Nájdite letenky s najlepšou cenou

Nikaragua Corn Islands (Big Corn Island a Little Corn Island)

Letenka Nikaragua Corn Islands (Big Corn Island a Little Corn Island)


Exotická destinácia Nikaragua sa môže pochváliť množstvom krásnych miest a skvelých pláží. Jedným z najväčších pokladov tejto krajiny sú bezpochyby ostrovy Corn Islands, ktoré sa nachádzajú na Karibskom mori. Tieto dva ostrovy - Big Corn Island a Little Corn Island - ponúkajú návštevníkom jedinečný zážitok s čarovne krásnymi plážami, jasnou tyrkysovou vodou a pohostinnými miestnymi obyvateľmi.

Big Corn Island, s rozlohou približne 10 štvorcových kilometrov, je väčší a viac rozvinutý zo dvojice ostrovov. Jeho pláže patria medzi najkrajšie na celom Karibiku. Biely piesok sa ponúka na prechádzky a oddych, zatiaľ čo jasne modré a teplé vody sú ideálne na potápanie a šnorchlovanie. Koralové útesy na juhu ostrova sú domovom množstva farebných morských rýb a iných vodných živočíchov. Návštevníci sa môžu vydať na potápačský výlet a objaviť podmorskú faunu a flóru tohto úžasného miesta.

Na ostrove je tiež veľa príležitostí na športové aktivity vrátane rybolovu, plachtenia a surfovania na miestnych vlnách. Niet divu, že Big Corn Island sa stáva obľúbeným miestom cestovateľov, ktorí túžia po zábavných dobrodružstvách a relaxácii na prekrásnych plážach.

Na rozdiel od svojho väčšieho suseda, Little Corn Island ponúka pokojnejšiu a odľahlejšiu atmosféru. Tento malý raj na zemi je bez vozidiel a prístupný len loďou. Preto sa turisti môžu cítiť oddialení od moderného sveta a úplne sa ponoriť do jedinečného miestneho životného štýlu. Ostrov ponúka jednoduché drevené chatky, v ktorých sa návštevníci môžu ubytovať a zažiť autentickú atmosféru ostrova.

Little Corn Island má svoje vlastné prírodné krásy, ako je pláž Dos Tiburones, ktorá je ideálna pre romantické prechádzky pod západom slnka. Nevyhnutnou súčasťou návštevy je tiež výlet na východnú stranu ostrova, kde sa nachádza Stanley Beach. Táto pláž je známa svojimi kokosovými palmami a úplným pokojom, kde sa budete cítiť ako jediný človek na svete.

Pre tých, ktorí milujú kontakt s prírodou, ponúka Little Corn Island aj možnosti turistiky. Môžete sa vydať na prechádzky po tropických džungľach, v ktorých nájdete rôzne druhy exotických rastlín a živočíchov. Krátky, ale pestrý vodopád, známy ako Cascada, je ďalším miestom, kde môžete zažiť nádherný prírodný scenár a zároveň sa osviežiť v jeho čistej vode.

Letenka do Nikaraguy, konkrétne na ostrovy Corn Islands, je vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí túžia po exotickom dobrodružstve a oddychu na pláži. Tieto rajské miesta nikoho nesklamú svojou krásou a pohostinnosťou svojich obyvateľov. Ak túžite po jedinečnom zážitku na Karibiku mimo bežných turistických trás, neváhajte a vyrazte objavovať krásy ostrovov Corn Islands.


Ubytovanie Nikaragua Corn Islands (Big Corn Island a Little Corn Island)


Nikaragua je krásnou krajinou v strednej Amerike, známou svojimi plážami, korálovými útesmi a exotickou faunou a flórou. Ak hľadáte odpočinok na tichom mieste, kde sa môžete oddýchnuť od ruchu a každodenného stresu, odporúčame vám vybrať sa na rohové ostrovy Nikaraguy - Corn Islands.

Corn Islands sú dva malé ostrovy v Karibskom mori - Big Corn Island a Little Corn Island. Tieto útesy sú ostrovom snov, kde si môžete užívať tropické podnebie, jasne modré vody a bielu piesočnatú pláž.

Hlavným mestom je Big Corn Island, ktorá ponúka širokú škálu možností ubytovania. Môžete si vybrať medzi luxusnými rezortmi, hotelmi a pohodlnými bungalovmi. Tí, ktorí preferujú viac súkromia a autenticky utešené prostredie, môžu skúsiť prenajatie súkromného domu alebo chaty.

Ak ste prírodou a dobrodružstvom, určite navštívte Little Corn Island. Tento ostrov je menší a menej rušný ako Big Corn Island, ale ponúka nádherné pláže a útulné chaty pri pláži. Možnosti ubytovania sa tu skôr zamerali na prevádzku s rodinnými penziónmi a chatami hostiteľov. Môžete si vybrať medzi jednoduchým bungalovom pri mori alebo dokonca vyskúšať niektoré z bežnejšie dostupných hostiteľských typov ubytovania.

Okrem širokej škály ubytovacích možností ponúkajú Corn Islands aj mnoho aktivít pre návštevníkov. Môžete si užiť potápanie v korálových útesoch, kde sú tisíce druhov rýb a morských tvorov. Alebo si prenajmite kajak a objavte krásu okolitých malých ostrovov. Pozrite si aj miestne rybárske dediny, kde môžete sledovať rybárov pri ich každodenných činnostiach alebo dokonca ísť na rybolov s miestnymi.

Corn Islands sú tiež známe pre svoju bohatú kultúru a gastronómiu. Milovníci morských plodov tu môžu ochutnať najčerstvejšiu rybu, chobotnica alebo morské plody s miestnou chuťou a štýlom. Nikaragujská kuchyňa je známa svojou chuťou, ktorá kombinuje miestne vplyvy s tradičnými receptami. Nezabudnite si vychutnať miestny rum a kokosový koláč.

Corn Islands sú ideálnym miestom pre oddych a relaxáciu, pretože ešte nie sú zaneprázdnené turistami a zaručujú autentický karibský zážitok. Ak plánujete svoju ďalšiu dovolenku, nezabudnite zvážiť túto skrytú perlu Karibiku - Nikaragua Corn Islands (Big Corn Island a Little Corn Island).


Najčastejšie otázky a odpovede Nikaragua Corn Islands (Big Corn Island a Little Corn Island)


1. Ako sa dostanem na Nikaragua Corn Islands?
Odpoveď: Existujú dva spôsoby, ako sa dostať na ostrovy - cez letisko Bluefields alebo Managua.

2. Aké sú najlepšie pláže na ostrovoch?
Odpoveď: Niektoré z najkrajších pláží sú Sally Peachie, Long Bay a South End na veľkom ostrove a Little Bay, East Beach a North End na malom ostrove.

3. Aké sú najlepšie aktivity na ostrovoch?
Odpoveď: Populárne aktivity zahŕňajú potápanie, kajak, jazdenie na koni, rybolov a prechádzky po ostrovoch.

4. Aký je najlepší čas na návštevu Nikaragua Corn Islands?
Odpoveď: Najlepším časom na návštevu ostrovov je od decembra do marca, keď je suché obdobie a teploty sú pohodlné.

5. Kde sa dá ubytovať na ostrovoch?
Odpoveď: Existuje niekoľko hotely, hostely a bungalovy na veľkom a malom ostrove, ktoré poskytujú ubytovanie pre turistov.

6. Aký druh stravy sa dá ochutnať na ostrovoch?
Odpoveď: Typická nikaragujská kuchyňa sú pochutiny na ryby, plody mora a dokonca aj kokosové jedlá.

7. Aké sú náklady na život na ostrovoch?
Odpoveď: Ceny sú relatívne nízke, ale môžu byť trochu drahé v porovnaní s ostatnými miestami v Nikarague, kvôli izolovanej polohe ostrovov. Cena za výlet môže byť okolo 30 USD a cena ubytovania sa pohybuje od 25 do 200 USD za noc.

8. Je bezpečné cestovať na Nikaragua Corn Islands?
Odpoveď: Áno, ostrovy sú pomerne bezpečné, aj keď treba si uvedomiť, že je to stále chudobná krajina. Odporúča sa, aby turisti boli opatrní, keď sa pohybujú vo večerných hodinách a aby si nechávali cennosti v bezpečí.


Dovolenka Nikaragua Corn Islands (Big Corn Island a Little Corn Island)


Nikaragua je známa svojimi krásnymi plážami, exotickou prírodou a azúrovo modrou vodou. Medzi najkrajšie miesta na dovolenku v tejto stredoafrickej krajine patria Corn Islands - Big Corn Island a Little Corn Island.

Big Corn Island a Little Corn Island sa nachádzajú na Karibskom mori na východnom pobreží Nikaraguy. Tieto ostrovy majú všetko, čo potrebujete pre nezabudnuteľnú a relaxačnú dovolenku.

Big Corn Island je väčší z oboch ostrovov a ponúka väčší výber ubytovacích zariadení a reštaurácií. Toto miesto je známe svojimi plážami so zlatým pieskom, ktoré sú predurčené na opaľovanie a relax. Voda tu má takmer neodolateľne azúrovú farbu a je pravým rajom pre milovníkov potápania. Okrem toho môžete vyskúšať rôzne vodné športy, ako je napríklad surfovanie alebo jazda na vodnom skútri.

Na druhej strane tu je Little Corn Island, ktorý je menší a menej komerčný. Ostrov má viac družnej atmosféry a ponúka väčšiu intimitu. Tu sa môžete vydať na prechádzku po pláži bez toho, aby ste narazili na veľké množstvo ľudí. Pláže sú tu o niečo divokejšie a majú prírodný pôvab. Môžete si prenajať kajaky alebo obdivovať koraly a rôzne druhy rýb pri šnorchlovaní.

Na oboch ostrovoch je tiež možné ochutnať miestnu kuchyňu. Nikaragujská kuchyňa je známa pre zmes afrických, španielskych a domorodých prvkov. Môžete sa pokúsiť ochutnať miestne špeciality ako "vigorón", čo je jedlo z yuccy, mäsa a zeleniny, alebo "nísperos", miestny ovocný druh šalátu.

Nezabudnite si tiež vychutnať západ slnka, ktoré na ostrovoch vytvára nádherné farebné spektrum. Počas večerných hodín môžete objaviť miestne nočné trhy, kde si môžete kúpiť šperky, rukodielné výrobky a iné suveníry.

Ak sa vám zdá Corn Islands ako príliš exotické miesto, môžete sa vydať na výlet na miestne rybárske osady. Tu môžete spoznať miestnych obyvateľov a naučiť sa o ich každodennom živote. Rybári budú radi, ak si môžete vyskúšať, ako chytia svojich úlovkov, alebo si môžete dokonca vyskúšať tradičné rybárske techniky.

Ostrov Big Corn Island a Little Corn Island sú ideálne miesto pre tých, ktorí sa chcú vzdialiť od rušného života a relaxovať na krásnych plážach. Spojenie s prírodou a možnosť ochutnávať miestnu kultúru robí z týchto ostrovov skutočné tajomné miesta na dovolenku. Ak sa rozhodnete navštíviť Corn Islands, určite si môžete byť istí, že nebudete sklamaní.


Počasie Nikaragua Corn Islands (Big Corn Island a Little Corn Island)


Nikaragua je známa svojou krásnou prírodou a exotickými plážami. Jedným z najkrajších miest v tejto krajine sú ostrovy Corn Islands, ktoré sa nachádzajú vo východnej časti Karibského mora. Tieto ostrovy sú rozdelené na dve hlavné časti - Big Corn Island a Little Corn Island. Okrem svojej bohatej biodiverzity a nádherných pláží majú tieto ostrovy veľmi zaujímavé počasie.

Big Corn Island a Little Corn Island majú typické tropické podnebie, s vyššou mierou zrážok v porovnaní s inými časťami Nikaraguy. Táto oblasť je ovplyvnená Karibským morom a blízkosťou rovníka, čo spôsobuje vysoké teploty a vlhkosť počas celého roka.

Teploty na týchto ostrovoch sa pohybujú medzi 25 až 30°C počas dňa a zriedka klesajú pod 20°C v noci. Najvyššie teploty bývajú zaznamenané v mesiacoch júl a august, kedy sa môže teplota vyšplhať až na 35°C. Naopak, najnižšie teploty sa vyskytujú v období decembra a januára, kedy sa teploty môžu pohybovať okolo 22°C.

Vlhkosť je na ostrovoch veľmi vysoká po celý rok, pričom najvlhkejšie mesiace sú jún a júl. Zrážky sú tiež celoročné, avšak najvyššie množstvo zrážok sa zaznamenáva v období od mája do októbra, kedy ide o obdobie dažďov. Tieto mesiace môžu priniesť silné búrky a hurikány, čo sa týka hlavne mesiacov august až október.

Na plážovanie a vodné aktivity sú najvhodnejšie mesiace od novembra do mája, kedy má ostrov menej dažďov a priaznivejšie počasie. V týchto mesiacoch môžete očakávať teplejšie teploty a modré nebo bez výrazného dažďa.

Vzhľadom na klimatické podmienky v Nikarague Corn Islands je dôležité, aby ste si so sebou vzali dostatok opaľovacieho krému, ochranné oblečenie a vždy sledovali aktuálne predpovede počasia. Napriek občasným búrkam a hurikánom, ktoré môžu zasiahnuť tieto ostrovy, stále sú jedným z najkrajších miest na oddych a dovolenku pre milovníkov pláží a prírody.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky