Nájdite letenky s najlepšou cenou

Jordánsko Um Qais Archaeological Site

Dovolenka Jordánsko Um Qais Archaeological Site


Jordánsko je fascinujúca krajina, ktorá ponúka množstvo pamiatok a atrakcií. Jedným z týchto miest je Um Qais Archaeological Site, ktorého história siaha až do rímskej doby.

Um Qais je staroveké mesto, ktoré sa nachádza na severozápade Jordánska, na hranici s Izraelom a Sýriou. Jeho pôvodné meno bolo Gadara a bolo domovom mnohých vplyvných civilizácií, vrátane rímskych, byzantských a arabských.

Dnes Um Qais predstavuje fascinujúcu archeologickú lokalitu, ktorá ponúka návštevníkom zaujímavé pohľady na rímsku architektúru a históriu. Najvýraznejším prvkom sú zvyšky rímskeho amfiteátra, ktorý bol raz schopný pojať viac ako 3000 divákov. Okrem toho tu nájdete aj spa a termálne kúpele, ktoré sa používali v rímskych časoch.

V blízkosti Um Qais sa nachádza aj križovacký hrad, ktorý bol zbúraný Turkmami v 13. storočí. Návštevníci tohto miesta si môžu vychutnať krásny výhľad na okolité krajinu a pochopiť, aké stratégické miesto mal hrad v stredoveku.

Okolité oblasti sú takisto skvelým miestom na prieskum a objavovanie. Priľahlého pohoria Golansko a jazera Tiberias ponúkajú návštevníkom nezabudnuteľné prírodné scenérie. Okrem toho sa tu nachádza aj množstvo svätostánkov, ktoré sú významné pre kresťanstvo, judaizmus a islam.

Ak hľadáte dovolenku plnú zaujímavých historických miest a kultúry, potom nevynechajte Um Qais Archaeological Site v Jordánsku. Toto miesto vás rozhodne nezklame!


Ubytovanie Jordánsko Um Qais Archaeological Site


Um Qais, známe aj ako Gadara, je jedno z najdôležitejších archeologických miest v Jordánsku. Nachádza sa na severe krajiny, v blízkosti hraníc s Izraelom a Sýriou. Svojou historickou hodnotou a grandióznymi ruínami láka turistov a študentov archeológie z celého sveta.

Um Qais bolo kedysi rímske mesto a bolo súčasťou Dekapoly (t.j. Spoločenstvo desiatich gréckych a rímskych miest v regióne), ktorého zvyšky sú dodnes viditeľné. Toto miesto je bohaté na históriu a ponúka návštevníkom pohľad na pradedičov rímskeho impéria.

Jedným z hlavných ťahákov v Um Qais je amfiteáter. S kapacitou až 3 000 divákov bol tento amfiteáter v minulosti miestom pre bojové hry a divadelné predstavenia. Dnes je populárnym miestom pre kultúrne podujatia a koncerty. Jeho zachovalá štruktúra je záznamom minulých časov a poskytuje turistom jedinečný pohľad do histórie.

Ďalším zaujímavým miestom v Um Qais je východná brána mesta. Táto hranica medzi mestskou a vidieckou oblasťou je obľúbeným miestom pre fotografie a ponúka úchvatný výhľad na jordánsku krajinu, s Izraelom a Golanskými výšinami v pozadí.

Existuje aj niekoľko rozsiahlych stĺpov, ktoré sa zachovali zo starovekého mesta. Tieto majestátne stúpy sú dôkazom minulosti a robia zo umístění jedinečné miesto na návštevu.

Ubytovanie v blízkosti umiestnenie je ľahko dostupné. Najbližším mestom s hotelmi a ubytovaním je Irbid, ktoré sa nachádza približne 30 minút jazdy autom od Um Qais. Irbid ponúka širokú škálu hotelov pre rôzne rozpočty a preferencie.

Niekoľko hotelov ponúka aj možnosti ubytovania v blízkosti samotného miesta. Tieto hotely sú často menšie rodinné podniky a ponúkajú možnosť stráviť noc blízko jedného najvýznamnejších archeologických miest v Jordánsku.

Ak plánujete návštevu Jordánska, nezabudnite zaradiť Um Qais Archaeological Site do vášho zoznamu. Jeho historické a kultúrne bohatstvo je neodmietnuteľné a ponúka návštevníkom jedinečný pohľad do starovekých čias. Ubytovanie v blízkosti je pohodlné a jednoducho dostupné, čo robí z tejto lokalite ideálne miesto na strávenie nezabudnuteľného výletu.


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Um Qais Archaeological Site


1. Aké je históriu archeologického miesta Um Qais v Jordánsku?
Um Qais je archeologická lokalita Jordánsku, ktorá sa nachádza na hornatej plošine na severe krajiny. Miesto má dlhú históriu, bolo osídlené rôznymi civilizáciami vrátane Starého Ríma, Byzantskej ríše a Osmanov. Bola tu aj jedna z desiatich mest antickej rímskej Dekapole.

2. Aké atrakcie môžem vidieť na mieste Um Qais?
Na mieste Um Qais môžete vidieť množstvo zachovalých ruín, vrátane divadla, rímskeho fóra, gymnázia a hrobky Naevia.

3. Koľko trvá návšteva miesta Um Qais?
Návšteva miesta Um Qais by mala trvať približne 2-3 hodiny, aby sa mohli vychutnať všetky hlavné atrakcie a okolitú krajinu.

4. Aká je adresa miesta Um Qais?
Adresa miesta Um Qais je:
Um Qais, Jordánsko

5. Aké je vstupné na miesto Um Qais?
Vstupné na miesto Um Qais sa môže líšiť, ale v roku 2021 bolo pre dospelých 10 jordánskych dinárov (JOD) a pre deti 5 JOD.

6. Kedy je najlepší čas na návštevu miesta Um Qais?
Najlepší čas na návštevu miesta Um Qais je v období jarného a jesenného počasia, keď sa teploty pohybujú medzi 20-25 stupňami Celzia.

7. Potrebujem prehliadku pri návšteve Um Qais?
Zvyčajne nie je potrebná prehliadka pri návšteve miesta Um Qais, ale je možné si najať miestneho sprievodcu, ktorý bude mať hlbšie znalosti o histórii a zaujímavostiach miesta.

8. Sú na mieste Um Qais nejaké občerstvenia alebo reštaurácie?
Áno, na mieste Um Qais sú niektoré reštaurácie a kaviarne, kde si môžete oddýchnuť a občerstviť sa počas návštevy.

9. Je možné si fotiť na mieste Um Qais?
Áno, fotografovanie je povolené na mieste Um Qais. Nezabudnite však dodržiavať miestne pravidlá a rešpektovať značky, ktoré zakazujú fotografovanie niektorých častí.

10. Aké ďalšie atrakcie sa nachádzajú blízko miesta Um Qais?
Blízko miesta Um Qais sa nachádzajú aj ďalšie archeologické miesta, ako je Jerash a Ajlun. Okolie je tiež obklopené krásnou krajinou a horskými priesmykmi, ktoré stojí za to preskúmať.


Letenka Jordánsko Um Qais Archaeological Site


Um Qais je archeologická lokalita ležiaca v severozápadnej časti Jordánska. S bohatou históriou a nádherným výhľadom na Galilejské jazero, je to miesto, ktoré by nemalo chýbať na žiadnej plánovanej návšteve Jordánska.

Táto oblasť bola obývaná už v staroveku a bolo tu viacero vplyvných civilizácií. Um Qais sa nachádza na ceste zanechanej Rimským impériom, čo znamená, že návštevníci môžu vidieť množstvo dobre zachovaných rímskych pamiatok. Medzi najvýznamnejšie pamiatky patrí zborenina divadla, kde sa konali rímske divadelné predstavenia a minaret Omariye Mosque, ktorý sa nachádza na mieste bývalej katedrály.

Okrem toho môžu návštevníci prechádzať uličkami starého mesta a obdivovať starobylé kamenné domy a rímske zaujímavosti. Tento archeologický park poskytuje aj krásny panoramatický výhľad na Galilejské jazero a okolitú krajinu Izraela, Jordánska a Sýrie.

Um Qais je veľmi dobre zachované miesto so starovekou atmosférou. Prechádzky ulicami poskytujúcimi nahliadnutie do minulosti sú pre návštevníkov jedinečným zážitkom. Očarenie históriou je jasné až pri pohľade na nádherné zachované mozaiky, rímske sarkofágy a ďalšie artefakty.

Jordánsko je krajina plná vynikajúcich archeologických lokalít a Um Qais je jedným z najlepších miest, ktoré si turista môže vychutnať. S úžasným výhľadom a fascinujúcou históriou je táto lokalita zároveň skvelým miestom na fotografovanie.

Ak plánujete preletieť do Jordánska, nezabudnite zaradiť návštevu Um Qais do svojho itinerára. Miesta ako táto dokazujú, že Jordánsko je nielen krásnou krajinou plnou púšte a skalnatých útesov, ale aj bohatou na históriu a kultúru.

Ak hľadáte únik z každodenného zhonu a zároveň túžite po objavovaní fascinujúcich miest, letenka do Um Qais by mohla byť tým správnym spôsobom, ako stráviť dovolenku. Prechádzka starobylými uličkami a pohľad na panorámu Galilejského jazera vám poskytne jedinečné zážitky, ktoré si budete pamätať životne.

Takže neváhajte a vyhľadajte si letenku do Jordánska. Buďte pripravení na dobrodružstvo a fascinujúce stretnutia s históriou na archeologickej lokalite Um Qais.


Počasie Jordánsko Um Qais Archaeological Site


Um Qais Archaeological Site je historické miesto v severnom Jordánsku, ktoré sa nachádza na vyvýšenine s nádherným výhľadom na hornú Jordánsku dolinu a Genezaretské jazero. Toto miesto je jednou z najdôležitejších historických lokalít v krajine a zahŕňa pozostatky starobylého rímskeho mesta Gadara.

Jordánsko je známe pre svoje teplé a suché podnebie. Počasie v Um Qais Archaeological Site je veľmi podobné ako v celom regióne. Letá sú veľmi horúce, so vysokými teplotami, ktoré často dosahujú až 40 stupňov Celzia. V zime je oveľa chladnejšie, s priemernými teplotami okolo 10 stupňov Celzia. Celý rok je miesto dostatočne suché, s minimálnymi zrážkami.

Počas návštevy Um Qais Archaeological Site je dôležité mať na pamäti, že v lete je priam nepriateľské teplé počasie. Je dôležité mať so sebou dostatok vody a chrániť sa pred slnkom. Odporúča sa návštevu plánuvať na skoré ráno alebo neskoré popoludnie, keď sa teploty míňajú.

V zime je počasie chladnejšie, ale stále príjemné pre návštevy. Je vhodné mať so sebou teplejšie oblečenie, pretože môže byť veterno a chladno, najmä na vrchole vyvýšeniny.

Okrem extrémnych teplôt môžu príležitostne v regióne umiernene prší. Aj keď sú zrážky vzácne, je dobré sa na ne pripraviť a mať so sebou vhodné oblečenie a obuv.

Návšteva Um Qais Archaeological Site je skutočne jedinečným zážitkom. Napriek počasiu je toto miesto plné histórie a kultúry, ktoré je stále viditeľné aj vo svojich starobylých ruínach. Skombinovanie tohto historického bohatstva s nádherným výhľadom na okolitú krajinu robí návštevu Um Qais Archaeological Site nezabudnuteľným zážitkom.

Ak plánujete navštíviť toto miesto, odporúča sa sledovať predpovede počasia a prispôsobiť svoju návštevu podľa týchto informácií. Nezabudnite sa chrániť pred slnkom, mať dostatok vody a prípadne si pribaliť teplejšie oblečenie v prípade chladnejšieho počasia. A nezabudnite si vychutnať a obdivovať jedinečné historické miesto, ktoré je Um Qais Archaeological Site.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky