Nájdite letenky s najlepšou cenou

Jordánsko Little Petra

Ubytovanie Jordánsko Little Petra


Jordánsko sa pýši množstvom turistických atrakcií, ale jednou z najkrajších miest, ktoré by ste nemali prehliadnuť, je Little Petra. Tento historický a archeologický komplex sa nachádza len niekoľko kilometrov od slávnej Petra a ponúka návštevníkom krásne ubytovanie a nezabudnuteľné zážitky.

Keďže Little Petra nie je tak vyhľadávaná ako Petra, existuje tu menej možností ubytovania. Avšak, ak hľadáte pokojnejšie a autentickejšie miesto na základe to, môže byť Little Petra tou správnou voľbou.

V tomto malebnom mestečku nájdete niekoľko možností ubytovania, ktoré sa skutočne zapájajú do miestnej kultúry a ponúkajú vám pravú jordánsku pohostinnosť. Jednou z takýchto možností je ubytovanie v Beduínskom tábore.

Beduínsky tábor je obľúbeným miestom pre turistov, hľadajúcich ubytovanie, ktoré spočíva v misii poskytnúť návštevníkom autentickú Beduínsku skúsenosť. Tábory sa nachádzajú v krásnej púšti blízko Little Petra.

Jedným z najlepších beduínskych táborov v oblasti Little Petra je Aladdin Bedouin Camp. Tento tábor ponúka návštevníkom bungalovy a stany v malom, ale priestrannom areáli, ktorý je obklopený krásnou púšťou.

Okrem ubytovania tento beduínsky tábor ponúka aj množstvo aktivít, ako napríklad večeru s miestnymi Beduíni, prechádzky na slonoch, jazdy na koňoch a horách, ktoré vám umožnia objaviť krásu okolitých scenérií.

Ďalšou obľúbenou možnosťou ubytovania v oblasti Little Petra je Petra Guest House. Tento hotel sa nachádza v blízkosti hlavného parkoviska a ponúka štýlové izby a celkové bohémske prostredie.

Výhodou ubytovania v hoteli Petra Guest House je jeho blízkosť k hlavnému turistickému centru, čo vám umožní snadný prístup k všetkým miestam v Little Petra a tiež k Petra. Hotel je vybavený množstvom moderných zariadení, ktoré poskytnú hostiam pohodlie a maximálny komfort.

Keďže je Little Petra menšia a menej obľúbená ako Petra, nemusíte sa obávať o nedostatok ubytovania. Turistický priemysel sa v oblasti stále rozvíja a postupne sa tu otvárajú nové možnosti pre turistov. Takže, či už hľadáte ubytovanie s Beduínskymi dotykmi, alebo moderného hotelu, určite si nájdete to správne miesto na strávenie noci v Little Petra.


Letenka Jordánsko Little Petra


Jordánsko je fascinujúcou krajinou, bohatou na históriu a nádhernými prírodnými úkazmi. Medzi najpopulárnejšie turistické atrakcie patrí známa Petrá, no menej známa, ale rovnako fascinujúca je miestnosť zvaná Little Petra. Ak plánujete navštíviť Jordánsko a objaviť jeho kúzlo, letenka do Jordánska vás práve tam zavedie.

Letenky do Jordánska sú ľahko dostupné a môžete si vybrať z mnohých leteckých spoločností a destinácií. Najlepšou voľbou je pristáť na medzinárodnom letisku v hlavnom meste Ammáne a odtiaľ môžete pokračovať na svoju výlet do Little Petry.

Little Petra, tiež známa ako Siq al-Barid, je staroveká archeologická lokalita v blízkosti Petry, v južnej časti Jordánska. Je to skvelá alternatíva pre tých, ktorí chcú vidieť niečo menej preplnené turistami a zažiť autentické jordánske prostredie.

Podobne ako veľkolepá Petra, aj Little Petra je vytesaná do skalných stien a je plná starovekých chrámov, hrobiek a obytných priestorov. Jej nádherná architektúra a detailné vyrezávanie svedčia o vyspelej civilizácii, ktorá tu kedysi žila. Vstup do Little Petry je voľný, a tak si môžete prechádzať uličkami a obdivovať jej krásu bez časového obmedzenia.

Návšteva Little Petry je jedinečným zážitkom, pretože tu ešte stále môžete pocítiť autentickú atmosféru a obdivovať miestne detaily, ktoré turistom často unikajú v rušných a preplnených miestach. Prechádzka dolinou s obrovskými skalnými útesmi a vstup do hlbokých kaňonov túto lokalitu robia ešte zaujímavejšou.

Okrem toho, že Little Petra ponúka jedinečné historické zážitky, je aj ideálnym miestom na prechádzky a túry v okolitom prírodnom prostredí. Nádherné skalné formácie a panoramatické výhľady ponúkajú nezabudnuteľný zážitok pre prírodných nadšencov.

Ak plánujete navštíviť Jordánsko, nezabudnite si naplánovať výlet do Little Petry. Je to jedinečná lokalita so svojím vlastným čarom a príťažlivosťou. Vďaka letenkám do Jordánska si môžete splniť sen a preskúmať tento skrytý klenot.


Počasie Jordánsko Little Petra


Jordánsko je známe svojou bohatou históriou a krásnymi archeologickými miestami, ako je slávne mesto Petra. Mnoho turistov sa však sústreďuje len na hlavné pamiatky a zabúda, že Jordánsko ponúka aj iné úžasné miesta, ako je napríklad Little Petra.

Little Petra je menšie archeologické miesto nachádzajúce sa len niekoľko kilometrov severne od Petra. Považuje sa za predchodcu slávneho Petra a je považované za miesto s obrovským historickým významom. Je to malá skalnatá úžina, ktorá ponúka nádherný výhľad na skalnaté údolie. Pre turistov, ktorí hľadajú menej preplnené a autentickejšie miesto na návštevu, je Little Petra ideálnou voľbou.

Počasie v tejto oblasti sa líši v závislosti od ročného obdobia. Jordánsko má typické kontinentálne podnebie s veľmi horúcimi letami a miernymi zimami. Leto v Jordánsku je veľmi horúce a suché, s teplotami dosahujúcimi až 40 °C. Teplo je vysoce horúce a slnko je silné, preto je dôležité mať so sebou dostatok vody a chrániť sa pred slnkom. V zime sa počasie ochladzuje a teploty klesajú na približne 10-15 °C. Je to ideálna doba na návštevu Little Petra, pretože teploty sú príjemné a nie je taká veľká návštevnosť.

Little Petra ponúka kryté miesta, ako sú skalné obydlia a chodby, ktoré poskytujú útočisko pred slnkom aj dažďom. Je to skvelé miesto na prechádzku, kde si môžete vychutnať nádherný výhľad a špecifickú atmosféru. Poďte si vychutnať prírodu a históriu, ktoré Little Petra ponúka, bez toho, aby ste boli obmedzení počasím.

Ak plánujete návštevu Jordánska a Petra, nezabudnite zahrnúť do svojho plánu aj Little Petra. Mimo hlavných turistických atrakcií stoja tieto miesta za návštevu a ponúkajú pokojnejšiu a autentickejšiu skúsenosť. A nezabudnite sa prispôsobiť počasiu a pripravte sa na horúce letá alebo mierny zimný chlad.

Jordánsko je fascinujúca krajina s množstvom skvostných miest na objavovanie. Či už ste milovníkom histórie, prírody alebo jednoducho túžite po dobrodružstve, Little Petra by vám mala byť výletovým cieľom, ktorý si nemôžete nechať ujsť. Nechajte sa okúzliť jej krásou a pohladiť výhľadom na údolie, pričom pritom nezabudnite užívať si pohodu a pokoj, ktoré toto miesto ponúka.


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Little Petra


1. Čo je Little Petra a ako sa tam dostanem?
Little Petra je skalné mesto nachádzajúce sa v Jordánsku, asi 10 km od Petra. Na miesto sa dá dostať autobusom, taxíkom alebo sorganizovanými zájazdmi.

2. Aké sú vstupné poplatky pre Little Petra?
Vstupné poplatky sú 3 JD pre dospelých a 1 JD pre deti.

3. Koľko času si treba zobrať na návštevu Little Petra?
Návšteva Little Petra zvyčajne trvá 1-2 hodiny.

4. Aké sú najznámejšie atrakcie v Little Petra?
Najznámejšími atrakciami v Little Petra sú skalné domy, chrámy a hrobky.

5. Kedy je najlepší čas na návštevu Little Petra?
Najlepší čas na návštevu je neskoro na jeseň alebo na jar, keď sú teploty príjemné a nepríjemný horúci vietor nie je tak častý.

6. Je bezpečné navštíviť Little Petra?
Áno, navštíviť Little Petra je bezpečné, ale platí to isté ako v každej inej turistickej destinácii, že treba byť obozretný a dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia.

7. Aké oblečenie a obuv je vhodné na návštevu Little Petra?
Odporúča sa nosiť pohodlné oblečenie a obuv, ktoré sú vhodné na choďenie po skalách a nepravidelných povrchoch.

8. Mám si vziať vodu a občerstvenie?
Áno, odporúča sa si vziať dostatok vody a občerstvenia, pretože v Little Petra nie sú k dispozícii žiadne obchody a reštaurácie.


Dovolenka Jordánsko Little Petra


Jordánsko je fascinujúcou krajinou v Pobrežnom pásme Blízkeho východu, známou svojou bohatou históriou a nádhernými prírodnými zázrakmi. Okrem slávneho mesta Petra existuje aj ďalšie menej známe, ale rovnako úchvatné miesto s názvom Little Petra.

Little Petra, známa aj ako Siq al-Barid, je menší a menej navštevovaný sused mesta Petra. Nachádza sa iba pár kilometrov severne od neho a návštevníci majú tak možnosť preskúmať ešte viac úžasného jordánskeho dedičstva. Aj keď je menšia, Little Petra ponúka rovnakú fascinujúcu kamennú architektúru a historické pamiatky ako samotné Petra, avšak v menšom meradle.

Prvým miestom, ktoré by ste mali navštíviť v Little Petra, je hlavná ulica nazývaná siq. Táto cesta vás zavedie cez úzky kaňon so skalnými stenami, ktoré sa tiahnu až do výšky desiatok metrov. Počas prechádzky týmto úchvatným kaňonom budete mať príležitosť obdivovať nadherné kamenné reliéfy a nádherné farby skalných stien.

Na konci siqu sa nachádza exkluzívna zóna s niekoľkými veľkými budovami, ktoré sa vyznačujú svojou výnimocnou kvalitou a jedinečným dizajnom. Najvýraznejšou stavbou je pohrebisko obchodníkov, ktoré sa nazýva "Obchodnícky dom". Tento honosný dom prepracovaným detailmi a pôsobivou architektúrou sa stal symbolom Little Petra.

Okrem toho návštevníci môžu objaviť aj jaskyne, ktoré slúžili ako príbytky a úkryt pre miestnych obyvateľov v minulosti. Tieto jaskyne vám umožnia lepšie pochopiť spôsob života týchto ľudí a ich zvyky.

Ak sa rozhodnete navštíviť Jordánsko a stráviť dovolenku v Little Petra, nezabudnite si poriadne načasovať svoju návštevu. Najlepšie obdobie na návštevu tejto oblasti je na jar a na jeseň, keď je počasie príjemné a nie príliš horúce.

Dôležité je si tiež zabezpečiť turistický sprievodcu, ktorý vám pomôže s navigáciou a vyrozumením histórie a kultúry tohto nádherného miesta. Sprievodcovia vám tiež môžu ukázať skryté zákutia, ktoré by ste inak mohli prehliadnuť.

Dovolenka v Little Petra v Jordánsku je jedinečným zážitkom pre každého, kto sa zaujíma o históriu a kultúru. Táto malebná oblasť ponúka jedinečný pohľad na jordánske dedičstvo, ktoré určite nikdy nezabudnete.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky