamy v letnom období, môžete vyraziť na nádherný festival Takayama Matsuri, ktorý sa koná na jar a na jeseň a patrí k jedným z najväčších kultúrnych podujatí v Japonsku. Počas tohto festivalu môžete vidieť tradičné japonské nošte, výstavy remesiel, tanečné vystúpenia a samozrejme aj ukážky japonských hudobných nástrojov.

Samotná Takayama má aj veľa na ponúknutie tým, ktorí sa nimi rozhodli navštíviť. Rozhodne sa však oplatí navštíviť chrámy Hida Kokubunji a Hida Takayama, v ktorých sa môžete rozprávať s kňazmi a dozvedieť sa viac o japonskej kultúre. Okrem toho si môžete vychutnať kúpalisko zvané Onsen, ktoré je plné teplých prameňov a zároveň predstavuje pre Japoncov neodlúčiteľnú súčasť ich tradičnej kultúry.

Ak ste milovníkom japonskej kuchyne, v Takayame ich nájdete mnoho variant, od korenených miso polievok až po japonský steak, s ktorým si prajete privítať každý deň. Takže neváhajte a získajte si letenku do Japonska, aby ste sa sami mohli presvedčiť o kráse a jedinečnosti, ktorú krajina ponúka. A ak ste si Takayamu už nevybrali, skúste to ešte raz!


Ubytovanie Japonsko Takayama


Japonsko je krajina, ktorá svojou kultúrou a tradíciami každého návštevníka zaujme. Mesto Takayama sa vyznačuje bohatou históriou a tradíciou, preto je to ideálne miesto na spoznanie archeologických a historických pamiatok krajiny v kľude a pohodlí. Aj keď Takayama nie je najväčšie mesto v Japonsku, ponúka širokú škálu aktivít a zážitkov pre turistov, ktorí ho navštívia.

Aby ste si mohli užiť pobyt v Takayame, potrebujete kvalitné ubytovanie. Mesto má veľa hotelov, hosteli alebo ryokanov – tradičných japonských hotely. Ryokany v Takayame sa vyznačujú jedinečným japonským štýlom, ktorý sú celkom odlišný od našich obvyklých zvyklostí a návykov.

Najlepšou možnosťou pre návštevníkov, ktorí hľadajú pravé japonské ubytovanie, sú práve ryokany. Sú to tradičné japonské hotely, ktoré sa vyznačujú elegantným, minimalistickým dizajnom a sú veľmi pohodlné. Väčšina tatamisových izieb je prevažne z dreva a vyzdobených japonským nábytkom a zariadením.

Ak chcete poriadne spoznať japonské zvyky a kultúru, mali by ste si zvoliť ryokan s kúpeľmi, teda onsenu, pretože to je nezameniteľnou súčasťou japonskej kultúry. Takayme má niekoľko ryokanov s vlastným onsenom.

Čo sa týka ceny, Japonsko je pomerne drahé, ale ubytovanie v Takayame si môžete nájsť aj za rozumné ceny. Cenník ryokanov je zväčša vyšší ako cenník hotelov alebo hostalov, ale je tam čovek skutočne servírovaný a môže si vyskúšať tradične japonské pohostinnosť.

Ak sa chcete počas vášho pobytu v Japonsku cítiť skutočne ako doma, ubytovanie v ryokane je ideálnou voľbou pre vás. Navštívte Takayamu a spoznajte japonskú tradíciu a kultúru, ktorá vás prekvapí a uchváti.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky