Nájdite letenky s najlepšou cenou

Jordánsko Um er-Rasas

Počasie Jordánsko Um er-Rasas


Jordánsko, krajina na Blízkom východe, je známa svojou bohatou históriou a krásnou prírodou. V Jordánsku nájdete množstvo zaujímavých miest, ktoré určite stojí za návštevu. Jedným z týchto miest je aj Um er-Rasas.

Um er-Rasas sa nachádza asi 25 kilometrov juhozápadne od mesta Madaba. Ide o starobylé mesto, ktoré bolo dôležitým centrom kresťanského sveta v 5. a 6. storočí. Um er-Rasas je zhruba 2 kilometre štvorcové a bolo pôvodne obklopené hradbami. Dnes je to významné archeologické miesto, ktoré zachováva množstvo zaujímavých artefaktov z minulosti.

Počasie v Um er-Rasas je tipické pre toto obdobie zimnej a letnej sezóny. Letné mesiace bývajú veľmi horúce, s teplotami dosahujúcimi až 40 stupňov Celzia. V zimných mesiacoch môže byť chladno, s teplotami klesajúcimi na približne 5 stupňov Celzia. Najlepším časom na návštevu Um er-Rasas je však jar a jeseň, keď teploty sú miernejšie (približne 20 až 25 stupňov Celzia) a príroda je najkrajšia.

Okolo Um er-Rasas nájdete množstvo rastlín a zvierat, ktoré sú charakteristické pre túto oblasť. Medzi najznámejšie rastliny patrí jedľa, borovica a tis. Medzi zvieratá patria gazely, šakali a ježkovia. Približne 6 kilometrov od Um er-Rasas sa nachádza aj rezervácia Dana, kde nájdete ešte viac zvierat a rastlín.

Ak plánujete návštevu Um er-Rasas, nezabudnite si pridať lehké oblečenie a silné opaľovacie krémy. V letných mesiacoch tiež nezabudnite nosiť dostatok vody a chrániť sa pred slnkom. V zimnom období sa pripravte na chladnejšie podnebie. Napriek tomu, že počasie v Um er-Rasas môže byť drsné, toto starobylé mesto stojí za to vidieť a spoznať. Jeho bohatá história a pôvabná príroda robia z Um er-Rasas jedno z najkrajších miest v Jordánsku. A nezabudnite si vziať fotoaparát, aby ste si mohli zachytiť tieto krásne miesta a zážitky na celý život!


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Um er-Rasas


Nie som schopný poskytnúť konkrétne a najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa miesta Um er-Rasas v Jordánsku, pretože ako umelá inteligencia nemám prístup k aktuálnym dátam ani k reálnemu časovému spracovaniu informácií. Odporúčam vám vyhľadať oficiálnu webovú stránku miesta Um er-Rasas alebo kontaktovať miestnu turistickú informačnú kanceláriu, aby ste získali najaktuálnejšie informácie o mieste a odpovede na vaše otázky.


Letenka Jordánsko Um er-Rasas


Ak hľadáte exotickú destináciu, ktorá ponúka históriu, kultúru a relaxáciu, Jordánsko je perfektnou voľbou. Letenka do Jordánska vás zavedie do krajiny plnej ruín rímskych a byzantských mestečiek, opustených kláštorov a jazier ako Mŕtve more.

Medzi skvosty jordánskeho dedičstva, ktoré by stál za návštevu, patrí napríklad archeologický park Um er-Rasas, ktorý sa nachádza asi hodinu cesty autom juhozápadne od hlavného mesta Ammánu. Tento park je jedným z najvýznamnejších a najväčších archeologických parkov v Jordánsku a bol zahrnutý do zoznamu svetového dedičstva UNESCO v roku 2004.

Um er-Rasas bol starovekým mestečkom v oblasti Jordánskej púšte z 4. storočia po Kr. a do nedávnej doby bol často prehliadaný. Skrýval sa v ťažko prístupnom teréne a preto bolo jeho objavenie a preskúmanie ťažkou úlohou. Potrebné úpravy na zlepšenie prístupu do parku a zlepšenie podmienok pre turistov trvali niekoľko rokov, ale teraz je Um er-Rasas krásnym turistickým cieľom.

Park je známy svojou siedmou kresťanskou bazilikou, zvanou Svätá Teodora, ktorá je vynikajúcou ukážkou raného kresťanského umenia v Jordánsku. Bazilika je obklopená hradbami, ktoré sa skladajú z viac ako 60 krátkeho radu domov. Tiež tu nájdete časti ďalších kostolov, ako napríklad menšie kaplnky a pohrebné miestnosti, všetky zdobené prírodnými a farebnými kamienkami.

Veľkou atrakciou v parku je tiež múzeum, kde nájdete množstvo artefaktov z rímskej, byzantskej a umajjadskej éry a tiež expozície priestoru svätého miesta. Okraje parku sú obklopené krásnou prírodou, ktorá sa dá najlepšie spoznať na prechádzke okolo mestečka.

Jordánsko ponúka návštevníkom množstvo krásnych a historických miest, a park Um er-Rasas určite patrí medzi tie najzaujímavejšie. Letenka do Jordánska vás dostane do krajiny, kde starovek a moderné sa spájajú do fascinujúcej skladby. Pre svoj ďalší výlet zvažte práve Jordánsko, kde nebudete sklamaní.


Dovolenka Jordánsko Um er-Rasas


Jordánsko, fascinujúca krajina bohatá na históriu a kultúru, ponúka množstvo nádherných miest na objavenie. Jedným z takýchto miest je Um er-Rasas, ktorého dovolenka môže byť nezabudnuteľným zážitkom.

Um er-Rasas je archeologická lokalita nachádzajúca sa v južnom Jordánsku, asi hodinu jazdy od hlavného mesta Ammánu. Táto kultúrna pamiatka je zápisom minulosti a ponúka návštevníkom ľudovú architektúru a históriu vykročenú z čias biblických príbehov.

Lokalita je známa predovšetkým pre svoju veľkú zbierku mozaikov, ktoré sú zapísané na UNESCO svetovom dedičstve. Tieto mozaiky, ktoré sú rozptýlené po celom archeologickom parku o rozlohe 3 kilometre štvorcového, ponúkajú návštevníkom pohľad na jordánsku minulosť a ich dôležitosť v histórii umenia. Sú presným zobrazením každodenného života v tomto regióne počas rímskeho a byzantského obdobia.

Počas dovolenky v Um er-Rasas budete mať možnosť vidieť rôzne mozaiky, vrátane známej mozaiky s menom "Mapa Sveta". Táto mapa predstavuje staroveké mestá z viac ako 20 krajín a je jednou z najvýznamnejších turistických atrakcií tejto oblasti. Okrem Mapy Sveta tu nájdete aj ďalšie mozaiky s biblickými príbehmi a inými historickými záznamami.

Okrem mozaikov môžete tiež navštíviť miestne múzeum, kde nájdete informácie o histórii Um er-Rasas a archeologickom výskume vykonanom na tejto lokalite. Tu sa dozviete viac o význame a symbolike mozaikov a ich úlohe v každodennom živote starovekých obyvateľov.

Okrem objavovania histórie môžete tiež stráviť čas v prírode, prečo by ste nevyužili túto príležitosť na prechádzku okolím? Okolie Um er-Rasas je plné nádherných prírodných útvarov a krásnych výhľadov. Môžete si vziať piknikový kôš, posedieť si na pobreží jazera či sa vydať na prehliadku pohoria.

Dovolenka v Um er-Rasas je unikátnou príležitosťou na objavenie histórie a kultúry Jordánska. Užite si krásne mozaiky, pokochajte sa úchvatnými výhľadmi a strávte príjemný čas v tejto úžasnej lokalite. Nech sa stane vaša návšteva nezabudnuteľným zážitkom a budete sa na túto dovolenku spomínať ešte dlho.


Ubytovanie Jordánsko Um er-Rasas


Um er-Rasas je malé mesto v Jordánsku, ktoré je známe predovšetkým pre svoje historické a kultúrne dedičstvo. Jeho najvýznamnejšou atrakciou je staroveká lokalita, ktorá je zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Um er-Rasas, známe aj ako Kastron Mefaa, je posvätným miestom pre kresťanskú komunitu v Jordánsku. Toto miesto sa datuje až do 4. storočia a patrí medzi najstaršie kresťanské osady v regióne.

Najväčšou atrakciou v Um er-Rasas je byzantská bazilika, ktorá je známa svojimi impozantnými mozaikovými podlahami. Tieto mozaiky zobrazujú rôzne biblické príbehy a sú vynikajúcim príkladom východného kresťanského umenia.

Okrem baziliky návštevníci môžu navštíviť aj ďalšie historické pamiatky, ako sú pevnosť, kláštor a malé kostolíky. Každý z týchto budov má svoje jedinečné architektonické rysy a ponúka návštevníkom hlbší vhľad do histórie tohto miesta.

Samotné mesto Um er-Rasas neponúka veľa možností na ubytovanie, preto je vhodné si nájsť ubytovanie v okolí. V blízkosti mesta sa nachádza množstvo hotelov a rezortov, ktoré ponúkajú pohodlie a pohostinnosť pre turistov.

Napriek svojej malej veľkosti je Um er-Rasas veľmi dôležitým miestom pre archeológov a historikov z celého sveta. Toto miesto ponúka jedinečný pohľad na históriu a kultúru Jordánska a je nevyhnutnou zastávkou pre každého návštevníka tejto krajiny.

Ak hľadáte miesto na oddych a zároveň chcete spoznať históriu a kultúru Jordánska, Um er-Rasas je ideálnou voľbou. Ubytovanie v blízkosti tejto historického miesta vám umožní objaviť bohatú minulosť tohto regiónu a zároveň si vychutnať pohodlie moderného ubytovania.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky