Nájdite letenky s najlepšou cenou

Portugalsko Amarante

Najčastejšie otázky a odpovede Portugalsko Amarante


1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Amarante?
Najlepšie obdobie na návštevu Amarante je medzi májom a septembrom.

2. Kde sa nachádza Amarante?
Amarante sa nachádza v severnom Portugalsku, približne 60 km na východ od mesta Porto.

3. Čo si môžem pozrieť v Amarante?
Medzi najpopulárnejšie atrakcie v Amarante patrí kláštor São Gonçalo, kúpele Caldas de São Jorge, kostol svätého Petra a Paula a historická časť mesta.

4. Ako sa najľahšie dostanem do Amarante?
Najlepšou možnosťou je cestovať autom alebo autobusom z hlavného mesta Portugalska, Lisabonu alebo zo susedného mesta Porto.

5. Kde môžem ubytovať v Amarante?
Amarante má mnoho možností ubytovania vrátane hotelov, apartmánov a chát.

6. Aké sú miestne jedlá v Amarante?
Medzi tradičné miestne jedlá v Amarante patria "cozido" (korenie s mäsom a zeleninou), "pudim Abade de Priscos" (mäsový puding) a "bolinhos de bacalhau" (fritované rybacie kolieska).

7. Musím sa naučiť portugalsky, aby som navštívil Amarante?
Nie je to nutné, ale základné slová a frázy vportugalčine môžu pomôcť pri komunikácii s miestnymi obyvateľmi.

8. Aké sú možnosti nákupov v Amarante?
Amarante má množstvo miestnych obchodov, ktoré ponúkajú rôzne veci, ako sú potraviny, oblečenie, remeslá a turistické suveníry.

9. Mám si priniesť euro alebo môžem platiť kreditnou kartou?
Väčšina obchodov a reštaurácií prijíma kreditné karty, ale je vždy dobré mať niekoľko eur v hotovosti pre prípad, že budete potrebovať zaplatiť menšie sumy.

10. Aké sú tipy na kultúrne akcie v Amarante?
Amarante má mnoho kultúrnych akcií počas celého roku, vrátane hudobných festivalov, folklórnych festivalov a výstav umenia. Najlepšie je sledovať miestne noviny a webové stránky pre informácie o plánovaných akciách.


Letenka Portugalsko Amarante


Amarante je malé mesto nachádzajúce sa na severnom pobreží Portugalska a je známe svojou bohatou históriou, nádhernou prírodou a tradičným šarmom. Mnoho cestovateľov sa rozhoduje navštíviť tento kúsok rajského Portugalska. Ako dostať sa do Amarante? Jednou z najlepších možností je letecky.

Letecké spojenie s Amarante je zabezpečované prostredníctvom dvoch najblízších medzinárodných letísk - Letisko Francisco Sá Carneiro v Porte a Letisko Vigo-Peinador vo Španielsku. Obidve letiská sa nachádzajú približne hodinu cesty od Amarante.

Pre cestovateľov, ktorí sa rozhodujú prísť lietadlom na Letisko Francisco Sá Carneiro, majú rôzne voľby, ako sa dostať do Amarante. Najjednoduchší spôsob je prenajať si v aute. Mesto Amarante je vzdialené 60 kilometrov od letiska a cesta trvá asi hodinu. Prenájom auta je vyhľadávanou možnosťou, pretože umožňuje cestovateľom ľahko preskúmať nielen Amarante, ale aj okolité obce a prírodu.

Okrem toho existuje verejná doprava v podobe autobusov alebo taxíkov. Autobusové spojenie je časté a cesty sú pohodlné a pomerne rýchle. Je to lacnejšia možnosť, ale môže byť menej pohodlná v prípade, že máte veľa batožiny.

Cestovatelia, ktorí prichádzajú na Letisko Vigo-Peinador, majú podobné možnosti dopravy. Aj tu si môžete prenajať auto alebo využiť autobusové spojenie, alebo taxi. Amarante je vzdialené asi 120 kilometrov od letiska vigo-Peinador, a cesta trvá približne hodinu a pol.

Ak sa teda rozhodnete pre leteckú cestu, aby ste sa dostali do Amarante, môžete očakávať pohodlnú, rýchlu a dostupnú možnosť dopravy. A koľko by vás to mohlo stáť? Ceny leteniek sa líšia v závislosti od letísk, času, kedy si kúpite letenky a od rôznych leteckých spoločností. Ale všeobecne možno povedať, že letenky na tieto letiská sú v porovnaní s inými destináciami cenovo dostupné.

Po prílete do Amarante budete očarení krásou tohto mesta. Nájdete tu neoklasicistický kostol sv. Gonçala, historický most cez rieku Tâmega a krásne historické domy so zakrytými terasami. Mesto je tiež obklopené nádhernou prírodou, vrátane Cidade Parku a nádhernej vinárskej oblasti Douro.

Amarante je skutočným skvostom severného Portugalska a príťažlivým cieľom pre turistov, ktorí majú radi pokoj a pokojnú atmosféru. Nedá sa diviť, prečo mnoho ľudí volí leteckú cestu do Amarante, aby mohli preskúmať túto krásnu destináciu. čaká vás neskutočný zážitok a nezabudnuteľná dovolenka v tejto čarovnej časti Portugalska.


Dovolenka Portugalsko Amarante


Portugalsko, krajina tepla, hezkého počasí a rozmanitých výletů. Tento krásný stát leží na jihozápadním pobřeží Evropy a nabízí mnoho možností pro turisty, kteří chtějí strávit nezapomenutelnou dovolenou. Jedním z méně známých, ale přesto nádherných míst k návštěvě v Portugalsku je město Amarante.

Amarante se nachází v distriktu Porto, v údolí řeky Tamega a leží přibližně 60 km od města Porto. Je to nádherné starobylé město plné historie, krásné architektury a neuvěřitelné scenérie. Amarante je ideální pro ty, kteří hledají klidnou dovolenou, daleko od davů turistů. Nabízí mnoho malých restaurací a kaváren, kde se můžete podívat na místní kulturu a tradice. Také je snadné se dostat do jiných oblastí kolem Amarante, jako je Alto Douro, kde si můžete vychutnat skvělé víno, které je ze zdejších vinic.

Zajímavostí, která zaujme návštěvníka Amarante, je most přes řeku Tamega, který byl navržen samotným Gustavem Eiffelem. Po návštěvě tohoto mostu se můžete projít po krásné a malebné ulici Rua de São Gonçalo, která má plno krásných tradičních domů, respektovaných kaváren a restaurací.

Další zajímavostí Amarante je víceboký kostel São Gonçalo. Tento nádherný kostel je nejen krásnou ukázkou barokní architektury, ale má také spojitost s legendou o svatém Gonçalovi, který se věnoval pomáhání zoufalým. Mnoho turistů sem přijíždí, aby se modlili u hrobu tohoto svatého muže, a aby si často přinesli na památku něco, co by snad pomohlo v řešení problému, o který se zde modlí.

V Amarante najdete i mnoho jiných krás, jako například Park Amadeu Souza-Cardoso, Muzeum milovníků vína a muzeum Cândido de Oliveira, které nabízí vzdělávací zážitek pro mladé i staré navštěvníky. Navíc, u mnoha ulic v Amarante najdete stánky s místním péčko, které se používá jako krém na ruce, protože je velmi hydratační a hezky voní.

Vítejte v Amarante, jednom z nejkrásnějších míst v Portugalsku. Toto krásné město nabízí veškeré výhody pobytu v klidném a přátelském prostředí, ve kterém se můžete odpočinout a užít si krásu okolní krajiny. Pokud chcete zažít pravou portugalskou atmosféru, doporučujeme tuto destinaci oficiálně přidat na vaši seznam míst, která si musíte navštívit!


Ubytovanie Portugalsko Amarante


Amarante je malebné mesto v severnom Portugalsku, ktoré je známe pre svoju bohatú históriu, krásnu architektúru a príjemné ubytovanie. Ak sa chystáte navštíviť túto oblasť, môžete si byť istí, že nebudete sklamaní.

Amarante sa nachádza na brehu rieky Tâmega a je známe pre svoje kamenné mosty, historické budovy a katedrálu. Mesto je obklopené nádherným prírodným prostredím, vrátane zelených kopcov, viníc a úrodných polí. Jeho scenéria je jedinečná a ideálna na prechádzky a výlety.

Pri hľadaní ubytovania v Amarante máte na výber viacero možností. Mesto ponúka množstvo hotelov, penziónov a apartmánov vhodných pre rôzne rozpočty a potreby cestovateľov.

Ak preferujete luxusné ubytovanie, môžete si vybrať z niekoľkých 5-hviezdičkových hotelov v centre mesta. Tieto hotely ponúkajú moderne vybavené izby s elegantným nábytkom a vynikajúcimi službami. Navyše vám poskytnú fantastický výhľad na historickú časť mesta.

Pre tých, ktorí preferujú menšie a útulné ubytovanie, sú v meste k dispozícii aj penzióny a hostely. Tieto ubytovacie zariadenia sú často rodinné, a tak môžete očakávať priateľskú atmosféru a skvelý servis. Penzióny sa nachádzajú v príjemnom prostredí, často s vlastnou záhradou alebo terasou, kde si môžete oddýchnuť po dni plnom objavovania mesta.

Pre tých, ktorí uprednostňujú nezávislosť a pohodlie, je v Amarante tiež množstvo apartmánov. Tieto ubytovania sú väčšinou plne vybavené s kuchyňou a samostatnými spálňami, čo zaručuje pohodlie a súkromie počas vášho pobytu.

Okrem priamych možností ubytovania v meste Amarante sa tu nachádza aj niekoľko rezortov a hotelov vo vyšších polohách s krásnym výhľadom na okolitú prírodu. Tieto hotely ponúkajú nadštandardné služby, ako sú wellness centrá, bazény a športové zázemia. Sú ideálne miesta na relaxáciu a oddych.

Amarante je skutočne nádherné miesto, kde môžete zažiť autentickú portugalskú kultúru a krásu prírody. Nech už sa rozhodnete pre ktorýkoľvek typ ubytovania, môžete sa tešiť na pohostinnosť miestnych obyvateľov a nezabudnuteľný pobyt.


Počasie Portugalsko Amarante


Amarante, malebné mesto s bohatou históriou, sa nachádza v severnom Portugalsku, v regióne známom ako Trás-os-Montes. Toto nádherné mesto láka návštevníkov nielen svojimi historickými pamiatkami, ale aj svojím príjemným a teplým podnebím.

Amarante sa nachádza v južnej časti Trás-os-Montes a je obklopené krásnou prírodou. Jeho roviny a kopce sú ukryté v zákrutách rieky Tamega, ktorej horské pramene zabezpečujú bohatú zeleň a čistú vodu v oblasti. Toto miesto je preto ideálnym miestom na relaxáciu a obdivovanie prírodných krás.

Počasie v Amarante je typické pre stredomorský klimatický pás. Teploty sú miernymi až horúcimi, s priemernými hodnotami v lete okolo 30 °C a v zime okolo 15 °C. Letné mesiace, najmä júl a august, sú obzvlášť teplé a slnečné, čo robí z tohto miesta ideálnu destináciu pre letné dovolenky. Príjemné teploty a dlhé dni umožňujú návštevníkom vychutnať si množstvo vonkajších aktivít, ako je túranie, cyklistika a relaxovanie na pláži rieky Tamega.

Zimy v Amarante sú miernym chladné, s malým množstvom zrážok. Teploty sa pohybujú okolo 10 °C, s niektorými dňami, keď sa môže objaviť mierne zamračené a daždivé počasie. Napriek tomu je zima stále príjemná a ideálna na prechádzky po historickom centre mesta, kde môžete obdivovať krásne historické budovy a kostoly.

Jarné a jesenné mesiace v Amarante sú veľmi priaznivé. Teploty sú mierne a príjemné, s priemernými hodnotami okolo 20 °C. Počas týchto mesiacov mesto kvitne a obklopuje sa bohatými zelenými farbami listov stromov a kvetmi. To je ideálny čas na prechádzky po záhradách a parkoch mesta, ako aj na výlety do okolitých vinohradov a vinární, ktoré sú známe svojimi bohatými pestrofarebnými vinami.

Amarante je nielen miestom s nádherným počasím, ale aj miestom s bohatou kultúrou a históriou. Množstvo historických pamiatok, ako je kláštor São Gonçalo, staré mesto a most Ponte de São Gonçalo, ponúka návštevníkom možnosť preskúmať bohatú minulosť tohto miesta. Okrem toho je Amarante tiež známe svojou tradičnou kuchyňou, kde môžete ochutnať miestne špeciality, ako je arroz de pato (kačacie ryže), vitela à Amarantina (mäsovolka Amarante) alebo slávne dezerty, ako je ovocné dezertové tradične vyrobené sú z miestnych ovocných plodov.

Všetky tieto prvky robia z Amarante ideálne miesto na návštevu v akomkoľvek ročnom období. Jeho príjemné počasie, krásna príroda a historické pamiatky si zaslúžia miesto na zozname destinácií, ktoré treba navštíviť v Portugalsku.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky