Nájdite letenky s najlepšou cenou

Kanada Old Quebec

Letenka Kanada Old Quebec


Nadýchnite sa histórie a krásy v starom Quebecu, Kanada

Jedným z najkrajších a najkultúrnejších miest v Severnej Amerike je starý Quebec v Kanade. S bohatou históriou, architektúrou zo 17. storočia a jedinečnou atmosférou, táto destinácia láka návštevníkov z celého sveta. Ak plánujete cestu do Kanady, nezabudnite zaradiť návštevu starého Quebecu na svoj zoznam.

Ako sa tam dostať

Keďže je Kanada veľká krajina, najpohodlnejší spôsob, ako sa dostať do starého Quebecu, je letecky. Existuje niekoľko letísk v blízkosti mesta, vrátane medzinárodného letiska Jean-Lesage v meste Québec, ako aj regionálneho letiska v Montmagny. Môžete si rezervovať letenku priamo do týchto letísk alebo si vybrať medzinárodné letisko v blízkom meste Montreal a získať prepojenie do mesta Québec cez vnútroštátny let alebo vlak.

Starý Quebec

Starý Quebec je najstaršou časťou mesta Québec a jeho historické jadro je zaradené na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Obklopený nádhernými opevneniami správne zachovanými vo svojej pôvodnej podobe, potomkovia francúzskych osadníkov budujú svoje domovy medzi cintorínom, peknými kostolmi a kráľovským palácom, ktorý bol kedysi sídlom francúzskych monarchov. Túru po starom Quebecu je najlepšie absolvovať pešo, aby ste si mohli vychutnať každý kútik a atmosféru, ktorú toto miesto ponúka.

Historické pamiatky

Okrem prechádzky popri úzkych uličkách a kúskoch histórie si môžete tiež vychutnať množstvo historických pamiatok v starom Quebecu. Na vrchole zoznamu je hneď neďaleký Château Frontenac, elegantný hotel navrhnutý na konci 19. storočia, ktorý stojí na okraji dramatického útesu nad riekou Sv. Vavrinec. V jeho histórii bola budova používaná ako rezidencia, kasárne a dokonca aj nemocnica počas vojny. Dnes slúži ako ikonická obytná budova s luxusnými ubytovacími možnosťami.

Muzeá a umenie

Okrem historických pamiatok je tu v starom Quebecu aj množstvo vynikajúcich múzeí a galérií, ktoré ponúkajú návštevníkom jedinečný pohľad na kultúru a umenie. Vrátane Múzea starého Quebecu, ktoré vám poskytne náhľad do minulosti tohto úžasného mesta. Ak máte radi umenie, určite nevynechajte návštevu múzea Beaux-Arts, ktoré je domovom pre širokú zbierku kanadskej a medzinárodnej umeleckej tvorby.

Gurmánske zážitky

Starý Quebec je tiež známy svojou skvelou gastronómiou. Po celom historickom centre môžete nájsť reštaurácie, ktoré ponúkajú lahodné tradičné kanadské jedlá s francúzskym vplyvom. Pokojne si vychutnajte skvelé fondue, typické kanadskej špeciality z cheddaru a piva, alebo si doprajte bohatú maple syrup pannacottu ako dezert.

Starý Quebec je bezpochyby jednou z najromantickejších destinácií v Severnej Amerike. Toto čarovné miesto vás pohltí svojou históriou a krásou a prinesie vám jedinečný pohľad na kanadskú kultúru a dedičstvo. Planujte svoju cestu a rezervujte letenky čo najskôr, aby ste si mohli vychutnať toto úžasné mesto plné zážitkov.


Počasie Kanada Old Quebec


Old Quebec je historická časť mesta Quebec v kanadskej provincii Quebec. Toto nádherné miesto je známe svojou bohatou históriou a arkitektúrou, ktorá sa datuje až do 17. storočia. Ak sa chystáte navštíviť Old Quebec, je dôležité mať na pamäti aj počasie, pretože to môže ovplyvniť váš zážitok zo svojej návštevy.

Počasie v Old Quebec je typicky kontinentálne, so studenými zimami a vlhkými letami. Zimy sú tu prísne, s teplotami sa pohybujúcimi okolo -10 °C až -20 °C. Sneženie je časté a môže tu byť vrstva snehu až niekoľko metrov. Vzhľadom k tomuto extrémnemu počasiu je vhodné mať so sebou teplé oblečenie, vrátane bundy, čiapky, rukavíc a topánok. Turisti, ktorí prichádzajú do Old Quebec počas zimy, sa môžu tešiť na krásne vianočné dekorácie a festivaly, ako napríklad známy Winter Carnival.

Letá v Old Quebec sú teplejšie, ale zároveň vlhké. Teploty sa pohybujú od 20 °C do 30 °C, avšak môže byť aj veľmi horúco a vlhko. Toto počasie je perfektné na pomalé prechádzky po ich úzkych uličkách a objavovanie čarovného historického prostredia. Jednou zo známych atrakcií v lete je slávna Québecska oslava, ktorej súčasťou sú koncerty, divadlá a rôzne kultúrne podujatia.

Jeseň a jar sú v Old Quebec prechodné obdobia, s menšími teplotnými výkyvmi. Teploty v jari sa dostávajú na úrovne okolo 10 °C až 20 °C. V jeseni sa teploty pohybujú od 5 °C do 15 °C. Tieto ročné obdobia sú vhodné na objavovanie uličiek, námestí a pekného prostredia Old Quebec, pretože počasie je mierne a menej turistov je v porovnaní s letnými mesiacmi.

Ak sa chystáte navštíviť Old Quebec, nezabudnite sa pripraviť na rôzne počasie, najmä ak plánujete pobyt na viac dní. V tomto prípade je dobré mať so sebou viacero vrstiev, aby ste si mohli prispôsobiť svoje oblečenie podľa teploty. Miestne obyvateľstvo vám tiež odporúča mať so sebou dáždnik počas celého roka, keďže miesto je známe pre občasné dažde.

Nezáleží na tom, kedy sa rozhodnete navštíviť Old Quebec, budete mať možnosť oceniť jeho jedinečnú atmosféru a majestátnu históriu. Bez ohľadu na počasie však nezabudnite si vychutnať lokalné jedlá, historické pamiatky a krásu tohto nádherného miesta v Kanade.


Dovolenka Kanada Old Quebec


Old Quebec je historické mesto v Kanade. Nachádza sa v provincii Quebec a je jedným z najstarších a najkrajších miest v Severnej Amerike. Svojou bohatou históriou, architektúrou a kultúrou je Old Quebec jedným z najobľúbenejších cieľov pre turistov z celého sveta.

Navštíviť Old Quebec je ako cestovať späť v čase. Toto mesto je domovom mnohých historických budov, ako sú staré kamenné hrady, kostoly a pevnosti. Väčšina z týchto budov bola postavená v 17. až 18. storočí a dodnes sa im podarilo zachovať svoj pôvodný vzhľad. Prechádzka po úzkych uličkách s dláždenými chodníkmi vás prenesie do starého európskeho mesta.

Jedným z najznámejších miest v Old Quebec je stará pevnosť La Citadelle. Táto pevnosť bola postavená v 19. storočí a je dodnes sídlom kanadskej kráľovskej pešej gardy. Návštevníci môžu navštíviť múzeum v rámci pevnosti a dokonca aj sledovať ceremoniál striedania stráží, ktorý sa koná každý deň. Z pevnosti sa ponúka úchvatný výhľad na mesto a na rieku Saint Lawrence.

Okrem historických budov je Old Quebec tiež známe pre svoju bohatú kultúru a gastronómiu. Toto miesto je plné reštaurácií, kaviarní a obchodíkov, kde si môžete vychutnať tradičné kanadské jedlá a nápoje. Nebudete mať problém nájsť miesto, kde si môžete vychutnať slávne kanadské speciality ako poutine (hranolky s syrom a hovädzím vývarom) alebo maple syrup (javorový sirup).

Pri návšteve Old Quebec nevynechajte ani prechádzku po nábreží rieky Saint Lawrence. Toto nábrežie ponúka nádherný výhľad na rieku a na okolité hory. Môžete si tu prenajať bicykel a absolvovať cyklistickú túru podél rieky alebo si jednoducho užiť chvíle oddychu na lavičke.

Old Quebec je krásne miesto, ktoré stojí za návštevu. Jeho bohatá história, úchvatné pamiatky a jedinečná atmosféra vás určite očaria. Takže ak plánujete dovolenku v Kanade, nezabudnite zaradiť Old Quebec na svoj zoznam.


Ubytovanie Kanada Old Quebec


Old Quebec je jedným z najkrajších a najhistorickejších miest v Kanade. Nachádza sa v provincii Quebec a je hlavným mestom tejto regiónu. Regionálny park Old Quebec v oblasti Ponorných riek Canyon Sant-Anne je jedným z najnavštevovanejších miest v Kanade.

Keď cestujete do Old Quebecu, je dôležité nájsť ubytovanie, ktoré bude uspokojovať vaše potreby a predstavy. Mesto ponúka širokú škálu hotelov, apartmánov a hostincov, ktoré sa hodnotia podľa kategórií a zážitkových spôsobov.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, nájdete v meste niekoľko exkluzívnych 5-hviezdičkových hotelov. Tieto hotely sú často situované v historických budovách s veľkými apartmánmi a špičkovým službám. Ponúkajú elegantné reštaurácie, wellness centrá, bazény a sú vhodné pre tých, ktorí hľadajú výnimočný štandard a komfort.

Pre tých, ktorí preferujú menšie hotely s intímnou atmosférou, je Old Quebec domovom množstva butikových hotelov. Tieto ubytovania sú obvykle umiestnené v starých historických domoch a pánskych sídlach a prinášajú autentický charakter a šarm. V niektorých z nich nájdete aj súkromné záhrady alebo terasy s výhľadom na mesto a rieku.

Ak ste na rozpočte, existuje aj množstvo cenovo dostupných ubytovaní v Old Quebecu. Hostely a penzióny sú rozšírené a poskytujú základné vybavenie, ako sú spoločné izby, spoločné kuchyne a spoločenské miestnosti. V týchto ubytovaniach môžete stretávať cestovateľov z celého sveta a zdieľať si skúsenosti a príbehy.

Keďže Old Quebec je turisticky vyhľadávané miesto, je vhodné rezervovať ubytovanie vopred, najmä počas letnej sezóny a počas špičkových turistických udalostí. Rezervácia ubytovania vopred vám zaručí miesto a časom aj lepšiu cenu.

V Old Quebecu nebudete mať problém nájsť ubytovanie, ktoré vyhovuje vašim požiadavkám a rozpočtu. Bez ohľadu na to, či hľadáte luxusný hotel, tradičný penzión alebo útulný hostel, v tomto historickom meste nájdete to, čo hľadáte. Takže si užite svoj pobyt v Old Quebecu a prežite autentické kanadské dobrodružstvo.


Najčastejšie otázky a odpovede Kanada Old Quebec


Q: Kam sa v Kanade najviac oplatí ísť na dovolenku?
A: Kanada je rozsiahla krajina s množstvom možností pre dovolenku, ale mnoho turistov si volí British Columbia, Alberta, Ontário alebo Québec.

Q: Aké zaujímavosti a atrakcie ponúka staré mesto v Quebecu?
A: Staré mesto v Quebecu, známe aj ako Old Quebec, ponúka návštevníkom kúzlo s pôvodnými hradbami a zbytkami starých opevnení. Medzi najzaujímavejšie atrakcie patria návšteva Château Frontenac, Place Royale, katedrála Notre-Dame de Québec a Rue Saint-Jean pre svoje bohatstvo kanadskej histórie.

Q: Ako sa najlepšie dostať do Starého mesta v Quebecu?
A: Najlepšou možnosťou je vlakom alebo lietadlom do mesta Québec. Z letiska sa dá dostať do Starého mesta taxíkom alebo shuttle busom. Ak ste už v meste, potom je najlepšie ísť pešo alebo vlakom.

Q: Aké sú najlepšie hotely v Starom meste v Quebecu?
A: Niektoré z najlepších hotelov v Starom meste v Quebecu sú Château Frontenac, Auberge Saint-Antoine, Hotel Manoir Victoria a Hotel Clarendon.

Q: Aké je počasie v Quebecu?
A: Quebec je známy svojimi extrémnymi zimnými podmienkami a teplotami, ale letá sú teplé a príjemné. Počas zimy sa teploty pohybujú okolo nuly (alebo nižšie) a v lete je to zvyčajne 20-25 stupňov.

Q: Aké sú možnosti pripravovaného jedla v Quebecu?
A: V Quebecu môžete ochutnať rôzne suroviny a kuchynské tradičné jedlá, ako napríklad jedlo z mapové suroviny - javoria, cuketové pirohy, korenie Tourtiere, floutek, croque monsieur a nanaimo bars.

Q: Môžem vidieť večerne zábery Starého mesta v Quebecu?
A: Áno, určite. Staré mesto v Quebecu je v noci osvetlené a vytvára romantickú atmosféru, ktorú si môžete vychutnať pri prechádzke ulicami.

Q: Aké sú najlepšie turistické trasy v Quebecu?
A: Najlepšie turistické trasy v Quebecu sú prechádzka ulicami Old Quebec, návšteva Fairmont Le Château Frontenac, katedrála Notre-Dame de Québec, Place Royale, Montmorency Falls Park a návšteva Bielych aj Čiernych Vodopádov Québec.

Q: Kde si môžem kúpiť suveníry z Quebecu?
A: V Starom meste v Quebecu nájdete mnoho obchodov so suvenírmi, ktoré ponúkajú množstvo tradičných kanadských predmetov, ako sú bobiule, indiánske šperky a tradicvné korenie.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky