Nájdite letenky s najlepšou cenou

Nový Zéland Stewart Island

Ubytovanie Nový Zéland Stewart Island


Nový Zéland je známy svojou nádhernou prírodou a jedným z najlepších miest, kde túto prírodu zažiť zo blízka, je ostrov Stewart Island. Nachádza sa na juhu Nového Zélandu a je jedným z najviac neposkvrnených a menej navštevovaných miest v krajine.

Ak plánujete navštíviť Stewart Island, nemusíte sa obávať o ubytovanie. Napriek malému rozloženiu ostrova sa tu nachádza viacero možností pre turistov, ktorí sa chcú zdržať na ostrove na dlhšiu dobu.

Jedným z najpopulárnejších miest na ubytovanie na ostrove je obec Oban. Toto mestečko je hlavným centrom ostrova a je obklopené nádhernými plážami a divokou prírodou. Tu nájdete rôzne možnosti ubytovania, od hotelov a hostincov po horské chaty a apartmány. Miestne ubytovacie zariadenia ponúkajú výhľady na oceán a okolitú prírodu, čo je ideálne pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do miestnych scenérií.

Ak hľadáte niečo trochu odľahlejšie a súkromnejšie, môžete si vybrať jednu z mnohých báchorských chatiek roztrúsených po ostrove. Tieto chatky sa nachádzajú na samotke uprostred prírody a mnohé z nich majú dokonca aj výhľad na oceán. Je to skvelá možnosť pre tých, ktorí hľadajú úplné oddych a únik od rušného života.

Ak vás láka pobyt v lese, môžete sa rozhodnúť pre kempovanie. Na Stewart Island je dostatok miest, kde môžete postaviť stan a prežiť niekoľko dní obklopení prírodou. Niektoré kempy majú aj základné vybavenie, ako sú toalety a sprchy, takže nemusíte sa obávať o príliš veľký obmedzenia na pohodlie.

Navyše, ak ste milovníkom aktívneho oddychu, na ostrove si môžete nájsť aj veľa rybárskych chatiek, ktoré ponúkajú možnosť rybárčiť priamo zo svojho prístupu na breh. Toto je ideálne miesto pre rybárov, ktorí sa chcú vydať na hlavné lovné revíry ostrova.

Snaha o ochranu prírody je na Stewart Island veľmi prítomná, preto môžete byť istí, že váš pobyt nebude mať negatívny dopad na túto úžasnú destináciu. Navyše, pri návšteve ostrova si môžete všimnúť veľa endemických druhov vtákov, ktoré obývajú túto oblasť. Je to miesto, kde môžete zažiť novozélandskú prírodu v jej najprirodzenejšej podobe.

Ak plánujete svoju cestu na Nový Zéland a chcete zažiť jeho nádheru zblízka, nezabudnite si zabezpečiť dostatočný čas aj na návštevu Stewart Island. S ľahkým prístupom k rozmanitej krajine, úžasnému ubytovaniu a divokým prírodným scenériám, určite nebudete sklamaní.


Počasie Nový Zéland Stewart Island


Nový Zéland Stewart Island, známy aj ako Rakiura, sa nachádza na juhu Nového Zélandu a patrí do regiónu Southland. Stewart Island má rozlohu 1746 km² a je treťou najväčšou novozélandskou ostrovou po Severnom a Južnom ostrove.

Ak by sme mali opísať počasie na Stewart Island v jednom slove, bolo by to - nepredvídateľné. Ako na iných miestach na Južnom ostrove Nového Zélandu, aj tu môžete zažiť nezvyčajné počasie v priebehu jediného dňa. Pravdepodobne to bude chladné a vetrné ráno, slnkom zaliatý deň a zrážky na konci dňa.

Stewart Island má oceánske podnebie s vlhkými a mierne teplými letami a chladnými zimami. Letné mesiace od decembra do marca zvyčajne prinášajú teploty od 16 do 20 °C. Leto môže byť mokré so silnými dažďami a vetrom, ktorý môže dosahovať rýchlosti až 100 km/h. Zimné mesiace sú od júna do augusta s teplotami okolo 7 °C. V zime môže byť veľa dažďov a studené, ostré vetry s občasnými snehovými prejavmi.

Stewart Island má okolo 168 dní dažďa ročne a celkovo prevláda vlhkosť. Z tohto dôvodu sú tu prekvapujúco zelené a cestovateľsky atraktívne pralesy a podmorské svety. Rovnako sú tu aj čisté pláže, ktoré sú stále pokryté morskými kameňmi dostupné pre turistov.

Okrem toho, možno na Stewart Island vidieť aj mnoho krásnych a zvláštnych zvierat - keďže sa jedná o jedno z najodľahlejších miest na svete, tu žije množstvo ohrozených druhov. Najznámejšie zvieratá sú tu pinguini, tukani, veľryby a delfíny. Stewart Island je tiež spoplatnené na ochranu miestnych druhov.

Ak plánujete cestu na Nový Zéland, rozhodne nevynechajte návštevu Stewart Island. Aj napriek svojej malej veľkosti a ostrovné polohe, tento útulný ostrov ponúka množstvo zážitkov a prekrásnych scenérií, ktoré sa nepríčia nikde inde. Stačí sa dať na cestu a prejsť sa pralesmi a popýtať si miestneho riaditeľa parku na rady, kde a prečo by ste sa tu mali pozrieť.


Najčastejšie otázky a odpovede Nový Zéland Stewart Island


1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Stewart Island?

Najlepším obdobím na návštevu Stewart Island je obdobie od decembra do februára, keď je tam najteplejšie počasie a najmenej zrážok.

2. Ako sa dostať na Stewart Island?

Stewart Island je prístupný lodou z mesta Bluff alebo lietadlom z mesta Invercargill.

3. Aké aktivity sú k dispozícii na Stewart Island?

Na Stewart Island je k dispozícii množstvo aktivít, ako sú turistika, kajakovanie, rybárčenie a pozorovanie vtákov.

4. Kde sa dá ubytovať na Stewart Island?

Na Stewart Island je k dispozícii niekoľko ubytovacích zariadení, ako sú hotely, motely, štyri a Kempingové stany.

5. Aké zvieratá sa dajú na Stewart Island vidieť?

Na Stewart Island sa dajú vidieť ako domáce zvieratá, tak aj zvieratá žijúce vo voľnej prírode, ako sú klokany, vtáky, tulene a poslední pozostatkovia irorijských statkov - kakapo.

6. Je potrebné prekonať náročný terén na Stewart Island?

Niektoré trasy na turistiku na Stewart Island sú náročné, ale väčšina trás sa dá prekonať s miernym nástupom.

7. Má Stewart Island nejaké pláže?

Stewart Island má niekoľko pláží, ktoré sú obľúbené pre kajakárske výlety a prechádzky.

8. Aké sú najlepšie miesta na fotografie na Stewart Island?

Najlepšie miesta na fotografie na Stewart Island sú na horských vrchoch horských znakov, na zálivoch Halfmoon Bay a Horseshoe Bay a na plážach Oban a Golden Bay.

9. Potrebujem vízum na návštevu Stewart Island?

Ak ste občanom EÚ alebo USA, nemusíte požiadať o vízum na návštevu Nového Zélandu a Stewart Island.

10. Aké sú náklady na návštevu Stewart Island?

Náklady na návštevu Stewart Island závisia od vašich plánov a výdavkov, ale ubytovanie, jedlo a aktivity by mohli spadnúť do rozpätia $100 až $250 na deň.


Dovolenka Nový Zéland Stewart Island


Nový Zéland je známy svojou prírodou a Stewart Island nie je výnimkou. Táto malá, izolovaná ostrovná oblasť je jedinečným miestom, ktoré stojí za návštevu každého cestovateľa, ktorý je odhodlaný objaviť toto kúzelné miesto.

Stewart Island sa nachádza v oblasti nazývanej Southland a je najsevernejšou časťou tretieho najväčšieho ostrova na Novom Zélande. Ostrov je známy svojimi krásnymi lesovými oblasťami, plážami s bieleho piesku a fantastickou prírodou. Na ostrove sa nachádza len jeden hlavný mestský obvod – Oban. Svojimi malými oblohami a chladným počasím poskytuje dokonalé prostredie pre ľudí, ktorí hľadajú únik na čo najviac prirodzenom mieste.

Pre tých, ktorí radi turistujú, je oblasť známa svojimi krásnymi miestami, ako sú Rakiura National Park a North West Circuit, kde je možné pozorovať množstvo druhov rastlín a živočíchov. Pre tých, ktorí majú radi vedu, pozývame vás pozrieť sa na množstvo izolovaných druhov, ktoré sa nachádzajú na ostrove. Táto oblasť sa zaraďuje medzi jednu z najsilnejších a najdôležitejších oblastí pre ochranu prírodných biotopov na Novom Zélande.

Stewart Island je taktiež skvelým miestom pre rybolov a lovcov, ktorí fotografiujú vtáky a iné druhy zvierat. Okrem toho sa na ostrove nachádza množstvo miest, ktoré ponúkajú prehliadky a obchody so suvenírmi.

Ak ste hladný, ostrov ponúka širokú škálu reštaurácií s kvalitným jedlom, ktoré sú pripravované z čerstvých surovín, ktoré samozrejme pochádzajú z miestnych zdrojov.

Výlet na Stewart Island je pre každého cestovateľa nezabudnuteľným zážitkom. Môžete objaviť krásy prírody, množstvo zábavy a rôzne možnosti pre dobrodružstvo. Takže kedykoľvek, keď hľadáte miesto, ktoré prináša dobrodružstvo, zábavu a uvoľnenie od stresu, Stewart Island by mal byť na vašom zozname miest, ktoré si chcete vyskúšať.


Letenka Nový Zéland Stewart Island


Letenka do Nového Zélandu je snem mnohých cestovateľov. Táto oáza prírody ponúka úchvatné scenérie, jedinečnú flóru a faunu a dobrodružstvo, aké nemá konkurenciu. Okrem slávnych miest, ako sú Auckland a Queenstown, existuje na južnom konci Nového Zélandu jedno tiché miesto, o ktorom sa hovorí málo, no stojí za to ho spoznať - Stewart Island.

Stewart Island je malý ostrov, ktorý sa nachádza len 30 kilometrov južne od južného ostrova Nového Zélandu. Povoľte arogantnému svetu, aby si ponechal obľúbené turistické destinácie, pretože Stewart Island je miestom, kde môžete naozaj uniknúť. S extrémne nízkou hustotou obyvateľstva a rozsiahlymi národnými parkmi ponúka tento ostrov príležitosť skúmať divokú prírodu v jej najčistejšej podobe.

Prístup na Stewart Island je možný iba cez more alebo vzduch. Pre väčšinu turistov je najvhodnejšou voľbou letecká doprava. Letenky na Stewart Island môžete získať z niekoľkých miest na Novom Zélande. Napríklad letecká spoločnosť Air New Zealand ponúka pravidelné lety z Christchurchu, Wellingtonu a Invercargillu. Krátka, no malebná letová trasa vás zavedie na ostrov, kde sa ocitnete uprostred prírodných zázrakov.

Po prílete na ostrov môžete vyraziť na nekonečné dobrodružstvo. Ostrov je domovom mnohých endemických druhov rastlín a živočíchov. Môžete si vychutnať prechádzku po niektorom z mnohých turistických chodníkov a vidieť vzácne vtáky, ako je Stewartov pižmový vták alebo kakapó, ktorý je v súčasnosti jedným z najvzácnejších vtákov na svete. Ak máte radi rybolov, môžete sa pripojiť k miestnym rybárom a loviť slávne pazúrikové homáre alebo si užiť športové potápanie v jasnom a studenom mori.

Ak patríte medzi milovníkov kajakovania, Stewart Island je miestom, kde môžete objaviť pobrežie ostrova a jeho množstvo útesov a zákutí. Môžete sa tiež vydať na päťdňovú turistiku na divokú Rakiura Track, ktorá vás zavedie do srdca národného parku Rakiura a ponúkne vám jedinečný zážitok s prírodou.

Po celodennom objavovaní sa môžete vrátiť do osady Oban, ktorá je jediným mestom na ostrove. Tu si môžete oddýchnuť v niektorom z miestnych hostincov, vychutnávať čerstvé morské plody a relaxovať na pláži pri pokojných vodách úžiny Paterson Inlet.

Stewart Island je tichým rajom pre cestovateľov, ktorí si želajú uniknúť do divočiny a objaviť krásu, ktorú turistické príšery ešte neovplyvnili. Letenka na tento ostrov je lístkom na nevšedné dobrodružstvo. Ak hľadáte skutočne jedinečné miesto na cestovaní, neváhajte a poďte objavovať Stewart Island na juhu Nového Zélandu.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky