Nájdite letenky s najlepšou cenou

Omán Ras Al Hadd

Ubytovanie Omán Ras Al Hadd


Ras Al Hadd je jedno z najvzdialenejších miest v Ománe a nachádza sa na východnom pobreží, približne 300 km južne od hlavného mesta Mascate. Svojím názvom, ktorý sa doslova prekladá ako "Hornej mys", neskrýva iba svoju polohu, ale aj krásne pláže a fascinujúcu prírodu.

Ak sa rozhodnete stráviť niekoľko dní v Ras Al Hadd, mali by ste vedieť, že v tejto oblasti nie je mnoho ubytovacích možností, avšak jedna z najlepších možností je Sur Beach Hotel. Tento hotel sa nachádza na pokojnej pláži, ktorá je známa ako miesto, kde každý rok korytnačky Cheloniidae kladú svoje vajíčka. Hotel je situovaný len pár krokov od pláže a ponúka návštevníkom priestranné izby s výhľadom na more.

V hoteli sa nachádza aj reštaurácia, kde si môžete vychutnať tradičné ománske jedlá a pokojnú atmosféru. Okrem toho, hotel ponúka aj organizáciu výletov do okolitých miest a oblastí. Medzi najpopulárnejšie patrí výlet do Wadi Shab, kde sa môžete kúpať vo vodopádoch a prechádzať sa po úzkych kaňonoch.

Ak hľadáte niečo iné, môžete si vybrať aj z rôznych kempov. Kempovanie v púšti v Ománe je obľúbenou aktivitou, ktorú si môžete užiť vo veľkom štýle v Ras Al Hadd. Medzi najlepšie kempovacie miesta patrí Ras Al Jinz Turtle Reserve, kde nájdete zariadenia pre kempovanie, jednoduchú reštauráciu a dokonca aj múzeum.

V blízkosti kempu sa nachádza miesto, kde môžete sledovať korytnačky pri kladení vajíčok alebo ich mladé priam pred vašimi očami odchádzať do mora. Toto miesto je zároveň aj záchytný bod pre turistov, ktorí sa chcú zúčastniť nočnej turistiky na pozorovanie korytnačiek.

Vzhľadom k tomu, že Ras Al Hadd nie je taký husto obývaný ako ostatné časti Ománu, je to ideálne miesto na oddych a únik od ruchu a chaosu mesta. Ak hľadáte úžasné pláže, úchvatnú prírodu a pokojnú atmosféru, Ras Al Hadd je miestom, ktoré by ste si určite nemali nechať ujsť.


Najčastejšie otázky a odpovede Omán Ras Al Hadd


Omán Ras Al Hadd je malebné pobřežní město na východním pobřeží Ománu a turisté často mají tyto otázky a odpovědi:

1. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Ras Al Hadd?
- Nejlepší doba k návštěvě Ras Al Hadd je od října do května, kdy jsou teploty mírné a příjemné.

2. Jaké aktivity lze v Ras Al Hadd provádět?
- V Ras Al Hadd můžete navštívit překrásné pláže, navštívit historické památky a národní parky, potápět se, surfovat a pozorovat želvy.

3. Kde se nachází nejlepší pláže?
- Nejlepší pláže v okolí Ras Al Hadd jsou pláž Ras Al Jinz, pláž Al-Mughsayl a pláž Mokallah.

4. Jak lze snadno cestovat kolem Ras Al Hadd?
- Nejlepší způsob, jak se dostat od místa na místo v Ras Al Hadd, je pomocí pronajatého auta.

5. Jaké jsou nejlepší hotely v Ras Al Hadd?
- Nejlepší hotely v Ras Al Hadd jsou Sur Plaza Hotel, Ras Al Jinz Turtle Reserve a Sama Al Wasil Desert Camp.


Dovolenka Omán Ras Al Hadd


Omán je jednou z najkrajších krajín na Arabskom polostrove a ponúka nekonečné možnosti na objavovanie a cestovanie. Ak hľadáte skutočne jedinečnú dovolenku, nezabudnite zahrnúť miesto s názvom Ras Al Hadd do svojho itinerára.

Ras Al Hadd je pokojná a malebná rybárska dedinka, ktorá sa nachádza na východnom pobreží Ománu. Je známa svojimi úchvatnými plážami, malebnými útesmi a jedinečným divokým životom. Je ideálnym miestom pre tých, ktorí sa chcú vzdialiť od rušných turistických oblastí a zažiť autentický arabský život.

Hlavnou atrakciou Ras Al Hadd je samozrejme jeho pláž. Biely piesok a azúrové more vytvárajú idylickú scenériu, ktorá je priam vytvorená pre oddych a relaxáciu. Môžete si oddýchnuť na pláži, len tak sa prechádzať po brehu alebo si vychutnávať vzácne okamihy západu slnka.

Tí, ktorí majú radi vodné športy, si môžu vyskúšať potápanie oplatí sa aj nočné potápanie kedy je možné vidieť množstvo morských živočíchov a korálových útesov. Okrem toho môžete prechádzať po útesoch a pozorovať rybárov, ktorí lovujú ryby v tradičných drevených loďkách známych ako dhows.

Ras Al Hadd je tiež domovom pre ohromujúce morské želvy. Každú noc prichádzajú tieto obrovské živočíchy na pláže, aby nakladali vajíčka. Je možné zúčastniť sa nočnej prehliadky so sprievodcom, aby ste boli svedkom tohto pôsobivého a vzácneho javu.

Pre tých, ktorí majú radi miestnu kultúru, Ras Al Hadd ponúka možnosti na návštevu trhu s miestnymi obchodníkmi a ochutnávku tradičných ománskych jedál. V dedinke nájdete aj niekoľko malých obchodov, kde si môžete kúpiť miestne remeslá, suveníry a tradičné ománske produkty.

Keď navštívite Ras Al Hadd, nezabudnite zájsť aj do okolitých prírodných rezervácií a národných parkov. Môžete sa vydať na turistickú trasu a objavovať nádherný divoký život, ako sú napríklad ibisy, camely a ďalšie exotické zvieratá. Tých, ktorí majú radi dobrodružstvá, si môžu vyskúšať aj jazdu na kameľoch alebo off-roadové výlety.

Ras Al Hadd je skutočne jedinečným miestom, ktoré ponúka autentický arabský zážitok a nádhernú prírodnú krásu. Ak túžite po oddychu na pláži, dobrodružstve v prírode a zážitkoch z miestnej kultúry, neváhajte a zahrňte Ras Al Hadd do svojho plánu na dovolenku v Ománe. Budete mať pocit, že sa ocitnete v inom svete a nezabudnuteľné zážitky vás budú sprevádzať ešte dlho po návrate domov.


Počasie Omán Ras Al Hadd


Omán je krásna krajina na pobreží Arabského mora s množstvom zaujímavých miest a atrakcií. Medzi najobľúbenejšie destinácie turistov patrí aj Ras Al Hadd – malebné rybárske mestečko s nádhernou plážou a jedným z unikátnych prírodných divov – vajcom morského korytnačky.

Ak plánujete navštíviť Ras Al Hadd, je dobré byť oboznámený s miestnym počasím, aby ste mohli naplánovať svoju cestu správnym spôsobom. Ras Al Hadd leží v oblasti Dárfúr v regióne Al Sharqiyah a má subtropické aridné podnebie.

V lete, ktoré trvá od mája do septembra, je Ras Al Hadd veľmi horúci. Teploty sa pohybujú okolo 40 °C a mnohokrát dosahujú aj 50 °C. Je nevyhnutné sa chrániť pred slnkom a udržiavať sa hydratovaný. V tomto období je riziko úžer závažnejšie, pretože teploty môžu byť extrémne vysoké. Miestni odporúčajú vyhľadávať tieň a vonkajšie aktivity vykonávať iba v raných ranných hodinách alebo neskôr po západe slnka.

Jeseň sa v Ras Al Hadd začína v októbri a trvá do decembra. Teploty postupne klesajú a pohybujú sa od 25 °C do 32 °C. Počas tejto doby sú podmienky pre vonkajšie aktivity vhodnejšie, ale stále je potrebná dostatočná hydratácia a opatrnosť pred slnečným žiarením.

Zima, od januára do apríla, je najpríjemnejším obdobím na návštevu Ras Al Hadd. Teploty sú mierne a pohybujú sa okolo 20 °C - 25 °C. To je ideálny čas na prechádzky po pláži a vychutnávanie si jemného morského vábna. Môžete si tiež všimnúť migráciu morských korytnačiek na pláž, keď prichádzajú klásť vajcia. Je to jedinečný zážitok, ktorý by ste nemali premeškať.

Celoročne je v Ras Al Hadd nízka vlhkosť vzduchu, čo robí pobyt príjemným. Avšak, ak sa rozhodnete navštíviť mesto počas obdobia daždivých mesiacov, čo je od januára do marca, môžete sa stretnúť s krátkym obdobím dažďov a občasných búrok. V takom prípade nezabudnite si so sebou vziať vhodné oblečenie a doplnky na ochranu pred dažďom.

Počasie v Ras Al Hadd je typické pre pobrežnú oblasť Ománu. V každom prípade by ste sa mali prispôsobiť aktuálnym poveternostným podmienkam a dodržiavať zásady bezpečnosti a zdravého rozumu. Bez ohľadu na ročné obdobie, Ras Al Hadd vás určite očarí svojou krásou a jedinečnými prírodnými divmi.


Letenka Omán Ras Al Hadd


Ras Al Hadd je malebné letovisko, nachádzajúce sa v Ománe, ktoré láka turistov svojou krásnou prírodnou scenériou a pokojnou atmosférou. Letenka do tejto destinácie je skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú zažiť dovolenku mimo bežných turistických trás a spoznať autentický arabský kúsok sveta.

Omán je jedným z najkrajších krajín na Arabskom polostrove a svojim návštevníkom ponúka širokú škálu zážitkov. Ras Al Hadd je malé rybárske mestečko, ktoré je známe najmä svojou prekrásnou plážou, ktorá je obľúbená najmä medzi milovníkmi slnečných kúpeľov a vodných športov.

Pláž v Ras Al Hadd je veľmi špecifická, pretože je domovom pre množstvo korytnačiek, ktoré prichádzajú sem hniezdiť každý rok. Každú večer je možné sledovať, ako sa korytnačky vracajú z mora na pláž, aby nakladali svoje vajíčka. Je to nádherný pohľad, na ktorý sa turisti z celého sveta prichádzajú pozrieť.

Ras Al Hadd ponúka aj možnosti pre tie, ktorí majú záujem o potápanie alebo šnorchlovanie. Voda je tu priezračne čistá a obývaná rôznymi druhmi tropických rýb a korálovými útesmi. Ak ste fanúšikmi podmorského sveta, určite neváhajte a vyhľadajte miestne potápačské centrum, kde si môžete požičať potrebné potápačské vybavenie a objaviť magický podmorský svet.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo a prírodu, je možnosť vydať sa na výlet do okolitých hôr a prieskumom týchto kopcových oblastí. Táto časť Ománu je známa svojimi krásnymi údoliami, vodopádmi a horskými potokmi. Môžete sa vydať na trek, kde budete môcť obdivovať nádherné výhľady na okolitú krajinu a dozvedieť sa viac o miestnej faune a flóre.

Okrem prírodných zázrakov ponúka Omán aj bohatú kultúru a históriu. Nevzdialené mesto Sur je známe svojou čarokrásnou arabskou architektúrou a tradičnou remeselnou výrobou, najmä rybárskych lodí typických pre túto oblasť. Môžete sa vydať na prechádzku po historických uličkách, navštíviť miestne trhy a ochutnať autentickú ománsku kuchyňu.

Cesta do Ras Al Hadd môže začať letenku do Ománu, ktorá vás odvezie do hlavného mesta Maskat. Zabudnite na hektický mestský život a vyjednávajte taxi služby aby vás prevezli až do Ras Al Hadd. Trvalo to za cestou približne 2 hodiny, ale cesta ponúka nádherné výhľady, takže si ju plne vychutnáte.

Letenka do Ras Al Hadd je teda skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú spoznať autentický Omán a zažiť dovolenku mimo bežných turistických miest. Pláže, prekrásne údolia, známe korytnačie hniezdište a miestne tradičné dedinky poskytujú neopakovateľný zážitok a dávajú možnosť spoznať pravú tvár tejto krajiny.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky