Nájdite letenky s najlepšou cenou

Rumunsko Kluž

Počasie Rumunsko Kluž


Kluž je mesto v Rumunsku, ktoré sa nachádza v stredojednom regióne Transylvánie. Toto región už dlho láka návštevníkov svojou bohatou históriou, kultúrou a nádhernou prírodou. Keďže sa Kluž nachádza vo vnútrozemí, jeho počasie je charakterizované miernymi letmi a chladnými zimami.

Letné mesiace, od mája do septembra, sú v Kluži príjemne teplé na horúce. Priemerné teploty sa pohybujú od 20 °C do 30 °C. Teploty sa však môžu zvýšiť aj na 35 °C, najmä v júli a auguste. V týchto mesiacoch je tiež najväčšia pravdepodobnosť dažďa, a preto by ste si mali vziať so sebou aj dážďovku. Veterné podmienky vo všeobecnosti nie sú v lete veľmi silné, takže obyvatelia a turisti majú príležitosť vychutnať si príjemnú letnú atmosféru.

Jeseň v Kluži prichádza koncom septembra a trvá do novembra. Teploty sa postupne začnú chladiť a priemerne sa pohybujú okolo 15 °C až 20 °C. Jeseň v tomto regióne je známa svojou príjemnou tepelnou pohodou a nádhernými farbami lístia, ktoré sa mení na červenú, žltú a oranžovú. Obyvatelia mesta aj turisti často využívajú túto sezónu na prechádzky východnými horami alebo návštevu historických miest.

Zima v Rumunsku Kluž can byť drsná, so silnými sneženiami a nízkymi teplotami. V decembri a januári teploty klesajú pod bod mrazu a môžu dosiahnuť -5 °C až -10 °C. Aj keď Kluž zriedka zažíva extrémne mrazy, je dobré byť dobre pripravený na zimu. Obzvlášť sú to turisti, ktorí prichádzajú za zimnými športami, ako je lyžovanie v okolitých horách.

Jar v Kluži začína vo februári a končí vo máji. Teploty sa postupne zvyšujú a priemerná teplota sa pohybuje medzi 10 °C a 15 °C. Jar je najmenej daždivou sezónou v Kluži a obyvatelia aj turisti sa môžu tešiť na modré nebo, kvitnúce stromy a príjemné teploty.

Celkovo povedané, Kluž má mierny kontinentálny podnebý typ so všetkými štyrmi ročnými obdobiami. Rôznorodé počasie a nádherná príroda Kluže robia z tohto mesta výbornú destináciu pre návštevníkov počas celého roka.


Ubytovanie Rumunsko Kluž


Ak hľadáte útulné a cenovo dostupné ubytovanie v nevšednom meste, Kluž-Napoka v Rumunsku môže byť tou správnou voľbou. Toto mesto je jedným z najväčších v Rumunsku a ponúka mnoho pamiatok, kultúrneho dedičstva a aktívnych možností pre turistov.

Pre tých, ktorí sa rozhodli pre návštevu Kluža, existuje množstvo možností ubytovania. Väčšina z nich sa nachádza v centrálnej časti mesta, ktorá je plná historických budov, štýlových reštaurácií a obchodov. Ponúkané možnosti sa líšia od luxusných ubytovaní, súkromných izieb až po rodinné hotely.

Jednou z najlepších možností pre turistov, ktorí hľadajú pohodlné a cenovo dostupné ubytovanie v Kluži, sú lacné hotely a penzióny. Tieto možnosti sú zvyčajne zariadené pohodlnou posteľou, klimatizáciou, TV a kúpeľňou. Niektoré penzióny navyše ponúkajú raňajky raňajkovú miestnosťou, kde si môžete dopriať chutnú kávu alebo ovocie.

Ak hľadáte ubytovanie s viac privátnej atmosférou, súkromné izby sú ďalšou možnosťou. Tieto izby môžu byť v súkromnom byte alebo v bytovom dome a môžu ponúkať priestrannú izbu so zdieľanou kuchyňou, obývacou izbou a kúpeľňou. Súkromné izby sú pre tých, ktorí hľadajú trošku väčšiu súkromnosť, ale zároveň chcú zažiť miestnu kultúru a životný štýl.

Pre tých, ktorí hľadajú luxusné ubytovanie, môžu sa rozhodnúť pre apartmány alebo hotely. Apartmány sa nachádzajú v historickej časti mesta a sú zvyčajne vybavené elegantným nábytkom, kúpeľňou, kuchyňou a balkónom s krásnym výhľadom na mesto. Sú dostatočne priestranné, aby ubytovali rodinu alebo veľkú skupinu priateľov. Hotely sú zvyčajne vybavené všetkými základnými zariadeniami, ako sú TV, klimatizácia a priestranné izby.

Celkovo, Kluž-Napoka má pre turistov široký výber ubytovania, ktoré sa dokonale hodí pre každého cestovateľa. Rozhodli ste sa preto pre návštevu tohto krásneho mesta v Rumunsku, najlepšie je si zvoliť ubytovanie v centre mesta, ktoré je výborným východiskom pre objavovanie okolitých pamiatok a miestnych zážitkov. Ak hľadáte útulné a príjemné miesto, súkromné izby alebo penzióny sú pre vás ideálnou voľbou. Ak si chcete vychutnať luxusnejší zážitok, môžete sa rozhodnúť pre apartmány alebo hotely, ktoré ponúkajú dobrý komfort za rozumné ceny.


Najčastejšie otázky a odpovede Rumunsko Kluž


1. Ako sa dostanem z letiska v Kluži do centra mesta?
- Môžete využiť verejnú dopravu, ako autobus alebo taxi.

2. Aké atrakcie má Kluž?
- Kluž má mnoho atrakcií vrátane Námestia Unirii, Matematicko-fyzikálnej fakulty, katedrály a Zámockého okruhu.

3. Ktoré letiská sú najbližšie k Kluži?
- Letisko Kluž je najbližšie, no niektorí ľudia môžu využiť aj letisko v Bukurešti.

4. Aké sú obľúbené jedlá v Rumunsku?
- Medzi obľúbené jedlá v Rumunsku patria sarmale (kyslou kapustou zapečené mäsové guličky), mititei (čučoriedkové papiloty) a polenta (kukuričné kaša).

5. Aké sú možnosti dopravy v Kluži?
- V Kluži môžete využiť verejnú dopravu, ako mestské autobusy a trolejbusy. Môžete si tiež prenajať auto alebo využiť služby taxi.

6. Kde si môžem kúpiť suveníry v Kluži?
- Môžete si kúpiť suveníry v rôznych obchodoch a trhoch v centre mesta Kluž.

7. Aké sú nevyhnutné dokumenty na vstup do Rumunska?
- Pre vstup do Rumunska potrebujete platný pas alebo občiansky preukaz.

8. Kedy je najlepší čas na návštevu Kluže?
- Najlepším časom na návštevu Kluže je jar a jeseň, keď je teplota príjemná a počasie je vhodné na preskúmanie mesta.

9. Aké sú populárne denné výlety z Kluže?
- Niektoré populárne denné výlety z Kluže zahŕňajú návštevu vodopádu Cascada Cârța, navštívenie hradu Bran a prehliadku mesta Sibiu.

10. Aké sú miestne špeciality v Kluži?
- V Kluži sa odporúča ochutnať tradičné rumunské jedlá, ako sú palaczinky, zelňačka a placinte (šišky plnené ovocím alebo syrom).


Letenka Rumunsko Kluž


Rumunsko je krajinou s množstvom historických pamiatok a prírodných krás, ktoré si zaslúžia pozornosť každého cestovateľa. Ak sa chystáte navštíviť tento nádherný kúsok Európy, môžete využiť letenku Rumunsko Kluž.

Kluž (Cluj-Napoca) je tretie najväčšie mesto v Rumunsku. Nachádza sa na severe krajiny, v blízkosti Karpát, a okrem svojho bohatého kultúrneho dedia má aj výhodnú polohu pre prírodne výlety. V Kluži nájdete množstvo atrakcií, ktoré vás určite zaujmú.

Ak ste milovníkmi histórie, určite navštívte Katedrálu Sv. Michala, ktorá je jednou z najznámejších a najnavštevovanejších pamiatok mesta. Táto gotická katedrála bola postavená v 14. storočí a ponúka návštevníkom úžasné výhľady na celé mesto.

Okrem toho sa v Kluži nachádza aj štýlový radnicu, ktorá je ukážkou rímskej a barokovej architektúry v meste. Táto mohutná stavba bola postavená v 15. storočí a počas časov sa menila a prispôsobovala sa potrebám mesta.

Mnoho turistov sa neodradí ani od návštevy Štrbského jazera, ktoré sa nachádza len niekoľko kilometrov od mesta. Tento nádherný prírodný klenot vám ponúkne úžasné výhľady na slovenské Tatry a Karpatské pohorie. Štrbské jazero má aj množstvo turistických chodníkov, ktoré okrem krásnych výhľadov poskytujú aj nezabudnuteľný zážitok z horskej turistiky.

Napriek tomu, že Kluž je obľúbenou destináciou pre turistov, oplatí sa zvážiť aj časť krajiny mimo mesta. Na cestách v okolí Kluža sa nachádzajú mnohé dedinky, kde sa môžete zoznámiť s miestnou kultúrou a dedinským životom. Mnoho z nich predstavuje skryté poklady, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť.

Ak sa rozhodnete pre letenku Rumunsko Kluž, pripravte sa na nezabudnuteľné zážitky a dobrodružstvá plné krás a pôvabu rumunskej krajiny. Toto miesto vás určite neopustí rezignovanými pocitmi a bude sa vám vryť do srdca.


Dovolenka Rumunsko Kluž


Ak hľadáte na svoju letnú dovolenku miesto tradičných turistických destinácií, môže byť Kluž v Rumunsku pre vás tou správnou voľbou. Nachádza sa v západnej časti Rumunska a je známe svojou krásnou architektúrou, históriou a kultúrou.

Kluž je tretie najväčšie mesto v Rumunsku a má bohatú históriu. Mesto bolo založené v 2. storočí rímskymi lágermi a bolo hlavným mestom Transylvánie po stáročia. Jeho kultúra sa odráža v historických budovách a múzeách, ktoré sú rozmiestnené v celej oblasti.

Medzi najkrajšie miesta v Kluži patrí hlavné námestie Unirii, kde sa môžete prechádzať popri mnohých kaviarňach a reštauráciách, navštíviť arcibiskupský palác a zastaviť sa v mnohých zaujímavých obchodoch. Mesto má aj mnoho zelených parkov, ako napríklad Central Park, ktorý je ideálny na prechádzky a pikniky v horúcich letných dňoch.

Samozrejme, okrem krásneho bývania má Kluž pre turistov aj mnoho zaujímavých aktivít. Na prehliadky mesta sa môžete poriadne rozbehnúť na bicykli alebo si vyskúšať konkrétne prechádzky. Zatial čo tí, ktorí hľadajú adrenalín, môžu ísť na lety vo vyhliadkovom lietadle alebo vyzdvihnúť adrenalín na interaktívnej elektro-kartovej dráhe.

Kluž je tiež známe svojou kuchyňou, ktorá je kombináciou rôznych kultúr z rumunskej, maďarskej a nemeckej. Niektoré obľúbené miesta na ochutnanie miestnych jedál sú restaurant Samsara a Sergiana. Okrem toho, ak hľadáte autentické miesto na ochutnanie rumunskej kávy, môžete sa zastaviť v kaviarni Meron.

Ak teda plánujete letnú dovolenku a hľadáte novú a zaujímavú destináciu, Kluž v Rumunsku môže byť pre vás tou správnou voľbou. Zaujímavá história, krásna architektúra, bohatá kultúra a množstvo zaujímavých aktivít určite nebudú sklamaním. A ak sa budete cítiť trochu dobrodružný, môžete dokonca navštíviť Transylvániu a uvidieť hrad Dračí kameň, ktorý je populárny pre hádanky okolo Drakule.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší internetový výber letov

Najlacnejšie lety do všetkých destinácií sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Nájsť letenky