Nájdite letenky s najlepšou cenou

Malta Tarxien Temples

Najčastejšie otázky a odpovede Malta Tarxien Temples


1. Čo sú Tarxienské chrámy?
Tarxienské chrámy sú staroveké megalitické stavby na Malte, ktoré sa datujú do obdobia okolo 3600 až 2500 pred n.l. Sú jednými z najstarších stále činných náboženských miest na svete.

2. Aké sú otváracie hodiny Tarxienských chrámov?
Tarxienské chrámy sú otvorené pre verejnosť denne od 9:00 do 17:00 hod. Je vhodné si vopred skontrolovať otváracie hodiny, pretože sa môžu meniť v závislosti od ročného obdobia.

3. Koľko stojí vstup na Tarxienské chrámy?
Cena vstupného na Tarxienské chrámy je 6 eur pre dospelých. Existujú však aj špeciálne ceny pre deti, študentov a skupiny.

4. Ako sa dostanem na Tarxienské chrámy?
Tarxienské chrámy sa nachádzajú v blízkosti mesta Tarxien na Malte. Možno sa tam dostať jednoducho autom, taxíkom alebo verejnou dopravou. Odporúča sa skontrolovať aktuálne spojenia a trasu pred cestou.

5. Koľko času ti bude trvať prehliadka Tarxienských chrámov?
Prehliadka Tarxienských chrámov obvykle trvá približne 1 hodinu. Je však možné, že si budete chcieť vychutnať viac času na preskúmanie tohto historického miesta a jeho detailov.

6. Je potrebná rezervácia vopred na prehliadku Tarxienských chrámov?
Rezervácia vopred nie je povinná, ale odporúča sa, aby ste mali istotu, že si presne vyberiete požadovaný čas na prehliadku. Vzhľadom na obmedzený počet návštevníkov, je to dobrá nápad, aby ste sa vyhli čakaniu.

7. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Tarxienských chrámov?
Najlepšie obdobie na návštevu Tarxienských chrámov je v skorých ranných hodinách alebo neskoré popoludnie, keď je menej návštevníkov. Tiež sa odporúča navštíviť v pracovné dni, aby ste sa vyhli narazaniu na veľa ľudí.

8. Je fotografovanie povolené v Tarxienských chrámoch?
Fotografovanie je povolené vo vnútri Tarxienských chrámov, s výnimkou použitia blesku. Je však dôležité dodržiavať pokyny personálu a rešpektovať citlivosť a integritu miesta.

9. Sú Tarxienské chrámy prístupné pre osoby s obmedzenou pohyblivosťou?
Tarxienské chrámy majú prístupové cesty a vstupy pre osoby s obmedzenou pohyblivosťou. Vzhľadom na starú povahu miesta a terén, môže byť prístup trochu náročnejší, ale väčšina častí je prístupná.

10. Sú v blízkosti Tarxienských chrámov reštaurácie alebo obchody?
Existuje niekoľko reštaurácií a obchodov v blízkosti Tarxienských chrámov, kde si môžete oddýchnuť a občerstviť sa po prehliadke.


Dovolenka Malta Tarxien Temples


Malta je ostrov ležiaci v Stredozemnom mori, ktorý je známy svojou bohatou históriou a kultúrou. Medzi jedno z najpopulárnejších turistických atrakcií na Malte patria Tarxienské chrámy. Tieto starodávne megalitické stavby ponúkajú návštevníkom fascinujúci pohľad na minulosť ostrova.

Tarxienské chrámy sú radené medzi najstaršie megalitické chrámy na Malte a sú zapsané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Boli postavené v dobe medzi 3600 a 2500 pred naším letopočtom a sú považované za dôkaz o pokročilom praveku a kultúre, ktorá existovala na Malte.

Tieto chrámy sú zaujímavé tým, že boli vybudované z obrovských kameňov, ktoré boli presne vystavané a vyrezávané tak, aby splynuli do dokonalého celku. Zloženie kameňov je špecifické pre túto oblasť a bolo použité na vytvorenie zložitých a zaujímavých vzorov. Pre niektorých návštevníkov môže byť fascinujúce, ako to starodávne spoločenstvo dokázalo vytvoriť tieto obrovské a precízne štruktúry bez použitia modernej technológie.

Chrám obsahuje rôzne komory a priestory, ktoré majú rôzne účely. Našli sa tu aj zvyšky kameňových nádob a figurín, ktoré naznačujú, že chrám bol pravdepodobne miestom významných náboženských obradov. Okrem toho sa tu nachádzajú aj rôzne záhady, ako napríklad záhadné vykreslenia zvierat a symbolov na stenách, ktoré zatiaľ neboli úplne rozlúštené.

Pre turistov, ktorí sa zaujímajú o históriu a archeológiu, sú Tarxienské chrámy nevyhnutnou zastávkou na Malté. Môžete tu stráviť hodiny preskúmavaním týchto fascinujúcich strážcov minulosti a obdivovať genialitu civilizácie, ktorá ich postavila.

Okrem samotných chrámov, návštevníci majú tiež príležitosť vidieť rôzne artefakty a exponáty nájdené v okolí čias vykopávok. Tieto predmety ponúkajú bližší pohľad na život ľudí, ktorí tu kedysi žili a ich kultúru.

Ak plánujete dovolenku na Malte, nezabudnite si zarezervovať čas aj pre návštevu Tarxienských chrámov. Tieto staroveké pamiatky vám prinesú hlbší vhľad do histórie a kultúry tohto fascinujúceho ostrova. Bude to určite zážitok, ktorý si na dlho zapamätáte.


Ubytovanie Malta Tarxien Temples


Ak sa chystáte navštíviť ostrov Malta, jedným z najzaujímavejších miest, ktoré by ste mali navštíviť, sú Tarxien Temples. Tieto histórické kostoly sú zoznamované na Svetovom dedičstve UNESCO a predstavujú jedno z najdôležitejších archeologických miest na Malte.

Tarxien Temples sa nachádzajú v malom mestečku Tarxien, ktoré leží na juhu Malty. Sú to najväčšie prehistorické chrámy na ostrove, ktoré datujú až do obdobia medzi rokmi 3600 a 2500 pred naším letopočtom. Tieto chrámy sú vyrobené z veľkých kameňov a majú fascinujúce vyrezávané obrazy a symboly.

Pri návšteve Tarxien Temples si budete môcť vychutnať štyri rôzne chrámy, ktoré sú spojené sieťou chodieb. Každý chrám má svoju vlastnú špecifickú štruktúru a výzdobu. Najznámejšou atrakciou sú zreteľne vyrezané symboly slnečnej čeľuste, ktoré sú prítomné vo všetkých chrámoch.

Tieto chrámy boli pôvodne zhotovené pre uctievanie bohov a výraz viery vtedajších obyvateľov Malty. Pripomínajú nám, že Malta má starú a pestrú históriu a ukazujú, ako sa žili ľudia v tejto oblasti v prehistorických dobách.

Navštívenie Tarxien Temples je jedinečným zážitkom, ktorý vám umožní vnoriť sa do histórie Malty. Okrem návštevy samotných chrámov môžete tiež navštíviť stredisko pre návštevníkov, kde sa môžete dozvedieť viac o histórii a význame tohto miesta.

Po návšteve chrámov by ste si mali nechať čas na preskúmanie okolia. Tarxien je malebné mestečko plné úzkych uličiek, autentických maltských domov a trhov. Môžete si tu kúpiť tradičné remeslá, miestne produkty a dokonca aj ochutnať niektoré tradičné maltské jedlá.

Ak plánujete zostať na Malte na niekoľko dní, odporúčame si zarezervovať ubytovanie v blízkosti Tarxien Temples. Existuje niekoľko možností, vrátane hotelov, penziónov a apartmánov. V meste Tarxien samotnom sú k dispozícii aj niektoré malé rodinné hotely, ktoré vám poskytnú autentický pocit Malty.

Ak si chcete užiť skutočne jedinečnú dovolenku na Malte, nevynechajte návštevu Tarxien Temples. Tieto prehistorické chrámy vám poskytnú pohľad do minulosti a uvidia, ako sa žilo v tejto časti sveta v staroveku. Budete ohromení jeho fascinujúcou architektúrou a nádhernou výzdobou. Takže sa pripravte na cestu do Tarxienu a pripravte sa na nezabudnuteľný zážitok.


Počasie Malta Tarxien Temples


Malta, krajina plná krásnych pláží a histórie, je tiež domovom mnohých nádherných pamiatok. Jednou z najdôležitejších pamiatok sú Tarxienske chrámy, ktoré sú zároveň majestátnym miestom a svedkom bohatých histórií a kultúrnych tradícií.

Tarxienske chrámy sú jedným z najstarších dochovaných svedkov bohatstva kamenných konštrukcií na Malte. Nachádzajú sa na južnej časti ostrova v mestskom obradnom centre Tarxien. Chrám bol vybudovaný v období medzi rokmi 3600 až 2500 pred naším letopočtom a je jedným z najlepšie zachovalých predhistorických chrámov na Malte.

Chrám sa skladá zo štyroch samostatných štvorcových posvätných priestorov, ktoré sú prepojené sieťou chodieb a sieňami. Je vyrobený z obrovských kameňov zvaneých megality, ktoré boli pred nainštalovaním v chráme tvrdo upravené. Tieto kameňové bloky sú zaujímavé svojou presnosťou a súčasne súčasnou obdivovanosťou modernej architektúry.

Tarxienske chrámy hrajú dôležitú úlohu aj vo vzťahu k počasiu na Malte. Chrám bol postavený s ohľadom na astrálne udalosti, ako sú slnovraty a rovnodennosti, čo dokazuje spojenie chrámu so slnečnými lúčmi v určitých časoch roka. Vďaka svojej orientácii na slnko chrámova konštrukcia tiež odráža a rozptyľuje svetlo slnka, čo vytvára zložité vzory a obrazy na stenách a platoch.

Počas letných mesiacov je počasie na Malte veľmi teplé a slnečné. Pri návšteve Tarxienskych chrámov je dôležité byť pripravený na slnečné počasie. Odporúča sa nosiť klobúk alebo ľahký klobúk na ochranu pred slnkom a tiež sa obliekať do pohodlného oblečenia, ktoré je vhodné pre vysoké teploty. Môže byť tiež vhodné mať so sebou fľašu s vodou na hydratáciu počas prehliadky.

Tarxienske chrámy sú neobyčajným miestom, ktoré spojuje históriu a prírodu. Ich výnimočná architektúra a umiestnenie poskytujú jedinečný zážitok pre návštevníkov. Ak sa vydáte do Malty, nenechajte si ujsť túto pamiatku a vychutnajte si jej krásu spôsobom, ktorý si bude pamätať navždy.


Letenka Malta Tarxien Temples


Ak sa chystáte na dovolenku na Maltu a máte radi históriu a kultúru, navštívenie Tarxienských chrámov by vám nemalo uniknúť. Tieto chrámy, patriace k najstarším zachovaným megalitickým pamiatkam na svete, sú jedinečným miestom, ktoré nám poskytuje vhľad do minulosti a do života na Maltě pred tisícročiami.

Severoľadový chrámový komplex v Tarxieni sa skladá z štyroch samostatných chrámov, ktoré sú medzi sebou spojené systémom chodieb a nádvorí. Tieto obrovské kamenné stavby boli postavené medzi 3600 a 2500 pred n.l. a sú jedinečným príkladom megalitického stavitelstva.

Tarxienské chrámy sú jednými z najkrajšie zdobených megalitických chrámov na Malte. Ich kamenné steny sú vykladané reliéfmi a symbolickými znakmi, ktoré ešte stále nejasne odhaľujú ich pôvodný význam. Najznámejším reliéfom je tzv. Veľká stéla, ktorá zobrazuje komplikované vzory a geometrické tvary.

Pri prechádzke po týchto starobylých chrámoch si môžete predstaviť, ako starovekí obyvatelia Malty slúžili svojim bohom. Niektoré miestnosti slúžili zrejme ako svätyne, iné ako miesta pre obety a rituály. V priestoroch chrámov boli tiež objavené rôzne predmety, ako sú sošky bohov, vypichovače kostí a keramické nádoby. Všetko toto nám ukazuje, aký význam mali tieto chrámy pre starovekú maltézsku spoločnosť.

Za zmienku stojí aj skutočnosť, že chrámy boli pôvodne vyradené z používania a zakopané pod zemou. Boli nájdené až v roku 1913, keď sa začali pracovať na výstavbe domu. Od vtedy boli chrámy obnovené a sú dnes prístupné verejnosti. Ich rozsiahle obnovovacie práce získali cenu Europa Nostra za kvalitu obnovy a záchranu kultúrneho dedičstva.

Ak sa rozhodnete navštíviť Tarxienské chrámy, nezabudnite si zobrať pohodlnú obuv, pretože prehliadka zahŕňa niekoľko schodov a chodieb. Tiež nesmiete zabudnúť na fotoaparát, pretože budete mať príležitosť zachytiť si úžasné kamenné reliéfy a architektúru.

Navštívenie Tarxienských chrámov vám umožní preniknúť do dávnej histórie Malty a zažiť atmosféru a zázraky, ktoré tam utešenými Malťanmi boli dosiahnuté. Títo megalitickí predkovia nám zanechali dôležitú stopu v histórii a o návšteve tohto miesta nebudete ľutovať.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky