Nájdite letenky s najlepšou cenou

Jordánsko Aqaba

Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Aqaba


1. Kde sa nachádza Jordánsko Aqaba?
- Aqaba je prístavné mesto v Jordánsku, nachádza sa na brehu Rudého mora.

2. Aké sú hlavné atrakcie v Aqabe?
- Medzi hlavné atrakcie v Aqabe patrí korálový útesový park v Ájlunskom zálive, krstné miesto Ježiša Krista a Aqabská pevnosť.

3. Aký je najbližší letiskový prístav k Aqabe?
- Najbližším letiskom k Aqabe je medzinárodné letisko King Hussein v meste Aqaba.

4. Aké aktivity je možné v Aqabe robiť?
- V Aqabe je možné si užiť potápanie, šnorchlovanie, jazdu na kajaku, surfovanie, jazdu na kamele, výlety do jordánskej púšte a vodopád Wadi Rum.

5. Aké sú najlepšie hotely v Aqabe?
- Niektoré z najlepších hotelov v Aqabe sú Movenpick Resort & Spa Tala Bay Aqaba, Kempinski Hotel Aqaba, DoubleTree by Hilton Hotel Aqaba a InterContinental Aqaba Resort.

6. Je v Aqabe bezpečné cestovať?
- Aqaba je považovaná za bezpečné miesto pre turistov a aktuálne nie sú oficiálne výstrahy pre túto oblasť. Je však vždy dôležité dodržiavať bežné opatrenia a byť ostražitý.

7. Aká je najlepšia doba na návštevu Aqaby?
- Najlepšie obdobie na návštevu Aqaby je od marca do mája a od septembra do novembra, keď sú teploty príjemné a neprší veľa.

8. Je potrebné na jordánsku víza na návštevu Aqaby?
- Áno, na vstup do Jordánska je potrebné vízum. Víza je možné získať na medzinárodných letiskách a pri hraničných kontrolách, ale je najlepšie si vybaviť víza vopred.

9. Aké je miestne jedlo v Aqabe?
- V Aqabe je možné ochutnať rôzne typické jordánske pokrmy, ako napríklad mansaf (kôzne mäso s ryžou), falafely (tzv. čičerikové guľky), hummus (cícerovú kašu) a jordánsku kávu.

10. Koľko dní by ste odporučili stráviť v Aqabe?
- Odporúčame stráviť v Aqabe aspoň 2-3 dni, aby ste si mohli vychutnať pláže, potápať sa v Rudom mori a objavovať kultúrne a prírodné atrakcie v okolí.


Dovolenka Jordánsko Aqaba


Jordánsko Aqaba je kraj, ktorého návšteva určite stojí za to. Nachádza sa na juhu Jordánska a ponúka množstvo aktivít, ktoré z každej dovolenky urobia nezabudnuteľné zážitky.

Jordánsko je známe svojimi historickými pamiatkami, no Aqaba je v tomto smere výnimkou. Mesto sa nachádza na pobreží Červeného mora a ponúka skvelé možnosti na potápanie a príjemné dni strávené na pláži. Mnohí turisti prichádzajú práve sem kvôli tejto kombinácii - spojeniu oddychu na pláži s možnosťou objaviť podmorský svet.

Samotné mesto Aqaba ponúka bohatý kultúrny život a históriu. Nachádza sa tu napríklad pevnosť Mamluk, ktorá ponúka výhľady na pobrežie a ktorá bola postavená v 14. storočí. Navyše, mesto ponúka aj možnosti na nákupy a tradičnú jordánsku gastronómiu.

Potápanie v Aqabe je určite to, čo uritá vyzdvíhajú ako najvrchnejšiu atrakciu tomináce. Voda v Červenom mori je jednou z najjasnejších vôd na svete, takže je ideálna na potápanie a sledovanie podmorského sveta. Hneď pod hladinou vám vyrazí dych úchvatná farba koralov a špecifická fauna a flóra, ktorá vás vtiahne do sveta, kde zažijete veci, o ktorých ste nikdy nemali ani potuchy. Medzi najvyhľadávanejšie miesta patria Mossoom Gardens, Japanese Garden, Napoleon Reef.

Zdatnejší turisti by si rozhodne nemali nechať ujsť možnosť ochutnať si miestnu kuchyňu, ktorá je plná jordánskych špecialít. Jordánsko je známe svojou vynaliezavosťou v používaní korenia a bylín, ktoré robia z každej jednej z niekolkých chutných a nezabudnuteľných zážitkov.

Ak hľadáte miesto, kde by sa mohli vaše deti zabaviť, niekoľko parkov bude určite dosť: Aquapark a Ayla Oasis . Cieľom týchto parkov je ukázať skalnaté pobrežie Jordánska a ponúknuť deťom skvelé zážitky a atrakcie plné zábavy.

Dovoľenka v Jordánsku Aqaba sa určite stane nezabudnuteľným zážitkom pre každého, kto sa sem rozhodne vyraziť. Mediteránny klimat a kombinácia aktivít, ktoré ponúka toto mesto, sú pre mnohých turistov neskutočnou lahôdkou. Dá sa tu zažiť výnimočný oddych a zároveň aj spoznať zaujímavú, jordánsku kultúru.


Počasie Jordánsko Aqaba


Jordánsko, konkrétne mesto Aqaba, je známe svojím jedinečným a teplým počasím počas väčšej časti roka. Nachádza sa na pobreží Rudého mora, čo je známe svojimi nádhernými plážami a bohatým podmorským svetom. Počasie v Jordánsku je ovplyvnené troma hlavnými faktormi - vysokou teplotou, minimálnym množstvom zrážok a vysokou vlhkosťou.

Teploty v Aqabe sú zvyčajne veľmi vysoké počas letných mesiacov, pričom teploty môžu stúpať až k 40 °C a vyššie. Toto teplé počasie robí z tohto miesta ideálne miesto na vychutnanie si slnečného vremena a osvieženie sa v mori. Aj keď je táto oblasť známa počasím s vysokou teplotou, môže byť teplejšie ako v niektorých ďalších oblastiach Jordánska. V zime teploty v Aqabe zostávajú príjemne mierne, s priemernými teplotami okolo 20 °C počas dňa a okolo 10 °C v noci.

Ďalším faktorom počasia v Aqabe je minimálne množstvo zrážok. Vzhľadom na polopúštnu krajinu a oblasť blízko mora je úroveň zrážok tu nízka. Väčšina zrážok padne v zime a na jar, s minimálnymi množstvami zvyčajne pohybujúcimi sa okolo 10 až 20 mm. Toto suché počasie je však vynikajúcou správou pre turistov, ktorí prídu za slnkom a kúpaním sa v mori.

Posledným faktorom je vysoká vlhkosť. Vzhľadom na to, že Aqaba leží pri Rudom mori, je v tejto oblasti relatívna vlhkosť vzduchu vyššia ako v iných častiach Jordánska. V zime je väčšinou nižšia vlhkosť, čo prispieva k príjemnému počasiu aľahkému vetru. Letné mesiace, na druhej strane, prinášajú vyššiu vlhkosť, čo môže niektorých turistov viac unaviť. Avšak prímerne nízke zrážky v Aqabe prispievajú k tomu, že aj v letných mesiacoch je toto mesto populárnou dovolenkovou destináciou.

Celkovo je počasie v Aqabe väčšinou teplé, suché a s minimálnymi zrážkami. To robí z Aqaby skvelú destináciu pre turistov, ktorí si chcú vychutnať krásne pláže a pozorovať rozmanitosť podmorského života. Aj keď príde k miernemu zvýšeniu teploty počas letných mesiacov, toto miesto stále ponúka množstvo vecí na zábavu a prechádzky. V kombinácii so svojou pohostinnosťou a dokonalým počasím Jordánsko Aqaba predstavuje nádhernú destináciu pre každého cestovateľa.


Letenka Jordánsko Aqaba


Jordánsko je fascinujúcou krajinou, ktorá ponúka návštevníkom množstvo zaujímavých miest a jedinečných zážitkov. Ak patríte medzi tých, ktorí túžia objavovať nové destinácie a poznávať iné kultúry, letenka do jordánskeho mesta Aqaba by mohla byť tou správnou voľbou pre vás.

Aqaba, známa aj ako „perla Rudého mora“, je významným prístavným mestom situovaným na pobreží Rudého mora. Súčasťou Jordánska je už od biblických čias a vyznačuje sa dlhými plážami, krištáľovo čistým morom a bohatým podmorským svetom. Toto mesto je ideálnou voľbou pre milovníkov vodných športov, potápania a snorklovania.

Práve fakt, že je Aqaba jediným jordánskym prístavom na otvorenom mori, napomáha jemu a jeho obyvateľom rozvíjať rozvoj turizmu v tejto oblasti. Cestovatelia sem prúdia z celého sveta, s cieľom vychutnať si vynikajúce podmorské športy, ako je potápanie s harpunou, surfovanie alebo šnorchlovanie pri koralových útesoch, ktoré sú známe svojou biodiverzitou.

Okrem vodných športov ponúka Aqaba aj množstvo ďalších aktivít a atrakcií. Môžete navštíviť prírodný rezervát Aqaba Marine Park, kde môžete vidieť zaujímavé druhy rýb a korálov. Mesto tiež ponúka možnosť návštevy historických miest, ako je pevnosť Aqaba s kruhovou vežou datovanou do obdobia 14. storočia. Pre tých, ktorí túžia po kultúrnych zážitkoch, sú v okolí Aqaby aj staroveké pamiatky, ako je Petra, ktorá je zaradená na zoznam svetového dedičstva UNESCO.

Aqaba je tiež vynikajúcim východiskovým bodom pre cesty do vnútrozemských častí Jordánska. Ak plánujete výlety do histórie a kultúry tejto krajiny, môžete navštíviť známe pamiatky ako Wadi Rum s jeho mohutnými piesočnými dunami a zachovanými naskalnými rytinami a vynikajúce mesto Amán, hlavné mesto Jordánska.

Ak chcete navštíviť Jordánsko a objaviť jeho kultúru, prírodu a krásu, letenka do Aqaby je ideálnou voľbou. Po prílete do Aqaby si môžete vychutnať teplo a pohodu regiónu Rudého mora a zároveň mať možnosť presunúť sa po celom Jordánsku a získať plnohodnotný zážitok z tejto úžasnej krajiny.

Nepremeškajte príležitosť vidieť fascinujúcu kombináciu modernosti a histórie, ktorú ponúka Jordánsko. Letenka do Aqaby vám otvorí dvere k bezpočtu zážitkov a projekcií, ktoré si budete pamätať celý život. Takže neváhajte a naplánujte si svoju dovolenku do Aqaby hneď teraz!


Ubytovanie Jordánsko Aqaba


Jordánsko, krajina nachádzajúca sa na blízkom východe, je čoraz obľúbenejším cieľom turistov z celého sveta. Táto malebná krajina ponúka bohatú históriu, úchvatné pamiatky a nespútanú prírodu. Aqaba, najväčšie jordánske mesto na pobreží Rudého mora, je jedným z najdôležitejších turistických miest v krajine a ponúka hostiteľské a kvalitné ubytovanie pre svojich návštevníkov.

Aqaba je jedným z najznámejších a najvýznamnejších prístavov na Rudom mori a ponúka širokú škálu ubytovacích možností pre turistov s rôznym rozpočtom a preferenciami. Môžete si vybrať z luxusných rezortov, hotelov, butikových hotelov, apartmánov či súkromných penziónov.

Luxusné rezorty v Aqabe sú jedným z najobľúbenejších miest na ubytovanie pre návštevníkov, ktorí hľadajú pohodlný a bezstarostný pobyt. Tieto rezorty ponúkajú prvotriedne služby, kvalitné vybavenie a nádherné výhľady na more. Hotelové izby sú komfortné a priestranné, s moderne zariadenými kúpeľňami a balkónmi s výhľadom na oceán. Rezorty majú tiež množstvo reštaurácií, kde si môžete vychutnať jedlá jordánskej kuchyne, ako aj medzinárodné špeciality. Okrem toho tu nájdete tiež bazény, wellness centrá, fitnes zóny a plážový prístav s vodnými športami.

Pre tých, ktorí preferujú menšie a intímnejšie zariadenia, Aqaba ponúka aj butikové hotely. Tieto hotely sú často zariadené v tradičnom jordánskom štýle a ich personál sa pokúsi splniť každé vaše prianie. Izby sú štýlovo zariadené a často majú očarujúci výhľad na more alebo mesto. Butikové hotely tiež ponúkajú stravovanie v miestnych reštauráciách, ktoré majú špecializáciu na čerstvé morské plody a miestne špeciality.

Ak preferujete väčšiu slobodu a nezávislosť, môžete si prenajať apartmán v Aqabe. Tieto apartmány poskytujú vlastný kuchynský kút, kde si môžete pripraviť svoje jedlá, čo je výhodné pre tých, ktorí uprednostňujú vlastné stravovanie. Apartmány sú často priestranné a moderné, s možnosťou výberu izieb s výhľadom na more alebo mesto.

Pre návštevníkov s menším rozpočtom je v Aqabe tiež dostupných niekoľko súkromných penziónov. Tieto penzióny ponúkajú základné zariadenie a služby, ale sú veľmi príjemné a útulné. Ich personál je priateľský a ochotný poradiť vám s akýmkoľvek záujmom alebo otázkou týkajúcou sa vášho pobytu. Penzióny sa často nachádzajú v blízkosti pláže a turistických atrakcií.

Aqaba v Jordánsku ponúka množstvo možností pre ubytovanie, aby vyhovovali potrebám a rozpočtu každého návštevníka. Neváhajte si vybrať jednu z možností a užite si svoj pobyt v tomto úžasnom meste na pobreží Rudého mora.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky